Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

evo nas! Porasli smo veliki! Beban ima 2900! Sve super, posteljica drugi stepet, dovoljno plodove vode, ja otvorena 1-2prsta. Namestio se lepo. Za dve ned ctg i dopler i onda cekamo!

Puslica, Naxy, Dica i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A evo i nas :) sada imamo 3050g,dr.sada zadovoljan,400g se ugojila za 10 dana,tu smo i po UZ (37+1), plodova voda dobra,protoci dobri,jos nije glavica usla u kanal nego se ukosila malo pa je odokativno izmerio obim glavice, posteljica III stepen ali kaze da je i to sada ok. U prosloj turi je hteo da me smesti u bolnicu sa 38 nedelja,ali sada nece,gledamo se opet sl.ponedeljka pa se nada da cemo izgurati do 39.pune nedelje :) Znaci imamo jos 2 nedelje,pa se nadam da cemo izgurati... Kaze da ce me smestiti dan,dva pre CR. Moram da uradim dve analize, hbs i koprokulturu i to je to.

Dica, ivalok, Naxy i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlično devoke, bravo za bebce :baby::baby:

danas je sve kako treba ;)

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlično devoke, bravo za bebce :baby::baby:

danas je sve kako treba ;)

neka tako i ostane do kraja.... Jos malo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas blago vama ja imam jos mesec dana a mozda i malko vise kaze doktor grlic ceo i cvrst kkao mu se cini da cu pregurati termin kako to zna pojma nemam:-) jos malo pa ulazim u deveti.... Pa onda na ctg svake nedelje:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj grlic je vec vise od 2 meseca kraci od 1cm,a evo drzi se stoicki :) Smanjio mi je utrogestan na 1 uvece vaginalno a od sledece nedelje ce i taj valjda ukinuti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja vec pocela da se otvaram, 1mozda 2 kaze dr. Pozalila se na kontr i da me juce zabolelo tj preseklo da sam mirala stati. Ja cu na samo jedan ctg sa 38 punih i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je grlić pre 3 nedelje bio 3.5 cm, ja tek ko zna kad ću se otvoriti.

Mislim da ću na sled pregledu da dogovorim sa dr da ipak idem na carski. Sve više sam ubeđena da je to najbolje i za mene i za bebu.

Pogotovo što imam tu streptokoku u brisu, pitanje da li sam se izlečila. Popila sam jednu kutiju antibiotika pa treba da ponovim bris kad uđem u 9. mesec.

Lexy ti si malo pre mene, ja nekako sve mislim da neću dogurati do termina pa možda budem i pre tebe ;)

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se mame guraju koja će pre ali bebci diriguju :)

 Samo da bude sve u redu jer i to će proći a onda... Druga priča i druge slatke muke :) Za nas 'prvorotke' će biti sve novo i neobično ali jedno znam, a to je da  jedva čekam mog sina da se rodi i da ga držim u naručju!

veka73, Isabella, BgB i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja danas bila na pregledu, UZ tek za dve nedelje, sad samo merenje stomaka, otkucaji bebinog srca, pipala mi noge da li su otecene. Valjda necu biti otecena kao prosli put, bilo je i leto, vrucine, bile su mi noge kao baloni. Za sada ne primecujem nikakvo oticanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana kako si? Kako je protekao porođaj?

Kako momčina? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da, juce me vaginalno pregledala prvi put jer sam se pozalila na kontrakcije, i eto.... Jutros neki cudan sekret tako da idem ja uskoro! Pocela da perem stvari za bebu al gde cu osusiti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam se, valjda upisala na spisak trudnica. Ulazim na forum mobilnog na koji se jos nisam navikla.

od sinoc sam nesto strasno nervozna. Kao da me drma neka trema i trnu mi ruke i noge. Inace i dalje me zezaju oni "pms" bolovi i malecka je opasno nemirna. Mislim da se jos nije okrenula. Sve je podnosljivo i funkcionisem po kuci skroz normalno.

jedno malo neprijatno pitanje: Poslednjih par dana primecujem da em cesce idem u wc (pritisak na besiku, normalno) em, da se tako izrazim, kolicinski vise. Svaki put kap da satima nisam bila u wc. Nema sukrvice i niceg ovako zabrinjavajuceg. Da li je neka imala slican slucaj, pred kraj trudnoce?

inace mislim da moj pas nesto predoseca. Od vikenda je mazniji nego inace, i svakom prilikom se skupi uz mene i naslanja glavu na moj stomak :-)

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iskoristila lepo vreme prošle nedelje i oprala svu garderobu što sam dobila. Ostalo je da dokupim još za izlazak bebe. 

