Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

E koliko vitamina c smem da pijem? Ja pijem dva puta dnevno tothemu. U jedan sam icevcila :-) tothemu i popila odmah vit c. 180mg. Ne znam jel smem piti opet večeras sa tothemom? Mislim da sme 1000 mg na dan. A neka ćurka u apoteci mi dala taj od 180mg.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa ovako drage moje!

bila sam na ctg i ok je sve, registruje samo neke blaze nebitne konttrakcije. Pritisak 120/80 takoreci skolski.

Dala mi je jedan predlog a vi iznesite svoje misljenje o tome....

pisala sam vam u jednom postu o komplikacijama posle porodjaja mojim. I mom strahu od toga. Ako se ne porodim do 13.12.da dodjem to jutro na indukovan vaginalni porodjaj, ona je dezurna ceo dan. Termin mi je 19. Uradila bi mi i reviziju u totalnoj an. I dobila bi in za sk mat itd. Razgovarala sam i sa babicama u betaniji rekle su mi fa mi doktori drugi to ne bi uradili. I ja sad ozbiljno razmisljam o njenom predlogu! Naravno ne trazi mi pare, nije ni prosli put kad me porodila indukovano ali smo mi samoinicijativno odneli cvece pise bombonjeru! Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi ja ti, nažalost, ne mogu dati neki pametan savet jer se ne razumem previše. Ali opet ako ti to dr predlaže sigurno nije bez razloga. Ako ćeš ti biti mirnija da ne dođe posle do nekih komplikacija onda uradi to. 

Možda neko iskusniji pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dranguliću i ja mislim da bi trebalo da odeš do Višegradske, ako već nisi otišla a ta dr što nije htela da te pogleda jer nisi njen pacijent... nemam komentar :huh: ali zašto me ne čudi uopšte...

ja od sinoć slabije osećam bebu, mislim osećam je i dalje ali nekako ne udara jako kao pre tako da odoh sutra da me dr pogleda za svaki slučaj ionako je trebalo u petak da idem

Ivalok hvala na odgovoru :)

MajceZmajce3 i ja se nadam da ćemo se izlečiti taman do porođaja ;)

MajceZmajce3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi,ja nisam baš skužila o kakvim je komplikacijama riječ,nisam još u vašem semestru,ali ako je o reviziji rane riječ,napravi to....

mene je porod s malom prikovao na 2 mjeseca za krevet,samo luftanje ranje i ležanje,previjanje bar 5x na dan,užas....
nakon poroda sam pokupila zlatni stafilokok u bolnici,rana mi se ugnojila,raspala totalno,koma....antibiotici,toaleta,nisu me mogli ponovo šiti jer se sve raspadalo,ma šta da ti pričam...

uglavnom,sad kad rodim,čeka me isto revizija rane,i to će opet biti ihaj oporavak-nadam se bar koji tjedan kraće nego prvi put...
jer ako ne napravim to,ode s vremenom i mjehur,i maternica dolje,pogotovo na poslu,a da ne spominjem da može ispasti i debelo crijevo,zidovi vagine....buahhhh....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi,ja nisam baš skužila o kakvim je komplikacijama riječ,nisam još u vašem semestru,ali ako je o reviziji rane riječ,napravi to....

mene je porod s malom prikovao na 2 mjeseca za krevet,samo luftanje ranje i ležanje,previjanje bar 5x na dan,užas....
nakon poroda sam pokupila zlatni stafilokok u bolnici,rana mi se ugnojila,raspala totalno,koma....antibiotici,toaleta,nisu me mogli ponovo šiti jer se sve raspadalo,ma šta da ti pričam...

uglavnom,sad kad rodim,čeka me isto revizija rane,i to će opet biti ihaj oporavak-nadam se bar koji tjedan kraće nego prvi put...
jer ako ne napravim to,ode s vremenom i mjehur,i maternica dolje,pogotovo na poslu,a da ne spominjem da može ispasti i debelo crijevo,zidovi vagine....buahhhh....
 

rec je o reviziji materice jer mi ostanu sakriveni delovi podteljice jer sam se lecila od steriliteta i endometrioze. Posteljica na oko bude cela a sa matericom srastu delovi koji mi posle izazovu krvarenje opasno po zivot. Svaki put se to ponovi a moja dr to zna. Drugi mi ne bi verovali kao sto i nisu pa me ostave tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha.....o,pa nije za zezati se s tim,svakako neka ti to napravi doktorica kada je već spomenula,lijepo od nje da se brine.....samo ti prihvati i neka ti pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E koliko vitamina c smem da pijem? Ja pijem dva puta dnevno tothemu. U jedan sam icevcila :-) tothemu i popila odmah vit c. 180mg. Ne znam jel smem piti opet večeras sa tothemom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E koliko vitamina c smem da pijem? Ja pijem dva puta dnevno tothemu. U jedan sam icevcila :-) tothemu i popila odmah vit c. 180mg. Ne znam jel smem piti opet večeras sa tothemom?

