Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja svekrva se zove Draga. Ja sam se uvek zezala da ce nam se cerka zvati Mila( sto je divno ime). Mila i Draga idu u setnju :) :):) . Ja sam u ozbiljnom problemu s imenom. Mi smo se odlucili za Kosta. Medjutim, starije dete place i moli me da bude mali Ivan. Otkuda mu to ime?! Mozda zbog mog. Elem, place i rida:" a zasto , mama,  ne das da se zove mali Ivan?!". I tako. 

Tj, sta su tebi rekli za termin s obzirom da je blizanacka t? Mislim, u kojoj nedelji je ocekivano? Ides li na carski? 

A sto se nesanice tice, pa to nas tek ceka. Ovaj treci trimestar je najdrazesniji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje!

 Sto se tice davanja imena nasem bebca, ta cast je pripala taji i Lakiju-heh, taji vise. ALi nas tajo nesto zafrkava, pa nikako da se smisli :-D. Svidjaju nam se Marko i Jovan, ali dragi jos sve drzi u neizvesnosti. Ja sam izabrala za prvog malisu ime (Lazar), a sad eto da budemo ravnopravni :-D....

Drage moje, meni je stomak bas porastao u poslednje vreme a bebac je nesto extraaaaaaaaaaaa aktivan.... Skroz drugacija T od prve. Nocu ne mogu da spavam, ne mogu da se namestim u krevetu nikako ni na jednu stranu. Na ledjima odavno vec ne spavam. Em mi se Laki cesto budi, pa sam na relaciji spavaca soba- decja soba non stop, em ustajemo izmedju 7-8 h. Skroz sam premorena i neispavana. A u poslednje vreme teze disem. Astma bas  zeza, a i stomak izgleda da mi pritiska dijafragmu jer je dosta porastao. Ne mogu da udahnem punim plucima, pa sam primorana cesce da koristim i pumpicu :-(....

Ponovo su mi pocele gorusice, a vama?

Heh, ja sam vec sad resila polako da pravim spisak sta treba da nabavim,jer sa Lakijem sam srecom spremila 

stvari dva-tri dana pre nego sto sam usla u deveti a onda vec treceg dana u devetom malisa resio da izadje napolje :-D...

 

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa smizla je Nevenica po tati mog dragog, a da nije Nevena meni je lepo bilo Masa, ali ih je sada previse pa su mi alternativa bile Stasa i Darija.. :) Dragom se nijedno nije spec dopalo, a i u medjuvremenu smo se dogovorili za Nevenicu tako da smo to pitanje resili.. A da je bio deckic bio bi Luka-to ime imam smisljeno vec godinama unazad.. Ali je ipak smizlica... :)))

Darija ... Prelepo.... Hocu da ti stavim onog smajlica sa srcima al mi tel ne dozvoljava.

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judy probah za tiker i nisam se snasla, majke mu ga.

Ja sam izrod bila u trudnoci - nit mi se beba mrdala nocu, nit sam ustajala za wc. 

Veko i ja ne mogu sliku da otvorim, nit mogu svoju ovde da postavim

TJ mnogo ste slatke :)

Naxy, *TJ* i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imenjakinjo, blago tebi. Mene cesto ume i sama beba da probudi u toku noci sa pokretima. Hehe, smenjuje se sa batom, a mozda i takmici ko ce mamu vise da gnjavi i budi :-D. Evo upravo igra salsu u mom stomaku dok ovo pisem. A sto se tice odlaska u wc, ako min tri puta ne odem nocu onda nista nisam uradila B)

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini hvala.. Ja htedoh D od mene pa Darija i S od tate pa Stasa.. Ali posto je nekako Nevena bila ocigledno 'skrivena' zelja za ime ove bebironke kod tate-verujem da nije da mu se ta dva nisu dopala nego da je prosto Nevenicu vise zeleo.. Inace-ja sam za devojcice imala jos od ranije francuska imena u glavi ali su mi svi zivi napljuvali ideje pa sa odatle Stasa i Darija.. A zarko sam zelela da budu Ivon i Ani.. A za decake isto imam par ideja.. Samo da je zdravlja i beba, pa da izdelimo sva lepa imena.. Decak Luka #1, a posle Strahinja i Aleksej..

