Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Popila sam danas vitamin c 500mg A uveče iscedim pola limuna i malo šećera i stavim u to tothemu. Jel mnogo tih 500mg? Ili da smanjim na 180mg?

Žene meni se baš spavq i osećam se bzvz. Samo krevet! Vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas kako, rizicna sam i moze mi zacas krenuti porodjaj jer je treci za vrlo kratko vrrme a nema vise onog ko pre da dr moze doci u svako doba dana i noci van smene i da te porodi a drugi mi ne bi hteli uraditi to. Dr moja je A. Trninic Pjevic, operisala me dvaput rafila insem i vodila sve trudnoce. I govorila mi od pocetka da ako se ona potrefi u smeni uradila bi to. I eto juce mi na ctg kaze da je smena u nedelju i da mi prenoci u glavi i da dodjem na porodjaj ako zelum. Nikada za ovih par god nije ni dinar trazila od mene nudila mi je alternativu uvek AKO ZELIM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, sad se samo spustam peske, a stisnem zube i progutam strah da odem liftom do gore.. Sto se peckanja i sekreta tice-nije mi grudvast, skroz je tecan, skoro kao mleko, i takve je i boje..  Ne znam da li je do utrogestana ili sta ali mi poprilicno ide na zivce. Upravo se vracam iz Dz.Vasingtona i poludela sam jer su mi rekli da dodjem sutra. Nemaju sterilisan pribor za rad, a i nema to ni da se kupi sada pa i da hocu da kupim nemam gde. Ja rekoh-ali zvala sam pre sat vremena i rekli su mi da mogu do 15h da dodjem i ona kao-pa da ali nikada posle 10h nema pribora.. Dodjite sutra.. Grrrrrrr!!!! Inace-ne znam da li sam to napisala sinoc-posteljica mi je super, lepo ja rekoh da se ona moja istripovala.. :)) Normalno usadjena, na prednjem zidu.. Nije nisko!! :)) 

Nego me je zbunila dijagnoza koja mi pise tamo na izvestaju od sinoc.. To videh tek posle.. Doduse na latinskom je pa dok nisam uzela da izguglaam sta je to nisam znala.. Ne znam kako se tacno pise ali u prevodu znaci-mogucnoat preveremenog poroodjaja. Bas sam se zbunila.. Opet raacunam-zvuci stasno, bar meni, ali da je opasno pa valjda bi reagovali ovi sinoc u bolnici malo drugacije.. Meni sa ovom trudnocom nista nije jasno.. O.o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, tu dojagnozu pisu svima koji uzimaju utrogestan. Ne bi ga dobila bez te dojagnoze. Bez brige!! 

Ah ta gorusica. I nemi je pocela uvece! Juce sam morala rupurut da uzmem. 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, nesto kontam-pukla sam psihicki skroz. Ubi me vise ova briga: pazi sta jedes. Pazi ovo, pazi ono. Da li ce sad ovo da mi naskodi, da li ce ovo i ono da bude ok. Sta sad bolucka. Da li smem ovo ili ono. Samo da jos ovoliko bude ok. Kako cu proci na carskom. Kako cu s dvoje dece. Koja sam nedelja, koliko jos. MOZAK MI JE KASA!!! Zivci mi se istanjilli, fitilj na nuli. Uh...grrrrrrrr

Alekseja, Ninimimididi i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, smanji na 180mg. A mozes i ujutru i uvece u pola limuna da sipas Tot'Hemu.

Ninimimididi, pretpostavljala sam da je ona. :) Kao sto sam ti vec napisala, trebalo bi da je poslusas s' obzirom da je zena vec upucena u tvoju medicinsku istoriju, a i zna sta radi.

Drangulicu, to ti je sekret od Utrogestan-a. Primiri malo dupence, a i glavu i mani se dr. Google-a - tu nista pametno neces procitati. ;) I konstantan stres izaziva kontrakcije.

