Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

U vezi @Isabellinog komentara: ja od pocetka trudnoce prema narodnim verovanjima nosim decaka-te ovakav stomak, usne, lice, ishrana...svi ubedjeni da je decak 100% a UZ pokazuje od 5.meseca devojcicu, bez sumnje!!!!!! Tako da sve te price stavi u ignore fajl :-)

Mene danas uhvatilo neko ludilo-peglanje, 3 masine, ribanje, sredjivanje...onda sam se skockala sto odavno nisam,sela u auto (odavno nisam ni vozila, bas mi je prijalo za promenu) i otisla s bratom na kafu, jer je mm ceo dan van kuce... i evo, stiglo me, moram da iskuliram...

U utorak stizu pumpica i sterilizator :)))) I onda mogu i da se poradjam, taman da ispadne neka skorpijica! ;-)

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja boga mi svaki dan vozim kola, i ne mogu da odredim da li se malenoj svidja ili ne, ali kako krenem, bilo da ja vozim ili ne, ona se raspomami :baby:

Mi danas bleja u kafani sa drugarima, onda dosli kod nas, igrali jamba i tablica, sada odose, i sada se razmisljam i dalje o TORBI...da li sada da krenem ili ostavim uobicajeno za neki naredni dan, uf. 

Ja se nadam da cemo preterati ovu nedelju pa da budemo Strelica :rolleyes:

Vestica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro-dan trudnice ;)

Jeste se uspavale?

Ja sam zaspala u 21.30h svaki mišić me boleo od igranja, mada nisam preterala.

Dobili smo autosedište od moje sestre tako da ostaje još kolica da kupimo. Pošto je mm tvrdoglav, ja ću izabrati a on će kupiti kad se porodim. 

A kad dobijem platu mamu pod ruku i polako ostale stvari koje fale da se kupe. 

Ivana84 ima li naznaka da će bebac napolje? ;)

Veko i ja navijam da bude strelac meni je to super znak :)

Izmenjeno od strane Isabella
veka73 i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek u 4 zaspala,nece san na oci pa nece:angry: i probudih se pre pola sata sva nikakva...

Ivana,ocemo li danas mozda,a?:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O masala:wub: jos 3 dana do susreta :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vratih od dr....
Novak nece napolje :lol: U sredu uvece ulazim u bolnicu u cetvrtak na indukciju i izlece :lol:

ja se iskreno nadam da ovaj moj nece biti lenj.... Termin mi za slavu, sv. Nikola al ja bi da nam deckonja bude sa nama za slavu, da budemo kuci!

Judy, Puslica i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas mi stize muzic,rece dr da malo poguramo...mislim se nisi mi ni morao reci:D:lol:

Dada sad sam bas uzbudjena kad znam da ce uskoro.Sutra necemo voditi S u vrtic,da odemo svi zajedno na Palic i na rucak,ako vam se budem slabije javljala do cetvrtka da znate,javicu se ja kad izadje :lol:

Judy, Puslica, veka73 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite zenske, kako ste? Jel vas boleo predeo kod pupka? Mene bas boli grozan osecaj, vi cete sve uglavnom pre mene:-) meni beba malo je i manja pa izgleda da cu u januaru da se porodim a volela bi za Novu god:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko od vas zna neku temu vezano za moj slucaj posto se moja beba rodila prosle godibe zivela i umrla osam dana po rodjenju vodi se kao prvo dete sad ovu bebu sto nosim vodi se kao drugo dete i primacu pare kao za prvo ili drugo dete neznam. Cula sam da kao drugo sw prima a sutra dan kad bi rodila trece da li bi imala pravo na sve sto sleduje trece dete od drzave ili ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, ne vjerujem... Kod ginekologa i doktora se vodis kao drugorotka, sutra kao trecerotka, ali drzavu kad su u pitanju ti finansijski dodaci interesuje samo stvaran broj clanova porodice.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, da li ste stigli da je prijavite? Znam da je bolno ali da li je za drzavu ona postojala?

