Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Veko, ja ti ne mogu pomoći jer ni ja sama ne znam kako izgledaju kontrakcije i to me nekad plaši. 

Ako te bude bolelo to budženje ti onda za svaki slučaj idi. 

Javljaj kakvo je stanje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veka e isto i meni se desilo. Stalno me je bebac lupao sa desne strane i od juce samo leva. Isto je ostalo udaranje gore ali se promenila strana. Nekad me toliko udari da ciknem. :) Nemam grcenje i ni bolove, samo mi cudno sto je "odjednom" promeo polozaj. Ja sam danas puna 28 nedelja mada se kod mene nista ne zna. 

Tacnije poslednja men. mi bila 15.04 a termin 18.02. Neredovne men. pa to sad mene brine, odredjivanje termina. Rekli su mi jos cemo tacno videti pred kraj. Mada su sigurni da je 18.02. :) Ludilo sa mnom.

DOBRODOSLA! Izvini sto sam bila dosadna ali nas je malo bilo u trecem tr!

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bio najveci strah da necu prepoznati kontrakcije, da ce biti slabe, da necu znati sta su... I verujte mi, prepoznacete ih :) Kao da se neki obruc steze oko stomaka i ledja i popusta. Onda je samo bitno meriti na koliko su minuta, da bi znale kada da idete u porodiliste. 

Vestica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvim detetom sam isla na ind porodjaj ali je bilo otpriliko ovako. Dr me pregledala i bila 4 prsta otv i tad mi ispao sluzni cep, jako velika kolicina belog krem braon sekreta, sluzavog i posle nekog vremena su pocele kontr ali me pocelo seci u predelu grlica.

a sa drugom, ujutru mi poceo ispadati polako cep, i nisam osecala bebu uopste jer sam imala kontr na pet min koje nisu bolele ali su bule prisutne. Uplasulo me to sto je nisam osecala. Od podne do cetiri nijedna kontr da bi tada ispalo jos gomila sluzi isto tako braon i vratile se kontr. Otisla sam u porodiliste zbog straha za bebu, nisam je osecala, a oni me ostave, isto bila cetiri prsta kontr i drugorotka. U salu usla u 23.45 pukao vod sam a beba izletela u 00.01!

eto to su moja iskustva i videcemo sta ce biti sad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, znaci nije zarazno?! Normalno se doji?

Tako kaze dr.dermatovenerolog,pa valjda zna sta prica...kao sve je ok,moze da se doju bez problema,pogledao i te na areolama i to je to.

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako kaze dr.dermatovenerolog,pa valjda zna sta prica...kao sve je ok,moze da se doju bez problema,pogledao i te na areolama i to je to.

Mozdž su ti oni papilomi sto izlaze u trudnoci moja je sestrž to przila azotom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,nisam pametna,spakovala sam valjda ono osnovno,pa cu ujutru videti sta je i kako je...sada mi frka pogotovo sto sam uvek privatno isla kod dr.,on radi do 13h u Frontu,a pride je petak i uopste mi se ne mili  ni da zovem da idem tako na bum. Kako se malena sada pomerila vise ne osecam nogice,sada imam osecaj da se samo malo promeskolji i onda se nabudzi...ajd sutra novi dan pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozdž su ti oni papilomi sto izlaze u trudnoci moja je sestrž to przila azotom

Ne moze Lexy azotom,previse ih je i svuda su,a tecni azot przi kozu i koristi se samo za male povrsine. Videcemo kada se porodim sta ce biti,sada mi svejedno kada znam da njoj nece biti nista :) 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze Lexy azotom,previse ih je i svuda su,a tecni azot przi kozu i koristi se samo za male povrsine. Videcemo kada se porodim sta ce biti,sada mi svejedno kada znam da njoj nece biti nista :) 

Имала сам их и ја у трудноћи, свуда - по врату, грудима... Кад сам се породила, све до једне су отпале, сад немам ниједну.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala na dobrodošlicu. Ne smara mene niko ovde. Opuštena i slobodna. :-)

Veka73 ako se slučajno ne čujemo ujutru, želim ti sreću u svakoj sekundi. Javljaj nam šta se dešava. Budi jaka i hrabra, izmenjuju ostalog to se podrazumeva, mi smo žene.

E jA sam imala mastitis sa prvim detetom u desnoj dojci. Malo je sišao na nju. Ragade čuda... Sad je skroz drugačija od leve. Veća bradavica, tvrdja. Nadam se da će sve proći u najboljem redu ovaj put. Poneku sve iz apoteke za grudi. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto drugo me brine...danas mi se malena sa konstantne desne strane prebacila na levu stranu,i grci mi se stomak na 15-30 min. Ne znam da li se mozda spustila glavicom u kanal pa je promenila polozaj zbog toga ali mi se ne svidja ovo cesto grcenje,nabudzi mi se pogotovo od pupka do ispod samih grudi...nekad me zaboli stomak nekad ne. I nemam pojma sta da radim,ne bih da panicim al mi nije svejedno posto nemam pojma da li su kontrakacije ili grcenje. Do juce sam to znala dok se nije pomerila. Mislim da cu veceras ipak da dopakujem torbu.