 

uzmi sa limunom ili narandzom tu ti nema onda greske. Ja nisam vit c koristila pa ti ne znam tacno reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini ja ne znam sta bi ti rekla. Ako će biti tu ta doktorica i zna tvoj slučaj možda i nije loše da bude tako kako je predlozila. Najbolje bi bilo da sama razmisliš o svemu sa mužem. Mirne glave sa svim radostima i strahovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimidid a jesi ti inače operisala endometriozu pre trudnoća?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimidid a jesi ti inače operisala endometriozu pre trudnoća?

da jesam alu je materica verovatno ostala izoblicena. Operisala i polipe. Ta moja sto mi vodila trudnoce ona me operisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znači i pored toga što si operisala imala si problema na porođaju? :(

ona najbolje onda zna tvoje stanje pa je možda i najbolje da je poslušaš.

Jel ti se nije vraćala endometrioza posle porođaja? Pitam jer sam i ja operisala i to mi je neki najveći strah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znači i pored toga što si operisala imala si problema na porođaju? :(

ona najbolje onda zna tvoje stanje pa je možda i najbolje da je poslušaš.

Jel ti se nije vraćala endometrioza posle porođaja? Pitam jer sam i ja operisala i to mi je neki najveći strah

imam zavaljenu mat u desn stranu. Trudnoce su mi idealne porodjaji takodje. Pre trudn nikad redovno nisam imala m, problemi endometrioza pcos polipi pula glukofaz, prva tr inseminacija. Posle toga dobijala m idealno i posle tri ciklusa ostajala trudna. S tim da je druga tr prekinuta u 16.nedelji. I tada ke radjena revizija, znaci svaki put! S tim sto su me prvi put jedva spasli, a đosle drugog porodjaja samo ublazeno stanje. Mateeica mi jako visoko ode i ne moze prirodno da se vrati zbog tih uraslih komadica posteljice. i ona je meni rekla da bi ona svakako uradila reviziju ako se desim u njenoj smeni a drugi bi me pustili da mi opet rade posle tri cetiri nedelje a ja bi bila opet u strahu i pod stresom. Posle drugog porodjaja su jedva pristali da me ultrazvucno pregledaju. I pored toga sto su videli svasta u mat rekli su izace samo i naravno NIJE! A oni sad ne smeju da uskacu u smene kad im se cefne a njena smena je 13.dec.

 

dal mi se vratila endom ne znam jer sam ubrzo ostajala trudna svaki put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke bila sam u Visegradskoj. Od trenutka kad smo krenuli do tamo-do kad sam se skinula-imala sam 5kontrakcija. U roku od 40min sve skupa. Bila je neka mlada dr ona me je prvo pregledala, grlic cvrst, zatvoren i dok je pipala stomak on je bio normalan, kaze ona, fin mekan-a minut pre toga dok sam se skidala se atvrdnuo kao kamen. Onda je dosla ta 'glavna' dr-bila sam i ambulanti 1, ona me je opwt pregledala, isto kaze grlic super, skoro 3cm, i kad je uzela da mi uradi ultrazvuk smizla se tako izbocila, izvitoperila je ceo stomak u jednu stranu i stvrdnuo se bes u toku pregleda skroz. Kaze ona-a da, evo vidim upravo i pokazuje ovoj mladoj dr. Kaze-znate kako, ovo nije stanje zbog kog bih vas zadrzala, vama je potrebno mirovanje, ja vas mogu ostaviti ovde ali gore ima prwmnogo zena, jedan toalet na toliki broj, a razumecete ako kazem da ima dosta nemarnih, aljkavih m i osoba bez kulture za sobom.. Kontam da aludira na higijenu.l, pa kao-bolje je da se primirite kod kuce. Sto se tice peckanja-ona na izgled to nije uzela kao ozbiljno-verovatno jer se stomak toliko izbocio na stranu da je gotoovo usao u monitor tako da se na to nije osvrnula. Svakako mi je rekla da sa uputom odem ujutru u dz.vaasingtona da dam nalaze i to je to.. Rekla mi je da zakazem KUZ, sto ne znam sta je i CTG za 36.nedelju. Inace-smizla je super, kasni po velicini 5dana ali je sve ok.. Kao hoce to i zbog rasta materice tako da odreaguje stomak.. Ne  znam, valjda oni znaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od jutros kada me je pregledao doktor i kada je ručno proverio cervix da li je otvoren, baš me nešto boli ceo stomak. A moj dragi nešto ceo dan lom i malaksao pa njega lečim da se ja ne skljokam. I pored toga osećam kao da će da me drmne neki virus :( To mi vala i ne treba sada kada me lagano brine kako se bliži dan D ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od jutros kada me je pregledao doktor i kada je ručno proverio cervix da li je otvoren, baš me nešto boli ceo stomak. A moj dragi nešto ceo dan lom i malaksao pa njega lečim da se ja ne skljokam. I pored toga osećam kao da će da me drmne neki virus :( To mi vala i ne treba sada kada me lagano brine kako se bliži dan D ....

