Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Veki rekli imaš kontrakcije bez pregleda, nije ništa, idi kući, to je normalno A žena posle par sati na porodjaju. Sad Ivalok, krv, ništa Ajde kući. Pa sta je sa tim doktorima? 

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa Veko, pa čestitam ti. Neka je sa srećom i neka vam je živa i zdrava princezica :babymommy:

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veki rekli imaš kontrakcije bez pregleda, nije ništa, idi kući, to je normalno A žena posle par sati na porodjaju. Sad Ivalok, krv, ništa Ajde kući. Pa sta je sa tim doktorima? 

to ti je tako kod nas sve traljavo umesto da cuvaju svoj posao. Ja otisla u dz da mi uradi briseve i lepo pise uraditi CB I VS a ona mi uradi oba bakterioloska a sekret nista. I tako jos stosta.... A uzivaju da se izivljavaju na pacijentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reci! Odvratni su. Igraju se sa nama kao da smo lutke. A kad se desi nešto, pupu, loše, onda pa kako, zašto, nisu oni krivi. Ma sve bi ja to na jedan kolčić, neodgovorno. Da me izvinite. Čast izuzecima, ali ima dosta šljama. Baš sam se sad razljutila. Njihovom ne pažnjom se dešava svašta loše, ne samo nama, trudnicama, nego svim ljudima koji su niži od nekih. Ma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, neka ste žive i zdrave i ti ti i Azra !!!!

Rešila si da se porodis pre mene pa to ti je. Al brzo ću i ja ovog batu da donesem na svet :babycrib:

 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivolak sam procitala sta ti je bilo..

Odavno nisam svracala u ovaj lijepi trim dok nisam vidjela da se Veka porodila i pozdrav za sve zenice od ♡♡♡

Elem, samo sam htjela da ti kazem ne bih da te plasim al veceras povedi racuna jer ako se pojavi i kap MOLIM TE IDI odmah u bolnicu.

Ne znam da li se sjecas mog slucaja danas moja sarmica ima dva ipo mjeseca a po protokolu i da je cekala imala bi mjesec ipo,  mozda i ne bih trebala ovo da pisem al eto zao mi da ti kao neki "virtuelni prijatelj" ne skenem paznju.

Da ne detaljisem i ne unosim preveliku brogu samo se pripazi i kontrolisi nocas.

Saljem jedno veliko ♥ i podrsku i jako si me na mene podsjetila sada.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok,kao sto kaze Cupavica,bilo sta da se pojavi ili desi a tebi cudno,odmah nazad u bolnicu...njihova objasnjenja su zaista cudna.

Ja moram da pohvalim sve sestre ovde u Frontu,od prijema,porodilista, intenzivne i ovde u apartmanima. Stvarno,sta god da sam pitala ili trazila su ucinile. Cak i pusim u apartmanu hehe :) doduse od 14 do sada sam samo 3 popusila,al gledaju kroz prste. Cim stanem na noge i skinu mi kateter odoh na terasu. Ustala sam oko 21 uz pomoc sestre i nista nije bilo strasno,kontrakcije su bile katastrofa bolnije. Mada sam nakljukana trodonima i diklofenima pa ima i toga. Sutra valjda dobijam bistru supu,krompir pire i griz na vodi...

Nema mleka jos uvek,donece Azru u 5 pa cemo tada videti. Jer mi nesto cudno,posto je ovo bio maltene prirodan porodjaj trebalo je po meni i mleko da krene...

*TJ* i Cupavica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, jesi bila pod totalnom anestezijom?

 

Ivalok, ne znam sta reci... Mogu zamitsliti  kako si se prepala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, mleko ne kreće samo. Treba beba da ga "navuče". Čim počne da sisa, mleko će se stvarati.

Čestitam! :)

 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice jeste totalna bila u pitanju,oko sat vremena je delovala,taman sam se probudila kada su me uvezli u sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala svima na cestitkama i na lepim zeljama od srca :) 

A brzo cete i vi  vase zamotuljke grliti i onda cemo sve u Caskaliste da pricamo o vec nekim drugim problemcicima :wub:

ivalok i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepše čestitke i želje Veko! ♡ 

Nemaš pojma koliko si me obradovala! :) Ljubim i tebe i malu beku Veku!!! ♥

Kate Kapetanica i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, sad pročitah i tvoj slučaj, ajmeee oni nisu normalni. Kao što reče Čupavica, sad prati sve promene i za najmanju sitnicu idi opet. Nema šale s tim, može da bude od nekog kapilarčića a može biti i nešto ozbiljnije. Da izvinete, je*** izveštaje i lekare, i dokazivanja, ma sve, kad se ti namučiš posle je džabe raspravljati. Nego ti sama prati,ako imaš mogućnosti odi i privatno na pregled nego da se prepustiš njihovim nagađanjima, njih boli uvo, njima je svaka trudnica ista, i sve to oni rutinski smandrljaju u isti koš. Ljubim te! :)

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad mi moje trnjenje preslo i na levu ruku! A desna se naduvala, jutros nisam mogla skupiti saku, i bridi stalno. Sad me i to malo brine, da mi nece pritisak skociti?

veko, salis li se da pusis u sobi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok kako si? Čim uhvatiš vreme, piši. 

