Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja pre ponedeljka sa ovim rezultatima ne mogu do doma zdravlja, pa sam mislila da na svoju ruku uzmem 3 canesten vaginalete.. Je l' ne moze od njih nista da mi skodi..? Stvarno ne mogu da cekam da prodje vikend i jos ponedeljak, ja to moram sutra da kupim.. Da mi je neko rekao da ovo moze biti tako neprijatno i dosadno ja mu ne bih verovala.. Stvarno mi dodje da se upucam kolika je ovo nelagoda.. :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle jedne vaginaleta će ti biti mnogo bolje. Odvratan osećaj. Kad sam medju ljudima osećala sam se ko sugava. Candida inače stvara nervozu. Proce brzo, veruj mi. 

Ninimimididi i Drangulić volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, nadam se da je tako.. Ovo je grozno.. Ne mogu ni da spavam kako treba, ni da sedim, ni da se opustim.. Nista.. Mislim, evo koje je doba, a jos nisam legla.. Sreca dragi sutra ne radi pa cemo moci da odspavamo fino.. A citah-moracu malo i ishranu da korigujem.. Obecala sam sebi-od sutra slatko za mene ne postoji.. I probacu sa integralnim hlebom da se snadjem.. :( iako beli obozavam.. Je l' mogu kad god u toku dana da stavim vaginaletu..? Zeznuto mi je zbog utrogestana, njega cu da pijem onda tih par dana.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drangulicu to za ishranu mislim da kad je stolica u pitanju, mislim kandida u stolici.

e zene, ja ne spavam od dva sata. Ova moja manja se dere nece da pije nista a nema ni temp, samo meni ruke i mama mama mama.... Evo sad kao uzela mleko pa cekam da popije. Eee siznucu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ne znam kako ti, ali ja sam jako uzbudjena zbog tvog sutrasnjeg dana. :wub: Imam osecaj kao da ja idem da se poradjam. ^_^ Kako su ti kolena?

Drangulicu, eto vidis da smo pogodili da je kandida upitanju. ;) Nema potrebe da se sekiras oko toga, jer je vaginalna kandida sasvim normalna u trudnoci. I ja sam je imala na pocetku. Nemoj uzimati nista na svoju ruku - sacekaj ponedeljak, jer ti par dana nista nece znaciti. U svakom slucaju, ishrana nema veze sa vaginalnom kandidom vec crevnom, a sto se tice terapije, meni je doktorka dala Gynofort gel koji se samo aplicira u vaginu i meni je odmah resio problem. Naravno, kandida u trudnoci, bez obzira na terapiju, uvek moze da ti se vrati. A dok budes bila pod terapijom, Utrogestan ces piti. I ne boj se, nece bebi biti nista. ;) A sto ne mozes ni da spavas ni da sedis?

BgB, bravo za kilazicu! :baby:

Ivalok, meni je drapanje odavno pocelo. :D Ali najvise oko pupka i mislim da ce mi tu koza i popucati. Ima da mi pupak izgleda kao Sunce. :D Sto se tice spavacice, meni su za Betaniju rekli da je najbolje da budu kratkih rukava, jer je tamo bas toplo.

Alekseja, je l' ostalo bar nesto palacinki za nas? :D

Ja sam se jutros malkice zabrinula. Jedna beba mi je inace tasmanijski djavolcic, a druga je mirna kao bubica. E sad', ono sto me je zabrinulo je to sto od ovog tasmanijskog djavolcica uopste ne mogu ni da osetim ovu drugu da li se mrda koliko se rasteze po stomaku, suta, prevrce i verovale ili ne, leze na svoju sestru. Danas cu morati dobro da obratim paznju na pokrete.

Zvoncice, srecan rodjendaaan!!! Zelim ti sve ono sto sama sebi zelis. ;) t3332.gif

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, zato sto svrbi i zato sto je oteklo.. :''( zato ne mogu ni ponedeljak da cekam.. Evo sad ujutru bude bolje, otok splasne, uvece stavim malo kao neki oblog od caja kamilica/persun i to mi ublazi sve simptome ali kako ustanem i krenem cesce do wc-a, kako sam na nogama ono opet 'bukne'. Ponedeljak mi je predaleko, ne mogu da ga cekam.. Sinoc smo bili kod nasih-kad smo krenuli nazad jedva sam docekala.. Samo da stignemo kuci da se istusiram.. Sto kaze alekseja, kao da sam sugava.. Doslo mi je da placem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, zato sto svrbi i zato sto je oteklo.. :''( zato ne mogu ni ponedeljak da cekam.. Evo sad ujutru bude bolje, otok splasne, uvece stavim malo kao neki oblog od caja kamilica/persun i to mi ublazi sve simptome ali kako ustanem i krenem cesce do wc-a, kako sam na nogama ono opet 'bukne'. Ponedeljak mi je predaleko, ne mogu da ga cekam.. Sinoc smo bili kod nasih-kad smo krenuli nazad jedva sam docekala.. Samo da stignemo kuci da se istusiram.. Sto kaze alekseja, kao da sam sugava.. Doslo mi je da placem..

