Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Danas smo cekali 2 sata na pregled:angry: Ajde CTG je bio odmah i on je ok,nema kontrakcija,ali brate posle sat i po jos cekanja....pa brze zavrsim u DZ i to za dzabe,al jbg.cutis i cekas...

Elem,kako sam danas 35+5,  imamo 2650g :) Po dr.je mrsava posto je kao glavatija a obim stomacica je manji pa mu se to ne svidja...Po UZ smo 35+3, sto ce reci da je pocela da nazaduje. Uvek je prednjacila bar po nedelju dana. Ali gledajuci njene mere i tezinu to mi je ok za ovu nedelju,pa me sada zbunjuje sve to. 200g se ugojila za 11 dana,i tim tempom cak da nastavi dogurace preko 3kg sto je meni ok. Posteljica zrela II/III stepen,protoci dobri,rucno merio grlic,sada je 0.5cm ali zatvoren i glavica je visoko pa je rekao da se gledamo za 10 dana,tada cu biti 37+1,pa najverovatnije u bolnicu sa 38 nedelja da pokusamo da doguramo do 39.nedelje zbog zrele posteljice....

Ja ga pitam sto se ne porodimo u 38+nesto,kaze zbog kilaze,zutice,mogucih tegoba i sl. Pa cemo videti,nadam se da nece malena izaci pre toga...

 

Judy, lexy, Ivana84 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao veko al tebe cimaju i maltretiraju! A i nije istina da je mrsava, oni sad dobijaju najvise, u zadnjim nedeljama. Meni moja dr rekla za prvu da nema sanse da predje 3200 ako doguramo do kraja a ja je rodila 7 dana pre sa 3480. Pa ne mogu oni bas tacno da izmere... Samo te stresira bezveze. A zuticu moze dobiti i ako predje termin, nije vezano za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam to i ja,ne uzbudjujem se uopste,jedino da izdrzim do termina,to mi je. A i volela bih da u bolnici budem sto je krace moguce,ne bih varijantu par dana pre i onda CR jos 4-5 dana,mnogo mi je. Pogotovo sto cu u apartman i to bi mi bilo bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice!!!

Sto se tice kupanja, nije nista strasno uhodacete se svi :)

Judy, jel kod vas savetuju pravo kupanje prvih 40 dana, il suvo?

Uopste ne mogu da otvorim prethodnu stranu od ove reklame...

 

Puslice, ja sam doputovala pre 3 nedelje tako da tek skupljam informacije i idem na kontrole. U ponedeljak ću možda znati više nakon kontrole u bolnici pa ću pisati o tome. 

Ja sam ponela jod i bevacin prašak ako bude trebalo. 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao dame,kako ste ovo jutro?

@Veko sto se zutice tice meni se Strahinja rodio 3 dana pred termin,imao je kila i viska,pa je imao zuticu,nema tu pravila.Kao ni sa velicinom ,eto meni sad soblaju razmak od 1 kg <_< jedni kazu ovako,drugi onako...ne opterecuj se sad u finisu sa tim uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mij deckonja se rodio 7 dana nakon termina i vec drugi dan dobio zuticu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam licnog iskustva, prva mi je trudnoca, ali drugarice i sestre koje su se skoro poradjale takodje kazu da stvarno nema pravila oko zutice, da je to maltene normalno i nije zabrinjavajuce!

Cula sam od drugarice info da ukoliko se dete rodi pre te famozne 40.nedelje, moze da se desi da se dijagnostikuje sum na srcu! Kao, nisu se lepo jos uvek razvila pluca jer je ranije rodjeno dete pa se to tako registruje, i nestane cim se pluca lepo razviju. Prvi put cujem tako nesto, i nije mi mnogo logicno, ali bolje da pitam nego da se mnogo pravim pametna??

Sto se tice izlaska iz bolnice, jeste li za onu "nosiljku/ljuljalicu" (nzm kako da je nazovem) ili dunjicu? Mene je mama iznela u dunjici - ali u to vreme nije bilo nekog velikog izbora - i do sada ju je cuvala, i pre neki dan mi ju je urucila, opranu, ispeglanu, sredjenu, za moje dete, ako zelim. Nekako je lepse i bliskije za bebu nositi je u tome, privijenu, ali nzm da li je prakticno?

Gazim 35.nedelju i stvarno se nadam da ce malecka uskoro da se smisli i krene, bar tokom novembra...znam da je za nju dobro da je sto duze u stomaku, ali mi se stvaaaarno ne ceka 40.nedelja - jedva cekam da je drzim!!! :-)

Koristite li sta od Farlin asortimana za bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo prosli sa zuticom, rodjena je oko termina, mozda par dana ranije. Izgleda da retko koga zaobidje zutica, ali ako je za utehu nije nista strasno. 

