Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Alekseja, konacno si nam se pridruzila. :baby: t1230.gif Sto se tice tog tvog bola, ja ga imam vec mesec dana. Prvo je bio blag i vremenom se pojacavao, ali sada je vec konstantno prisutan i jako mi je tesko kada trebam da se okrenem, ustanem iz kreveta, udjem i izadjem iz kade kao i da se obucem. Ja bukvalno ne mogu da podignem nogu ni 2cm od zemlje koliki bol mi to izaziva. Kada hocu da se okrenem na stranu u krevetu, to su Tantalove muke tako da te razumem. E sad', meni je doktorka rekla da mi je to od pritiska, jer su ipak dve bebe i da pojas moram stalno da nosim, ali i da se trudim da sto vise odmaram. A sto se tice spavanja na ledjima, meni tako najvise prija i tako uglavnom i spavam - na levom boku mi nikako ne odgovara dok na desnom jos nekako i mogu. Doktorka je rekla da lezim onako kako mi odgovara, a sad' pogotovo lezim na ledjima vec 2,5 nedelje, jer karlica mora da mi bude izdignuta. Tako da nemoj da se brines, jer nije to nista strasno (osim sto je izuzetno bolno) i naravno obavezno spomeni to doktoru kada budes isla na kontrolu. I nemoj na silu da se pomeras, okreces ili ustajes kada te uhvati taj bol. Namesti se u neku pozu koja ti odgovara i miruj neko vreme. Hej, pa mi cemo se mozda i sresti u Betaniji. :)

Veko, dobro je - mozes da odahnes i za bradavice i za bebirona. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nije prijalo lezati na lefjima, mozes misliti da ne mogu ni kod dr kad mi radi ulzrazvuk, odmah krene srce da lupa trista na sat, bude mi lose, pocnem da trnem i da cu izgubiti svest. A kod tih bolova i zatezanja kad legnem na ledja jos me vise uhvati i tek onda ne mogu ustati.

opet, nisu sve zene iste, namestis se kako ti prija. Ja jedva cekam ds se porodim pa da legnem na stomak i naspavam se kao covek!

Judy i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo lezanje na ledjima se ne preporucuje zbog toga sto smanjuje cirkulaciju krvi do srca i bebe. Takodje moze da dodje do smanjenja krvnog pritiska, vrtoglavice, itd. Stomak, kada se lezi na ledjima, pritiska creva i krvne sudove i to je razlog sto bi ovu poziciju trebalo izbegavati. 

P.S. I meni najvise prija da lezim na ledjima, to mi je najlagodnija pozicija, ali uvek se setim da ne bi trebalo pa se okrenem. 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E TJ hvala na dobrodoslici. :) Pa ja se nadam da je to sve zbog sirenja. Kad sedim malo me i ledja bole.
Proce me za koji dan, pa ce biti bolje. Navikne telo pa se onda gura nekako.
Sad sam se spustala niz stepenice i jedva. Kako ti misici zabole. Nije sredina stomaka vec bas taj deo izmedju nogu i stomaka.

Zelim nam svima snagu da hrabro izdrzimo. :)  Tesko je biti trudnica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ti rekla, dobrodosla u trimestar zaljenja.... I gde uvek nekom nesto fali. Ja sam imala trudnocu za pozeleti sve do osmog m, ni sekund mucnine, bolova, krvarenja i sl. A sad samo kukam....

i bas mi je teeeeski smor ovaj deveti m, nista nw mogu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjj da. . . Ja sam prvu trudnocu imala isto za pozeleti, cak i porodjaj a ova druga je bila ok, sve do pre neki dan. bas sam nervozna sto sam beskorisna. Samo uzdisem od nervoze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje,jutros u 7.30 je stigla nasa AZRA, 3050g, 47 duzine i dobila ocenu 9/10, dusa mamina :wub:

Ipak je moj predosecaj bio tacan... oko 02.30 sam legla,u 03.30 se probudih sa bolovima kicme i stomaka i to sve sa razmacima do 10min. Krenuo i sluzavo braonkast sekret,probudila oko 05h mm i posli u Front. Primili me sa 3 prsta otvorenu,posld pola sata bila 5 otvorena i pola sata nakon toga 8. Znaci sve brzinski,za 12 sati se okrenula ,kontrakcije katastrofa bolne,tamo me obrijali i uradili klistir. Hteli prirodno sa epiduralom,nisam dala. Onda je mm zvao mog dr.u 6.30 i ovaj ih zvao da kaze da cemo na CR,tako da sam.navrat nanos ubacena u salu. Posle sat vremena dodjoh sebi,rokali mi trodon i diklofen,za sat-dva cu da primim fraksiparin i onda valjda na noge. U principu rana me manje boli od kontrakcija. I zamotane su noge elasticnim zavojima svim zenama koje su imale CR.

Nasa princeza je bas majusna zabica,donosila mi je sestra u 14 i u 17,pa ce sutra krenuti da je stavlja na sisu. Imamo i kosicu al nece da otvori oke...

Eto Judy sta sam rekla da cu pre tebe....i mozete slobodno da me skinete sa spiska :) 

Brezica, BubiBi, BgB i 13 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A divne vesti! Srecnoooooo! Puno ljubavi, srece i zdravlja. Ljubimo vas. :)

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaasaaaaaaaaaa veko, sta bi? Pa lepa je beba, nije mala.

sad me uplasi, da necu i ja preko reda.