pih, bas nije morao.... E, ja sam jedva hodala kad me pregledala dal sam otvorena, seklo me preko grlica...

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo ga, moj se momak raspistoljio i aj ti spavaj!

Malo sam razmislila i pricala sa dragim i mislim da cu prihvatiti doktorkin predlog! Ipak zena je potkovana znanjem a i praksom ima more onih dr mr doc ispred imena i bolje se valjda razume od babica.

TJ, kako tvoja ukocenost?

MajceZmajce3, *TJ* i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put radim urino kulturu. Može li mi neko reci tačno šta, kako? 

Inace, rekla mi je ako je sterilno da ne moram da joj donosim nalaz, da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, pre nego uhvatis uzorak, operi se dole. Hvataj srednji mlaz urina i to je to. Srecno :)

judi, nini, startna pozocija, cekate na znak :) ako, ako!!

Nini, ja ne znam zasto se ti uopste i razmisljas? 13. I 19. nije nikakva razlika. to je lepa,terminska beba. Indukovan porodjaj, pa jos treci, zavrsices za pola sata. Ja sam gledala indukovane porodjaje vaginaletom-milina. Ne videh da ih nesto mnooogo boli otvaranje. sve su bile cool, a porodile se za dva sata. Kad na to dodas da ce te poradjati dr koja zna tvoj slucaj, koja te operisala-bila tamo i uzivo videla sta je trebalo( mnogo velika stvar u odnosu na "citam izvestaj"), ne vidim sta je tvoja dilema. 

 

Judy i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nije to klasicna dilema nego nisam ocekivala njen predlog a jako mi se dopada! Meni ono sto je proslo kroz glavu jeste da sam na prvi por isla indukovano isto u dogovoru sa njom i bolelo je da su mi oci ispadale. Ipak je vestacki. Sa drugim det ona je bila na godisnjem, cekala prirodno, kontr nisu bile nesto bolne i na pet min i porodih se ja iz samo JEDNOG NAPONA! Za deset min od prijema. E sad kad se stavi na vagu sta mi je pametnije bolje da dodjem na indukovan por i da me ona sredi posle.

ne bih da nekog uvredim ali ima babica koje sebe izdizu iznad doktora pa tako i ta sa kojom sam razdovarala, rekla mi da mi ne vredi to raditi posle por. a ja joj rece da mi doktorka to rekla i javila joj juce a ona bas bila besna sto nju ne zelim da poslusam.

a ova moja dr nije obican akuser, nego ima onih titula mali milion ispred imena.... TJ je zna....

i dragi mi se slaze sa tom idejom jer je prosao kroz sve samnom.

eto drage moje....

kako ste od jutros?

meni sad u glavi ono IDI IDI NESANICE....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja odnela urin za analizu, sad tu nahranila dete, popila tothemu i vitamin c i uživam. Dobro sam, hvala na pitanju. Slabo spavam noću pa sam ujutru sva bez snage. 

Boli me rame i vrat, valjda zbog svoje nezgodnog spavanja. Samo se vrtim. Šta da uradim da ublažimo taj tupi bol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače kupila sam spavaćicu i ogrtač. I naravno prvo odelce za moju bebicu. Kupila sam Neutralnu boju. Videla sam odelce za devojčicu, prelepi, šampanjac boja sa šljokicama, ručicama, biserima...prelepo. Nisam smela kupiti. Kupiću alo vidimo pol na sledećem pregledu. ;-) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, mislim da je ok da poslusas dr ako je sve spremno, zrelo... I nema iznenadjenja i niceg neplaniranog!

