Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao, ivalok, pa imam i ja jedan maderfakerov od 8000, boles zvana "prvo unuče" (kupila sveki), bolje nas je služio neki od 1000 sa pijace.

TJ, ja uvek uzimam br. veću jaknu, tako da ako ti bebice budu nosile 56, onda će 62 biti dobar. Inače, moja beba je od početka tanka i dugačka, uskih ramena tako da je dugooo nosila 62, iako je rođena sa 3760g, tako da to ne znači mnogo. Jakne i skafandere ni slučajno ne uzimaj strukirane, em je maltretiranje navući to uzano na novorođenče, em brzo omali.

meni su skroz ok lillo & pippo bodici, oni su takvi uski a dugacki, a nisu ni skupi, npr dvojku sam uzela dug rukav za 259din. I lep pamuk puniji, vec nekoliko puta otkuvavala nisu se oklembesili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nesto kontam. Beba rodjena u februaru, do kraja februara sigurno nece ici u setnje. Kakva je ova zima, vrlo verovatno da nam u martu skafandr/jakna nece ni trebati, tj. bice dovoljna neka tanja varijanta. Iz porodilista moze da izadje umotano u cebe, jedno, drugo, trece :) , plus tzv. hauba od korpe. Kupiti il ne kupiti, pitanje je uopste! 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nesto kontam. Beba rodjena u februaru, do kraja februara sigurno nece ici u setnje. Kakva je ova zima, vrlo verovatno da nam u martu skafandr/jakna nece ni trebati, tj. bice dovoljna neka tanja varijanta. Iz porodilista moze da izadje umotano u cebe, jedno, drugo, trece :) , plus tzv. hauba od korpe. Kupiti il ne kupiti, pitanje je uopste! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, cestitam rodjenje jos jednog velikog momka! Nadam se da ce ti manje zadavati muka kad su grcevi u pitanju i da ce bolje spavati nocu!

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BubiBi, draga! Hvala ti puno! :wub: Bas mi je drago da si se javila! t4614.gif Kako ste ti i tvoja princezica? :wub: Ne mogu da verujem da je vec proslo 4 meseca. :o Kako vreme leti... Sto se tice tih velicina, to sam i ja primetila da se dosta razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca. Eto npr. svi ovi bodici koje smo uzeli (a sve su 56-ice) razlicite su duzine. Najveci su nam iz "H&M"-a. Ljubimo vas puno ova dva moja vrtiguza i ja. :babymommy:

Ninimimididi, masala za kilaze bebirona. Svaka cast! Ali to i nije toliko cest slucaj da budu tolike bebe. Stvarno svaka cast tvojoj kumi. 

Puslice, nisam htela da zvucim razmazeno, ali slazem se sa tobom i Ivalok. Ja licno ne volim kada vidim da detetu visi bodi, pa mu ispada rame, pa jos na sve to 3x zavrnuti rukavi. Neka obuku i samo jednom te bodice, ja cu biti srecna. Tako su me svi napali sto hocu da iznesem decu iz porodilista u nekim zimskim haljinicama, hulahopkama i cizmicama ili eventualno u pantalonicama i tunikicama, a ne u zekicama. Pa neka je i samo za taj dan, bas me briga. Toliko smo ih cekali da prosto zelim da im pruzim onoliko koliko mogu. Kad' se mama odusevi necim u izlogu i njih dve pocnu da se prevrcu u stomaku. ^_^

Ivalok, sad' si me bacila u razmisljanje. :D

A imam jos jedno pitanje nevezano za garderobicu, ali nemojte da mi se smejete. :P Svakako cu to pitati i doktorku na sledecem pregledu, ali me zanima i vase misljenje. Imam mladez na bradavici i to ispupcen. Volela bih da dojim ove dve smizle, ali je problem sto bi taj mladez njima konstantno bio u ustima dok sisaju (Boze kako ovo smesno zvuci), jer su mi areole male. Ne znam da li cu morati da ga skidam pre porodjaja ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne zvucis smesno, bas smo s vekom na tu temu raspravljale. Mladeze kolko znam nikako nije pametno dirati. A nemoj se cuditi ako ti se jos koji pojavi. Jel ti to onaj klasican mladez, oduvek ga imas, ili ti se od skoro pojavio. Meni se po areolama pojavilo sigurno po desetak tih mladeza ili bradavicica a povuce se posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su me svi napali sto hocu da iznesem decu iz porodilista u nekim zimskim haljinicama, hulahopkama i cizmicama ili eventualno u pantalonicama i tunikicama, a ne u zekicama. Pa neka je i samo za taj dan, bas me briga. Toliko smo ih cekali da prosto zelim da im pruzim onoliko koliko mogu. Kad' se mama odusevi necim u izlogu i njih dve pocnu da se prevrcu u stomaku. ^_^