Taman sam htela da ti napisem da se zapiras sto cesce sa cajem od kamilice, a mozes i sa sodom bikarbonom, jos bolje (naravno samo spolja). Bilo bi dobro da ti doktor iscisti taj sekret pre terapije - brze ce delovati terapija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej TJ a sto sam se tek unervozila!!!!!! Sad vec jedva cekam, da mu je bar prespavati danasnji dan...

al sad me moja mala zabrinula, ona je tolko plakala i jutros i samo meni ruke i do juce me uopste nije zvala. Videcete kako ljubomora proradi u majkama kad cerke ili deca pocnu da zovu samo tatu a u mamu gledaju kao inventar.

 

ali od juce samo place i ruke meni i kad je uzmem onako milo kaze MAAAMAAA pa se nasloni na mene! I. KAKO JA SAD MIRNE DUSE DA ODEM U PORODILISTE!

E PA KOLENO DESNO ME BAS BOLI DANAS I PREPONE TJ. TI LIGAMENTI ME POPRILICNO ZATEZU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta se radi sa sodom bikarbonom..? To sam citala-videla negde da se recimo kod kandide na jeziku-u grlu-u ustima, kako vec, preporucuje ispiranje sodom bikarbonom.. Nikada je nisam koriatila, ne znam ni kako izgleda, ne znam je l' se razblazuje i slicno.. Pretpostavljam da se isti sastav za ispiranje koristi i za usta i za dole.. Joj vise, samo da prodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaah nasmeja me TJ, pupak kao sunce :D

Dobro ti uopšte možeš i da skontaš koja je gde bebica, možda ta mala đavolica i ne da bubici da dođe do izražaja :wub:

Ti ih prati u svakom slučaju.

Joj Dranguliću jeste to neprijatno, verujem. Pokušaj sa tim ispiranjem, nadam se da će proći.

Nini to je samo par dana što će te biti razdvojene, verujem da će ti teško biti ali kad dođeš sa bebicom, zamisli njihovo oduševljenje :wub:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvončice sad videh da je rođus, neka je srećan rođendan!!! :):angel:

Slucajno mi ulete ovaj smajli sa krilima sad ne mogu da obrisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drangulicu, rastopis sodu bikarbonu u vodi to ti je prah. Ja sam tako imala rastopljenu sodu bikarbonu pored stalka za presvlacenje i gazicom umakala u to i bebama cistila jezik preko dana. A meni bradavice brisala pre svakog sisanja.

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to ti je protiv gljivica.

isabella i mene nerviraju smajlici, nikad ne budu tamo gde ja hocu i ne mogu ih obrisati

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulic, slobodno ovo sa sodom sto su zene rekle. Kamilica ti nece puno pomoci, bolje na ulozak malo jogurta, videces kako ce ti ublaziti peckanje. Slatkise obavezno izbaci, pij jogurt.

Mene svrbi stomak, al izgleda da nije popucao. Doduse, nije mi pucao ni u prvoj trudnoci.

Tj, djavolak se samo malo umorio pa pajki, nemoj da brines.

Nini... znam kako ti je... Lutka mala sad je osetljiva...

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drangulic, slobodno ovo sa sodom sto su zene rekle. Kamilica ti nece puno pomoci, bolje na ulozak malo jogurta, videces kako ce ti ublaziti peckanje. Slatkise obavezno izbaci, pij jogurt.

Mene svrbi stomak, al izgleda da nije popucao. Doduse, nije mi pucao ni u prvoj trudnoci.

Tj, djavolak se samo malo umorio pa pajki, nemoj da brines.

Nini... znam kako ti je... Lutka mala sad je osetljiva...

ima 16 meseci danas i bas kao d oseti da idem o da me nece biti par dana.

 

NE javlja nam se Judy! Nadam se da je dobro prosla. Jel zna neko koliko ih zadrzavaju tamo u bolnici? Ja se nadam da ako sve bude kako treba i porodim se sutra, u sredu da smo kuci! Ja imam internet na telefonu tako da cu se javiti jer ko zna sta me ceka kad se vratim kuci.

ivalok mene je svrbelo samo preko leta, onaj osip, do krvi sam se cesala zadnje tromesecje u predhodne dve trudnoce. A ssto se stomaka i strija tice sad ih nemam nijednu ali u predhodne dve kao da sam se rvala sa lavovima a mazala strijet!

Izmenjeno od strane Ninimimididi
Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod nas zadrzavaju dva dana za prirodni, a cetiri dana za carski. Verovatno je tako i kod nje. Kad je ona otisla? Nadam se da ce se javiti uskoro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma u betaniji ako je sve ok posle prirodnog pustajz cim prodje 24h, tako mi bilo prvi put a drugi mala imalla malo povisen crp pa nas zadrzali do sutra i pustili kad je bio negativan. A ja se mislim da ce mene zadrzati dan duze zbog mog krvarenja a i trecerotka. Na severu vojvod zadrzavaju pet dana i posle prirodnog.

a judy mislim da je otisla u cetvrtak ili cak sredu, mozda je zbog vikenda duze ostala.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene nikako da se javim. Daj ovo, daj ono. . .

