Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja posla do Fronta da savatam nekog da me pogleda. Izgleda da je mala sada umesto dole otisla glavicom u desnu stranu,danas stucala pa provalila tako valjda. Meni jedino frka da ne krene prirodno,pa da vide taman u kom sam stadijumu. Javljam,nadam se da cu brzo zavrsiti i da mi nece reci ajd ti da legnes malo kod nas :) 

Izvini, nisam cesto na forumu pa nisam ni u toku...jel problem bas ako krene prirodno? Moja drugarica, '72.godiste, prosle godine se porodila prirodno jer je krenula beba ranije od planiranog CR. A obavezan je bio CR i zbog godista i zbog njenog nekog problema sa kicmom. Prosla je bolje i lakse od cure od 20god, bar joj je dr tako rekao. Oprosti ako ti solim pamet, nemam ni prava a ni iskustva za to, samo nemoj da brines i da se stresiras. Priroda ce se pobrinuti za sve i bice kako mora. Veruj da ce sve brzo proci i u najboljem redu. A kazu mi da na sve zaboravis, na svaki bol i nelagodnost, kad uzmes u ruke svoju princezicu <3

veka73 i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko,,gledala sam na odelenju kako devojkama, kojima je zakazan carski za sutra ili pekosutra, tokom noci puca vodenjak i krece porodjaj. I nista, opet su ujutru isle u salu na carski najnormalnije. Mislim, i da krene,to ne ide tako brzo, te ce imati sasvim dovoljno vremena da urade carski, ukoliko je to zaista potrebno. Nez brige, nice bas sve super. Kad uzmes bebanu, bice sve ovo davna istorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila,zavrsila brzo,dr.me neka pregledala samo rucno,grlic zatvoren i dalje,1cm. Kaze da je normalno da se okrece,sto naravno znam i ja,nije mi radika ni UZ ni CTG,posto sam pacijent drugog dr. To me malo smirilo,u ponedeljak idem kod ovog mog,pa da vidimo u kom je polozaju malena. E da,i napamet napisala da su retke kontrakcije,svasta....ja joj kazem kako mi se i juce i danas budzi na 10min.,i da ne znam razliku izmedju toga i kontrakcija. Ona pametna odgovara pa bice vam jasno kada krenu...A u nekom trenutku sam postala i neprijatna kada me pitala sto nisam zvala svog dr.,na sta ja odgovorim da necu coveka da zovem ako nema potrebe za tim,jel????

Sve u svemu,po meni je sada u poprecnom polozaju al videcemo u ponedeljak :) Znaci jos se druzimo :) 

Puslica, Vestica86, *TJ* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je Veko, bitno da si mirnija. ;)Pa pobogu da znaš kako izgleda ne bi išla tamo bezveze. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao, ovaj moj toliko tandrce i skace po stomaku da me prosto strah da mi vodenjak ne pukne. Vrteo se dok nije izazvao kontrakciju, da prostite, i guza me zabolela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakvu vrecu sam narucila. Dok sam na laptopu da pokazem sa tableta ne mogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ovakvu vrecu sam narucila. Dok sam na laptopu da pokazem sa tableta ne mogu :)

ja ne vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

ladno nece kopira mi sliku u prozor, al kad posaljem nema je.

torba.jpg

Izmenjeno od strane Puslica
*TJ*, Alekseja i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puslice, koja si nedelja, kad ti termin? Ne vidim te na spisku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35 nedelje i 4 dana.Nisam se upisivala na spisak, sve nesto kontam pre termina cu:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodices se ti nama pre upisa. Ja sutra 37 punih. Jos da mi izfrzati 10 dana i vise mi ni ne treba. A sve me strah da ne odem ovih dana. Mm mi pomaze samo oko kupanja starije dece a ja padam.... Sami smo....

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da ubacim sliku na temu ja kao trudnica ali nisam uspela izlazi mi obavestenje kako je velika slika:-/ da vidite koliki sam sljon:-) kako ste? Ja na svadbu sutra idem ako uspem da sedim dva tri sata i to je to:-) 

VEKO KAD TI JE CARSKI ZAKAZAN? IZVINI AKO SI PISALA PA NISAM PROPRATILA. 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak se dogovaram sa dr.kada cemo,pretpostavljam da ce biti izmedju 7.i 9.12.

A ti, tj.vi se lepo provedite i djuskaj malo i za nas :) 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy,mozes da ubacis sliku preko sajta dodaj.rs ili slikomata,a odatle kopiras kod za forum i ovde uradis paste.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomagajte. Jačucm od sedam. Boli me taj deo kod prepone ispod stomaka kad hodam. Leva strana. Čim hoću da se okrenem na stranu mene to boli. Kao da mi se grci. Kad legnem, prestane bol i čim malo opet na noge, bol. Kantama da je to kičma i ti mišići dole za širenje. Dva puta sam tako jauknu da me muž moram prihvatiti. Spavala sam na ledjima i sad se okrenula na levi bok, što me je boleo i sad trenutno ništa. Jel vas tako nesto strefilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomagajte. Jačucm od sedam. Boli me taj deo kod prepone ispod stomaka kad hodam. Leva strana. Čim hoću da se okrenem na stranu mene to boli. Kao da mi se grci. Kad legnem, prestane bol i čim malo opet na noge, bol. Kantama da je to kičma i ti mišići dole za širenje. Dva puta sam tako jauknu da me muž moram prihvatiti. Spavala sam na ledjima i sad se okrenula na levi bok, što me je boleo i sad trenutno ništa. Jel vas tako nesto strefilo?

verovatno ti se ta zila isteglila, mene je znalo tako da boli. Moras da se opustis mlo i bez naglih pokreta. Mene zna i preko stomaka desnu misic da zaboli ali vise ne panicim. S pocetka mi bi frka al sad ne. Jednostavno napravim neki nagli pokret ili zurim nesto da uradim i to se onfa zategne i boli da oci ispadaju.