 

 

TJ nemas sta da zvucis razmazeno, radi kako hoces, a oko tebe ce tek krenuti saveti koji ce te nervirati ili ce na jedno uci na drugo izaci. Ovde si pitala za nase misljenje i rekli smo ti. Npr meni je bilo glupo da detetu od 5 meseci kupim skafander za 6 meseci, jer nisam videla poentu da mi dete ima nesto samo mesec dana i onda da kupujem novo.  Sledeci broj je 9 meseci. Idu 0-3-6-9-12.. itd... Moje dete je bilo letnje i ja sam joj spremila haljinicu i sve, ali mi je u porodilistu, kada je napolju bilo 40 stepeni bilo zao da je oblacim u sve to i onda sam samo obukla zekicu koja se kopca napred da joj bude sto udobnije. Ono sto sam naucila je da odluke donosis usput... mozes ti da imas u glavi nesto, ali u trenutku ces znati sta je prava stvar za tvoje bebice. 

 

lulu., nataša p., *TJ* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BubiBi, draga! Hvala ti puno! :wub: Bas mi je drago da si se javila! t4614.gif Kako ste ti i tvoja princezica? :wub: Ne mogu da verujem da je vec proslo 4 meseca. :o Kako vreme leti... Sto se tice tih velicina, to sam i ja primetila da se dosta razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca. Eto npr. svi ovi bodici koje smo uzeli (a sve su 56-ice) razlicite su duzine. Najveci su nam iz "H&M"-a. Ljubimo vas puno ova dva moja vrtiguza i ja. :babymommy:

Ninimimididi, masala za kilaze bebirona. Svaka cast! Ali to i nije toliko cest slucaj da budu tolike bebe. Stvarno svaka cast tvojoj kumi. 

Puslice, nisam htela da zvucim razmazeno, ali slazem se sa tobom i Ivalok. Ja licno ne volim kada vidim da detetu visi bodi, pa mu ispada rame, pa jos na sve to 3x zavrnuti rukavi. Neka obuku i samo jednom te bodice, ja cu biti srecna. Tako su me svi napali sto hocu da iznesem decu iz porodilista u nekim zimskim haljinicama, hulahopkama i cizmicama ili eventualno u pantalonicama i tunikicama, a ne u zekicama. Pa neka je i samo za taj dan, bas me briga. Toliko smo ih cekali da prosto zelim da im pruzim onoliko koliko mogu. Kad' se mama odusevi necim u izlogu i njih dve pocnu da se prevrcu u stomaku. ^_^

Ivalok, sad' si me bacila u razmisljanje. :D

A imam jos jedno pitanje nevezano za garderobicu, ali nemojte da mi se smejete. :P Svakako cu to pitati i doktorku na sledecem pregledu, ali me zanima i vase misljenje. Imam mladez na bradavici i to ispupcen. Volela bih da dojim ove dve smizle, ali je problem sto bi taj mladez njima konstantno bio u ustima dok sisaju (Boze kako ovo smesno zvuci), jer su mi areole male. Ne znam da li cu morati da ga skidam pre porodjaja ili ne?

ja imam virusnu bradavicu, bas na bradavici, naravno suvenir trudnoce. Elem, u periodu od 32-36 nedelje idem da je skinem-tako su mi rekli. Pitaj dr i napravite plan pre porodjaja. S obzirom da su dabl-babl, ti bi kogla i ranije da pitas. E, kad rece 20 bodica, ja se prenerazih i pomislih, "dobra zeno, cemu to". Ali onda se setih da je kod vas sve puta 2, bog te smazo!!! :) :):) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, taj mladez imam skoro ceo zivot. Naravno, kako sam ja rasla tako je i on rastao. Izbocen je, ali nema dubok koren - vise je povrsinski. Inace sam prosle godine imala zakazano kod mog plasticara da mi skine taj i jos jedan mladez na stomaku (o istoj vrsti se radi), ali nisam otisla, jer sam tada bas imala operaciju. A sledeci slobodan termin je bio ove godine u septembru. Za sada se, hvala Bogu, nije pojavio nijedan novi, ali zato su mi 3 stara nestala. :D

