Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

alekseja ja sam moju krv ekstra odzavala sa aronijom, kupovala sam u man. Kovilj, tu nam je blizu. Skontala sam da si i ti negde u okolini ns. Pred drugi porodjaj mu je bio 130 hgb. Lepo se provedi kod tvojih, kad idete? I menu je tesko kad pomislim da cu par dana bejz devojcica pogotovo zbog mog slucaja me nece odmah pustiti.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu, Ninimimididi, bas mi je zao sto si prosla kroz sve to. :unsure: Bitno je da se na kraju sve dobro zavrsilo, ali opet s' druge strane je tvoj strah potpuno opravdan. Daj Boze da te ovaj put ta strahota zaobidje. A za muza, sta da kazem osim da mu skidam kapu. Svaka mu cast! I potpuno se slazem sa tim sto govori. Najlakse je predati se, sedeti skrstenih ruku i ne preduzimati nista. Ali nazalost, ne razmisljaju svi tako.

Alekseja, dok nema mase bakterija, leukocita i epitela u urinu onda je nalaz ok. Jesi radila mozda i urinokulturu? A sto se tice hemoglobina, nemoj se igrati, jer ipak imas jos 2 meseca do porodjaja, a beba ce sad' uzimati od tebe sve vise i vise i pritom na samom porodjaju ce ti hemoglobin dodatno opasti zbog gubitka krvi. Sta ono bese uzimas od terapije? Ja sam moj podigla sa 99 na 103, a sledece nedelje cemo videti da li se jos popravio, a ipak imam dve bebe.

Alekseja i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini šta treba da radim sa aronijom? Jel mogu da je kupim u zdravoj hrani? Već sam kod mojih u Bačkoj Palanci. :-) 

Nisam radila urino kulturu. Možda će mi dati sad da radim. Trudim se tj al ne ide. Zadnje što sam koristila je heferol i vitamin c i povremeno onu mešavinu sa medom. :-(  i u prvoj trudnoći mi je isto bilo. Samo sto je sad beba veća sigurno. Otišla sam da se poradjam sa 104 A beba imala 138. I posle tri meseca se meni vratilo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre neki dan bili kod mojih, mami je bio rodjendan pa isli kao malo na cast.. Svi se prejeli, izvrnuli kud ko, kad u jednom trenutku dragom poce da isada telefon iz ruke.. :)) dremka.. I ustade on lepo i rece, ja moram malo da se opruzim.. :)) i tako je fino zaspao u sestrinoj sobi, meni bilo zao da ga budim posle.. A tamaan smo se i mi malo ispricali i bas nam je lepo proslo vreme.. Tata nam je pravio drustvo pola saa, pa je i on otisao da legne, a onda nas tri razvezle.. Bas je draagoceno vreme koje provodimo sa nasiima, a nekad zaboravimo na to i posle nam bude krivo.. A dotakle smo sve teme, i bebece, i sekine 'ljubavne', i skolske, i novogodisnje :))) mama je kupila neke divne ukrase, ostala je jos jelka.. Cimamo je sestra i ja da odvoji ove godine parica za onu neku od 2m jelku, ona kao hoce zbog finansija da je odlozi za sledevu godinu i onda smp je 'napale' da ce za sledecu novu da pravi paketice za Nevenicu tako da joj nema druge.. :)) a ja se radujem kao da cu ja da kupim jelku.. To je naravno sto smo joj rekle da joj ne paadne na pamet da jiti bez nas.. Na kraju je dogovor da sedne i da gleda kako mi to radimo.. A seka mi dolazi u ponedeljak na ceo dan.. :) Da prosvrljamo i kineze i uradi sam i sve zivo ovde po novpm beogradu..

Alekseja, provedi lepo vreme kod svojih.. :) i uzmite da kitite jelku.. :))) to bas stavra radost i vraca u detinjstvo.. Bar je kod mene tako..

Ninimimididi, *TJ*, Naxy i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i to htedoh da pitam-mislila sam da danas odem da dam krv, ali toliko smo se komirali da smo tek malocas ustali.. Znaci vec je poslo 15h ja jos nisam doruckovala i slicno pa ne znam da li moze to da se odrazi lose na krvnu sliku.. Jela sam sinoc u 10h i od tad do sad nista pa ne bih da odem da dam krv a da rezultati budu losiji jer sam to tako bezveze napravila.. Ili bolje da idem sutra ujutru lepo.. Mislim, ne znamm da li to moze da ima ikakve veze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulic da znaš da radimo sve kao vi. :-)  divno je biti svoj na svom terenu.

E žene inače hgb je pre mesec ipo bio 105 tako da nije ni mnogo opao.

Ako imate neku ideju kako makar malo da ga povećam javite.

