Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja 19.5 do sada :o

Ali rece mi juce doktorka da je stomak dobar, nije preveliki nego taman koliko bi trebalo i da se ne vidi mnogo jer sam visoka. Preterala sam!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u prve dve neverovatnih 6 kg a sad je vec 13!!!!! Do kraja ce biti i 15.... Ovaj deckonja me ubi....

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, evo od danas zvanicno sam i ovde-dzomba :) 

Zene, blago vama!! Ja vec imam +12, a usla sam u t s +18, ostaci prwthodne. Jos sam plus na dijeti!! Vi ste prave srecnice!!

Naxy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, kod mene su iste brojke bile u pitanju, samo obrnutim redoslijedom :D

Ja sam usla u trudnocu sa desetak kg viska, a izasla sa osamnaest skoro :ph34r:

Zamisli sad na sta licim, spalo je deset odmah posle porodjaja, ali je cifra i dalje zastrasujuca, preko 80 :blink:

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja ceo zivot imam bar plus 15, tako da to sto sam u prve dve dobila sest nije nista cudno jer sam odjednom pocela da vodim racuna sta jedem a sad..... Ma daj da se jede, kad se njih troje uzvrte oko mene ima dusu da ispustim...

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo stomacici! c0140.gif Evo i mene konacno u trecem trimestru. :wub: Taman da se jos malo druzim sa starom ekipom dok ne predjete u caskaliste. ^_^

nataša p., BubiBi, Judy i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O TJ i Ivalok, kako je lepo videti vas ovde :) Dobro nam dosle,da vam sto lakse i sto pre prodje i ovaj trimestar pa svi u caskaliste sa bebironima :D

*TJ* i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam za sada tu srecu da sam drzala istu kilazu vec 25 god.,hahaha,kako to dobro mnogo zvuci :lol: Tj.imala sam pre T uvek izmedju 56-58 kg,sada je to vec 71kg. Na 170cm visine samu sebe cu da pohvalim da sam imala odlicnu kilazu mada su svi govorili da sam i mrsava,tako da se nadam da cu uspeti sve smaci u narednih par meseci...samo da ne bude obrnuto,da krenem tada da se gojim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko t4614.gif

Ja se jos nisam ni upisala kako treba, a vec imam jedno pitanje. :D Gledam jaknice za ove moje dve mrvice, pa sam u nedoumici koji broj da im uzmem. Ja racunam da ce ih nositi mart-april, pa razmisljam da li je bolje da im uzmem 68, pa neka im i budu vece, jer se sve nesto mislim da ce im 56 biti brzo male? Sta vi mislite?

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam uvek za to da se uzme vece. Sad po zimi je i bolje da im prekriju rukavi dlanove i greju ih i da bude duze, ionako ce bebice samo lezati u kolicima. Znam da sam ja uzela skafander za 9 meseci kad je  imala 5 mes.  i taman do kraja zime tamo negde u martu je i krenula da ga prerasta (tad je i napunila devet meseci). Duga je zima, glupo je da im kupujes dva puta jakne. 

E da, dobrodosla! :)

Izmenjeno od strane BgB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko t4614.gif

Ja se jos nisam ni upisala kako treba, a vec imam jedno pitanje. :D Gledam jaknice za ove moje dve mrvice, pa sam u nedoumici koji broj da im uzmem. Ja racunam da ce ih nositi mart-april, pa razmisljam da li je bolje da im uzmem 68, pa neka im i budu vece, jer se sve nesto mislim da ce im 56 biti brzo male? Sta vi mislite?

TJ dobro nam dosla! Ja bi uzela plisane skafandere mnogo mi je bolja varijanta od jaknica. Ista je otprilike cena a sigurnije mi za mrvice. Meksi su... A i kad dodje mart april, obuces ih tanje i to preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nekkao stomak najveci ja sam sa stasom 17kila se ugojila i to presla termin 8dana a sad sam vec na 15 strasnooooo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela samo jednu jaknicu,a skafander ili nesto deblje cu kada izadjemo i kada budemo znali koliki smo :) 

Uglavnom sam uzimala stvarcice vel.62,imam par zeka u 56 i to je to,ionako nece izlaziti iz kuce bar 2 -3 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ i Ivalok dobro došle :)

I da uživate ovde u trećem, meni nekako vreme brže prolazi jer samo ispraćamo devojke ;)

 

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače ja sam tu još na 12-13 kg u plusu, nešto stagniram u poslednje vreme, ne znam zašto ne jedem ništa manje nego pre. 