Joooj, Ivalok, razumem te skroz. Ja imam osecaj da ce mi glava explodirati od konstantnog razmisljanja sta smem, a sta ne smem da jedem. Inace sam sama sebi dala dozvolu da ubacim (ali u malim kolicinama) one namirnice koje ne bih bas smela, jer sam se ja osusila, a stomak je sve veci i veci i nemam snage ni da ga "nosim". A da ne pricam o tome sto sam imala svakodnevne treskavice od pada secera sto ne valja, naravno. Sad' u cetvrtak idem ponovo da vadim secer i insulin, pa cemo videti kakvo je stanje.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, dupence  mi je mirno da ce jadno da svisne od mirnoce.. A sekret od utrogestana-pa ne znam, uzimam ga vec 3 ipo meseca i nije mi bio ovakav.. Bude onako gusto sto se istopi vaginaleta pa to isvuri, a ovo sad nije to nego bas onako obilnije, retko i belo kao mleko.. Mislim, mozda je i od toga, ne znam.. Jel smem nesto prirodno da mackam da samo ublazim to stanje peckavo i svrbuckavo dole.. Tj nije ni peckavo nego bolno pri dodiru, npr kad treba da se obrisem kad piskim.. A piskim na svakih pola sata!! Bvas je ovaj treci trimestar naporan.

 Pomenula si bila bol u preponama-mene je to pocelo da boli isto, pogotovo nocu. Muke zive kad treba da se okrenem sa jedne na drugu stranu. I u preponama i dole nekako.. Ne ni stomak nisko nego bas dole.. Kao da se neki pritisak napravi, sve se bojim izletece neki cep.. I bas bude neprijatan bol.. Mislim da to ima veze mozda sa ovim dpbijanjem kilograma, cak sam pocelaa cudno da hodam.. I krsta me bole, ma sva sam kao prebijena macka..

A o nesanici da ne pricam.. Sinoc sam ustala u 3h, otisla u dnevnu sobu da ne bih probudila dragog prevrtanjem, huktanjem i kojecim po krevetu. Mada vidim da je bio budan, kad sam krenula da ustanem on me odmah pitao jel sve ok tako da je i on bio budan ali mi je bilo zao da ne odspava bar do pola 6h, do posla. Pustih TV, namazah parcence eurokrema i sve kao uhvatice me san i samo cu da se prebacim kod njega medjutim nista. U 5h sam se vratila u krevet da ga bar grlim do pola 6h pa cu posle da se tumbam i namestam..

Sto se ishrane tice, bas sam nemarna.. Hleb nisam izbacila jer ne mogu bez njega, slatkise sam smanjila jer kad sam i bez njih krenem da se tresem, da li mi fali secer ili sta vec, a pnu tothemu ne pijem. Stoje mi ampule i samo ih gledam svakog dana.. Divim se vama koje se pridrzavate ishrane i tih dodatnih stvari. Ja sto eto taj magnezijum pijem svako vece, pregnacare +, utogestan, a na ovo ne mogu da se nateram. Uzesmo juce aroniju, znam da ide jedna rakijska casica dnevno ali ne znam je l' ujutru na prazan stomak ili moze i u toku dana ili kako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno ce tako i biti, verujem joj, ako ne krenee porodjaj pre.

treba mi verovatno jos malo podrske i kuraznosti od svih vas.

pitala sam mm sta on misli, i kaze da ja odlucim. Kad sam mu rekla to je nase dete i moj zivot u pitanju i da ne mogu da mislim posle jos mesec dana svaki minut kad ce mi krenuti i da li cu krvariti podrzao me i on i rekao da idem i naravno poljubio!

psihicki mi je tezak taj period bio poslr drugog deteta.... Cak i svaka meca mi je uterivala strah u kosti...

e stvarno izvinite al kome ovo sve da kazem....

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zene moje, evo mene opet, nije da se zalim jer mislim da nije nista alarmantno...

dobila nalaze krvi i urina, hgb 111 od ostalih crv kr zrnaca donja granica. Secer jutarnji mi 3.7???? I ono sto mi dosad nije bilo keto tela u urinu pise 0.5+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zene moje, evo mene opet, nije da se zalim jer mislim da nije nista alarmantno...

dobila nalaze krvi i urina, hgb 111 od ostalih crv kr zrnaca donja granica. Secer jutarnji mi 3.7???? I ono sto mi dosad nije bilo keto tela u urinu pise 0.5+.

Nini, ketonska tela se pojavljuju prilikom lose ishrane. Jesi povracala, postis li mozda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, ketonska tela se pojavljuju prilikom lose ishrane. Jesi povracala, postis li mozda? 

pa juce sam samo izbegavalo slatkise, nista specijalno, i da rekla mi dr da ne jedem slano i jako da mi sad ne podivlja pritisak kad sam na kraju. Ishrana mi na hlebu mleku riba za rucak i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam onda zasto su se pojavila keto tela, obicno kada organizam obradjuje zalihe, odnosno kada gladujemo i pravimo veliku razliku izmedju obroka, tada se pojavljuju ketonska tela u urinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno mi bebac iscrpeo sve jer poslednje cetiri god il sam trudna ili dojim. I ujutru osetim drhtavice i moram brzo esto pojesti. Nisam dijabeticar i uvek mi bio dpbar secer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa verovatno. Bice sve okej, nije to nista strasno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, sto se tice tih keto tela, ne znam, ali sto se tice jutarnjeg secera, nemoj brinuti puno. Meni je bio poslednjeg puta 2,7 a pre toga kad sam radila analize 3,2. Nije nista strasno,makar su meni tako rekli. Ni ja nisam dijabeticar, ali eto u T je sve moguce...