Ivalok, ja ako budem jos nesto pitala moju doktorku, ima da me blokira na Viber-u. :lol: Od kako lezim, imala sam milion pitanja i podpitanja. :D Sacekacu taj expertni, pa cemo taman da vidimo sta kaze i taj doktor koji me "preuzima" do porodjaja posto ce mi on raditi carski rez. A i verovatno ce hteti da vidi mladez. Mislim da ne bi bas bilo prikladno da joj na Viber posaljem sliku moje sise (nemoguce je uslikati mladez, a da u kadar ne upadne bradavica). Jos bi zena svasta pomislila. :ph34r:

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni idu strahovito na zivce savetodavci tipa nemoj je nosati razmazices je, naucices je na ruke, pusti nek place.... I sve sto ne pitam. Mislim se ALO BRE LJUDI TO JE MOJE A NE VASE DETE! I kad me neko nesto priupita ili se pozali ovaj mi rekao ovo ili ono kazem MAME IMAJU PRAVO NA SVE! PA NISAM RODILA MUSKATLU NEGO DETE i hocu da je nosam i hocu da je razmazim kao da ce to ceo zivot trajati.

Tj, ako ti smeta, neprijatan je, i planirala si da ga otklonis, uradi to! Samo te molim razmisli dvaput, petput, seti se zuba tvog.

Naxy i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosle TJ, Ivalok ^_^

Imam i ja mladez ali na samoj ivici areole koji se povecava i sada i prvi put ali ne ide bebi  u usta dok sisa tako da ne znam koji savet da ti dam,pitaces ti gin. A za brojeve treba li ti jos jedno misljenje? :D Kupuj 62.

Kod mene samo masina vrti ovih dana, pootvarali smo malu garderobicu iz dzakova, vrhunska zanimacija za moju prvu smizlu :D

Inace danas sam nadrljala,padao sneg i toliko me je molila da izvadim bebu iz stomaka jer kad god me je pitala kad ce da izadje ja sam govorila-Kad padne sneg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosle TJ, Ivalok ^_^

Imam i ja mladez ali na samoj ivici areole koji se povecava i sada i prvi put ali ne ide bebi  u usta dok sisa tako da ne znam koji savet da ti dam,pitaces ti gin. A za brojeve treba li ti jos jedno misljenje? :D Kupuj 62.

Kod mene samo masina vrti ovih dana, pootvarali smo malu garderobicu iz dzakova, vrhunska zanimacija za moju prvu smizlu :D

Inace danas sam nadrljala,padao sneg i toliko me je molila da izvadim bebu iz stomaka jer kad god me je pitala kad ce da izadje ja sam govorila-Kad padne sneg :D

ahahhha, isti slucaj. I ja sam rekla da bata stize s snegom i malisa je sad u zabludi da ce bata kokiko sutra. :)  

Dica i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto su meni 2 ginekologa iz DZ rekle da nisu prenosive i zarazne ove bradavice,prekjuce na pregledu sam pitala mog dr.u vezi toga i dao mi je tel.dermatovenerologa pa cu sutra da zovem da zakazem i da vidim sta ce reci,posto on nije bio siguran. Licno meni je sumnjivo da je to u redu i da malenoj nista ne moze biti. Volela bih da nisam u pravu jer bi onda morala da je hranim sa ad mlekom. A pride sve kupih za dojenje i pumpicu i grejace i lanolin,tufere i sl. Ja na obe areole imam sada po 2-3 te bradavice a i svuda okolo grudi. Kada sam glupa i nisam se setila ranije da posetim nekog koznog dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, eto, ne znam. Meni je moj na jedan rekao da cemo skunuti u 32, jer je bas na nezgodnom mestu. Opet, u prosloj t bradavice po vratu i telu niko nije hteo da mi dira i one su otpale posle porodjaja, a dete se nije zarazilo, iako smo se mazili i ususkavali. Izgleda da ima veze gde su. 21.vek je i sigurno ima resenja. Duboko verujem da nas te stetocine nece spreciti u dojenju!!!

JER KO SMO MI????

MI SMO TRUDNICE!!!!

STA CEMO DA RADIMO???