I ja mislim da što manje treba imati stvari 56 veličine jer brzo prerastu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došle Ivalok i *TJ* !

Drago mi je da imamo i blizance u ovoj grupi :) :) 

TJ, tvoje će mrvice biti manje od te kilaže  posto ih je dvoje pa možda iskalkulišeš koji ćeš broj i u kojem periodu ti treba pošto će biti hladno. Ako ih budeš izvodila vani trebaće nešto kao  skafander ali ako ste kući onda možda i ne treba nešto tako debelo.

Ja imam od svih brojeva po nešto ali to sam dobila od zaove. Lično sam kupovala za 0-3 meseci. E sada sve zavisi od bebine kilaže jer ako se rodi sa 3.5 kg ili više onda nema šanse da nosi 56.

Kilaža, 17 kg ali dosta u stomak što bi doktorka rekla :) Nadam se da ću uspeti da se vratim na pocetne kilograme. Bitno da jedem raznoliko i redovno tako da beba dobija dovoljno a posle ćemo da se korigujemo.

 

ivalok, Naxy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, ja sam uvek detetu kupovala vece stvari i vecito je licio na.malog skitnicu, kao da je dedi ukrao kaput :). Posto to sigurno nece nositi i sledece zime, jer su mnogo male i ubrzan rast je pred njima, bolje im kupi taman broj. Mislim da ce tebi 62 biti ok, jer se blizanci radjaju malo laksi( mada, nikad se ne zna. Nije bas ni retko da oba bidu prosecnih tezina). Kako god, 62/68 ce ti potrajati do marta,,a tada ti vise nece ni trebati. Ja cu uzeti plisani skafander. Mislim da je za tako male bebe prakticniji. Moze sad+cebe.Na prolece, uz manje garderobe ispod, opet vrsi posao. Eto,ja imam jedan predivan, maderfakerov( mothercare :) ), skafander. Placen tada 8.000( boles zvana "prva beba"), koji je broj 74 i koji ce ostati na dnu ormara. Sad je preveliki, sledece zime bice premali. I tako to je to kad ti se deca ne gadjaju sezonski. Eto...i tako jos za gomilu stvari.

Puslica i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ivalok, pa imam i ja jedan maderfakerov od 8000, boles zvana "prvo unuče" (kupila sveki), bolje nas je služio neki od 1000 sa pijace.

TJ, ja uvek uzimam br. veću jaknu, tako da ako ti bebice budu nosile 56, onda će 62 biti dobar. Inače, moja beba je od početka tanka i dugačka, uskih ramena tako da je dugooo nosila 62, iako je rođena sa 3760g, tako da to ne znači mnogo. Jakne i skafandere ni slučajno ne uzimaj strukirane, em je maltretiranje navući to uzano na novorođenče, em brzo omali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al smo se okomile na TJ! Ako si blizu akse otidji i pogledaj sto oni imaju debele plisane skafandere, manje od 3000 su

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, danas sam piprilicni u strahu i pod stresom. Vodila sam devojcicu da primi onu cuvenu mmr vakcinu. I sad nisam ni ziva ni mrtva. Ona je bas osetljiva i bojim se da ne bukne. Uhvatila sam 10 dana da je zdrava ali sam ja pod konstantnom prehlafom vec dva i po meseca.

i konacno dobih uput za porodiliste, jeeeedva, ko je iz B. Palanke zna o cemu pricam, ono tamo je ludnica!

pocela da perem stvari i cini mi se da cu platiti nekome da mi sve to popegla jer stvaaaaaaaarno ne mogu. Mrtva od ove moje dve a i od ludovanja u stomaku.

