Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

e pa zene moje, ja sam s malopre razbila kao bundeva! Zapnem i padnem na plocice ali sreca na kolena! Ne da bridi!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini pazi se. :)  polako! Sad smo svi kao slon u staklari. :) Samo zapinjemo, vrtimo, lupamo, lomimo. . .

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini pazi se. :)  polako! Sad smo svi kao slon u staklari. :) Samo zapinjemo, vrtimo, lupamo, lomimo. . .

 

ma nikad bre pala nisam.... A ova trudnoca i ovaj deckonja me dokrajci... Em se nalupala posudja, juce serpu razbijem, em se ugojila najvise i evo sad pade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel se vama desi da se beba tako "naguzi" i stegne par sekundi, onako da zaboli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^^_^Nini, ti si sou program. Razmisljas o spavacici :) i u Visegradskoj je pakleno vruce.

Tj setih se tebe. Od juce grozno ziganje u preponskom misicu, ne mogu ni da stanem na nogu. Trudnicka je muka pregolema. ;) 

Joj, evo ga i decembar se vuce lagano... jos januar da prezivim. 

Dobro je pa ova euforija oko praznika koja se qzahuktava malo skrece misli. Red pravlje ja cestitki, red kupovine ukrasa red odabira poklona, mesenje kolaca, ucenja recitacija i proci ce...

zaboravila si posle svega i red kilica .

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel se vama desi da se beba tako "naguzi" i stegne par sekundi, onako da zaboli.

e pa zato sam ja pre neki dan oomislila da se umirila i da cu se ooroditi. Dupe mi okrenula ka stomaku i tvrdo a obicno je kolenima ka spolja i udri!

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je Nini da si na kolena, samo polako. Pazi se.

Alekseja meni se to zatezanje stalno dešava još odavno. Da li se beba namesta ili su one BH kontrakcije.

Da javim da su mi sterilni brisevi, jeeeej nema streptokoke :) 

U ponedeljak idem na prvi ctg i treba da radim još neki bris za streptokoku, nemam pojma šta sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E meni se toliko ygci stomak od tog udarca da me ludi odmah pitaju sta ti je, kad mi vide izraz lica. Jadna sva se i ja zakocim i zivem. Ajdete zene na palacinke. Pocinjem ih peci.

*TJ* i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini cuvaj se!! Jeste da je na kolena, Bogu hvala, ali te presece, uplasis se u momentu, ne treba ti taj stres! Nogu pred nogu i sve radi ako treba i 80% sporije ali bezbedno!!!

Moja bebica je skroz promenila ritam. Do sad je po ceo dan sutirala i mucila me, sad se primirila. Promeskolji si povremeno, malo vise mrda nakon sto pojedem nesto...sve je mirnija. S obzirom da je mimo toga se po starom, pretpostavljam da je to normalno, da vise i nema mesta za dosadasnje akrobacije ;) 

Primetila sam da mi je stomak nekako tezi, tj.preteze, sve vise me vuce napred a nije drasticno veci ovih dana. 

Alekseja grrrrrrrrr! Sad mi se jedu palacinke!! Ali posluzice plazma i nugat krem, nisam u stanju da opet stojim kraj sporeta nakon kuvanja rucka! :( Inace i ja sam imala te trenutke, da napravim strasan izraz lica kad se bebica bas iz sve snage protegne, ili uradi sta vec. A mm panicar, skace za torbu, misli vreme je za pokret :P 

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me konacno, devojke! Hvala Bogu, nisam dobila upalu misica, ali su me ledja samo malo jutros bolela - nista strasno. :) Uradila sam nalaze za sledecu nedelju, bili u jos jednom mini sopingu za bebe i na prvom casu u skolici za trudnice. ^_^ Jako sam srecna zbog polaska u skolicu. :wub: Konacno imam neku "obavezu". :D Htela sam juce da kupim i bar dve spavacice i gumene papuce za porodiliste, ali nisam vise imala snage ni da se vozam niti da se setam. To cu ostaviti za neki drugi dan.

Ivalok, nemoj samo k'o moja kuma da ti zakoci noga negde usred grada da ne mozes ni da se pomeris, pa da mora neko da dolazi po tebe. ;)

Izi, uh, dobro je - sad' mozes da odahnes. :baby: Sta nas sve nece snaci u trudnoci?! <_< Nego, jesi li uzbudjena zbog svog prvog CTG-a? :wub:

Ninimimididi, pa kako si uspela tako da padnes? :unsure: Mogu misliti kako si ugruvala kolena.

Drangulicu, taj ko je ikada kupio te uloske je LUUUD!!! :) Vec ti je rekla Ninimimididi - to ti je obicna vata sa mrezicom preko. Ja sam koristila Niva posle operacije i mislim da su bile negde oko 100 dinara, ali 10 kom. Imas ih i u apotekama, radnjama i prodavnicama sa bebi opremom (Boni, Niva, Bas-Bas, Vir...). A mrezaste gacice ne daju u bolnici (ko ide na prirodni porodjaj), a kod kuce ih mozes nositi.