Ja u dilemi! Iz unutrasnjosti sam, i ovde je u bolnici raspad sistema! Ako hocu epidural, nije problem preko dana dok je tu svo glavno osoblje bolnice. Za noc ili nesto ne-daj-Boze se juri veza. Dr.mi je predlozio dianatal, raspitala sam se oko njega, mogu da ga nabavim, ali cena nije mala. Shodno strucnosti i azurnosti u bolnici, nzm da ne banem u sred noci sa kontrakcijama (nikad se ne zna kad ce) i da babica ne zna/nece da mi ga aplicira na vreme, dok eventualno ne stigne dr... Da se ne ispalim. S obzirom da je beba lepo okrenuta, posteljica zrela, sve na svom mestu, 38.nedelja, ne znam da li je pametno zakazati epidural i doci u zakazano vreme na indukciju?? Nisam za to u principu, uvek sam bila pobornik parole da sve ide svojim tokom, i ne treba siliti prirodu, ali znam od drugarica i porodice mnogo o nestrucnosti ovdasnjih "strucnjaka"da hocu da se sacuvam koliko je to moguce...s obzirom da mi je ovo prvo dete i da smo mm i ja sto se nege tice prepusteni sami sebi, treba mi da sam u sto boljoj formi, ne mogu da priustim sebi i bebi da bolujem...bar koliko je do mene.

Inace, za celu trudnocu sam zbog gorusice jednom povracala. A danas ne mogu da se pokupim, nemoguce mi je muka, nemoguce mi gori grlo, nikad mi tako nije bilo cak ni kad sam bolesna, nevezano za trudnocu. Vrti mi se, umorna sam i muka mi je, i kad popijem malo vode... Jel to normalno u ovom periodu? Ako je uopste vezano za trudnocu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, veruj mi da sam bas i htela da te pitam otkud' to da ti nisu predlozili neko resenje s' obzirom na tvoje komplikacije i mogu ti reci da mi je stvarno drago sto ipak jesu. Po meni ne bi trebalo ni da razmisljas da li da to uradis ili ne, jer pored tih porodjajnih bolova (koje ces hrabro izdrzati kao i svaki put do sad') ipak ti je bitno i da izvuces zivu glavu, jer tvoja situacija nije nimalo naivna. A beba ce svakako biti dobro - u to ne sumnjamo. :wub: Ono sto je jos jako bitno je to sto je ta doktorka ipak upucena u tvoj slucaj. Kad' smo vec kod toga, koja je doktorka upitanju? :) Inace i ja imam endometriozu... :unsure:

Alekseja, preporucena dnevna doza vitamina C za trudnice je oko 80mg. Naravno, nece ti biti nista i ako predjes tu kolicinu sve dok nije preko 1g dnevno. U svakom slucaju, slazem se sa Ninimimididi da je bolje da gvozdje pijes u limunadi ili cedjenoj narandzi kao sto smo ti vec i rekle. Ja sam na pocetku pila po dve tablete vitamina C od po 500mg i evo me ziva i zdrava. :D Posle nekih nedelju i po dana sam tek presla na cedjenu narandzu kada mi je doktorka rekla.

Puslice, javi sta je bilo na kontroli.

Drangulicu, upravu je doktorka - trebas da mirujes. Mislim da sam ti juce i napisala da zaboravis na stepenice neko vreme. :) Uvek kada se jave kontrakcije, doktori povecaju dozu Utrogestan-a tako da se i toga pridrzavaj. A to peckanje, a ponekad' i bas pecenje je normalno da se javi od Utrogestan-a kao i taj obilan sekret. Ako nije sirast onda nije kandida upitanju. Meni su se kontrakcije smirile nakon samo jednog dana lezanja, ali to naravno ne znaci da trebas odmah da iskaces iz kreveta. ;)

Vestice, a je l' taj tvoj doktor radi u porodilistu kod koga vodis trudnocu? Sto se tice gorusice, to je sasvim normalna pojava u trecem trimestru. Jos samo malo i sve ce proci. ;)

Ja devojke ne znam za vas, ali meni se ove kosti ispod stomaka raspadaju. Nocas nisam nista spavala - em me koce ledja em ta bol u pubicnoj kosti. Ne mogu ni da se okrenem, a ni namestim, jer kad' "zakoci" ili zaboli ne smem ni da mrdnem. Najgore mi je kada mm uspe jedva nekako da me prvo stavi u sedeci polozaj, pa kad' bebe krenu da se spustaju, e onda imam osecaj da mi se sve dole raspada od njihovog pritiska. I kada se one lepo nameste onda me mm tek podize na noge koje ne mogu da pomerim, jer treba vremena da mi se povrati osecaj u njima, pa tako stojim obesena oko vrata mm-a jedno 5 minuta. :D A na sve to me sinoc prvi put uhvatila gorusica posto sam juce pojela jedno parce belog hleba. <_< Proklinjala sam i sebe i hleb celu noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.