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jako svidja ime Luka, ali ne mogu to ime dati jer moja starija sestra ima sina od dve i po godine koji se tako zove, a i muzevljev prvi rodjak takodje ima sina s tim imenom....pa nam nekako bzvz da i mi damo to ime 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam pol, A imena da, Lazar ili Tara, mada mi sinoć sinulo iz cista mira, Klara. Ne znam zašto. Inače volim starija imena. Htela sam da se dečak zove Atanasije A mm ni da čuje. :)

Inace, jA sam se sad iznervirao 3 puta. Prvo, odem da se istuširam, lepo, znači brijanje i sve po redu. Mm ostao da kuca neke tabele za posao, Bebac ostao sa dedom. Jedna sam ušla u kadu i sredila. Izadjem napolje u spavaću, kad tamo deda sa unukom. Ja pitaš šta radite vi, sa smeškom, A deda odgovor pišemo po laminatu i parketu. Molim?! Znači pukla sam. Bebac dobio po guzi, jer nije hteo da ostavi olovku. Sad mi zao jer on nije kriv ali... :-(  drugo, učimo na nošu, i nikako. Mm samo forsira i mene ne sluša. Sedne ma nosu pola sata ustane i posle 5 minuta piški pored. Nije spreman. Ma ne, on i svekrva mi popili mozak sa tom nosom. Više ne slušam nikog i skinucemo pelene kad budemo spremni. A treće, mm ne da da Bebac prespava jednu noć kod mojih, da možemo taj dan da okrečimo dnevnu na miru. Neće ni da čuje. Kao kad bude veći onda smo se tu prepirali. Pitala sam kako bi bilo njemu da njegov zet ne da sestrinoj deci da dodje kod njegovih, A on samo izvrće priču. Ja se prosto pitam, nekad, za koga sam se udala. Legli smo ćutke, ja u dnevnu on u spavaću.

Ako dočekam termin, svaka mi cast.  

Izvinite na dugom postu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam pol, A imena da, Lazar ili Tara, mada mi sinoć sinulo iz cista mira, Klara. Ne znam zašto. Inače volim starija imena. Htela sam da se dečak zove Atanasije A mm ni da čuje. :)

Inace, jA sam se sad iznervirao 3 puta. Prvo, odem da se istuširam, lepo, znači brijanje i sve po redu. Mm ostao da kuca neke tabele za posao, Bebac ostao sa dedom. Jedna sam ušla u kadu i sredila. Izadjem napolje u spavaću, kad tamo deda sa unukom. Ja pitaš šta radite vi, sa smeškom, A deda odgovor pišemo po laminatu i parketu. Molim?! Znači pukla sam. Bebac dobio po guzi, jer nije hteo da ostavi olovku. Sad mi zao jer on nije kriv ali... :-(  drugo, učimo na nošu, i nikako. Mm samo forsira i mene ne sluša. Sedne ma nosu pola sata ustane i posle 5 minuta piški pored. Nije spreman. Ma ne, on i svekrva mi popili mozak sa tom nosom. Više ne slušam nikog i skinucemo pelene kad budemo spremni. A treće, mm ne da da Bebac prespava jednu noć kod mojih, da možemo taj dan da okrečimo dnevnu na miru. Neće ni da čuje. Kao kad bude veći onda smo se tu prepirali. Pitala sam kako bi bilo njemu da njegov zet ne da sestrinoj deci da dodje kod njegovih, A on samo izvrće priču. Ja se prosto pitam, nekad, za koga sam se udala. Legli smo ćutke, ja u dnevnu on u spavaću.

Ako dočekam termin, svaka mi cast.  