 Ja sam danas bila na kontrolii kod mog kardiologa, prestala da pijem pre 2 nedelje presolol kao sto mi je dr predlozila jer nemam vise aritmija, ali su mi elektroliti losiji. Imam poviseni Ca-jonski, a snizen mi je Na, dok je K dobar... SLedece nedelje moram da ponovim analize i da vidim na kontroli kod endokrinologa sta je to...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zene moje drage, ja osecam da sam sve teza i teza i da mi je tesko da se pokrenem-iako se nisam puno ugojila, svega 5,5kg a 31 nedelja sam, sve mi je otislo u stomak... Ponekad jedva ustanem iz kreveta. Ne mogu ni da sedim dugo ni da lezim a kamoli da stojim. Hehe, osecam se kao vreca buva ponekad :-D. Ne mogu da nadjem odgovarajuci polozaj. 

U poslednje vreme mi se desi da se probudim nocu, da mi srce ubrzano kuca i kad ustanem imam utisak da se sve vrti oko mene. Kao da mi se zidovi priblizavaju i udaljavaju. Kad idem u decju sobu preko puta nase da proverim Lakija, moram da se pridrzavam uz zid da ne padnem. Ponekad me bas neki strah uhvati u vezi toga... da li se i vama javljaju nesvestice? Cela T mi je mnogo teza od prve, ali mi se cini da mi je ovaj treci trim najgori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zene moje drage, ja osecam da sam sve teza i teza i da mi je tesko da se pokrenem-iako se nisam puno ugojila, svega 5,5kg a 31 nedelja sam, sve mi je otislo u stomak... Ponekad jedva ustanem iz kreveta. Ne mogu ni da sedim dugo ni da lezim a kamoli da stojim. Hehe, osecam se kao vreca buva ponekad :-D. Ne mogu da nadjem odgovarajuci polozaj. 

U poslednje vreme mi se desi da se probudim nocu, da mi srce ubrzano kuca i kad ustanem imam utisak da se sve vrti oko mene. Kao da mi se zidovi priblizavaju i udaljavaju. Kad idem u decju sobu preko puta nase da proverim Lakija, moram da se pridrzavam uz zid da ne padnem. Ponekad me bas neki strah uhvati u vezi toga... da li se i vama javljaju nesvestice? Cela T mi je mnogo teza od prve, ali mi se cini da mi je ovaj treci trim najgori

potpzno te razumem.... A ja sam srecom vec 39-ta ned..... Zato se nesto u ne brinem specijalno za nalaze, jedino sti stvarno osecam da mi ponestaje energije i cesce me hvata lupanje srca i drhtavica ako sedim ili stojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zene moje drage, ja osecam da sam sve teza i teza i da mi je tesko da se pokrenem-iako se nisam puno ugojila, svega 5,5kg a 31 nedelja sam, sve mi je otislo u stomak... Ponekad jedva ustanem iz kreveta. Ne mogu ni da sedim dugo ni da lezim a kamoli da stojim. Hehe, osecam se kao vreca buva ponekad :-D. Ne mogu da nadjem odgovarajuci polozaj. 

U poslednje vreme mi se desi da se probudim nocu, da mi srce ubrzano kuca i kad ustanem imam utisak da se sve vrti oko mene. Kao da mi se zidovi priblizavaju i udaljavaju. Kad idem u decju sobu preko puta nase da proverim Lakija, moram da se pridrzavam uz zid da ne padnem. Ponekad me bas neki strah uhvati u vezi toga... da li se i vama javljaju nesvestice? Cela T mi je mnogo teza od prve, ali mi se cini da mi je ovaj treci trim najgori

potpzno te razumem.... A ja sam srecom vec 39-ta ned..... Zato se nesto u ne brinem specijalno za nalaze, jedino sti stvarno osecam da mi ponestaje energije i cesce me hvata lupanje srca i drhtavica ako sedim ili stojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ radi mi dr i u porodilistu u bolnici i privatno. Idem kod njega privatno a racunam da je na porodjaju.

