Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ivana srecno sutra :wub: 

Ja imam MAM pumpu i super je zadovoljna sam. Jedino nisam zadovoljna njihovim flasicama jer se i dno odvrce i tu na navoju hoce da curi. Meni iskreno bolja od Avent jer sam i nju probala a i nisam jeftinije prosla. Skuplja je samo elektricna Avent pumpa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo,i ja sam saglasna sa Ninimi i Bgb,jer je beba posebno aktivna posle jela i pica i pogotovo slatkog i ima neki svoj ritam. Moja je npr.budna skoro uvek,mislim da miruje po 10-15min i onda krece u akciju. 

Jesu li ti rekli i sta da radis u to vreme,da lezis,jedes,hodas? Jer naravno i beba drukcije reaguje. Citala sam za to brojanje,da ako se ne izbroji npr.10 pokreta u sat vremena da se treba javiti dr. Ali mislim da to praktikuju na zapadu,kod nas da znam to ne rade. Ti i sama do sada znas kako ti i kada bebac reaguje,pa bi znala i bez pracenja da nesto nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy,bravo za batu i lepa mu je kilazica :) 

I mene dr.pre par dana ozraci da je mrsavija a do tada prednjacila po 10 dana,sada odjednom manja za 2 dana,ali se ne opterecujem,preterace 3kg i to je sasvim dovoljno. A i to sa njihovim merama nista ne znaci jer znaju po 500g da omase,tako da samo uzivas jos ovih par nedelja :) 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veko, mislim da je minimalac 10 pokreta za ceo dan i to se vazi za pred kraj trudnoce. Jer nekad mogu da miruju i po sat, dva pa da se razmrdaju. Moja je ludovala po stomaku do dana kad se rodila. Taj dan se ja uplasila nisam je osecala nikako od kontrakcija a nije me jako bolelo, nisam smela reci nikom. I kazem muzu da me odvede da me pregledaju a ja 4 prsta otvirena kontrak na pet min i porodila se za petnaestak min. Muz samo sto je stigao kuci....

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se za kilažu skroz...

Ja pokušavam slatkiše da skroz izbacim jer mi je, jelte po procenama krupna beba, ali nikako mi ne ide poslednjih dana :(

Stalno negde idemo i samo me tutkaju i nutkaju a kad kažem da ne smem onda krenu sa pričom ma šta ne smeš, nisi se ugojila uopšte a ja došla do 13 kg već. Ne mogu da se oduprem nikako. Još smo dobili tortu i eno je stoji u frižideru, kako da ne pojedem parče!?

 

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako me nerviraju kada drame oko tezine pogotovo kada je "krupna" beba! Pa bolje nego da je sitna,i to nema veze sa slatkisima,ja ih tamanim bas bas. Koliko mi se cini i ti si bila krupna Izi kao ja,oko 4.5kg jel tako? A i 13kg je po meni ok,imas jos 5-6 nedelja,ne mozes vala dobiti vise od 3-4kg plafon tako da je to ok kilaza,ne brigaj. I ja sam do sada 13 ili 14kg i racunam jos oko 2kg da mi sleduje,pa? I dalje mi sve nekako u stomaku. 

Pusti dr.neka pricaju,vec smo na kraju i sada ne verujem da ce ti smrsati bebana ako prestanes da jedes slatko. Da krkamo sada dok mozemo,posle ne verujem bas da cemo moci sve da jedemo bas zbog njih :) 

lexy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Što se pokreta tiče, aktivan je toliko da znam da je tu i da se vrpolji da nađe položaj koji mu odgovara. Ne udara već se proteže :) Doktor kaže da ima 2500 gr. Ja sam već na 17kg a imam još 3 nedelje. 

Inače mislim da nema potrebe za panikom koliko se pomerila puta dnevno. To osetiš. Babica na predavanju rekla da ako je neko vreme ne osetiš , popiješ neki sladak sok, legneš na stranu i sačekaš 20-tak minuta. Trebalo bi da reaguje i da se bebac pobuni pa ćeš osetiti. Ako nema pokreta onda zoves broj u hitnoj na ginekologiji. 