Ninimimididi i Drangulić volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini šta treba da radim sa aronijom? Jel mogu da je kupim u zdravoj hrani? Već sam kod mojih u Bačkoj Palanci. :-) 

Nisam radila urino kulturu. Možda će mi dati sad da radim. Trudim se tj al ne ide. Zadnje što sam koristila je heferol i vitamin c i povremeno onu mešavinu sa medom. :-(  i u prvoj trudnoći mi je isto bilo. Samo sto je sad beba veća sigurno. Otišla sam da se poradjam sa 104 A beba imala 138. I posle tri meseca se meni vratilo u normalu.

pije se sok od aronije svako jutro rakijska casica. Meni moja dr rekla da smem da ne moze da skodi a negde sam procitala da nije preporuclhivo samo u prvom tr. Ja sam u Kovilju uzimala njihov sto oni prave i celu tr pila. Sa prvim detetom sam tothemu morala i to mu je popravilo ks. Ej, ja sam zivela u B. Palaci 2005 i 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto znaš grad. Ajde na kafu. :-) 

Taj sok se tamo prodaje? Ova moja doktorica ne voli prirodne lekove, tako da se bojim i da spomenem.  mada ću proučiti pa cu početi piti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za hb u trudnoci pila kakao na vodi ( skuvan kao turska kafa). E sad, vidim da ga negde ne preporucuju trudnicama, ali ja nisam mogla naci nijedan razlog zasto, tako da sam ga pila i zaista je pomagao

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni je danas def.  dan D. Jedan od onih kada se ne izlazi iz kuce. Prvo me je knjigovodja tako zeznula, da sam morala da prepesacim boga oca( od urgentnog do njegoseve, od njegoseve do palate pravde i nazad). Prevoza nema za tu relaciju. Jeneni Beograd. To je tako mnogo da mi se noga skroz ukocila, ledja mi ne daju da se mrdnem iz kreveta. E, nakon te putesestvije, odem pametnica na depilaciju. Drugarica otvorila salon, kupila ja vosak,,rekoh proverena kombinacija. Kad tamo....curka me pri depilaciji prepona tako pocepa da mi raskrvari usminu. Toliko je krvi bilo da sam se prepala. Sad ne mogu da skupim noge. Previjam povidon jodom i ne znam da li da idem lekaru. Molim boga da sve bude kako treba!!! Place mi se koliko sam besna na sebe,,nju, knjigovodju i ne znam sta ce biti dalje?!??!?! Uzas!!!!!

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni je danas def.  dan D. Jedan od onih kada se ne izlazi iz kuce. Prvo me je knjigovodja tako zeznula, da sam morala da prepesacim boga oca( od urgentnog do njegoseve, od njegoseve do palate pravde i nazad). Prevoza nema za tu relaciju. Jeneni Beograd. To je tako mnogo da mi se noga skroz ukocila, ledja mi ne daju da se mrdnem iz kreveta. E, nakon te putesestvije, odem pametnica na depilaciju. Drugarica otvorila salon, kupila ja vosak,,rekoh proverena kombinacija. Kad tamo....curka me pri depilaciji prepona tako pocepa da mi raskrvari usminu. Toliko je krvi bilo da sam se prepala. Sad ne mogu da skupim noge. Previjam povidon jodom i ne znam da li da idem lekaru. Molim boga da sve bude kako treba!!! Place mi se koliko sam besna na sebe,,nju, knjigovodju i ne znam sta ce biti dalje?!??!?! Uzas!!!!!

ajao, pa ti definitivno nemoj iz kreveta ustajati dok se ne porodis.... Pa covece sta te sve nece jos snaci. Ja imala depilator strujni i naravno pre neki dan mi ispadne iz ruke i razbijem ga.

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto znaš grad. Ajde na kafu. :-) 

Taj sok se tamo prodaje? Ova moja doktorica ne voli prirodne lekove, tako da se bojim i da spomenem.  mada ću proučiti pa cu početi piti.

znam grad i bila sam neki dan po uput za porodiliste jer mi j karton ostao tamo. Uzasni su, cekala sam dva sata da mi za pet sekundi ispise uput! Imamo tamo prijatelja a i kumovi nase dece tamo zive. Volim palanku.

 

a sad sam 50km na drugu stranu....

da, tamo sam kupovala u prodavnici njihovoj.

i bas mi bezveze komentar tvoje dr da ne voli prirodne lwkove, a sta bi ona samo da se kljukamo hemijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za hb u trudnoci pila kakao na vodi ( skuvan kao turska kafa). E sad, vidim da ga negde ne preporucuju trudnicama, ali ja nisam mogla naci nijedan razlog zasto, tako da sam ga pila i zaista je pomagao