NASTAVICEMO DA KUKAMO!!!

veka73, Dica, BgB i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad, ja nemam bradavice, imam nesto kao bobe pune bele tecnosti, kao masnoca. Znate kao one male sitne oko areole, al meni su se pojavile po citavoj areoli, desnoj, i mnogo su vece. Kad malo stisnem tecnost izlazi...Mislila sam da je to posledica ludovanja hormona u trudnoci, a sad ste me malo zabrunule.

TJ, svi ce reci da je prvih meseci kupovina malih brojeva decije garderobe bacanje para. I stvarno je tako, ziva istina, prebrzo prerastaju. Ali i meni je to  uzitak kao i tebi. Zato uzivaj i daj sebi oduska ;)

nataša p., *TJ* i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BubiBi, draga! Hvala ti puno! :wub: Bas mi je drago da si se javila! t4614.gif Kako ste ti i tvoja princezica? :wub: Ne mogu da verujem da je vec proslo 4 meseca. :o Kako vreme leti... Sto se tice tih velicina, to sam i ja primetila da se dosta razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca. Eto npr. svi ovi bodici koje smo uzeli (a sve su 56-ice) razlicite su duzine. Najveci su nam iz "H&M"-a. Ljubimo vas puno ova dva moja vrtiguza i ja. :babymommy:

...

Super smo princezica i ja. Hvala na pitanju. Uveliko se smeje, ciči od sreće, priča bebeći pa i mi učimo :wub: Vrištim i ja :lol:kad ona vrisne AAAAAAAA. Obožava ogledalo. Čim vidi sebe i nas, odmah krene kez i vrisak. Ma uživancija prava. Više nije beba-beba, sad je prava beba devojčica :wub:Ljubi je mama :babymommy:

Cmokili za sve.

Izi, pročitala sam za komore i baš mi je drago da je sve super. Ljubimo i vas :babymommy:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, naravno da cu dobro da razmislim, ali svakako ne planiram nista da preduzimam osim ako mi doktorka ne kaze drugacije. Ako kaze da trebam da skinem, skinucu, a ako kaze da nece smetati onda ga necu ni dirati sada. Ne brini nista. ;) 

Veko, a kakve tacno bradavice ti imas i otkad'? Svakako otidji kod dermatovenerologa da vidis sta ce ti reci, ali citajuci po forumima vezano bas za skidanje mladeza i bradavica u trudnoci, kazu da ne predstavlja nikakav problem i da se obicno i skidaju u trecem trimestru - nikako pre toga. E sad', svasta tu pise, ali videcemo sta ce nama nasi doktori da kazu. :)

Puslice, sta da ti pricam kada im je svekrva kupila dve trenerke, ali ne klasicne vec moderne sa sve onim, kako ih ja zovem, "ukakanim pantalonama" (da ne budem bas prosta) :D i to 56-ice da ih obuku kada budemo isli na Gatrijev test. Specijalno za tu priliku. :D Dokle god su svi tako siroke ruke, ja cu da cutim i da uzivam. ^_^

BubiBi, mogu samo da zamislim kako uzivate. :wub: Ja kad' god cujem bebu da guce ili da prica sto ti kazes bebecim jezikom, sva se raspilavim i naravno odmah mi zasuze oci (ali od srece). :wub: Jedva cekam da i ja uzivam sa mojim mrvicama - ma jedva cekam da ih vidim. Ljubimo vas puuuno, puno, puno! :babymommy:

BubiBi, Puslica i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto su meni 2 ginekologa iz DZ rekle da nisu prenosive i zarazne ove bradavice,prekjuce na pregledu sam pitala mog dr.u vezi toga i dao mi je tel.dermatovenerologa pa cu sutra da zovem da zakazem i da vidim sta ce reci,posto on nije bio siguran. Licno meni je sumnjivo da je to u redu i da malenoj nista ne moze biti. Volela bih da nisam u pravu jer bi onda morala da je hranim sa ad mlekom. A pride sve kupih za dojenje i pumpicu i grejace i lanolin,tufere i sl. Ja na obe areole imam sada po 2-3 te bradavice a i svuda okolo grudi. Kada sam glupa i nisam se setila ranije da posetim nekog koznog dr.