Veštice, ja samo znam da noću idem više u wc nego danju, skoro na svaka 2 sata. Mada uvek uveče unosim više tečnosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooo, ja još ništa nisam pripremila za bebu. Kupila sam joj samo jedan peškirić sa kapuljačom :(. Doduše, imam kolica, krevetac, sterilizator.... te krupnije stvari od starijih klinaca. Ali sam garderobicu svu podjelila, čekam da mi kuma vrati pa ću još dokupiti šta mi treba. Ja sam to planirala oprati i spremiti u januaru (termin mi je krajem feb.) taman ću tad i na bolovanje. 

Ja kao padobranac ovdje u trećem trimestru, špijuniram vas, al nikako uhvatiti vremena da nešto napišem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooo, ja još ništa nisam pripremila za bebu. Kupila sam joj samo jedan peškirić sa kapuljačom :(. Doduše, imam kolica, krevetac, sterilizator.... te krupnije stvari od starijih klinaca. Ali sam garderobicu svu podjelila, čekam da mi kuma vrati pa ću još dokupiti šta mi treba. Ja sam to planirala oprati i spremiti u januaru (termin mi je krajem feb.) taman ću tad i na bolovanje. 

Ja kao padobranac ovdje u trećem trimestru, špijuniram vas, al nikako uhvatiti vremena da nešto napišem. 

eto tebe i ovde za koji dan! Sta se nerviras, meni termin sv. Nikola pa jos nisam nista oprala, evo danas se kao metacim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooo, ja još ništa nisam pripremila za bebu. Kupila sam joj samo jedan peškirić sa kapuljačom :(. Doduše, imam kolica, krevetac, sterilizator.... te krupnije stvari od starijih klinaca. Ali sam garderobicu svu podjelila, čekam da mi kuma vrati pa ću još dokupiti šta mi treba. Ja sam to planirala oprati i spremiti u januaru (termin mi je krajem feb.) taman ću tad i na bolovanje. 

Ja kao padobranac ovdje u trećem trimestru, špijuniram vas, al nikako uhvatiti vremena da nešto napišem. 

evo sad sam bacila oko na spisakk trudnica, od sutra si ovde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je grlić pre 3 nedelje bio 3.5 cm, ja tek ko zna kad ću se otvoriti.

Mislim da ću na sled pregledu da dogovorim sa dr da ipak idem na carski. Sve više sam ubeđena da je to najbolje i za mene i za bebu.

Pogotovo što imam tu streptokoku u brisu, pitanje da li sam se izlečila. Popila sam jednu kutiju antibiotika pa treba da ponovim bris kad uđem u 9. mesec.

Lexy ti si malo pre mene, ja nekako sve mislim da neću dogurati do termina pa možda budem i pre tebe ;)

Vrlo moguce da ces pre mene:-) ja sam i prvi put pregurala termin:-) osam dana nis sklona ranijem otvaranju tako da imam jos vremena:-) ja isto nisam nista pripremila prosli put jesam ali sad nista a i necu, dacu mami pa kad budem u bolnici neka pegla:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam se, valjda upisala na spisak trudnica. Ulazim na forum mobilnog na koji se jos nisam navikla.

od sinoc sam nesto strasno nervozna. Kao da me drma neka trema i trnu mi ruke i noge. Inace i dalje me zezaju oni "pms" bolovi i malecka je opasno nemirna. Mislim da se jos nije okrenula. Sve je podnosljivo i funkcionisem po kuci skroz normalno.

jedno malo neprijatno pitanje: Poslednjih par dana primecujem da em cesce idem u wc (pritisak na besiku, normalno) em, da se tako izrazim, kolicinski vise. Svaki put kap da satima nisam bila u wc. Nema sukrvice i niceg ovako zabrinjavajuceg. Da li je neka imala slican slucaj, pred kraj trudnoce?

inace mislim da moj pas nesto predoseca. Od vikenda je mazniji nego inace, i svakom prilikom se skupi uz mene i naslanja glavu na moj stomak :-)

Nema razloga da brines,meni je tako vec mesecima,a pogotovo od proslog meseca,sada je teza pa jace pritiska besiku. Ja idem bukvalno na sat vremena nekada i krace a besika uvek prepuna...nocu kao da ukljucim alarm,na sat i po. A urin je ok,ako mozda mislis da si zapatila nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestica86, meni je u prvoj trudnoci bilo isto tako. Poslednjih skoro mesec dana imam utisak da sam provela vise vremena u kupatilu nego u toku cele trudnoce :-D. 

E, a sad, ova druga T mi je totalno drugacija, od prvog dana imam taj pritisak na besiku i idem u wc svaki cas....ponekad imam utisak da sam kao kamila :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste se ugojile do sada? Ja sam. Vec nagruvala. 15kg :-/ slonnn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, ja sam se u prvoj T ugojila 17kg, a sad u ovoj drugoj T najpre oslabila 2kg, a zatim dodala 4-5kg...sad sam u sedmom mesecu...

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na +14 ako ne vec i 15 :) , ali mi sada ne deluje strasno,kao da mi je sve u stomaku. Za 2 nedelje cu imati realniju sliku :) 

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.