inace sam zaboravika reci da mi dr zabranila da solim jelo, k kupus ni pod tackom razno, pice i sl a samo zato sto mi pritisak bio 130/90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zeMske, na dobrodoslici. t4801.gif Neka, neka, samo vi mene spopadajte sa informacijama - mnogo mi znace. :wub: Nisam htela da uzimam skafandere posto imam ona dva debela cebenceta na drikere i cibzar sto se napravi dzakcic od njih, pa rekoh kada vec to imam onda mi je bolje da im uzmem jaknice. A i ja sve nesto razmisljam da ce im 62 biti dobra za tih mesec dana sto ce nositi. Mi smo za sada kupili sve 56-ice (20 bodica) s' tim da su mi sve mame blizanaca, a i doktorka rekle da uzmem bar par komada 50-ice tako da cu i to dokupiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zeMske, na dobrodoslici. t4801.gif Neka, neka, samo vi mene spopadajte sa informacijama - mnogo mi znace. :wub: Nisam htela da uzimam skafandere posto imam ona dva debela cebenceta na drikere i cibzar sto se napravi dzakcic od njih, pa rekoh kada vec to imam onda mi je bolje da im uzmem jaknice. A i ja sve nesto razmisljam da ce im 62 biti dobra za tih mesec dana sto ce nositi. Mi smo za sada kupili sve 56-ice (20 bodica) s' tim da su mi sve mame blizanaca, a i doktorka rekle da uzmem bar par komada 50-ice tako da cu i to dokupiti.

vidi TJ, NE ZABORAVI DA CE NOSITI SIROKI DVA MESECA, ZATO SVI I KAZU DA SE 62 I 68 DUGO KORISTE. TAMAN KAD IM BUDE KNAP SKIDAS SIROKO I OPET IH KORISTIS NEKO VREME. AKO ZELIS KUPI 50 ALI MISLIM DA TI NE TREBA. INACE JE MOJA KUMA RODILA BLIZANCE 3200 I 3300 su BILI. IMAM I JA ONO SA DRIKERIMA I CIBZAROM I VERUJ MI DA ME JAKO NERVIRALO JER MI JE BEBA NON STOP KLIZILA UNUTRA. A U SKAFANDERCICU IH MOZES I U AUTOSEDISTA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se smucila kupovina vecih stvari, bas kao sto rece Ivalok. Pogotovo ako su u pitanju sezonske jaknice i sl. Stace veci skafander, svejedno ce ga nositi tri meseca.

Ja narucila neku vrecu od merino vune, jaknicu ima i to cemo furati.

Krecim deciju sobu, pocele pripreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana kako si? Kako je protekao porođaj?

Kako momčina? ;)

Ja dok ne stignem do kompa cela vecnost prodje,pa cu biti i sad kratka :)

Nole je dobra beba i to je sve sto cu reci zbog Marfijevog zakona :lol:

A porodjaj...hmmm..U sredu usla u bolnicu,cetvrtak ujutru u sest usla u salu,klistir,indukcija oko osam mi probuse vodenjak i pocnu jaci bolovi,oko deset su se bas pojacali i to je trajalo do pola tri kad je "malisa "izlasao.Babica se borila dal da me secne ili ne ipak je secnula nije veliki rez.Izadje Nole 4300gr/53cm.. Meni najzad svanulo^_^E sad posteljicu nisu mogli da izvuku posto je bila velika,i onda sledi napni se moras da je izbacis,pa jos stiskaju stomak,sve se nastavlja...izadje i posteljica cele 3kg,kaze babica ti kao da si rodila blizance..i tako...to je to u sustini..

Ovaj porodjaj mi je bio tezi,duzi,boniji,naspram prvog ali sta je tu je,prezivi se,isplati se :)

Strale je super prihvatio batu,i sad pokusavamo da se uriktamo sa spavanjem a da ne smetaju jedan drugom ..tj da bude u isto vreme...

 

I ne cimajte se zbog kila,otici ce sve,gledajte da budete zdrave i jake,i da podnesete sve sto sledi,kile dodju prodju,sve ostalo je mnogo bitnije :)

Stavih par slika u posforum za slike pa ko voli nek izvoli.... :)

Sve Vas pozdravljam,pratim koliko uspem,i cekam Vase price i iskusva,i iscekujem zajedno sa vama :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, ono što sam ja primetila je da isti brojevi od različitih proizvođača nisu jednaki. Eto moja četvoromesečna princezica nije ni mala a ni velika, međutim neki bodići od 0-3 mes. su joj i dalje taman a npr. skafander za 6mes. joj je mali. Nosi i 74 a piše da je taj br. za bebe od 9 mes.

I da, srećno u trećem trimestru. Ljubimo vas tri, nas dve :wub::babymommy::babymommy:

ivalok, *TJ* i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.