Veko ja sam u t dobila sitne bradavice po grudima i na jednoj areoli imam dve, a na drugoj jednu. Bila sam i kod dr i rekli su da ce se povuci, ali da nisu zarazne. Dojim bebu vec tri meseca i sve je ok. Neke bradavice su se povukle, a neke jos nisu, ali se nadam da ce i one nestati. Svakako poseti nekog dr da ti savest bude mirnija. Sve najbolje ti zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,bradavice su mi se pojavile ima sigurno 10tak god.,i to po stomaku i ledjima. Nije ih bilo puno,ali su se ludacki razmnozile u T i to svuda,cak imam sada i 5-6 po licu. Lice na sitne,skoro ravne mladeze....

Anchi, i ja se nadam da nece biti problema i da cu moci da dojim. Zakazala sam sutra kod ovog dermatologa privatno pa cu da vidim sta ce on reci...

Anchi82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto ne bih brljala da mi sada skidaju jer je prosto nemoguce ih ukloniti jer ih ima gomila. Skoro je mm bio kod nekog hirurga,ja pitala za neku bradavicu na preponi,rekao da se to nikako ne radi. Jer cini mi se radi se ili strujom,ili laserom ili tecnim azotom i svuda ostaju mali sitni oziljci koliko mi se cini...

Bice super ako ne smeta,a ako smeta jbg.,onda cemo da se izmuzavamo koliko budemo mogli....Bas se nesto smorih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ovde. Neki me znaju, neki ne. :)

Za one koji me ne znaju. Imam jedno dete od dve godine, sad cekam drugo 18.02. :)Porodicu se ako Bog da u Novom Sadu u Betaniji. :) Trenutno sam ok, sem sto mi se pocelo jako spavati. 

Dica, Puslica, veka73 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ipak bila danas kod koznog,rekao da nije zarazno i da mogu dojiti :) , i da se javim ako hocu posle porodjaja. Bradavice se uklanjaju radiotalasima, i nista se sada ne dira...

A nesto drugo me brine...danas mi se malena sa konstantne desne strane prebacila na levu stranu,i grci mi se stomak na 15-30 min. Ne znam da li se mozda spustila glavicom u kanal pa je promenila polozaj zbog toga ali mi se ne svidja ovo cesto grcenje,nabudzi mi se pogotovo od pupka do ispod samih grudi...nekad me zaboli stomak nekad ne. I nemam pojma sta da radim,ne bih da panicim al mi nije svejedno posto nemam pojma da li su kontrakacije ili grcenje. Do juce sam to znala dok se nije pomerila. Mislim da cu veceras ipak da dopakujem torbu.

 

Judy i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veka e isto i meni se desilo. Stalno me je bebac lupao sa desne strane i od juce samo leva. Isto je ostalo udaranje gore ali se promenila strana. Nekad me toliko udari da ciknem. :) Nemam grcenje i ni bolove, samo mi cudno sto je "odjednom" promeo polozaj. Ja sam danas puna 28 nedelja mada se kod mene nista ne zna. 

Tacnije poslednja men. mi bila 15.04 a termin 18.02. Neredovne men. pa to sad mene brine, odredjivanje termina. Rekli su mi jos cemo tacno videti pred kraj. Mada su sigurni da je 18.02. :) Ludilo sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, znaci nije zarazno?! Normalno se doji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ipak bila danas kod koznog,rekao da nije zarazno i da mogu dojiti :) , i da se javim ako hocu posle porodjaja. Bradavice se uklanjaju radiotalasima, i nista se sada ne dira...

A nesto drugo me brine...danas mi se malena sa konstantne desne strane prebacila na levu stranu,i grci mi se stomak na 15-30 min. Ne znam da li se mozda spustila glavicom u kanal pa je promenila polozaj zbog toga ali mi se ne svidja ovo cesto grcenje,nabudzi mi se pogotovo od pupka do ispod samih grudi...nekad me zaboli stomak nekad ne. I nemam pojma sta da radim,ne bih da panicim al mi nije svejedno posto nemam pojma da li su kontrakacije ili grcenje. Do juce sam to znala dok se nije pomerila. Mislim da cu veceras ipak da dopakujem torbu.

 

ako si danas bila aktivnija nego inace onda je ok, ipak je jos malo kraj. Sumnjivo bi bilo i nacio bi uskoro porodjaj da ti je ispao sluzni cep i da ti pocinju te kontr.

 

nadam se da si se umirila sto se tice bradavica i ne misli na mastitis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.