Izmenjeno od strane Judy
Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam flasice otkuvavala posle svakog pijenja mleka do god dana

Auuu, pa sto toliko?

Prvi mjesec dva mozda, posle su dovoljni deterdzent i topla voda. Naravno dobro isperes, ona škripi i sve ok.

Pa neces valjda 15 puta dnevno godinu dana da otkuvavas :o

Ne smarajte se s tim, samo je temeljno operite. Kad pogledas, ni dojku i bradavicu ne sterilisemo svaki put, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu, pa sto toliko?

Prvi mjesec dva mozda, posle su dovoljni deterdzent i topla voda. Naravno dobro isperes, ona škripi i sve ok.

Pa neces valjda 15 puta dnevno godinu dana da otkuvavas :o

Ne smarajte se s tim, samo je temeljno operite. Kad pogledas, ni dojku i bradavicu ne sterilisemo svaki put, jel tako?

e al one su meni pile mleko iz fl tek od osmog m, dojila sam do tad. I to ujutru i uvece samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, onda ok. Ajme, rekoh kako toliko puta dnevno otkuvavati :rolleyes:

Bravo za dojenje! Meni je takodje zelja oko godinu dojiti, nadam se da cu istrajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, onda ok. Ajme, rekoh kako toliko puta dnevno otkuvavati :rolleyes:

Bravo za dojenje! Meni je takodje zelja oko godinu dojiti, nadam se da cu istrajati.

ja ostajala svaki put trudna i dr mi zabranila dojenje jer sam krvarila.

to takoreci orkuvavanje nije je trajalo po minut a ne bas deset petnaest min.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li imala problema da posle dojenja prihvate flasicu? Moja nece nista, jedva i dudu, mada i nj izbacuje. Pitam jer nekad bih je ostavila mami na cuvanje, pa u slucaju frke dok ne stignem bar vodice zasladjene da joj da ili kamilice na flasicu.

Nece da sisa na silikonske pipe, nema sanse ^_^

Pardon cure za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li imala problema da posle dojenja prihvate flasicu? Moja nece nista, jedva i dudu, mada i nj izbacuje. Pitam jer nekad bih je ostavila mami na cuvanje, pa u slucaju frke dok ne stignem bar vodice zasladjene da joj da ili kamilice na flasicu.

Nece da sisa na silikonske pipe, nema sanse ^_^

Pardon cure za OT

pa prva je kao prihvatila ali je jsko malo kolicinski pila i brzo je skroz prestala piti a druga je vristala dva dana nije htela a treci dan je prihvatila kad joj je muz dao. I jako voli da pije i dan danas. Dudu nijedna nije htela. A pomoc nisam imala jer su nam nasi jako daleko tako da nemam iskustva sa ostavljanjem bebe. Starija je jos i htela da ostane sa nekih sedam osam m pa na dalje a ova mladja je kao krpelj. Rekli su mi da cu je u porodiliste morati sa sobom voditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, Veko rođena sam krupna kao i ti sa 4.5 kg. 

Dr se prošli put razmišljao da me pošalje na ogtt ponovo kad je video da je toliko napredna. Ja sam ga zamolila da me ne šalje jer mi je početni šećer sad zadnji put bio 4,2. Pa kao ajde ne mora sad, videćemo za sledeći put. Mene jako smara taj ogtt, radila sam ga pre trudnoće jedno 4 puta i u trudnoći 2 puta. 

