Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Lexy meni je recimo muka kad ležim, valjda jer se želudac podigao i onda mi se samo vraća hrana. 

Ali nemoj da ne jedeš, molim te, zbog bebe. Pa šta i ako bude krupna beba i moja će verovatno. Ja i dalje stojim na 12 kg u plusu. Kontam sad ću se još malo ugojiti. Ali baš me briga, bitno da sve bude ok. 

Što devojke kažu, samo pozitivno i beba uskoro stiže ;)

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, odoh ja u bolnicu. Zvala sam i rekli mi da polako krenem.

Ne znam kako je tamo sa internetom ali čim budem mogla javljam vam se :*

Sretno draga..da se brzo porodis i da sve bude ok...:baby:

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judy, tebi sreca stize uskoro.. Drzimo fige da prodje glatko.. :babycrib:

Lexy ja mam da guram jos dva ipo-tri meseca i ugojila sam se 8kg. Verujem da cu do porodjaja da te stignem i presisam jer mi stomak rapidno raste.. 

Inace, kako je fino kad se naspavas malo.. Danas se vratila iz dz.vas. uzeli mi briseve, guzva neopisiva, klopali i kao sta cemo-vratismo se u detinjstvo, legli i pustili da gledamo 13to prase.. :) i zaspali na pola.. Evo ja se sad probudila tek.. Dobra 3h sam 'dremnula', a dragi jos spava.. Zao mi da ga budim..

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na utehama mozda mi i pritisak pada ko zna:-/ vrlo moguce to da me muci, sa stasom sam imala tahikardije u 9om mesecu sad to nemam ali zato. Ali zato sve drugo me snaslo. Samo kukam:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj mali ne staje vrti se okrece se, mene nema malaksalost obuzela muka mi:'( groznooo nemoguu vise da trpim jedva cekaaam..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene. Kako ste? Jel nam se Judy porodila? Ima li nekih novina?

Ja sam opet loše spaval. Sin mi počeo sliniti pa celu noć kenkao.  

Treba oko dva da dobijem rezultate urinokulture. Sva sam nesto uplašena. Prvi put u životu to radim, pa ne znam sta me čeka. Valjda ce biti sterilna.

Jel ima neko da je imao neku bakteriju i jel se može izlečiti do porodjaja? Sad sam puna 30ta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Alekseja ako slučajno i ima neka bakterija ima vremena da se izleči. Ali sačekaj prvo rezultat nemoj unapred brinuti :)

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi iscekujemo da cujemo vijesti od Judy.  I ja sam loše spavala, uhvatio me neki suvi kašalj liječim ga sa medom i limunom, al sve mi je to slabo. Sutra idem na UZV, noćas sam sanjala da sam otisla kod svoje dr i na uzv ona vidi da beba ima izrazito male nozne prstice, a ja se sva opteretila. Kad sam se probudila počela sam se smijati heheehe.

Jutros sam vadila urin, krv i šuk, nalazi će biti gotovi do 14h, tako da ih sutra nosim dr na uvid. 

Urinokulturu nisam nikada radila, ali moja curica jeste. Tri jutra za redom nosila sam urin na analizu da se vidi koja je bakterija u pitanju (ako je uopšte ima) da se da odgovarajuci antibiotik bas za tu bakteriju. Toliko ja znam.

A ja sam danas puna 29. nedelja

ivalok i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja čekam rezultate krvi i urina, rekli su poslaće na mejl i još ih nema. Sad cu da ih zovem,

A rezultati briseva sutra, joj samo da više nema streptokoke.

Čekamo Judy, možda nema internet.

MajceZmajce3 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi iscekujemo da cujemo vijesti od Judy.  I ja sam loše spavala, uhvatio me neki suvi kašalj liječim ga sa medom i limunom, al sve mi je to slabo. Sutra idem na UZV, noćas sam sanjala da sam otisla kod svoje dr i na uzv ona vidi da beba ima izrazito male nozne prstice, a ja se sva opteretila. Kad sam se probudila počela sam se smijati heheehe.

Jutros sam vadila urin, krv i šuk, nalazi će biti gotovi do 14h, tako da ih sutra nosim dr na uvid. 

Urinokulturu nisam nikada radila, ali moja curica jeste. Tri jutra za redom nosila sam urin na analizu da se vidi koja je bakterija u pitanju (ako je uopšte ima) da se da odgovarajuci antibiotik bas za tu bakteriju. Toliko ja znam.

A ja sam danas puna 29. nedelja

i ja sam od danas tacno 29. :)

mala zvoncica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja nocas nisam lose spavala, konacno.

Judy se nije javila, sigurno nema net.... ili od srece ne misli na nas...

Izmenjeno od strane Puslica
Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice, kako tvoji klinci reaguju, jel se raduju bebi?                                                  '

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja čekam rezultate krvi i urina, rekli su poslaće na mejl i još ih nema. Sad cu da ih zovem,

A rezultati briseva sutra, joj samo da više nema streptokoke.

Čekamo Judy, možda nema internet.

Javi obavezno za streptokoke, nadam se da ce sve biti ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, Curica jedva ceka da se rodi (ima 4,5 god.) ona je silno željela da joj mama rodi sestru i od te silne želje nastala je ta mala tačkica u stomaku koja je rasla i rasla i čekamo da još malo poraste pa će je dr izvaditi kada joj bude tjesno u stomaku. Sreća pa idem na CR, vidjeće se ožiljak.