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijavljena je ima. Izvod iz maticne knjige rodjeni kad smo se. Raspitivali oko para za prvo dete da li nam nesto sleduje posto smo paket dobili oni su rekli ne ali za drugo detw dobijate pare kao za drugo a ne kao za prvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima izvod ali posto taj dan kad smo izvadili izvod taj dan je preminula pa ne pise maticni broj a ima izvod iz maticne knjige umrlih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj lexy :(:( srce mi se steglo...

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znAm kako tamo pise na zahtevu. Mozda pise broj zivorodjene dece a ne trenutno zivih. Treba da pitas tamo.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj lexy :(:( srce mi se steglo...

:'( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, moja kuma je prosla sto i vi, samo sa drugim detetom. Sada ima bebu, znaci trece dete. Racunaju joj bolovanje (2god), i onaj dodatak kao za trece dete. Posto ima izvod od druge bebe. Beograd je u pitanju, mada mislim da to svuda treba da je isto.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me sa kratkim izveštajem. Bila na kontrolu. Gvožđe nisko pa rekli da pijem neke tablete. Kontrola za dve nedelje. 

Uključiće mi indukciju u 40.nedelji tako da odprilike znam kada će biti porođaj ....osim ako ne krene bebac pre toga :)

Spremila takoreći tri torbe. Jedna manja za porođajnu sobu, druga je za bolničku sobu i treća je sa nekim rezervnim stvarima i našom garderobom za izlazak i to će biti u autu ako mi zatreba. Spisak šta da ponesem sam dobila u bolnici sa kompletom brošura. Ako budem mogla da postavim spisak ovde, probaću da pošaljem ( na engleskom je)

Isabella, Alex91 i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, moja kuma je prosla sto i vi, samo sa drugim detetom. Sada ima bebu, znaci trece dete. Racunaju joj bolovanje (2god), i onaj dodatak kao za trece dete. Posto ima izvod od druge bebe. Beograd je u pitanju, mada mislim da to svuda treba da je isto.

Lexy, moja kuma je prosla sto i vi, samo sa drugim detetom. Sada ima bebu, znaci trece dete. Racunaju joj bolovanje (2god), i onaj dodatak kao za trece dete. Posto ima izvod od druge bebe. Beograd je u pitanju, mada mislim da to svuda treba da je isto.

Lulu pa i moja beba je preminula u Beogradu odjavljena je tamo, nadam se da to nema veze koi je grad iskreno se nadam hvala ti na informaciji:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, sobica za devojcice nam stigla, sva smo roze i jako smo srecni, i sad nas ceka pranje i peglanje stvari za brata, 23.nov imamo kontrolu, uz, pa kupimo upute. A tek oko 1.dec idemo u kupovinu za porodiliste i sta nam svasta jos treba.

torba za porodiliste kad bude 38punih ned. Sa prvom bebom sam se spakovala prvog dana devetog m jer sam bila nestrpljiva, a sad OPUSTENO!

Lexy, jako mi je zao sto to sve prolazite, bar ste je upoznali i oprostili se sa njom koliko god to bilo tesko.... Sta sad cekate, batu ili seku?

Izmenjeno od strane Ninimimididi
Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, jedna mama mi je pricala, jeste da je ovde u Republici Srpskoj, da je dobila novcanu  naknadau za trece dete, a to joj je bilo drugo koje je zivo. 

Jaooo, umirem dok usisavam kucu!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, sobica za devojcice nam stigla, sva smo roze i jako smo srecni, i sad nas ceka pranje i peglanje stvari za brata, 23.nov imamo kontrolu, uz, pa kupimo upute. A tek oko 1.dec idemo u kupovinu za porodiliste i sta nam svasta jos treba.

torba za porodiliste kad bude 38punih ned. Sa prvom bebom sam se spakovala prvog dana devetog m jer sam bila nestrpljiva, a sad OPUSTENO!

Lexy, jako mi je zao sto to sve prolazite, bar ste je upoznali i oprostili se sa njom koliko god to bilo tesko.... Sta sad cekate, batu ili seku?

Sada cekamo batu:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko problem sa nadimanjem i gasovima:-/ mene bas muce u poslednje vreme:'( sutra idem na uz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.