pa onda ne bi smeli ni cokoladu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj, mogu misliti koliko boli.. :( pazi da sr ne potkacis brisanjem kad ides da piskis.. I nekako gledaj da odrzavas vlaznim taj tu deo-jod je verovatno ok, jer ako bude suvo lakse ce da pukne ponovo dok je jos uvek sveza ranica i dok ne sraste lepo.. A za putesestvije-sad odmaraj, nema ti druge.. Ja sam malo prgava po prirodi i kad mi tako nekad dodje-ja tako slatko napusim sve redom, sreca pa ti nisam u kozi, knjigovodja bi verovatno cula i sta treba i sta ne treba i morala bi ona da ide, a ne ja sa stomakom.. Pod uslovom da je ona kriva, a skontah da jeste.. A kad si kod usmina, meni se jedna strana malih usmina bas 'uzarila' na momente se smiri, pa opet bukne. Uvece kad se istusiram i kad legneem-sve bude ok, ujutru kad ustanem stanje normalno, a onda preko dana-da li zbog hodanja pa trenja ili cestog odlaska u wc to se opet nekako naduje, iziritira, postane vece od druge strane i nekako bre 'ispadne' van. Zvucim glupo mozda i malo me je i sramota da se pozalim na tu temu-al' kontam nase smo :) pa ako ce neko da me razume-vi zene cete.. :) pozalila sam se i dragom, kaze on-proci ce.. Pitala ga jel primecuje on na didir neku razliku-kaze ma jok, a  ja Imizgledam poprilicno nesrazmerno dole kad se to malo tako uveca pa se mislim-da l' sam mu uvek tako nesrazmerna..  O.o Onda mi to nekako dodiruje gacice i maa baas mi smeta.. Ne znam da li da probam sa nekom kamilicom ili tako necim dok ne odem kod lekara-za 10ak dana sam mislila da idem pa cu da iskontrolisem i briseve i sve. Pre mesec dana su mi nalazi bili dobri ali opet, ne znam, mozda sada nisu.. Kad sam izbacila utrogestan vaginalno primetih da mi je sekret pojacan pa racunam da me mozda i to ne iritira, a inace nije mi nikakvog sumnjivog mirisa, pa dok ne odem kod lekara rekoh da proobam eto sa tom kamilicom.. Ona labioplastika ce biti stvar korektivne prirode koju cu vala da uradim jednog dana.. Necu grudi, necu guzu, necu usta-nju cu dole da sredim, da bude simetricna i kao sa filma.. ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini pošalji mo privatno koga znaš, možda se i mi znamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini pošalji mo privatno koga znaš, možda se i mi znamo.

 

poslala poruku, proveri, jer prvi put saljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pokušaj opet. ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pokušaj opet. ;-) 

poslala, cak je i pisalo poruka poslata. Nemam komo kuckam s telefona pa mozda zato nesto ne funkcionise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo ovaj moj mali mene ubi toliko se rita da je strasno nastradace mi desni jajnik:-/ navalio je na njega:-) kao lud. Da li to znaci da nece beba skoro? Ili nema pravila? 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo ovaj moj mali mene ubi toliko se rita da je strasno nastradace mi desni jajnik:-/ navalio je na njega:-) kao lud. Da li to znaci da nece beba skoro? Ili nema pravila? 

he, he, samo nwk lupa. Ja evo sutra 38 punih pa kad udari pomislin da ce mi rebro slomiti ili vodenjak puci! Mislim da to nema pravila. Moja mladja se umirila samo taj dan kad se i rodila jer nije mogla od kontrakcija da se mrdne. A nije se ni spustio stomak vec taj napon sto sam imala jedan jedini ju spustio dole posle pucanja vodenjaka.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini dobila sam poruku i odgovorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini dobila sam poruku i odgovorila.

i ja opet odgovorila, proveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, meni je danas def.  dan D. Jedan od onih kada se ne izlazi iz kuce. Prvo me je knjigovodja tako zeznula, da sam morala da prepesacim boga oca( od urgentnog do njegoseve, od njegoseve do palate pravde i nazad). Prevoza nema za tu relaciju. Jeneni Beograd. To je tako mnogo da mi se noga skroz ukocila, ledja mi ne daju da se mrdnem iz kreveta. E, nakon te putesestvije, odem pametnica na depilaciju. Drugarica otvorila salon, kupila ja vosak,,rekoh proverena kombinacija. Kad tamo....curka me pri depilaciji prepona tako pocepa da mi raskrvari usminu. Toliko je krvi bilo da sam se prepala. Sad ne mogu da skupim noge. Previjam povidon jodom i ne znam da li da idem lekaru. Molim boga da sve bude kako treba!!! Place mi se koliko sam besna na sebe,,nju, knjigovodju i ne znam sta ce biti dalje?!??!?! Uzas!!!!!

Ja sam juče rešila da se depilirane i bila u jednom salonu gde depilaciju cele intime zovu Hollowood :)

I mene je potkačila na butini blizu prepona pa mi podlilo a ne mogu da vidim usmine gde mi je krvarilo :( pa sam stavila kantarion koji mi je mama poslala u slučaju da se pocepam ili me seku na porođaju ... I za dan prošlo. 

Pusto žensko! A moj dragi sve kao tu je i pomoći će ali opet sve sama radim. Nekako se ne osećam drugačije  u smislu da sam povlađena  pošto sam u drugom stanju. Valjda zato što se ne prenemažem i ne razvlačim ko žvaka.

Moj mališa se samo proteže, zateže i pritiska pa me ponekad tako stisne da ne mogu da dišem. 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

judy, jel i ti bese cekas prirodno ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vama otiču noge? Meni počele malo. U prvoj trudnoći nisam imala to. Stavila sam jastuke i digla noge. Što se to dešava? Šta još da uradim da se to smiri?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.