Ja sam sinoć spavala ki beba. Stavila jastuk izmenjuju nogu i super. Malo bolelo ali prestalo. Jutros mnogo bolje nego juče. :-) 

Jel se nekom od vas pojavila žuta vodica na bradavicama? Ja se jutros oblačila i na levoj bradavica videla tu vodicu. Desnu moju problematicnu malo stisla ništa. Uvek mora da me brine. :-S :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok kako si? Čim uhvatiš vreme, piši. 

Ja sam sinoć spavala ki beba. Stavila jastuk izmenjuju nogu i super. Malo bolelo ali prestalo. Jutros mnogo bolje nego juče. :-) 

Jel se nekom od vas pojavila žuta vodica na bradavicama? Ja se jutros oblačila i na levoj bradavica videla tu vodicu. Desnu moju problematicnu malo stisla ništa. Uvek mora da me brine. :-S :-) 

BICE MLEKCA, NE BRINI! TO TI SE PRIPREMA KOLOSTRUM. CUVAJ, NE CEDI. JA PITALA MOJU DR U PRVOJ TR POSTO SU MI PAMETNI SAVETODAVCI REKLI DA CEDIM JER CE SE POKVARITI, BILO LETO. VEROVATNO SAM BILA SMESNA. I SAD IMAM I SLUCAJNO IZADJE PO KOJA KAP KAD SE KUPAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene treba da vadim krv i urin u petak pa bi malo pila nekog caja da iscistim urin. Jel sme brusnica? I koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemas neke tegobe samo se nalivaj na silu vodom, bice dovoljno, pogotovo dan pre. Brusnicu sam ja pila u prvoj tr al se nesto ne secam koliko. Uva ne sme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sada odlicno. Nema vise nikakvih tragova. Sutra idem kod mog dr i kod urologa da vidim sta je s besikom (  ranije sam imala pesak i kamenje). Imam ja i hemoroide, ali je trag bio mnogo napred za to. Ja mislim da me je curka malo sj..bala kad mi je bris vadila. Videcemo, pratim. 

Veko, ti si blesava. Kad te covek cita/slusa ti kao da si otisla na more :) . Vazno da si dobro. Taj tretman imas verovatno zbog apartmana, inace su....

Ninimimididi, rekoh ti da ce preci i na levu. Ne bi bilo lose da pratis ta, bar dva puta dnevno. Opasno oticanje krece od nogu, a najopasnije je oticanje u licu, i to ispod ociju. Izbaci so iz ishrane! Smanji magnezijum ako pijes,  pojacaj svez paradajz i banane. Udri rukom o sto i ne obracaj paznju :) . 

Alekseja, to ti je kolistrum. Ne diraj ga i ne trosi ga zalud . Dobro je da ga imas.

 

 

*TJ*, Ninimimididi i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

u :) . 

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

rekla mi dr da pratim pritisak. Bas sam se jutros uplasila nisam ruku desnu mogla da sklopim, leva je ok. Odmah sam se pogledala u ogledalo i to je bilo ok. U toku dana mi splasla ruka ali nije mi bilo svejedno. Merila prit kad je mm dosao, pre rucka 130/80 posle r 120/80. Sinoc sam jela slaninice a ne bi verovatno smela. Rekla mi dr da minimalno solim, k.kupus ni slucajno....

ma samo da se vec jednon porodim, nervira me ovaj deveti! Sutra odoh u kupovinu za porodiliste i pakujem torbu, valjda ce biti plata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde kupuj i pakuj, možda naslutis. Kad ti je termin? Na fonu sam pa ne vidim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19. dec, al mi trece. Veka me uplasi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok i ja sam pre par nedelja vadila briseve i rekao mi dr da ako vidim malo krvi da se ne uplašim da je od toga. I bilo je malo taj dan samo.

Sigurno je i tebi od toga.

Mene je juče toliko glava bolela da sam jedva došla sebi, popila sam plavi panadol ali mi je malo pomogao. Jutros opet bol ali manji. Izdržala sam bez tablete. 

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.