Judy nam izgleda nema internet, pa se ne javlja. :rolleyes:

 

Judy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, stiglu rezultati... :(((( kandida.. Stvarno ne znam kako, pre mesec dana uredni brisevi.. Sad pise-bak.kultura vb i bak.kultura cb-patogene bakterije nisu izolovane, a ispod pise mikoloska kultura v. i c.brisa-candida spp.. Nadam se da se to ne leci tesko, bas sam se smorila.. Malo me tesi sto bar znam sta je pa sto cu moci da uradim nesto po tom pitanju ali me je bas rastuzilo sad ovo.. :((( ispod pise isto nesto-trichomonas vaginalis-nije nadjen.. Na sve to, na ove kontrakcije i na te nalaze meni se jos ukocio vrat.. Ne znam sta ce jos da me snadje.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, je l' je to sada problem..? Nikada nisam imala probelme sa brisevima, nikada vaginalete i sad me ovo bas uplasilo.. Je l' ne moze bebi nista da se desi zbog ovoga..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, je l' je to sada problem..? Nikada nisam imala probelme sa brisevima, nikada vaginalete i sad me ovo bas uplasilo.. Je l' ne moze bebi nista da se desi zbog ovoga..?

nije neki specijalan problem, celz prvu trudnocu sam imala kandidu, koristila makmiror vaginalete smiei se malo pa se vrati To ti je zbog pada imuniteta. Na kraju sam uspela da je se resim kombinacijom ginodaktanol 7dana i u nastavku makmiror 10 dana i tek posle toga mi bio uredan nalaz. Ali ja sam imala bas bas mnogo. Ne moze da skodi bebi al je neprijatno.

 

TJ isla uz stepenice, zvonio telefon i zapnem papucom za stepenik i tresnem kolenima, a plocice.... Evo jos mi se crvwne kolena. A naravno da je prestao zvoniti telefon i ne znam ko je zvao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se vratila sa UZ, sve ok, nije mogla lepo da slika bebu jer joj je glava pored placente i uopste se ne vidi lepo (tako je bilo i prosli put, stavila je ruke preko glave).

Sad je beba vec 3 kg, kaze da ce biti preko 4kg ako budem rodila u terminu. Okrenuta je trenutno glavom prema dole. 

 

Sto se tice ulozaka, mi smo u bolnici dobijali neke debele, pa stave dva komada jedan pored drugog i onda treci u srednu i bude dobro jer nista ne propusta i sve upija. Evo ovako izgledaju:

 

3801_Robinson_Healthcare_Maternity_Pads_ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB masala za bebicu. :)

Drangulic i mene isto vrat i levo rame ubi. Nekad mi takvi trnci prodju da me ubi taj neki cuda bol. Sto se tice candide ja sam je imala na pocetku trudnoce. Koristila tantum rosu sa i irigatorom nekoliko dana dva puta na dan, obavezno uvece i onda tri vaginalete kanesen, tri veceri i odmah mi bolje bilo. Nije to nista strasno, ne brini. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:jos dva puta spavam (ako spavam) pa sledi upoznavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, uh, dobro je - sad' mozes da odahnes. :baby: Sta nas sve nece snaci u trudnoci?! <_< Nego, jesi li uzbudjena zbog svog prvog CTG-a? :wub:

 

daaaaa vrlo sam uzbuđena :wub:

nadam se da ćeš sad malo opuštenije moći da se krećeš, barem po kući :)

inače grlo me boli, taman sam pre neki dan prokomentarisala kako se nisam prehladila u celoj trudnoći <_<

 

Nini još samo malo i upoznaješ svog dečaka :babycrib:

*TJ* i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isabella sisaj isla tablete ili pantenol, proci ce. Ja sam celo trece tromesecje bila sa bolom u grlu i kasljem ali srecom bez temperature. Sad sam kao zdrava i nadam se da ce tako ostati!

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoću, moraću nešto da kupim ako me sutra ne prođe, hvala Nini :)

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obicno uzmem da popijem serbet kad boli grlo i odmah prodje. Ne znam da li ti to deluje? A bolucka me sad s vremena na vreme ujutru, pa prestane. 

Ninimimididi i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i serbet sam koristila al mi bilo muka od njega... Isla je bezazlena skroz.

ej zene, ja ne smem ni da dotaknem pradavice, bukvalno siklja kolostrum, tako da nam je i klopa spremna!

*TJ* i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

popila sam sad neki čaj koji mi je uglavnom pomagao kod ovih stanja, mada me sad baš steglo

šerbet sam pila kao dete :) ma sve ću probati samo da se sad baš ne razbolim

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kad pocinje ono drapanje po stomaku, ili ti, kad pocinje da svrbi stomak? 

Jooj,,samo da mi se ne pojavi opet onaj sugavi osip po nogama i stomaku!!!! Kako to svrbi, ljudi moji! Da, polako se pretvaram u gdju Šugićević!!!

E, kandida nikakav problem, 90% nas dobije ili je imala. 

Nini, hajd gledaj pa se porodi pre 13. Svrti se,majku mu :) . Ja sam sada, kada bejah u bolnici, nosila spavacicu bez rukava po sobi, a po hodniku bademantil. Ne znam kako je kod vas, verujem da je toplo.

Alekseja, mi cemo u dva dana da se porodimo. Meni zakazan carsi za 16.( termin mi je 26.). I meni je tako neprijatan osecaj kada se beba budzi na jednu stranu, da se ziva isprepadam sta je. Meni uopste ne dozvoljava polu-sedeci polozaj. Tako imam osecaj da ce mi proturiti dojafragmu kroz nos. 

Ja do pregleda imam jos pune tri nedelje. Ko ce izdrzati tu monotoniju bez vesti, bez nekog desavanja. Kanim se sledece ned da odem i pegledam te bradavice. Bice to diiivno iskustvo :) . Malisa mi je bilestan, pa ocekujem da cu i ja zaribati za par dana. Sta se od pregleda radi u 32-34 nedelji? Briseve radih pre mesec dana.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.