Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:ojao, ladno me sad uhvati panika i evo me na wc solji! Ali mislim da mi je to sad sve samo u glavi jer se dole nista ne desava, tipa sluz i sl. Popakovala sve u torbu i eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takoreci-sada cekas? :) Nini, ne stvaraj sebi stres, ako dole nema nicega sto bi ukazalo na to-onda nema brige.. Jedino neke kontrakcije? Je l' ih ima ili i to miruje..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, koja si nedelja ti? Nemas tiker. Jel imas neke kontrakcije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u subotu sam 38 punih. Nemam zasad jos onih pravilnih kontr., ali mene strah da mi vod ne pukne jer sam s drugim deteto srecom bila u porodilistu, pukao vod i ja se za 10 min porodim, bile samo babice, dr nije stigao. Pa sz me zezale da ce sa trecim dilaziti hitna po mene i bebu. E zato mene panika uhvati. A tek u ned mi dolazi sveki da bude sa decom ako me uhvati u sred noci. Preselili se pre tri meseca i nikog zivog ne poznajemo. Beban danas mirniji nego inace pa sam zato spakovala torbu, a kad sam krenula pakovati dosla mi knedla u grli. To je sad bujica hormona, i place mi se i strah i hocu da bude gotovo sto pre a i ne bi itd. Ako se mm pozallim rece mi TI KO DA TI JE PRVI PUT! Zato moram malo moja misljenja da iznesem ovde. A jos plus sto sam posle svakog porodjaja imala komplikacije, eto....

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niti ti si sad meni stvorila paniku. Čitam tu post i ne mogu da progutam knedlu. Nemoj da se bojiš. Sve će biti ok. Javljaj nam sve. Ljubimo te.

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po obicaju, citam, a nikako da se svrtim da pisem. Danas mi je doktor pomenuo DIANATAL gel. Znate li nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niti ti si sad meni stvorila paniku. Čitam tu post i ne mogu da progutam knedlu. Nemoj da se bojiš. Sve će biti ok. Javljaj nam sve. Ljubimo te.

sorry...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, a da legnes da spavas.. Naklopas de fino, znas ono da puknes koliko si se najela i samo da ti se hoce da legnes da se izvalis.. I onda se uspavas,a do ujutru ce da te prodje malo frkica sto te uhvatila i bices kao nova.. :) uzmi da citaas neku dosadnu knjigu.. To uvek upali, prispava ti se na keca.. Bar je tako bilo u srednjoj skoli.. ;) ajde nemoj da nas stresiras ovde,  mi imamo jos da gulimo do 38.nedelje.. :) stvarno te ljubimo pa javljaj sta se zbiva.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po obicaju, citam, a nikako da se svrtim da pisem. Danas mi je doktor pomenuo DIANATAL gel. Znate li nesto o tome?

a odakle si inace? Prvi put cujem za to i sad procitah na drugom forumu da se daje u toku porodjaja da zena ne bi popucala, da omeksa dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekam mm da zavrsi posao pa da prozborimo malo posto se po ceo dan ne vidjamo i zeljni smo da pricamo. A spava mi se za medalju.... Sinoc smo samo legli u krevet i rekla sam mu da ne gasi svetlo, samo da se gledamo, jer sad kad dodje bebac bice svega i svacega samo nas ne.... Sto kaze moja cera "bude cihus", u prevodu BICE CIRKUS!

Drangulić i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sacekaj dragog, zamoli ga da te malo stisne (izmasira) oko krsta, primetila sam da to sa stiskanjem nekako 'blaze' zvuci od masaze-kad pomenem masazu kao da sam pomenula rudarski posao i napor pa se skoro uvek izvuce, a ovo sa stiskanjem upali skoro stalno.. 'aj me pls samo stisni malo tu po ledjima' i on stvarno stisne-izmasira malo.. A mene to taaaako uspavljuje.. Toliko mi prija masaza krsta da je to haos.. A inace toliko mr je uhvatila pospanost ovih dana da bih bukvalno prelezala od jutra do mraka i tako dremala, spaavala... Noc kad doodje uglavnom mi nece san naa oci ali preko dana se samo sklapaju.. O.o

Alekseja, Ninimimididi i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, pa to je tako romantocno!! Ja sam u fazi da mojeg gledam sto moram, i to mi je previse :) :) :). 