 

Veko, meni se već nedelju dana budzi na obe strane. Podigne se i visoko pa pritiska ponekad tako da jedva mogu duboko udahnem. A od prekojuce mi nešto nisko i nalegne na bešiku. Valjda se spusta za izlazak :)

To budženje i stezanje stomaka nisu kontrakcije, bar ne one prave. Sada se beba samo proteze zbog manjka prostora i veličine a kad naiđu kontrakcije, kao sto kazu ovde na forumu naše drage mame sa iskustvom, osetićemo ih i to dobro :)

Ja sam spremila "torbe" jer ovde preporučuju 2 :huh:  Jedna je za Labour room - Salu za porođaj, gde budeš od kad krene porođaj pa do sat-dva posle porođaja ( najosnovnije stvari za mamu i bebu ) i to nosiš odmah sa sobom. Druga  je opet sa zajednickim stvarima za bebu i mamu u bolnickoj sobi sve do izlaska a to ti donosi partner jer nema toliko mesta da se unese. Inače bi bilo dobro da obe torbe budu u autu :) Rado bih  ubacila  spisak stvari ali ne mogu sa telefona nikako :(

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe Judy, smesno mi ovo Za Tatu - dezdorans :D 

Ovde kod nas u porodiliste nosis samo karticu zdravstvenog osiguranja, sve ostalo dobijas kod njih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je hit make-up. Vazi. Toliko sam bila samlevena tretmanim da sam pozelela sto pre da zapalim odande. Sminka mi je bila na poslednjem mestu. Englezi. Ne znam, meni licno se ne dopada ni tretman u njihovim porodilostima. Previse "prirode" i "neuplitanja" za moj ukus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje isto,probudila se malopre,pritiska i dalje ispod grudi i ne udara samo se promeskolji i nabudzi....nemam pojma i dalje,videcu kako ce se odvijati situacija danas. 

Daaa,sminka na spisku mi je hit a i ulje za kupanje, jbt.pa oni onda imaju i kadu !:lol:

Sala mala Judy,lepo je sto su ti uslovi u bolnici super,mi mozemo samo da se sprdamo :) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

veko, tebi je prvo i verovatno se svega plasis a najvise da ti ne krene prirodan porodjaj, ali sam to naziv kaze PRIRODA. I moj malac se budzi pogotovo ako sedim, ako jedem, nesto radim... Ako lezim super, zurka. Inace mislim da nece jos napolje jer mi sike igraju koliko udara.

Izmenjeno od strane Ninimimididi
Vestica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, nece ona jos. I moj se budzi. To je normalno sve su veci i sve manje imaju mesta za pokrete.

Ja vec dve noci ne spavam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslica ni ja noću ne mogu da spavam. Valjda već nervoza, pitanja, odgovori. Užas! A sto je najgore ne gleda mi se tv, ni surfuje po laptop, ni čita, eto tako leži pored mm i gunđaju mu, dok on spava. Smeta mi njegovo disanje, pa ruka, hrkanje... Užasna sam! :-(  

Mene od jutros bole grudi, deo kod pazuha. Vas?

Inace mene beba ubi u rebra i želudac. Svira neku simfoniju.   ;-) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alekseja, dobrodosla u trimeszar gde ti uvel nesto fali, ziga, boli....

vec sam napisala kednom poruku da ovima u prvom muka, mi u trecrm se samo nesto zalimo a u drugom nam zazubice ptave, samo o klopi pricaju.

sad ce sve da te boli, ziga, rasteze, zateze, pa udahni pa izdahni pa ne moze....

Alekseja i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja dobrodošla i od mene  :)

Veko i ja mislim da se malena samo namešta, ali te potpuno razumem i ja sam sve u nekom strahu. 

Neka frka je počela da me hvata, nema uopšte onog umora o kojem pričaju da je trećem trimu. Ne spava mi se nikad, uveče jedva zaspim, razmišljam... Da li je to normalno za prvorotke, nemam pojma. <_<

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isabella to zavisi od osobe, u prvoj tr sam ceo osmi m prespavala a u devetom kuvala ajvare pekmeze....bila nervozna kao pas. U drugoj tr nisa ni stigla da mislim da sam trudna. A sad samo gledam gde bi legla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posla do Fronta da savatam nekog da me pogleda. Izgleda da je mala sada umesto dole otisla glavicom u desnu stranu,danas stucala pa provalila tako valjda. Meni jedino frka da ne krene prirodno,pa da vide taman u kom sam stadijumu. Javljam,nadam se da cu brzo zavrsiti i da mi nece reci ajd ti da legnes malo kod nas :) 

Vestica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Alekseja!

Veko ja sam se od 8.plasila za svako pokret da je to - to. Sad sto vise vreme prolazi, mala sve veca, stomak pravi sve ludje oblike, ja sve usporenija i sve vise u bolovima - a ne stajem po kuci i oko kuce. Ne miruje mi se iako mi telo vristi PAUZAAAA!

Do 9.meseca sam se i bojala za bebu, da ne napravim neku glupost, da ne izazovem da krene po zlu i sl. A sada sam u nekoj sigurnoj zoni, 37+1, pa se ne plasim. Jedino je problem savijanje da dohvatim nesto, nahranim psa...ovako funkcionisem. Sad razmisljam da neki dan skoknem do frizerke malo, posle mi nece biti do toga.

Poslednjih par dana imam osecaj da mi je stomak opterecen (logicno) i bacila sam se na salate i jogurte pretezno, dok sam do sada jela sve, od kuvanih domacih jela do pizze i cipseva. To i nije losa opcija, osim sto sam familiju skroz zbunila, njima je salata=dijeta. Trudnica drzi dijetu! Ne mozes da im objasnis :-P

veka73 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.