TJ nije ostalo, ali nece mi biti tesko da jos ispecen za vas. :D I ja sam da danas primetila da me pored svraba stomaka snaslo i perutanje istog. Deo oko pupka je sad isperutan. Sa cim da mazem to?

Zvoncice srecan rodjendan, svega puno lepog. :rolleyes:

Nini, citala sam tvoj post i suze mi krenule. Kaze mm, sta je sad opet?! A ja ispricam kako jedna "drugarica" ide na porodjaj a da devojcica tuzna i da sam pomislila na mog deckica i da sam se rastuzila. :( Ja ti mila zelim lak porodjaj i jos bolji oporavak. Drzi nam se. Saosecam se sa tobom, sto je jedna cura napisala, imam osecaj kao da ja idem sutra na upoznavanje bebice. :) Javi nam se kad budes imala vremena. :) Ljubim i drzim ruku.

Drangulic probaj sa ispiranjem sodom bikarbonom dok ne dobijes terapiju.

 

 

 

*TJ* i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, uzmi i mazi neku najmasniju kremu ili ulje. Moguce da ti je suva koza cim se tako peruta.

Ninimimididi, jesi li uzbudjena i nestrpljiva? :wub: Kada ides sutra u Betaniju?

Meni je pupak toliko razvucen da imam osecaj da ce svakog casa da se rascveta. :D A koza oko pupka mi se bas sjaji i svrbucka tako da mislim da ce mi tu i popucati. <_<

Alekseja i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, pa ti ces sutra da se mazis sa bebom.. :wub: divno, divno.. I tebi drzimo fige da sve prodje glatko.. I da-sto je jednako bitno-sve bude superiska posle toga.. 

Meni je pupak ispao.. Onako se ispupcio :)) dragi ga pipne svaki put jer je mekan nacisto pa mu valjda zanimljivo.. Inace, posto mi je dr rekla da je utrogestan ucinkovitiji kad se stavlja vaginalno, ja ne uzeh kanesten vaginalete nego sam uzela kremicu.. Pa cu je macnuti vcrs mozda jer mi je danas za divno cudo dooosta bolje.. Vizuelno :)) izgleda ok, svraba vise nema, malo me jedino pecka.. Sinoc sam stavila oblogu od persuna, ali i jutros kad sam ustala, pa jos jednom kasnije.. Posle je skinuh... Samo pamucnu vaticu bez icega zbog utrogestana, sekreta i slicno.. Da li mi je bolje zbog tog persuna ne znam, ali svakako se ne bunim..

I sta sad opet pricate o tim palacinkama u trenutku kad sam prestala slatko da jedem.. A tako bih smazala jednu sa kremom, bez plazme, bez icega.. Samo kremic.. Nesto mi se apetit otvorio, sve bih zivo jela.. Inace, danas sam bila bas fino aktivna.. Isli da poplacamo neke racune, do apoteke, malo zvrjali po merkatoru, posle lagano nazad, pa smo isli da skupljam neke sisarke i do Uradi sam po vestacki sneg (kog nema!!!), a ne nadjosmo ni sisarke, ima ih visoko na drvetu ali ne mozemo sa dohvatimo, a kad smo gadjali nekom ruznom sto nam ne treba, nisu htele da se otkace.. E onda smo se vratili kuci pa smo skoro ceo nas kraj obisli, sa sve skolskim dvoristem ne bi li nasli te sisaarke sto mi trebaju. Nismo ih nasli ni tu, nadjosmo neke druge, napunila sam torbu, i ubrala krisom :/ par grancica bora za ikebanicu.. Sutra me xeka kreativan dan.. Jos ako se nateram da skoknem do kineza po jos neku sitnicu-bice superiska.. Promrzli smo malo, ali mi je vala prijalo na vazduhu.. Po ceo dan u kuci, valja i ova setnja ponekad.. :))

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini držim ti fige za sutra, sve će to super proći, ti nam se naravno javi kad budeš mogla. :)

Ja sam se ipak prehladila, grlo, nos, kašalj... dobro je da nemam temperaturu. Sad malo mirovanje... i titranje mm-a :P

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehej, hvala vam puno!!!!!!!! Naravno da se javljam, sutra ujutru u osam mi je receno da se pojavim na prijemu. Kuckacu vam iz porodilista jer cu tamo imati vremena dok budem lezala. Jako sam optimisticna sto se porodjaja tice da ce biti brzo.

i da, jeeeeeeedva cekam da se upoznamo!!!!!

Alekseja, Isabella, Naxy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se pupak rascvetao, što rekoste kao Sunce. Malo fali da vidim bebu kroz njega. :-)  

Inače mene sad nesto bocka u desnom krajnika, neće valjda prehlada. :-o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.