Izvinite na dugom postu

 

 

Žao mi je kada čujem da se neko meša u tuđ brak i život. Sva sreća te imam svoj stan i svoj mir. Mi smo zajedno već pet godina ali nismo venčani jer...hmmm... iskreno rečeno nije me ni pitao ali kada bi nekada nešto načeli tu temu ja bi onda rekla da je možda i bolje ovako. Bar ne moramo da se cimamo oko razvoda :) 

 

nataša p. i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga alekseja, razumem te.

da ti pametujem necu, ali sam se pronasla u situaciji sa detetom. Doduse razlika je u tome sto ja imam podrsku mm. Razlika izmedju moje dece je 23 meseca. Kad sam trebala da se porodim sa drugim mozak su mi popili kaki treba stariju da odvikavam od pelena. Rekla sam NE! Jednostavno sam zelela to malo vremena jos da provedem sa njom i da joj se posvetim dok ne dodje drugo a ne da izigravam babarogu i jos sam im rekla da smatram da bi bilo previse sokova za nju odjednom, nosa i nova beba. Isto tako je sedela po SATvr i trpela da ne piski i kad je obucem tog momenta se upiski. Odvikli smo se za par dana kad se navikla na bebu sto mi je bilo bitnije da prihvati prvo to. Iskuliraj ih ako mozes, to je tvoje dete.

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hiljadu puta sam rekla nema više slušanja drugih i opet slušam. Ali više ne. Dosta je bilo. 

Idem kod mojih par dana i odmoricu. :-)  jedva čekam.

 

Naxy, Drangulić, *TJ* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, draga, svi smo vec navikli na Milu. :wub: Nema potrebe da ga sada menjate. :D;)

Ivalok, pusti dete neka da ime bebi. Nemoj ga jediti. :D Doktorka je rekla da definitivno idem na carski s' tim da ce mi sve detalje reci sad' kad' budem isla na kontrolu i tada me preuzima taj doktor kojeg sam izabrala da mi radi carski rez. Mislim da ce najverovatnije biti u 36-oj nedelji tj. cim udjem u 9-i mesec, ali u svakom slucaju sve detalje cu cuti za dve nedelje.

Hihi! ^_^ Hvala, Nale:D Stipni malo one slatke obrascice za mene. :wub:

Nocas sam sanjala moje dve smizlice. Boze, kako su bile slatke - odmah sam se zaljubila. :wub: Sta ce tek biti kad' ih budem videla u stvarnosti?! Uf, ne smem ni da mislim o tome. Odmah mi srce zaigra od radosti i imam osecaj da ce iz grudi da mi iskoci. :wub:
Sto se tice imena, ja sam htela neko koje ce se "slagati" uz Nadju kao sto je tipa Masa, jer su oba imena takoreci ruska, pa mi zato idu jedno uz drugo. :D Sara se svidja starijima, a mladjima ne, jer su odmah smislili rimu za to ime. <_< Kako god okrenes, deca ako hoce da te zezaju, naci ce nacin da to i urade ma kako god se neko zvao. A Kalina mi je ime broj 1 samo mi nesto ne ide uz Nadju. :)

Naxy, Puslica, nataša p. i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ja vas redovno, ali nikako da napišem nešto. Na poslu radno, jedva čekam da završim ova dva, tri projekta pa na bolovanje. Ne mogu više.

Mi se još nismo odlučili oko imena, nemam pojma kako će se zvati. Starija curica se zove Milica, sin Pavle. Milica hoće da joj se sestra zove Anđela, Pavle hoće Nađa, muž hoće Tea, meni lijepo Jelena..... Tako da baš smo neodlučni. Mada je Milica rekla ako bude brat zvaće se Zmajone heheheehhe:wub:

Ja još uvijek prespavam noć bez odlaska u WC. Spavam između klinaca i ustanem sva slomljena moraću preći u Pavlovu sobu, pošto muž spava u Milicinoj, a oni u našoj. Bože, kod mene je sve naopako, šta će biti kad stigne treće. Do sada sam se udebljala 15 kg, nadam se da neću preći 20 kg do poroda. Bole me prepone, stidna kost, a u zadnje vrijeme i rez me boli (od prošlih carskih).  Da se bar vama požalim, kod mene u okoline rijetko ko da ima razumjevanja. 

