Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

 podlosci za wc solju, asepsol, u Visegradskoj sad traze i museme za krevet. Takodje, ponesi koju tetra pelenu, na nju ces stavljati bebu kad ti je donesu. Papuce za kupanje.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, podmetace sam stavila, tetra pelene zaboravila, i papuce zaboravila.... Mr gace nama nisu dali ko je peirodno a bade mantil nisam nu koristila pa ga ne spakovah, umesto toga dodam jos flasu vode i plazmu jer sam kao nikad pila vode i bila gladna. Nemam primedbu na ukus hrane svasta cu pojesti ali bas da je porodilhi dosta trtica od pileta za rucak e pa nije! Ili pola fileta oslica? Pa to je mizerno. Videcu dal se popravula hrana....

 

 

moze jos ideja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure kako se drzite?

Mrezaste gace vam nece biti potrebne u bolnici tek kuci,a sto se tice mrezastih ulozaka,tona nije dovoljna ,barem meni,svaki dan po dva paketa i evo posle 2.5 nedelje jos ih nosim,nadam se jos dan dva.

Nemojte se bacati za ta dva dana u bolnici,sta vam donesu donesu jesti,uvek su tu vasi da donesu sta zelite...Puno tecnosti zbog mleka i masirajte sike i sve ce biti ok :)

Judy, Isabella i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno, cetka za kosu i za zube je tu.... Ivana, nisam dzangrizava ali sam bila gladna. Vola bi pojela.... Sve sam jela tamo, ima zena koje nisu htele ali ja jesam vala. I vode sam ceo paket popila za dva dana kolko sam bila iscrpljena. Treba puno wc papira i puno peskira.

jja mislim da cu ovih dana.... Bukvalno ceo dan mi stomak kao kamen, jadnicak se jedva mrdne i to me poprilicno zaboli a i sekret se pojacava.

kako je mali Novak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nole je dobro,sisa,kenka,malo place,nosa se,spava i u krug...

Sta znam meni je jedan wc papir bio i vise nego dovoljan,dva peskira.... (a tusirala se dva puta na dan nisam aljkavusa:D)...

Ninimimididi kad ti je termin ne vidim tiker :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nole je dobro,sisa,kenka,malo place,nosa se,spava i u krug...

Sta znam meni je jedan wc papir bio i vise nego dovoljan,dva peskira.... (a tusirala se dva puta na dan nisam aljkavusa:D)...

Ninimimididi kad ti je termin ne vidim tiker :)

termin mi 19 dec al mi je treca beba. Njih dve sam rodila sa 39 punih ned. Ne kazem da si aljkavusa nego sam ja jako krvarila, napravila sam svinjac tamo pa zato kazem da mi trebalo puno, cak mi i muz donosio jos. A rekla mi babica da ce opet tako biri jer je peoblem moja matwrica koja se na skuplja sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne trebaju mrezaste gacice u porodilistu, sta nosite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne trebaju mrezaste gacice u porodilistu, sta nosite? 

nista kad je prirodan porodjaj. Samo ulosci. Eto, ne daju.... Na carskom moze. Valjda zbog luftiranja i prolazi sestra svaki cas i prska rane oktaniseptom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivalok, nama je asepsol bio u velikim bocama pored cesme za pranje ruku, tako da smo koristile tamo.

ivalok i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, svimaaa. :)
Imam jedno pitanje. U 37-oj sam nedelji trudnoce i upravo mi je nadjena eserihija u VB. Zna li neko nesto vise o tome, koliko je opasno? Hvala unapred.

a sta ti je rekao dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta ti je rekao dr?

Pre 3 dana sam podigla rezultat, pregled mi je zakazan za petak. Citala sam dosta o eserihiji i bas sam uplasena, ne znam da li da cekam pregled ili da odem ranije kod dr. Neki pisu da je bezazleno, neki da je opasno, stvarno ne znam sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, gde ima takvog luksuza? :o 

Eserihija u cervikalnom nije ni bezazlena, ali u vevini slucajeva ni opasna. Leci ce te antibioticima i bive sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, gde ima takvog luksuza? :o 

Eserihija u cervikalnom nije ni bezazlena, ali u vevini slucajeva ni opasna. Leci ce te antibioticima i bive sve ok.

Valjda ce sve biti ok, posto imam jos malo do porodjaja, ne bih bas da se poradjam sa bakterijom. Hvala puno na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u NS, u betaniji, na svim odeljenhima. Ne znam dal je bas asepsol ali bile su dve boce svugde, mislim da na stranom pise, s jednim se peru i onda uzmes to drugo. Al kontam da je to to. U stvari bar je bilo i pre tri god a i prosle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milichitze, dobro nam dosla! Samo neka nas je sto vise na ovim lepim temama. :wub:

Ivana, kod nas u Betaniji ne sme da se donosi hrana (osim plazme, naravno).

Ne javlja nam se Judy. Da nam se nije porodila konacno?! :rolleyes:

MajceZmajce3, trebala bi sto pre da odes kod doktora da ti da terapiju. Svakako neces uspeti da je se resis do porodjaja, ali sto pre krenes sa terapijom to bolje.

Ninimimididi i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_<E PA KOJI SAM JA BISER! Napenalila se da sutra izvadim krv, secer, urin za porodiliste i zaboravim bocicu da kupim! Jos mi to ostali da pripremim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milichitze, dobro nam dosla! Samo neka nas je sto vise na ovim lepim temama. :wub:

Ivana, kod nas u Betaniji ne sme da se donosi hrana (osim plazme, naravno).

Ne javlja nam se Judy. Da nam se nije porodila konacno?! :rolleyes:

MajceZmajce3, trebala bi sto pre da odes kod doktora da ti da terapiju. Svakako neces uspeti da je se resis do porodjaja, ali sto pre krenes sa terapijom to bolje.

