Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Javi obavezno za streptokoke, nadam se da ce sve biti ok. :)

javljam sutra popodne čim saznam :)

Inače krvna slika mi je super, hemoglobin skoro celu trudnoću preko 120 zahvaljujući onoj mućkalici sa medom. 

Jedino glukoza 3,7 a donja granica 4,1. A ja se još opustila sa slatkišima mislila sam da će biti mnogo veća.

 

Ah noćni ljubavni treninzi... Šta to beše <_<

Alex91 i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u porodilištu neće niko da te pogleda ako nisi nečiji pacijent, osim naravno ako porođaj ne krene tom brzinom da ti dr ni ne treba, što kaže Ninimimi babica je tad najvažnija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isabella ja sad besto prelistavam vto procesi temu pa vidim da si se javljala tami. Jel ti ovo trudnoca iz vto-a? Jel koristis neku terapiju tipa glukofaz? Ja sam u prvoj tr pila glukofaz i jutarnhu secer mi nukad nije bio preko 3.5. A sad ne pijem nista pa i meni 3.7. Mislim da to nije nista, vazno da nije preko granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije trudnoća iz vto ali sam bila na korak od nje. U stvari dr mi je dala fore do maja ako ne zatrudnim da vidimo šta ćemo dalje zbog endometrioze jer se brzo vraća posle operacije. A eto ja u aprilu zatrudnela :)

Imala sam insulinsku rez pila sam Siofor do 12 nedelje a posle toga mi je ogtt bio dobar pa sam prekinula. 

Ma da, bitno je da nije preko granice

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super! I ja pila ali celu trudnocu. Verovatno si citala da je i saskica sad ostala trudna a cekala da dobije m da bi mogla da pocne sa kontracepcijom.... To je divno kad se tako desi i bas se potvrdi ono OPUSTI SE

Naxy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja sam baš taj mesec radila hormone i ogtt da odem sa nalazima kod dr pa vidimo, kad ono ne dočekah taj ciklus :) Verovatno jer sam se već pripremila psihički za to.

Naxy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozemo pametovati koliko hocemo ali je ZAISTA tesko opustiti se. I mi kad smo cekali taj dan da odrade ins razgovarali i ja kazem mm da se prijavimo na vto posle ovoga jer kao nece uspeti i taj mesec imali neke vanredne situacije da sam i betu zaboravila uraditi i desilo se! A o drugoj i trecoj tr nisam ni na kraj pameti mogla da zamislim.

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu u prvih godinu dana i treba biti opusten koliko covek moze ali realno je jako tesko. 

Ali mislim da smo svi mrzeli kad nam kazu onu recenicu ma opustite se doci ce to samo od sebe, grrrr bila sam u stanju da udavim nekog

Otisli smo od teme :)

Nema Judy i dalje... Verujem da uziva sa svojim bebcem 

Naxy, Judy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_<, da vas obavestim da sam se javila doktorki da cu doci u nedelju! Odgovorila mi je potvrdno!

znaci jos dva daaaaaanaaaaaaa.........

ja sam danas jedno sto puta bila u wc-u.... Kako se bebac mrdne tako imam osecaj da cu se upiskiti....

ps. Onaj smajli na pocetku teksta mi pobegao, treba doci iza wc!

Naxy, Alex91, Judy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja 10-12 leukocita u mokraci je normalan nalaz. Opusti se :) .

 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_<, da vas obavestim da sam se javila doktorki da cu doci u nedelju! Odgovorila mi je potvrdno!

znaci jos dva daaaaaanaaaaaaa.........

ja sam danas jedno sto puta bila u wc-u.... Kako se bebac mrdne tako imam osecaj da cu se upiskiti....

ps. Onaj smajli na pocetku teksta mi pobegao, treba doci iza wc!

Isabella i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocu idem bar deset puta (minimum), kad izadjem napolje imam toliki pritisak na besiku da jedva hodam. 

Sutra imam zakazan UZ, napokon nakon 15 nedelja!!! Doktorka mi je najavila da ide na odmor i vraca se 7. jan. a meni termin 17-og. Ionako ne ocekujem da ce se bas zateci u bolnici kad se budem poradjala. Ni prosli put mi nije bila moja doktorka na porodjaju, nego neka deseta. Babica je svakako bila glavni junak mog porodjaja, tako da mi je svejedno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a znate sta sad mene opt muci? Kakvu spavacicu da obucem za porodjaj? Bez rukava ili kratke ili duge? Dal je tamo vruce? Ako mi je vruce bude mi muka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel možeš neku tanju sa dugim rukavima, kratku, pamučnu. Ako ti je vruće zavrneš rukave :)

 

BgB javi kako je bilo, verujem da si uzbuđena, kako i ne bi posle 15 nedelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini ja sam u Betaniji gorela od vrućine. Porodila sam se isto u zimsko doba, taj dan padao sneg. Otvarale smo malo prozor da bi mogle spavati, koliko smo mogle. Nosila sam 4 spavaćice kratkih rukava i ogrtač dugih. Inače i sad sam isto pripremila. Jel znaš u koliko sati u nedelju?