A sin se malo razočarao što nece dobiti brata, ali i on zna zagrliti, poljubiti stomak i stavi ruku i čeka da mu beba nabaci petaka. Inače je on veeeelika maza, i ja mu kažem kad se beba rodi da ću se morati malo maziti sa bebom, kaže on NE ti ćeš se maziti samnom, a ja ću se maziti sa bebom. hehehehhe 

Inače su puni bisera, svaki dan nesto provale. Curica mi je rekla da bi bilo dobro da pojedem tutu da beba ima gdje piškiti, Pavle kaže da njegove papuče pričaju i da kažu da je on neposlušan dječak...... S njima nikad nije dosadno.

Alekseja to je OK nalaz. Super :)

Ninimimididi, Puslica i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E A brine me piše leukociti 10-12, A dan ranije kad sam davala urin 2-3 leukociti. Ne razumem. Sutra cu je nazvati da pitam jel trebamdoci po neku terapiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38.punih i gazim 39. nedelju. Bila na CTG. Od kontrakcija ni traga ni glasa a stomak se spustio da ne moze vise. Kao da su u pitanju minuti a ne dani/sati... Ne znam vise sta da mislim!! PMS pritisak konstantan, ali nema bolova, ni ikakvih znakova, osim klasicnog umora, tromosti, nervoze... I manjka apetita, konacno!! Hajde vec jednoooom!

Judy, cekamo najlepse vesti!!! <3 

Alex91, Puslica, Judy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E zene buni me nesto. Pise da nemam bakterija a leukociti 10-12. A dan pre kad sam davala urin 2-3. Ne razumem

p.s. nisam videla da sam poslala ve, iskljucio mi se fon.

Izmenjeno od strane Alekseja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da to nije nista jer nema bakterija. Ne mogu da docekam sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehej stomacici, kako ste? Jos sam kuci, a sad se nadam da ce tako i ostati do nedelje...

ja sam od jutros kao drogirana. Zaspala sinoc malo posle devet sa decom, oko deset preska u sobu pa ponivo.... Oko ponoci se budila pa ne mogu do jedan.... U pila pet mala se budi hoce mleko.... U pola sedam budi dragog.... U devet ustanem kao da me neko mlatio stapom.... Mislim da mi je ovo dobar trening, a?

EHEH JUDI, JAVNI SE VEC JEDNOM!

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos htela da pitam gde Nini, kad eto je. ;-)  čekamo nedelju sa tobom. :-)  

Dobar trening da. Izgleda noću sve imamo trening, na neki način. Retko kad prodje da izguramo noć bez nekog.

Naxy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vala bas lepe treninge imamo nocu.. :) Da su drugog tipa pa da se ne bunimo.. ;)) Ja sam i sinoc imala kontrakcije i to opet ucestale ali sta da radim kad mi niko nista ne kaze.. Cutim, lezim, uzimam utrogestan i tako u krug. Krenula sam sa aronijom, valjda ce malo da mi popravi tu krvnu sliku.. Je l' pije neka od vas Revitu..? Dragi cuo da je dobra pa se nesto razmisljamo da li da je uzmemo, pa ne znam da li bi nju trebala da pridodam ovom pregnacare-u koji vec pijem ili da pijem onda samo revitu.. I magnezijum koji svakako pijem. Inace sutra posle 2h su mi rezultati onih briseva, nesto sam se tako uplasila da mozda nisu kako valja, koliko jedva cekam da ih podignem, toliko mi se i ne mili. Uf.. Samo mi fali sad i neka baktetija pa da se i sa tim mlatim i cimam.. Trebala bih i urin da iskontrolisem. To sam mogla onog dana kad i krv ali em nisam imala posudicu em sam to jutro dok nismo otisli do lekara ja morala da piskim jedno 4x.. To bih mogla mozda sutra prekosutra da uradim pa da imam kompletirane nalaze a onda od ponedeljka da odem lepo negde da me neko ljudski pregleda. Da li je stos da dok ne das pare nece niko nista da radi konkretno ili ja prosto nabasam na sve neke tako nezainteresovane. Drugarica je imala u prethodnoj trudnoci te bolne kontrakcije i dobila je terapiju za njih jer joj je dr rekla da nisu bezazlene. Jesu kad nisu bolne, ali ako bole mora da se uzima nesto za njih.. Ona je dobila dva neka leka koja se piju-jedan je za kontrakcije ali on izaziva ne znam sta pa se onda taj drugi pije da smiri to nesto i kao uvek idu u paru da dva leka.. Ova me oduvala samo tako i poslala kuci iako sam joj na stolu za vreme pregleda imala kontrakciju koju je i videla i videla je koliko sam se zgrcila od bola i nista.. Jel vi vec imate odabranog lekara u bolnici gde cete se poroditi, jeste li pocele da idete tamo na preglede..? Hocete uzimati epidural..?

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da su drugog tipa pa da se ne bunimo.. ;)) cim sam ovo procitala odmah sam lupila like. :)))) Ja smem trening taj bolji ali ja dok se smestim u krevet, muz vec spava, a i kad ne spava boji se. A meni tako fali. :)))

Ja sam pila revitu ali mi nije bas pomogla. Presla sam na tothemu sad.

Inace ja odem u porodiliste pa ko me porodi, porodi. Tako je makar sa mnogima ko ide u betaniju a jos nije iz Novog Sada ili ne vodi trudocu od nekih ko radi tamo. Sa prvom trudnocom nisam htela epidural tako da necu ni sad.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam kad krece taj zakon za besplatan epidural! Ja ga necu uzimate jer se bojim igle u kicmu a da platim i da mi ne stignu dati.... Sa drugim detetom nisam imala jake kontrakcije i ekspres se porodila. Verujte da vam doktor kao veza u porodilistu ni ne treba, babice su glavne. Meni licno treba da se ne ponavljam.

drangulicu, svi bi pare, igraju se sa nama neverovatno i sa nasim zivotima. Uh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.