Sad me je tako probudio grc u nozi, jedva sam ustala iz kreveta, jos uvek me boli misic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam moje obe devojcice rodila sedam dana pre termina prva je bila drogirana od zutice da sam mislila da ce mi dete umreti od gladi, nisi je mogao probuditi za jelo, suncali smo se pored prozora prelep septembar bio i posle oko tri nedelje smo bili super, a druga devojcica nije imala zuticu. Videcemo sad sta nam kaze bata.

i da, tata nam je konacno otkrio misteriju oko imena i bice Dusan po njegovom ocu.

ja sam moje bebe iznela u cebencetu u rukama, jedva smo ih docekali. Prva se rodila posle devet god bez dece i izasli smo bas na devetu godisnjicu braka.

A i za sada sam kupila debelu nazovi dunju, vise mi je kao dzak sa rukavima i kapom. Racunam bice hladno, sredina decembra.

I proverih danas sa mojom babicom pa koga zanima u betaniji se jos uvek koriste trakice za vezivanje pupka, kaze da su jaaako kratko imali stipalhke i vratili se na zrakice.

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo da je iznesemo u autosedistu a mozda i u dunjici,nemam pojma. Imam tu jednu dunjicu sa drikerima ali je to u stvari kao punjeno cebe/jorgan. Kupila sam joj jaknicu malo deblju sa kapuljacom i kapicu,mislim da ce biti dovoljno. Skafander nisam jer ne znam koliko dugacka ce da bude a i kada joj bude trebalo za izlazak tada cemo onda. 

Ma za zuticu mi nije frka,znam da skoro svaka beba to dobije,jedino mi da predje 3kg da ne bude u inkubatoru.

Nisam pitala za pupak ali neko je napisao da u Frontu koriste stipaljke,meni se to uopste ne svidja ni kako zvuci a ne bih da vidim ni kako izgleda...sta ja da radim sa stipaljkom?

Ni meni se ne ceka 40.nedelja ali dr.vidim da insistira. Nije mi tesko jos uvek nista,jedino me misic i nerv cepaju u nogama desetak puta na dan. 

Definitivno moram da spremim torbu ovih dana :) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veka jel se poradjas u NS?

Ko ti je *sema*za cr?

Za zuticu nema pravila. N je dobila treci dan,rodjena cr,38+5. Ostaje se dan duze u bolnici i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko ta stipaljka je super. To nista ti ne diras, a brze otpadne. U stipaljku je ukljesten taj ostatak pupcanika, a ti hidrogenom i jodom tretiras pupak a ne taj deo sa stipaljkom. On te ne zanima :) Ej htedoh da ti kazem jos nesto vazno. U porodilustu iako ces da budes zedna kao pas, ne smes nista na eks da pijes vec samo u gutljajima jer sva tecnost odmah ode u mleko. To vazi naravno dok ne uspostavite sisanje. Ja nisam znala pa eksirala sokove pa mleko nadoslo odjednom a beba nema snage da to izvuce kad su grudi stvrdnute.. Znaci bebi dajes da sisa dok su ti grudi jos meke iako jos nemas mleka

Judy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I da Veko krepaces od dosade ako si sama u apartmanu i trebace ti pomoc cimerki u sobi da ti nesto dodaju jer prvog dana posle CR ne mozes ni sa natkasne da uzmes sta ti treba jer je i taj okret bolan. A trebaju ti i saveti cimerki koje vec znaju da doje. Budjenje je u 5h i krepaces sama celog dana. Pazi to ti kazdm ja koja nesto i ne volim da se druzim niti sam pricljiva uopste

Izmenjeno od strane nataša p.
Puslica i BlueFairy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

biti sam ili ne biti je po meni mac sa dve ostrice! Kad sam se prvi put porodila bile su samnom dve predivne zenice, sve smo bile prvorotke, ali dmo sr nekako dopunjavale, smejale itd. I dalje smo u kontaktu. Drugi put UZAS! Pored mene lezala neka totalno nerazumna. Bebu joj odneli jer je primala ona krv i non stop je pricala na tel . Nisam oka sklopila od nje a mrtva umorna. Nocu beba trazi svoje, bila sam na baby friendly programu. Hrkala je za medalju! Skoro sam plakala od umora i svega....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

biti sam ili ne biti je po meni mac sa dve ostrice! Kad sam se prvi put porodila bile su samnom dve predivne zenice, sve smo bile prvorotke, ali dmo sr nekako dopunjavale, smejale itd. I dalje smo u kontaktu. Drugi put UZAS! Pored mene lezala neka totalno nerazumna. Bebu joj odneli jer je primala ona krv i non stop je pricala na tel . Nisam oka sklopila od nje a mrtva umorna. Nocu beba trazi svoje, bila sam na baby friendly programu. Hrkala je za medalju! Skoro sam plakala od umora i svega....

zato sam ja ponela cepice za usi :) I moja cimerka je hrkala al smo se fino druzile preko dana. Poslednju noc sam bila sama u sobi i jos tegobe sa dojenjem i jedva docekah jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja ne mogu cepice nesto mi smetaju. I moj muz stavi cepice i spava jer ja u trudnoci isto hrcem kako god se namestila. Ma mi smo se ostale samo zgledale jer je ova bukvalno non stop pricala na mob.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uveliko koristim cepice za usi,jer mi je neka livada ispred zgrade pa deca urlaju i to a i svaka buka mi smeta. Sa mm ne spavam zajedno,vec u 2.sobi ima 2 godine,nema sanse,cujem hrkanje sa sve cepicima. 