Ivalok hvala na odgovoru. To sam čekala čitavo veće. Baš si zlatna. Poljubac za vas. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa rekla mi da dodjem u osam na prijem i kontam da je me pregledati i smestiti do 10 na patologiji i onda u predporodjajnu, tj klistir tusiranje indukcija oko 12. To mi nekako sema u glavi jer me sa prvim detetom isto ona poradjala i tako je bilo. 14h prijem u 16 dosla na pat po mene u 18 probusila vod i indukcija.

U 21.18 se porodila. Zako da ako je prvi por bio tako brz trebalo bi i sad da ne bude problema. Bar imam nadu.

ja sam obe leti rodila...

Naxy, Alex91 i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene muci kakve papuce, nisam nasla plasticne... Lako mi je posle ponela bih one toplije, ali dok su one pripreme i tusiranje... imam samo japanke...

Bolje ti je neka laganija spavacica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, ti si sou program. Razmisljas o spavacici :) i u Visegradskoj je pakleno vruce.

Tj setih se tebe. Od juce grozno ziganje u preponskom misicu, ne mogu ni da stanem na nogu. Trudnicka je muka pregolema. ;) 

Joj, evo ga i decembar se vuce lagano... jos januar da prezivim. 

Dobro je pa ova euforija oko praznika koja se qzahuktava malo skrece misli. Red pravlje ja cestitki, red kupovine ukrasa red odabira poklona, mesenje kolaca, ucenja recitacija i proci ce...

Alex91, Ninimimididi i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa ne kupuje mi se jos spavacica jer ih uopste ne nosim, za te pare bi radije neki lep detalj za mamu ili za bebana, a ne znam jel glupo na bretele! Imam dve na bretele i dve na kratke rukave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde nam je tj? Ne pise kako je prosla u izlasku!

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nijednu jer ja to ne koristim.. Spavam u gacicama i majici.. Drugarica mi je dala svoju kiju jee samo za porodjaje i nosila, bas je divna, pamucna.. Ima i due rukave.. Ja sam doduse zimogrozljiva tako da je meni dug rukav super.. A i mogu da ga zavrnem ako bude bas toplo.. Neho-racunam da cu morati da imam jos jednu, dve verovatno..?

Nego, da vas pitam.. Gledam juce na onom sajtu bebino.rs i ima stvarno svasta nego naleteh tamo na neke one mrezaste uloske.. Oko 300din kostaju ja mislim ima 10kom. Jel su to ti mrezasti koje cemo morati da kupimo ili imaju neki drugi.. Ovi izgledaju onako 'anatomski' :), kao imaju i neki-nesto sto sprecava da se ulozak odlepi i tako to.. Mislim, ne razumem se pa rekoh da pitam.. Tu imaju i te mrezaste gacice i svasta nesto na stavsam zaboravila i sto sam smetnula s' uma.. Meni u glavi da treba krevetac, kolica, ogradica, pelenice-kojih doduse ne znam koliko treba, te svedske i tetra i pampers i to je sve.. Setih se i kadice i onda sam videla da ima hos mnooooogo stvari koje mi nisu bile ni na kraj pameti.. Od pumpice za nos, preko makazica za noktice, toplomera, kupkica, sapuna, pa do flasica,  cuclica i cesljica za kosu.. Mislim i ios dosta nekih usput stvari..

Blago vama koje ste ovo sve prosle pa sve znate.. Meni je bas frka sad oko kupovine svega toga.. Pa sediste za kola, pa nosiljka za bebu, pa stvarcice, pa kapice.. Jaaaooo.. Sve se bojim da ne krene porodjaj ne daj boze ranije pa da to ne bude spremno.. Jos nam je slava u januaru, doduse odmah posle Bozica.... Da to prodje pa lagano da uzmem jedno po jedno da zavrsavam. Kraj januara pocetak februara ulazim u 9ti mesec pa racunam da do februara zavrsim sve.. Da pokupim stvari ko sta ima da mi da, da operem operglam, da kupim sta fali, da krenem sa sterilizacijom cele kuce :)) posle slave i luftiranja od dima pa ako krene da budem koliko toliko spremna.. Bas mi frka oko toga.. A i sobu da preuredimo za smizlu.. :)

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh drangulicu kakve si ti to uloske videla da toliko kostaju. Oni sto ce ti trebati su obicni pise na njima mrezasti ulosci, obicna vata i mrezica preko njih. Ja sam u aksi platila 190 din 20 kom. A treba ti tona toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulic i meni je slava u januaru, 09_tog. Termin mi 18.02. Sreća imam osnovno, ali nemam ništa za pirodiliste ni za mene, ni bebu. Treba da operem stvari i opeglam ali kantam da je rano.

Bila sam kod doktorice i dobar je nalaz, kaže bitno da nemam bakterija. 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu 300, nego 390.. :huh: i nisu mrezasti negi neki za porodilje pa sam ja mislila da su to ti mrezasti.. Mislim, svakako neka hvala ako ima po apotekama jeftinijih.. :)) to su ovi..

http://www.bebino.rs/bebi-oprema/za-moju-mamu/kozmetika-za-mame/canpol-ulosci-za-porodilje-10-kompak-73003

juuu, ja to ne bi kupila.... Trebaju ti obicni imas npr BONI svetlo plava kesa sa crvenim krsticem i mise mrezasti ul. Ja kupila u aksi 20 kom u kesi za 190 din al neki drugi proizvodjac. Bitno ti je samo da su ti vatirani sa mrezicom. I racunaj bar dvadesetak kesa....

 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.