Salim se, trenutno me nervira sto je on smoren i za sve ima vremena, a ja bih vec sad sve pokupovala, sredila itd. Onda jos pocne da se sprda sa mnom i da mr podjebava. I ja na kraju ispadnem luda, moz misliti....

Inace, kad hormoni krenu da me drmaju, bude mi bas zgodan i seksi. Vise nego obicno. Ali, zalud kad ne smem nista :) 

Ninimimididi i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok,sto ne smes nista..? Pitam jer je dr meni poslednji put rekla da je nisko posteljia ali nije pomenula nista za odnose, no citajuci kao videh da se ne sme.. E sad-posto sam ja ubedjena da se onaa nacisto zbunila na mom pregledu, em napljuvala prethodna dva nalaza lekara govoreci kako joj nije jasno kako su mogli to da napisu-a ujedno je napljuvala i sebe jer je i ona to napisala, em je bila sva u nekoj brzini jer je oko sat vremena kasnila sa pacijentima, lad je uzzasla mene da proozove uveliko je cekala i devojka koja je posle mene-ja nesto mislim da je ona sve zbrzala i da je napamet pricala secajuci se delova razgovora od prethodnog puta-zapamtila je da sam lezala u bolnici znpg niske posteljice ali sam ja mesec dana posle bolnice bila i kod nje i kod jos dva lekara koji su rekli da se posteljica podigla i da je sve ok, kad eto nje-da, da, niska postelji a, sad se secam, i pljuvacina po kolegaamaa.. A uz sve ta konstataacija koja je mene maalo bila zabrinula jer sam mislilaa da jr konacno sve ok. Pa samo htedohvda kazem da se ja nisam mnogo osvrnula na to njeno niska posteljica jer se prvo osecaam dobro, drugo ne boli me stomak kao sto me je boleo kad sam bila u bolnici a trece nedelju dana pre nje je sve bilo ok-a ja u medjuvrmeenu nisam uradila nista sto bi zeznulo situaciju-te imah osnose nakon tog njenog pregleda i dijagnoze.. Nemamo stalno, malo se i dragi boji, malo i meni bude frka ako me tada u toku dana zabokucka stomak ali smo imali nekoliko puta u proteklih par nedelja.. Tipa 4-5 puta za 20ak dana.. Kako vi stojite sa tim..? Ja inace imam zelju non-stop, ne znam sta je to, da l' su hormoni ili sta je..:wub:

Judy, Ninimimididi i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, pa to je tako romantocno!! Ja sam u fazi da mojeg gledam sto moram, i to mi je previse :) :) :). 

Salim se, trenutno me nervira sto je on smoren i za sve ima vremena, a ja bih vec sad sve pokupovala, sredila itd. Onda jos pocne da se sprda sa mnom i da mr podjebava. I ja na kraju ispadnem luda, moz misliti....

Inace, kad hormoni krenu da me drmaju, bude mi bas zgodan i seksi. Vise nego obicno. Ali, zalud kad ne smem nista :) 

ali stvarno je tako.... Zajedno smo vec 16 god a tek pre tri i po dobili prvo dete. Svasta prosli zajedno i stvarno smo vezani jedno za drugo. Desi se naravno poneka svadjica ali sve prolazno. I sad smo upali u novi svet gde samo par ljudi poznajemo a on radi od jutra do sutra a ponekad se desi da je slobodan. I samo nam je vece nase. A danas nikako da zavrsi s poslom. I kad nam dodje bebac a i njegova mama pa posle moja opet ce nam ostati mrvica vremena. Ide i on meni na zivce ponekad pogotovo kad mi kaze A JESMO LI SAD KONACNO ZAVRSILI SA AKSOM? Ja samo ocutim.... Ali uziiiiiivam da vrsljam po aksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da, celo vece mi stomak kao kamen i periodicno se bebac promeskolji i to je to.... Idem sad.... Baj, baj....

