Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

cuvaj sad na kraju pogotovo jer moras na carski. Jesi zakazala?

Bila nam je zelja da vucemo do 23.12. da beba bude sto duze u stomaku. Mada, sad mi je napomenula da mi bude spremna torba i kad krenem na sledecu kontrolu. Navece me hvataju kontrakcije pa se smire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i ja sam sva nikakva i ne znam šta ću sa sobom <_<

već sam gladna a sutra vadim krv ne smem ništa da jedem ima sutra posle vađenja da kupim neki burek :D

Ninimimi jesi odlučila da ideš na reviziju?

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam žene nikakva. Sva kao da drhtim. Imam osećaj da se tresem ki prut ali ne. Kantama da to sve od umora i od naše glave, pune bezbroj nekontrolisanih misli. Brzo će proći. Ja bi spavala samo, ali noću nikako. Psiha definitivno. :-)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, 99%. Onih 1%ostavljam ako me uhvati do nedelje. Tako da je 13. poslednji datum! Kad se sve stavi na vagu mislim da ne treba da filozofiram previse! Telo mi je istrenirano tako da se nadam da ce biti dobro! Eto, brojim sitno!

Alex91, Judy, Alekseja i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i ovo vreme utice na nas. Plus zivci mi ne miruju, ja bih samo sredjivala kucu, kao da svakog momenta krecem u bolnicu.

Nini... sace to...

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja danas u dva navrata zaspala.... Jako me nesto stigao umor, odo i sad... Malo me svekar iznervirao! Grrrrr..... Samo pita sta braca pa sta braca pa hoce li za njega biti za njega mora.... A ja pukla i rekla NJEMU NE TREBA NISTA, IMACE MAMZ I TO MU DOSTA, VALJDA MAMI TREBA! Jako me nervira....

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj i ja sam sva nikakva i ne znam šta ću sa sobom <_<

već sam gladna a sutra vadim krv ne smem ništa da jedem ima sutra posle vađenja da kupim neki burek :D

Ninimimi jesi odlučila da ideš na reviziju?

NARAVNO DA TREBA DA SE POCASTIS! NIJE LAKO! Isla bi na taj indukovan porodjaj jest da boli ali mora da boli, jer mi je obecala uraditi reviziju! A verujem joj! A i ne mogu vise da cekam, smori me koliko sam velika i nespretna!

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, isto kao kod mene.. Nocu san na oci nikako a dan bih ceo prespavala.. Bas nikakva..  

Nini a za kanesten i vaginalete-vaginalete ne bih smela, to mi jee i dr rekla jer moram utrogestan vaginalno obavezno zbog kontrakcija da stavljam, a bilo koja druga vaginaleta za to bi mi automatski iskljucola utrogestan koji mi je sada kaze bitniji od toga dole.. Ko ce gaa znati..

Racunam jos dva meseca i ulazim u deveti.. Doduse, po ciklusu ulazim i pre ali po ultrazvuku mi je termin 10og marta tako da 10og februara ulazim u 9.ti.. Cim udjem moze smizla kad kod.. Eto toliko zelim da je vidim.. :) 

 

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utiče sigurno i vreme kako ne a i naši stomačići koji iz dana u dan rastu ;)

Nini dobro si odlučila, najvažnije je da imaš poverenje u dr koja te porađa a ona zna celo tvoje stanje. 

Ja nažalost ne poznajem dr koja će me porađati, tek treba da je upoznam :mellow:

 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj 'stomacic' je bas porastao.. Pre 5dana je imao 8kg, sad verovatno ima i 9.. :) mislim, nije mi bas do ovog smeska ali ako je za bebironu-neka je.. :) plus idu slave.. :/ joooj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utiče sigurno i vreme kako ne a i naši stomačići koji iz dana u dan rastu ;)

Nini dobro si odlučila, najvažnije je da imaš poverenje u dr koja te porađa a ona zna celo tvoje stanje. 

Ja nažalost ne poznajem dr koja će me porađati, tek treba da je upoznam :mellow:

 

jel verujes da u drugom porodjaju nisam ni upoznala doktora, zvale ga babice na tel par puta on nije stigao kolko sam se brzo porodila. Zato su mi rekli sad da bilo sta sumnjivo ne cekam ni minut nego polazak!

Puslica i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, u principu, ako sve ide nekim normalnim tokom babica je najbitnija tu. 

 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, 99%. Onih 1%ostavljam ako me uhvati do nedelje. Tako da je 13. poslednji datum! Kad se sve stavi na vagu mislim da ne treba da filozofiram previse! Telo mi je istrenirano tako da se nadam da ce biti dobro! Eto, brojim sitno!

Zar i ti sine Brute (Ninimimididi) !!!

Pa Nini rešila si i ti pre mene :( A ja ko Georgina u ponedeljak 14.dec. a termin mi 13.dec.

Ali bar ćemo se obe javiti sa lepim vestima i prigrliti naše bebice :baby:

 

Alekseja, Puslica, ivalok i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se zakazuje u Dzordza Vasingtona?

Pantenol sme da se maze, evo ja ga upravo mackam na svoje rNe. I mene svrbucka i zateze koza, sekret mi je uzasan: obilan, providan, nekad gust...kao da imam sve polne bolesti ovog sveta. Medjutim, svi brisevi cisti i sterilni, nema cak ni kandide. Kaze dr da je od utrogestana.