Isabella i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske moje sto ja lupam posudje pa to nije normalno, svaki drugi dan nesto ode.. Juce soljica i casa, sve sam rasparila. Samo cujem od mm A STA NAM JE SAD OTISLO? Celo mi samo ono sto ne koristim inace sam polupala u ovoj tr bar 10 casa, nekoliko tanjira i nekoliko solja, pa sam dve serpe bacila jer sam zaspala i zagoreli mi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ i Kalina ti je rusko ime, svaka druga ruskinja se zako zove. I zasto da ne, Nadja i Kalina!

 

ivalok i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice, ti bi bas mogla na bolovanje. Taman malo da se odmoris dok ne dodje bebiron. :wub: E nasmeja me za imena kako vam se svima svidja neko drugo ime, a za Zmajoneta crkoh od smeha. m0168.gif Dusa mala. :wub: Moguce je da te sad' boli rana od pritiska bebe. :unsure:

Ninimimididi, pas nam se inace zove Lina. :D I ja juce lepo uzela i vicem po kuci:"Kalina! Kalina!", a ona se odaziva. Ona uopste ne registruje ona prva dva slova. :D 

Naxy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Zvončice i mene slatko nasmeja :D

TJ ostaje Mila ;)

Baš mi se slaže Nađa i Maša :wub:

Naxy, Ninimimididi i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se svidja Kalina. I slaže se. Ja volim ruska imena. Moje i sinovi ime je rusko.

*TJ*, Ninimimididi i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros mi javila drugarica da se porodila a termin joj 14.dec.  Beba 4.5 kg pa su je porodili na carski da ne rizikuju. Eto ona i Veka se porodice pre mene jer ovaj moj čeka zadnji dan. Lepo mu i toplo pa mu se ne zuri vani na ovu hladnoću :D 

ivalok, Naxy, Vestica86 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila nam se Julija :-) decak Nikola 4150 da su zivi i zdravi :-) ljubac veliki za njih:-) 

ivalok, Alekseja, Naxy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, da li neko ima problem sa svrabom dojki? Ja ne znam sta me je to spopalo, grudi me nenormalno svrbe. Mazem ih saljivevim strijatom i bude mi malo bolje, mada strija nema. Ne znam sta da radim.

Gleda moje dete danas stomak i po prvi put primeti strije od prethodne( njegove ) t, koje su se sad razvukle pa su primetne. Inace su sitne i ne vide se. Gleda on tako strije, pa poce prsticem da ih prati i upita me: "mama, otkud tebi šine po stomaku? Mogu da vozim?"  Ahahhahaha šine...jadna ja! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravcic za sve i da pitam kako je Ivolak :-*???

Jel sve ok sad i odmaras li?

lexy i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko neki pritisak dole kao da se steze materica i pritiska me dole bas neprijatan osecaj:-/? Jesu li to kontrakcije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, da li neko ima problem sa svrabom dojki? Ja ne znam sta me je to spopalo, grudi me nenormalno svrbe. Mazem ih saljivevim strijatom i bude mi malo bolje, mada strija nema. Ne znam sta da radim.

Gleda moje dete danas stomak i po prvi put primeti strije od prethodne( njegove ) t, koje su se sad razvukle pa su primetne. Inace su sitne i ne vide se. Gleda on tako strije, pa poce prsticem da ih prati i upita me: "mama, otkud tebi šine po stomaku? Mogu da vozim?"  Ahahhahaha šine...jadna ja! 

sine, pa gde mu to pade na pamet?

 

ej, mene su svbele bradavice...

i uamisli nemam ama bas nijednu striju a bas sam velika i ne mazem se ni sacim. Dobila sam oko 13kg. A s njih dve ispucala po celom szomaku a dobila mizeenih 6kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.