Drangulić i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini, kod nas dve skoro sve isto. Mi smo zajedno 13 god. isto čekamo treće dijete, sami smo, moji su u drugom gradu pa ne mogu baš da priteknu u pomoć, a i rade puno. Imam ovdje svekrvu, živi relativo blizu, ali je lošeg zdravlja. Pomogne ona koliko može.  Valjda godine staže, dosta zajedničkog života valjda se saživimo jedno sa drugim, pa se više ni ne svađamo, mada se ni prije nismo nešto često svađali.  Najsmješnije mi je bilo sad kad sam trudna sa trećim na početku trudnoće  mi se užasno spavalo, dođemo oboje s posla pokupimo djecu iz vrtića, ja podgrijem ručak, ručamo i ja zalegnem, komiram se. On sve završi skloni suđe, usisa, bude s djecom skuva mi kavu i budi me s rečenicom: "De ženo ustani, ne možeš SAMO da budeš trudna, radi još nešto" hehehhehehe.

Dranguliću, i mene su drmali hormoni sad su malo popustili, a i ja se osjećam kao kornjača kad se okrene na leđa, nikako ustati. Sad me malo popustila ta želja, valjda od velikog stomaka pa se teško možemo namjestiti :wub:. Najbolji je keks u trudnoći (bar u prvom i drugom trimestru) opale te hormoni, ne razmišljaš hoćeš ostati trudana ili nećeš.....

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po obicaju, citam, a nikako da se svrtim da pisem. Danas mi je doktor pomenuo DIANATAL gel. Znate li nesto o tome?

Dianatal gel je tek nedavno stigao kod nas. Cilj mu je da olaksa vaginalni porodjaj - da spreci pucanje (omeksa medjicu) i olaksa izlazak bebe.

Ninimimididi, jesi se smirila ili si se porodila? :D

Ninimimididi i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:ahahaa izgleda sam se ipak smirila. Evo me, pijem kafu? Deca doruckuju, mm naravno nemA kod kuce. Bebac se uzvrteo....

izgleda mene malo panika juce uhvatila, peglale se stvari za bebu, ja spakovLa torbu pa me sve nesto stislo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, malo sam te ogovarala sinoc u VTO PROCESI, pitale za tebe a meni bil dosadno..

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E čitam sad post i kaže svaki pomogne. Svaka čast. Ali se lepo i  nasmeja. Izvini, smeh nad mojom sudbinom. Moja samo kaže ko je meni pomogao, sve sama, današnje trudnice samo kukaju i prenemazu se. Klali svinje 2 nedelje posle porodjaja, sve radila. Joooj! Tugo! A mamin Sin joj odgovori, konačno progovorio, pa jel treba i ona da se muči, A ima blizu mamu i tebe, A ona kao zbunjena što se suprotstavio kaže, ne, pomoću ja. Ma ne moraš ženo, doce meni moja mami. :-)  ima i ona ćerku isto kao što sam ja nečija ćerka, samo to kažem. :-) 

Inače, vadila sam krv i urin, oko15h rezultati. Pre sam bila u strahu, šta, kako će biti A sad sam opuštena. Sve će se ubrzo rešiti i doći na normalu.

A što se tiče vodjenja ljubavi, mi smo baš proredili. :-(  otkako me boli dole stomak, prepone boji se, A ja bas posle čina imam moć i nista me ne boli. Kaže nećes ubrzo opet biti trudna, ne mogu. Ne smem ovo, pazi ovo..  :-( :-)  jadničak moj.

Ninimimididi i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alekseja nije ni kod mene najbolja situacija po tom pitanju ali moram da cutim i trpim jer drugog resenja nemam. Sa njih dve niko mi ni minuta nije bio, mm je sve na sebe uzeo i sirio ves i peglai i usisavao... Al imao je vise vremena a sad drugi posao zauzet do guse a bice ih troje, a male su, 3.5 god i 16 meseci druga. Ni moja mama cak nije htela doci kad sam je pitala. Zato smo mm i ja i toliko vezani jer sve sami i bas nam je dobro tako. Ali sad moraju doci dok se malo ne dignem na noge a znas sta mi je rekla, KAD DODJEM ZAJEDNO CEMO POSPREMITI! Ej, a ja jedva funkcionisem a treba da ribam! Zato je moj dragi nasao zenu da mi popegla i sprema kucu!