Sutra cu kod Dr. pa cu videti sta se desava. :(
Da li moze nekako da utice bakterija na bebca, ako porodjaj bude prirodnim putem? Posto sam citala da moze i beba da dobije bakteriju prolazeci kroz porodjajni kanal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je zaštićena, ne brini. A trebala bi se rešiti bilo kakvog problema dole pre porodjaja da ne prodje na bebicu. Jedan od štita za bebu je služni "čep", u njemu se zadržava sve što ne treba i ne da blizu bebe. Kad ispadne već je kasno za lečenje. Probaj da uzmeš terapiju i da se izleči što pre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

judy, jel i ti bese cekas prirodno ili...?

Drage moje, kod nas bilo neko nevreme pa smo imali kvar na mreži. Nije bilo interneta pa nisam mogla da se javim. Pozdrav svim budućim mamama :)

Nini....... Čekam prirodno ali su mi rekli da ako sa navršenih 40 nedelja ne krene prirodno, onda će uključiti indukciju. Razlog zašto neće da čekaju posle termina su godine (40), VTO i to što posle 35-40 godina postoji neki rizik oko posteljice.

Već sam nestrpljiva a ovaj moj mali se proteže i ušuškava pa još ne izlazi. Sve se nadam da će ipak krenuti ove nedelje jer bi baš volela da ide prirodno.

Ninimimididi, ivalok i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, koliko cesto vam se stvrdne stomak? Ja sam mislila da je to normalno, meni se beba iznoci na jednu strabu i onda krene ceo stomak da se stvrdnjava, bude kao kamen i poprilicno je neprijatan osecaj. Juce se to desilo bas mnogo puta, a samo sinoc u roku od dva sata bar jedno 5-6puta. Drzi oko pola minuta tako i pusti ali ne znam je l' to normalno tako cesto ili ne.. Inace me stomak ne boli, ali kad legnem-pri okretanju sa jedne na drugu stranu zna da bude bas onako tup bol skroz, skroz dole.. 

Je l' zna neko da li ja mogu tek tako da odem na pregled u Visegradsku..? Znam da u gradsku mogu, odem, predam knjizicu i to je to, ne treba mi uput ni prethodno zakazivanje ali za Visegradsku ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

judy, draga, a mi taman pomislili da si se porodila. Sto se tice predjenog termina, mene toga strah isto zbog mogucih komplikacija. Nadam se da ce ti se zelja ispuniti, to je jos samo par dana....

drangulic, probaj da legnes sa strane, umiri se i prati ako se desava na pravilne vr razmake ipak se javi lekaru, npr na tacno svakih 20 min. Ako se desava onako bezveze, dok si u pokretu, sedis ustanes onda nije strasno. Meni se npr u toku voznje autom stalno desavalo.

e sto sam ja imala ludu noc....

prvo, sinoc kasno si mi stiglu njeno velicanstvo SSSSSSSVEKILI! I ok je to, smestilu ih itd...

legli, a stomak kao kamen, bebac se vrpolji, pokusava da udara al mu bas ne ide kao do sad, i tako do skoro dva! Mladja se nesto budila, place, ustaj stoput, umiri dete. I taman kad JONACNO dodje san? Cujem iznad glave, MAMA PISKI MI SE! 2.15! Ustaj ponovo! Pa tako kako se deckonja pretegne trci u wc da piskim! I tako sam se ja sita naspavala nocas!

popodne idem na ctg pa cemo videti sta kazu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, sinoc je to bilo kad sam se skroz umirila i prilegla.. Sat vremena i mozda jace nisam mogla da se uspavam jer me to tako jako zategne.. Tipa na po 15min. A prethodno je bilo na recimo pola sata-sat.. Danaas cu da zapisujem vreme. Stvrdnuo se jutros oko 6h i nesto i jos jednom posle toga ali blaze.. Dragi je otisao na posao, kaze da vidim da zakazem za popodne u Visegradskoj ako nekako moze.. Sad me brine i sekret koji se povecao, izgleda bukvalno kao mleko, miris neprimetan ali je tako bele boje i bas je redak.. Ne znam da li mozda to moze da ima veze jedno sa drugim ali me poprilicno sad sve ovo nervira. Inace kad legnem na stranu beba toliko udara da pomislim da sam je ugnjecila ili tako nesto-a opet, ne smem ni na ledja jer onda krenu krsta jako da me bole, a i znam da ne valja zbog bebe da lezim na ledjima.. Nisam pametna.. Cekam sad 8h da zvrcnem Visegradsku da vidim kakva je procedura za zakazivanje pregleda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti zakazi, pozali se, nek te pregledsju pa ces biti mirnija. Ako nemas nekih specijalnih obaveza lezi opusti se i prati situaciju. A to za sekret takav nije nisza strasno. Problematican je onaj sluzavi i bude ga jaaaako mnogo sa krvnim zilicama ili braon boje. To znaci da cep ispada. A ovaj tvoj je skroz ok, dok ne svrbi ne pecka...u trecem si trimestru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala.. Probacu da zakazem, mada sada citam i vidim da mi za pregled (koji moze telefonski da se zakaze) treba osim overene knjizice naravno i uput iz doma zdravlja. To mi u gradskoj nije trebalo, ali ako je bas neophodno-otici cu po njega.. Mada-prosli put dr. u domu zdravlja nije htela da me primi u ponedeljak-da mi samo prepise utrogestan jer je samo sreda dan za trudnice.. O.o A za svrab i peckanje-od sinoc malkice i pecka i svrbi iako je bez mirisa.. Joj jos ova tri mesecs da prodju.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.