A što ti kažeš ostalo je još malo, valjda me neće sad mučiti sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je uredna i nisam imala nikakvih problema. Trudnocu vodim u Zrenjaninu i koliko sam shvatila taj papir kod nas dobija svaka trudnica.... Zesce su me istripovali sa tim da bih juce otisla kod lekara i oni mi stavili na ctg i pose rekli da pijem uvin caj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a na izvestaju su mi napisali "Prednjaci krupni deo NST facta"  Sta to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je uredna i nisam imala nikakvih problema. Trudnocu vodim u Zrenjaninu i koliko sam shvatila taj papir kod nas dobija svaka trudnica.... Zesce su me istripovali sa tim da bih juce otisla kod lekara i oni mi stavili na ctg i pose rekli da pijem uvin caj....

opusti se i uzivaj ostalo je jos malo. Prati u toku dana da li je osecas i to je to. Pricaj onda i sa drugim trudnicama tu da li to rade. Secam se kad sam lezal na patologiji u ns sestre su obilazile i pitale koluko je pokreta bilo one su onako bezveze govorile brojke, jedna je prokomentarisala ma ko bi to brojao.

majamaja89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo dobili prinovu kod Ivane čim je nema da se javi :) 

Ivana, čekamo lepe vesti i izveštaj kako ste prošli. :angel:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 5 kg u plusu i bojim se da cu biti puno mrsava kad se porodim, jer ode dosta sa porodom. Ja sam bukvalno polugladna unistava me zeludac. 

Sitna ili krupna beba nebitno je, bitno da je zdrava! 

Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa drage moje da vam se pohvalim da zadnje cetiri ned nisam dobila nijednu kilu! Sta god da pojedem boli zeludac, e u to ime sam se pocastila PICOM!

veka73 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ako si se pocastila! mmmmm pizzaaaa.... 

Juce na UZ ispade da se beba okrenula karlicno, a do sada je prednjacila glavica... imam 2 nedelje fore, prema dr, i onda ako se ne okrene zakazujemo CR. Inace sam 36.nedelja. Ima li sanse da se okrene sama, tj.ima li mesta??

Mada ni CR nije losa opcija. Sve ima svoje prednosti i svoje mane :-)

Receno mi je da pratim i da se javim ako se povecaju bolovi, jer sam jos malo i spremna za porodjaj...

Farlin pumpica, kupljena u AKSI, dobiju se uz nju 3 flasice i duda. A uzela sam chicco el.sterilizator, i te flasice pasuju, tako da se lepo uklopilo za manje para nego sto sam mislila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je ta farlin pumpica?

nedavno mi se prijateljica porodila, do poslednje ned je beba bila karlicno i eto, desetak dana pre termina se okrenula.

ako izdrzis do 38 ned nek te pregledaju UZ i nemoj rizikovati nego zakazi carski pogotovo ako ti je prvo. Analize mozes odraditi za jedan dan a trudnice svakako imaju prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice da li znate gde mogu da nađem neku lepu kutiju za vlažne maramice? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice da li znate gde mogu da nađem neku lepu kutiju za vlažne maramice? :)

bilo je u aksi pamperdove kutije al nikad nisam cenu gledala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je ta farlin pumpica?

nedavno mi se prijateljica porodila, do poslednje ned je beba bila karlicno i eto, desetak dana pre termina se okrenula.

ako izdrzis do 38 ned nek te pregledaju UZ i nemoj rizikovati nego zakazi carski pogotovo ako ti je prvo. Analize mozes odraditi za jedan dan a trudnice svakako imaju prednost.

UZ mi je zakazan za 2 nedelje (ako izdrzim), bas kad sam 38. pa ce tad dr odluciti. Jeste prva trudnoca :-) 

U AKSI je 2770 din, zajedno sa flasicama i dudom. I salju na kucnu adresu, i ne naplacuju postarinu za iznos preko 2000din. Ako narucujes preko neta, da znas, pise na sajtu da je nema na stanju. Ja sam im poslala mejl i pitala da li moze nekako da se naruci za te pare i koliko se ceka. Ispalo je da moze, narucila u subotu uvece i stigla je u utorak. Placa se ili pouzecem ili ti daju uplatnicu da platis u posti ili banci. 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.