Aroniju ja pijem pre obroka, uglavnom ujutru. Mada, moj ginekolog mi rekao da moze, pedijatar rekao da sme, a apotekarka me pre neki dan izmracila da ne uzimam i ne dajem detetu. Navodno naglo obara secer. Ko ce ga znati. Joj, danas prebiram po kalendaru, tek 29.0 nedelja za dva dana. Gde je februar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, za Dzordza Vasingtona ti treba samo uput, ne zakazuje se ali mora da se dodje do 10h jer posle toga nemaju steriilan pribor iako su meni danas preko telefona rekli da mogu kad god do 15h. Medjutim, iskvarcovano-nasminkano-silikonska sestra-doktorka mi je rekla da moram da dodjem sutra do 10h da bi mi uzeli bris jer nakon toga nemaju sa cim da rade.. Moz' misliti nemaju sterilan pribor.. A pantenol sam svakako namackala jer me izlude ovo vise.. Ja sutra punih 28 nedelja.. :) kad je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 26.2, ali mi je zajazan carski za 16.2.

Ja bih zbog ove bradavice isla u Dzordza. Nisam znsla da treba i uput. Kod koznog mimo  trudnoce uput ti ne treba. Uh, kad pomislim da ti ceo jbeni dan treba da odes tako negde kod lekara. Kao Odiseja ! Poneses jelo, vidu, knjigu i prupremis se psihicki. Realno , samo zbog lose orgajizacije!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Plus zivci mi ne miruju, ja bih samo sredjivala kucu, kao da svakog momenta krecem u bolnicu.

Joj, i ja sam tako. Kao da sanitarna inspekcija stize svaki cas. Smorim se, ali svaki drugi dan opet nanovo, čisto čistim :blink:

Samo da mi se ne gomila sloj prasine, da je stalno usisano i da kupatilo blista. Kao da sam mislila da cu tim "docekivanjem" izbjeci neminovno gomilanje prasine i mrvica i kad beba bude tu i ne budem stigla. Uzas, ali proslo je i to.

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 26.2, ali mi je zajazan carski za 16.2.

Ja bih zbog ove bradavice isla u Dzordza. Nisam znsla da treba i uput. Kod koznog mimo  trudnoce uput ti ne treba. Uh, kad pomislim da ti ceo jbeni dan treba da odes tako negde kod lekara. Kao Odiseja ! Poneses jelo, vidu, knjigu i prupremis se psihicki. Realno , samo zbog lose orgajizacije!!

molim te nek te makar sad zaobidju komplikacije!

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja danas 29+6. :-)  

Spavala sam užas. Mali samo kenkao. :-(  ako sam spavala 4 sata, svaka mi cast. Zadnjih tri godine, sigurno nisam povezala 5 sati mirnog sna. Navikla sam ali sad mi teško.

Žene Jel vama pomogla tothema i posle koliko je dala rezultate?

Nini :-)  @):- hrabro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je pomogla, pila sam u prvoj trudnoci, bio mi hgb oko 90 i skocio na 130 al sam ga pila mesec dana po tri dnevno. Pila sam ceo osmi m a vadila krv posle desetak dana.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu stomacici, pa sta ste tako bezveze?! Evo jedno malo jutarnje razgibavanje: :D
https://www.youtube.com/watch?v=-uquJt8lCQY

Ninimimididi, znaci brojimo sitno? :wub: A za ta keto tela mislim da nema potrebe da se brines, jer ti je samo malo iznad granice, a s' obzirom da si rekla da ujutru imas drhtavice, pa moras odmah nesto da pojedes, to ti je od toga tj. od gladi. A i secer ti je zato malo nizi, ali nista strasno. ;)

Naxy, ja sam isto jedno vreme pila Presolol zbog povremenih tahikardija, ali mi on uopste nije odgovarao - posle svake popijene tablete sam dobijala tahikardije. Na svoju ruku sam prestala da ga pijem i naravno da su mi i tahikardije prestale. Tu i tamo naidje po koja, ali sam samu sebe naucila kako da je umirim. A inace, Presolol posle duzeg koriscenja zna i pritisak da poremeti, a koriste ga za skoro svaku boljku. <_<

Izi, draga, je l' pao neki burek? :D

Ja nemam problema sa spavanjem. Jedini problem mi je okretanje u krevetu i samo kretanje zbog tih bolova u pubicnoj kosti i ledjima, a i zbog 12kg u stomaku. :D Sutra idem da vadim nalaze i na upis u skolicu za trudnice. Moj prvi izlazak iz kuce posle tacno 27 dana. Vuhu! t0210.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda su počele retke kontrakcije. I sinoć sam ih imala nekoliko a i u toku noći. Stegne jedno 5-10 sekundi pa popusti. Onda na nekih 20 - 30 minuta krene ponovo. Videću danas kako ide I da li će biti češće pa ću znati da je to to. Osećam bebu, malo se pogura, pa sam mirnija jer se javi da je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam u prvoj trudnoći bila na kraj srca i samo plakala, A inace sam jaka osoba. Ovu trudnoću nisam suzu pustila sve do sad. Užasna sam sama sebi. Malo mi treba da zaplačem. Zasvrbi nosić i suze krenu. Joooj.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, SAD SAM SE SETILA.... Znas kad mi se to jos pojavilo.... U prvoj trudnoci mi dr ostavila glukofaz da pijem do kraja kao u fazonu cuvace trudnocu. I tada mi je SUK uvek bio cak ispod tri a keto pozitivni. Posle toga nikad vise nisam pila a i sve je bilo u granucama normale i posle porodjaja i u sledecim trudnocama, uvek mi bio oko 4.5-5. I ovu celu tr mi je bilo ok sve i evo sad na kraju se pojavilo.

Da, da, sitno, i mislim da sam definitivno odlucila da idemo 13. , kaze i dr da je 6 dana pre punog termina skroz ok a i naslednik ce doci kuci za slavu! I bas mi termin sv. Nikola i slava, ali bice Dusan definitivno!

lexy, *TJ*, Judy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.