Judy, *TJ*, mala zvoncica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tvoj muž je zlatan. Svaka mu čast. Zavidim ti. Meni moj retko šta pomogne. Pričuva ga sad 5 minuta dok se kupam i već viče Stasa. Radim sve sama. Sveki kao pomogne, tako što mi zada još posla. Ribanje laminata jer bebcu daje bojice. Lakše mi samoj. Sad će doći mama čisto zbog grudi, da ne pogrešim kao pre i da nekad prisne i usisa dok sam u krevetu. Inače me muž zove picajzla. :-S. :-) 

Izmenjeno od strane Alekseja
lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, bitno je da si se ti nama smirila. ;) A verujem da si i vec nestrpljiva da upoznas bebirona, pa su ti se sva osecanja pomesala - i strah i sreca i nestrpljenje. U svakom slucaju, obavezno nam javi kad' krenes u Betaniju. ^_^ A zato sam ja sinoc stucala k'o blesava?! :P Salim se, naravno. Ma neka si me spominjala - nisam svracala na tu temu par dana, a ne pamtim kad' sam pisala. Bas cu sad' pogledati sta kazu. Hvala na info. ;)

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoj muž je zlatan. Svaka mu čast. Zavidim ti. Meni moj retko šta pomogne. Pričuva ga sad 5 minuta dok se kupam i već viče Stasa. Radim sve sama. Sveki kao pomogne, tako što mi zada još posla. Ribanje laminata jer bebcu daje bojice. Lakše mi samoj. Sad će doći mama čisto zbog grudi, da ne pogrešim kao pre i da nekad prisne i usisa dok sam u krevetu. Inače me muž zove picajzla. :-S. :-) 

on ima jedn pomalo vulgarnu recenicu ali moram da je kazem " kad upadnes u gov.a onda gledas kako da se iscupas a ne da kukas i tones u ista". GLedao me je poluzivu i zato je takav. Kad sam rodila prvu cerku osmi dan sam zaglavila u bolnucu, skoro iskrvarila, mat se nije skupila a ostali mi i komadi post. Tri boce krvi sam primila. On me iz kola iznosio u nesvesti. Ostao je sam sa bebom od par dana. Nedelju dana joj je muckao mleko, ptesvlacio, budio se, suncao je pored prozora jer je imala zuticu, prao peglao ves... Nikom se nije javljo da je sam sa njom. E ZATO GA VOLIM! Posle drugog por su mi u por dali inekciju odmah i opt isto samo u manjoj kolicini, prosla sam bez transfuzije da bi posle tri ned. opet isća na kiretazu na zivo zbog ostatka posteljice. E sad nadam se da razumete moj strah.

 

I nestrpljiva sam da upoznam decaka naseg i jako bi volela da lici na njega. I strah me.... Al dosta mi vec ovog devetog m, bas je smor, nista ne mogu da uradim....

izvinite na ovom neprijatnom postu al sam morala da otvorum dusu....

javljam se sigurno jer i ovako kuckam stalno sa telefona....

Puslica, Naxy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je Niti sto si morala da prodjes kroz sve to i on zajedno sa tobom. Baš je teško čitati A ne doživeti. Svaka vam čast. Verujem da će ovaj put biti sve u najboljem redu. Hrabri ste vi.

Ja sam dobila rezultate. Krv extra, ali naravno u to se ne računa hgb, 97, samo pada. Menjala sam dve terapije i nista. Uze bebara moja sve. :-)  urin katastrofa.krv opet u urinu kao prošli put. Ništa me ne boli, ne znam zašto, mada mi je rekla da to nije strasno. Bakterija, sluzi dosta. Leukociti dobri 1-2, erociti malo povišeni 4-5. Idem u ponedeljak na pregled. 

Ne brinem zbog nalaza, već radujem što će uskoro kraj. Pa ce biti bolje sve. :-)  samo da ja vidim bebicu u zagrljaju bate i ja se vraćam u normalu. 

Plakala sam pre neku noć na pomisao da ću biti bez sinčića par dana. :-(  mislim da cu jedva izdržati u porodilistu.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.