Razmisljala sam o 2-krevetnom apartmanu (posto imaju samo 1 jednokrevetni)ali cu se potruditi da dobijem 1-krevetni iz vise razloga. Ovde su dozvoljene posete ceo dan maltene,pa bih morala da trpim i da slusam kojekakve price,pa kada mi donesu malenu hocu da budem sama sa njom,ne zelim da pricam ni sa kim koga ne znam,dolazice mi razni drugari u posetu,ne zelim da niko sa strane slusa itd. Jedino ce mi taj 1.dan biti gadan ali tu su sestre ili ce biti neko od mojih. Stvarno mi ne treba niko,prilicno sam asocijalna i ne volim da pricam.

Evo npr.juce kada smo bili kod dr.,devojka pored me pitala koliko dugo cekam,ja joj odgovorim,sledece pitanje je bilo koji sam mesec,ja joj odgovorim bez povratnog pitanja koji je ona mesec,jer me ne zanima. Mm sedeo preko puta,daje mi signale i salje mi poruku da je pitam. Ma jok odgovorim. Eto.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko takva sam i ja dok sam bila trudna, a kad se porodih znacilo mi da pricam sa bilo kime da tece vreme brze :) 

Bila mi tu neka prof.srpskog pa smo malo filozofirale o zivotu, ljubavi, muskarcima.. a posle jedna cimerka frizerka mladja 10 god od mene al mi se nasla da pomogne. Ako se smoris  u app prebacices se..To je bar lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dr.bude insistirao da dodjem ranije pa da cekamo dan d,onda cu do porodjaja da budem u obicnoj sobi,dok sam pokretljiva,a onda bih se premestila u apartman. Moram priznati da sa godinama sam sve manje tolerantnija i zivci su mi malkice i stanjeni pa bih da imam svoj mir. Imacu moju malenu,posete,tv,casopise (ne knjigu :P) ,vas na forumu pa ce brzo proci vreme i bez cimerki :)  A ne mogu bas da zamislim nekog sa strane da je tu svo vreme,ja najverovatnije u bolovima prvi,drugi dan i ne zelim da me neko gleda a ni ja da gledam druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam kako je drugima bilo ali ja sam imala toliki nalet adrenalina posle porodjaja da to nije normalno. Ne mogu da komentarisem cr jer sam imala prirodne porodjaje. Posle prvog p nisam spavala oko 40 sati i nisam osecala umor. Slusale smo jedna drugu i bilo je raznih saveta, smejanja... Al kad me stiglo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, identicna stvar kod moja dva porodjaja! To su dvije najuzbudljivije i najsrecnije noci u mom zivotu.

Neopisivo...

Kako mi nedostaje ovaj treci trimestar, ja bi opet ovamo, a beba mi ima tek mjesec dana :rolleyes:

Uzivajte zene u trudnickim danima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke evo mene, svadbica prošla. Dugo sam izdržala, do 10 uveče, baš je bila lepa svadba. 

A beba mi posle uopšte nije dala da spavam pošto sam ja nju dobro namučila juče. 

Ako mi još neko bude rekao da nosim dečaka jer mi je stomak (ne znam kakvog) oblika, tačno ću reći e ajde samnom na porođaj pa da vidimo! 

Ivana84 kako si ti izdržala venčanje?

Puslica, BgB, nataša p. i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke evo mene, svadbica prošla. Dugo sam izdržala, do 10 uveče, baš je bila lepa svadba. 

A beba mi posle uopšte nije dala da spavam pošto sam ja nju dobro namučila juče. 

Ako mi još neko bude rekao da nosim dečaka jer mi je stomak (ne znam kakvog) oblika, tačno ću reći e ajde samnom na porođaj pa da vidimo! 

Ivana84 kako si ti izdržala venčanje?

jao sto mi idu na zivce ti komentari, svaku bebu sam visoko npsila, takav mi stomak, rrodila devojcice a svi vikali da se decaci visoko nose. Evo sad ce biti decak. I BAS ME NERVIRAJUUUUUU! Kazu mi sad JEL DECAK? PA VIDIM JA! GRRRRRR!

Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'dan zene...KAko ste?

Mi evo od jutros u skitnji,do igraone na kafu,pa na igraliste,mekic pa kuci...Ne zna se ko je vise crkao Strale ili ja,a vetar duva grrrrr...

@Isabella,pa full sedis jedes,mnogo lakse nego moja svakodnevnica :lol: To je bilo vencanje i rucak u restoranu,nista skakanje po stolovima i taj rad..:lol:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.