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao veko koje iznenadjenje :) Cestitam! Uzivaj sad sa svojom princezom. Ipak treba slediti svoje osecaje :) 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB, sve ja to znam, ali kao sto je i Ninimimididi napisala, treba se namestiti kako ti prija. Ja po savetu lekara vec 2,5 nedelje lezim na ledjima sa podignutom karlicom (veruj mi da me i trtica i ledja vec bole). A par mojih poznanica koje su lezale u Betaniji na odrzavanju trudnoce (konkretno zbog skracenog grlica, serklaza i kontrakcija), isto su lezale na ledjima, ali sa podignutim nogama. Tek tu se sva krv sjuri na gore. Naravno i ja sam osetila posledice tog lezanja na ledjima tako sto mi je pritisak dosta opao, ali doktorka mi je rekla da se s' vremena na vreme izdignem u polusedeci polozaj, da jedem malo slaniju hranu i da pijem sto vise vode i hvala Bogu, pritisak se vratio u normalu. A bebice su aktivne samo tako. ^_^

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:DBgB, sve ja to znam, ali kao sto je i Ninimimididi napisala, treba se namestiti kako ti prija. Ja po savetu lekara vec 2,5 nedelje lezim na ledjima sa podignutom karlicom (veruj mi da me i trtica i ledja vec bole). A par mojih poznanica koje su lezale u Betaniji na odrzavanju trudnoce (konkretno zbog skracenog grlica, serklaza i kontrakcija), isto su lezale na ledjima, ali sa podignutim nogama. Tek tu se sva krv sjuri na gore. Naravno i ja sam osetila posledice tog lezanja na ledjima tako sto mi je pritisak dosta opao, ali doktorka mi je rekla da se s' vremena na vreme izdignem u polusedeci polozaj, da jedem malo slaniju hranu i da pijem sto vise vode i hvala Bogu, pritisak se vratio u normalu. A bebice su aktivne samo tako. ^_^

nek ste vi dobro, makar i sa nogama u vis! Kad idete na kontrolu?

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko cestitam od ♡♥♡ masala fina kilazica Azre...

Zelim ti brz oporavak i cekamo te u "caskaliste od 0 do 6 mjeseci" nasih beba...

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veeko, cestitam! Divne vesti, uzivajte!!!

Kod mene potpuna enigma. Danas posle podne, sve u najboljem redu! Odem do w kad sveza krv na gacicama. Odrm hotno.u Visegradsku, mog dr nema. Pregledali me uz, ginekokoski, sve u najboljem redu. Kazu krv nije ginekoloska..beba super. Da idem kuci i ne brinem. Odakle krv?!?!?!?!?!?! Nista ni.nije jasno. Sad sam kao na iglama. Frka mi je. Za sad nista ne boli....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Veko draga!! Pa čestitam ti od srca! Jao suze mi krenuše.:)

Malena je ipak požurila, srce malo :wub:

Dobro je da si stigla na carski kako si i htela. Želim ti brz oporavak pa da se maziš sa svojom mezimicom. 

Ljubim te :wub::lol::)<_<:lol:

Izmenjeno od strane Isabella
veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne znam šta je sa ovim smajlijima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh, Ivalok, pa zar nemaju neko objasnjenje?

Vazno da je sve u redu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Veko! Jao kako si me obradovala! :baby: Morala sam pustiti koju suzicu radosnicu. Cestitam ti od srca i zelim vam svu srecu ovog sveta. Da nam se sto pre oporavis i da uzivate konacno jedna u drugoj. Jao, jako si me sada obradovala. :wub: Ljubimo vas puno nas tri! t4801.gif

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veeko, cestitam! Divne vesti, uzivajte!!!

Kod mene potpuna enigma. Danas posle podne, sve u najboljem redu! Odem do w kad sveza krv na gacicama. Odrm hotno.u Visegradsku, mog dr nema. Pregledali me uz, ginekokoski, sve u najboljem redu. Kazu krv nije ginekoloska..beba super. Da idem kuci i ne brinem. Odakle krv?!?!?!?!?!?! Nista ni.nije jasno. Sad sam kao na iglama. Frka mi je. Za sad nista ne boli....

 

jao ivalok pa sta je sad??? Pa si stvarno malerozna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nek ste vi dobro, makar i sa nogama u vis! Kad idete na kontrolu?

Eee, da bar dizem noge u vis zbog neceg drugog. :lol::P;) Tek 17.12. imam kontrolu.

Kod mene potpuna enigma. Danas posle podne, sve u najboljem redu! Odem do w kad sveza krv na gacicama. Odrm hotno.u Visegradsku, mog dr nema. Pregledali me uz, ginekokoski, sve u najboljem redu. Kazu krv nije ginekoloska..beba super. Da idem kuci i ne brinem. Odakle krv?!?!?!?!?!?! Nista ni.nije jasno. Sad sam kao na iglama. Frka mi je. Za sad nista ne boli....

Ivalok, dobro je da je sve u redu, ali sto kaze BgB, zar nemaju bar neko objasnjenje?! Odakle je krv ako nije ginekoloski? :huh:

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Objasnjenje je da nije ginekoloski. Na moje pitanje da mi objasni sta je onda, ona rece da moze biti urinarno ili sam se zakacila fizicki negde. Na pitanje sta mi je ciniti, odgovor je nista;zaboravite da ste bili.

Valjda nisu toliki retardi!!!! Ovo mi je pisani trag, vi ste mi svedoci, plus izvestaj. Vidcu u pon s mojim dr. Doduse, zaista je rukavica bila potpuno cista. Pokazala mi je posteljicu na uz, cela je i jasno se vidi. Kaze da je grlic zatvoren. Otkud znam vise....

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko cestitke!!!!:wub:

Ivalok mozda cu da lupam ali mozda ti je neki hemoroid pukao, za koji nisi ni znala, spoljasnji ili unutrasnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja to mi lici na moj bol pri kraju sestog meseca, proslo je za 3 dana verovatno je bebica promenila polozaj.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, cestitke i od mene :) Uzivaj sa svojom devojcicom. Ljubim te :babymommy:

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.