 

izbegavaj lezanje na ledjima, bice ti jos gore. Odmaraj dok se ne opusti taj misic.i kazem bez naglih pokreta. Moras polako ustajati, okretati se u krevetu itd. I ja sam znala da jauknem al ja nemam mere, jurcam po kuci ko muva bez glave.

nadam se da te popustilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se sinoc isprepadala, beba je krenula bas jako da se okrece, ali tako da mi skroz zategne stomak i onda mi krene neka drhtavica koju ne mogu da kontrolisem. Kao kad imas temperaturu, a nisam je imala, samo sam drhtala nekih pola sata. I isla u toalet svakih 20 minuta i krace! 

Kasnije se smirilo i sve je bilo ok, pa pretpostavljam da je beba tim jakim pokretima prikljestila negde gde ne treba. Ne znam sta bi drugo moglo da bude. 

Alekseja, rekla ti je sve lepo Ninimimi, nemoj nagle pokrete i nemoj da spavas na ledjima, ne preporucuje se. Bole i mene prepone, jedva navucem pantalone i podignem nogu, ili kad sam dugo u pokretu i mnogo setam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, preziveh. Jedino sam mogla da lezim na ledjima. Levo nema sanse, stegne haos. Kako idem na levi bok sve jace boli a isto tako i desni bok. Kasnije sam legla na desnu stranu i malo me bolelo ali prestalo. JUtros sam mogla lepo da se okrecem. Kao da nista nije bilo, medjutim cim sam se malo aktivirala opet pocelo da bolucka. Bilo mi je tako i pre neku nedelju i proslo za dan, dva i sad opet. Ne znam da li sam dobro objasnila. Boli me taj deo dole, ispod stomaka, taj trougao. Kako dignem nogu malo vise aaaaaaaa boli.

Ja inace, ne znam sta znaci bol u trudnoci. Prva mi je prosla extra. Samo sam osetila pola sata pre porodjaja napone i to je to. Osecam se tako izgubljeno. Sve ostalo sam imala samo bolove u stomaku ne.

Ja sam se uplasila da nisu kontrakcije. Znate kad sam legla u krevet i da se okrenem zakocilo, viknula sam muza i pocela da placem. Uplasili smo se oboje cak i mali sincic. Kod nas ne radi ginekolog vikendom, a ovih mesec dana samo prepodnevna smena. Ako nesto zaskripi jedino po uput i u Betaniju. :/ Nadam se da nije nista strasno.

Jel zna neko tacno da opise kontrakcije? Plasim se.

Hvala vam na pomoci i podrsci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja predpostavljam da te ligamenti bole jer se rastezu i sto je vise trudnoca opterecenje je vece. Ako te prepone i tu gde se spajaju noge sa stomakom onda su ligamenti. Ako te boli bas sredina onda mozda da se pozalis lekaru.

mislim da su kontrakcije kod svale zene razlicite. Slusala sam od drugoh da bol krece od krsta preko donjeg stomaka, taj prsten boli i steze se stomek. Prave kontr idu u pravilnim razmacima. Npr na svakih pola sata stegne i traje oko minut. Pa se smanji na 20 min 10, 5,2 ali budu jednake i pravilne.

mene npr krsta nisu bolela nego s odmah imala stezanje stomaka na svakih 5 min, ispao cep i to ke to, pred krar strahovito boleo donji stomak, kao da seku nozem. Kad krenz ti bolovi ne mozes ni hodati ni lezati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ti prija samo na ledjima nek to bude polusedeci. Znam da je tako tesko spavati al nemoj bas na ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ne mogu da spavam ni ja na ledjima ali sam sinoć morala malo. Inače volim sa desne strna, ne sredina. Kaže mi mm da se odmorim i izdržimo do 07. tad imam pregled. Nadam se da su ligamenata. Boli kao jaka upala mišića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ne mogu da spavam ni ja na ledjima ali sam sinoć morala malo. Inače volim sa desne strna, ne sredina. Kaže mi mm da se odmorim i izdržimo do 07. tad imam pregled. Nadam se da su ligamenata. Boli kao jaka upala mišića.

e pa onda jeste ako je kao upala misica, to ti se sve tegli i pritisks. Poslusaj muza vidis kako je dobar!

 

mene preko stomaka tako boli uzduz sa desne strane od rebara do dole. Ali mi je beba na toj strani i tako mi materica stoji.. Zaboli me kad krenwm da usisavam i sklanjam po kuci, onda malo legnem pa prodje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ne mogu da spavam ni ja na ledjima ali sam sinoć morala malo. Inače volim sa desne strna, ne sredina. Kaže mi mm da se odmorim i izdržimo do 07. tad imam pregled. Nadam se da su ligamenata. Boli kao jaka upala mišića.

mislila sam dok te boli ako ti prija samo na ledjima, ne stalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.