Znam da je to normalno, ali poslednjih par dana kad maaaalo, ali stvarno MALO duze stojim, naduje mi se stopalo. I to uvek jedno stopalo, ne oba. Naduje se skroz, skoro da promeni boju, a drugo ok. A ni ruke mi nisu naduvene. Nista sem jednog stopala. Cim me mm izmasira, otok splasne ali dovoljno je da stojim 3min i da se opet naduje, i imam osecaj kao da je utrnulo, kao da sam sedela na njemu! Verujem da je to jedna od "cari" ovog "velikog finala" ali stvarno je bljaaak :( 

Naxy ne nesvestice ali da vrtoglavice, i bas znaju da budu strasne... Svratila mi komsinica malopre da pita nesto, onako s vrata. Ja otvaram, krece vrtoglavica, devojka prica nesto a ja je gledam izgubljeno, razaznajem da li je to ona ispred mene, vrti mi se i ne radi mi mozak. A pre dva sata smo sedele zajedno i pile kafu! Aman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ninimimididi, jos malo izdrzi, uskoro ces drzati svoje zlato u rukama. Ja iskreno jedva cekam da udjem u deveti pa makar se porodila odmah na pocetku, kao sa Lakijem (treceg dana u devetom mesecu)...  iskreno, ponekad se brinem da li cu izdrzati. Ali me doktori prate, svakog meseca kontrole imam kod kardiologa, pulmologa, endokrinologa..hehe, jedino moj doca ginekolog me zakazuje na svakih 6-7 nedelja, a meni dodje da izludim od cekanja :-D

@Vestica86 , tacno znam o cemu pricas. Isto to se i meni desava...

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec tri dana imam bolove u donjem delu ledja.

Bila na kontroli, valjda smo dobro. Po ultrazvucni merama beba ima 3100. Nesto sam sva nikakva, jedva cekam da se beban rodi.

 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel znate nesto za aroniju..? Je l' smem kad god u toku dana da je popijem ili moram ujutru..? I da-ja cu poludeti od ovog neprijatnog osecaja dole dok mi ne stignu rezultati briseva. :(((( Ne znam da li smem da mackam mozda pantenol, on je za sve iritacije na kozi, smeju bebe, sme na genitalije da ide ovako van trudnoce ali ne nadjoh da li sme u trudnoci.. Sad me vise to izludjuje od kontrakcija-kojih danas inace ima manje.. Bar nesto.. Danaas mi cimanje do dz.vasing. bas nije prijalo, ceo dan bolucka dole onako mucno.. Ali ni to mi ne smeta toliko koliko ovo drugo. Izhleda da me je sve spojilo jer imam i vrtoglavicu povremeno.. Vidim da se jos neko zalio na to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec tri dana imam bolove u donjem delu ledja.

Bila na kontroli, valjda smo dobro. Po ultrazvucni merama beba ima 3100. Nesto sam sva nikakva, jedva cekam da se beban rodi.

 

cuvaj se sad na kraju pogotovo jer moras na carski. Jesi zakazala?

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec tri dana imam bolove u donjem delu ledja.

Bila na kontroli, valjda smo dobro. Po ultrazvucni merama beba ima 3100. Nesto sam sva nikakva, jedva cekam da se beban rodi.

 

cuvaj sad na kraju pogotovo jer moras na carski. Jesi zakazala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel znate nesto za aroniju..? Je l' smem kad god u toku dana da je popijem ili moram ujutru..? I da-ja cu poludeti od ovog neprijatnog osecaja dole dok mi ne stignu rezultati briseva. :(((( Ne znam da li smem da mackam mozda pantenol, on je za sve iritacije na kozi, smeju bebe, sme na genitalije da ide ovako van trudnoce ali ne nadjoh da li sme u trudnoci.. Sad me vise to izludjuje od kontrakcija-kojih danas inace ima manje.. Bar nesto.. Danaas mi cimanje do dz.vasing. bas nije prijalo, ceo dan bolucka dole onako mucno.. Ali ni to mi ne smeta toliko koliko ovo drugo. Izhleda da me je sve spojilo jer imam i vrtoglavicu povremeno.. Vidim da se jos neko zalio na to..

moze i pred rucak mada ja nekako iz navike ujutru popijem. A sto se tice mackanja mislim da ti pantenol nece pomoci nego kanesten ili tako neszo slicno, neke vaginalete ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.