Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A pupak,sta sa njim da radim kada je stavim na ledja? 

ispresavijas benkicu i stavis preko njega a pelenu od sirokog povoja ispod ledja, i tako sve ide na pranje i cisto oblacis. Posle kad je beba ojacala koristila sam kupka ovako dok je mala lakse mi bilo da je ja drzim i kontrolisem da ne udje voda z usta. I kazem ti, ja sam muza koristila samo za donosenje kadica vode a posle za odnosenje, i eventualni ako nesto zaboravim da mi doda, i to kad je bio kuci, zbog smena. I da, on je drzao da podrigne posto mi je bilo tesko da stojim zbog rane dole.

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu,sve cemo isprobati :) Mi imamo i kupka,ono plasticno anatomsko i onu podlogu sa ucvrscenim peskiricem sto se namesta na kadicu. Kupacemo je u kupatilu da ne moramo da prenosimo kadicu do sobe i imam stalak za kadicu pa se nadam da mi nece biti preveliki problem,jedino zbog CR me brine da li cu moci sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu,sve cemo isprobati :) Mi imamo i kupka,ono plasticno anatomsko i onu podlogu sa ucvrscenim peskiricem sto se namesta na kadicu. Kupacemo je u kupatilu da ne moramo da prenosimo kadicu do sobe i imam stalak za kadicu pa se nadam da mi nece biti preveliki problem,jedino zbog CR me brine da li cu moci sama.

pa bar tri ned ce ti neko morati pomagati ili da radi umesto tebe a ti da je docekas za klopu. Ja probala sa kzpkom dok je jako mala i bas mi nije islo, glavica stalno padala pa sam se plasila da ne udje u uvo. Tek posle mesec dana sam je mogla na kupko kad je maaaalo ocvrsla pa smo se i igrale. A tih prvih par dana mi je kupanjac bio samo da se malo osvezi i nauci nekoj rutini. Nikad nisam preskakala kupanje cak i kad je bilo jako hladno. Bebe jako vole rutinu! Videces kako je lako i brzo! Mene sad npr vise muci sta taditi sa pisom jer imam dve devojcice i stize nam mali pisonja!

veka73 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bar tri ned ce ti neko morati pomagati ili da radi umesto tebe a ti da je docekas za klopu. Ja probala sa kzpkom dok je jako mala i bas mi nije islo, glavica stalno padala pa sam se plasila da ne udje u uvo. Tek posle mesec dana sam je mogla na kupko kad je maaaalo ocvrsla pa smo se i igrale. A tih prvih par dana mi je kupanjac bio samo da se malo osvezi i nauci nekoj rutini. Nikad nisam preskakala kupanje cak i kad je bilo jako hladno. Bebe jako vole rutinu! Videces kako je lako i brzo! Mene sad npr vise muci sta taditi sa pisom jer imam dve devojcice i stize nam mali pisonja!

Ja nemam nikakvog ličnog  iskustva sa kupanjem osim gledanja kada je snaja kupala njenu decu ali i to je bilo davno.  Video što je Nataša postavila i deluje lako ;) Bar ću imati pomoć od mm. Udvoje je lakše a i on je u fazonu da bude ukljucen tako da sam tu mirna. Biće samnom i na porođaju :) 

Meni je samo za pupak ali to ću se raspitati kako rade ovde. U svakom slučaju sam sve spremila za tretiranje pa se nadam da ću uspeti da odradim kako treba. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor rekao da je ne kupam dok ne spadne krastica na pupku, Ne bukvalno kupam, ali da je samo brisem vlaznom pelenom, nikako da je umacem u vodu. Mi smo je u kadici kupali tek kad je spao pupak. 

Iskreno, nisam je nikad do skoro kupala sama, uvek sam se nesto plasila, ali ne marite za mene ja sam takva sva plasljiva :) Sigurno da moze jedna osoba da kupa bebu, ali nekako sam se od pocetka plasila da mi ne sklizne i slicno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro dzezveriiiiiii :D

Kako prosla noc,mi se vala naspavasmo ^_^Strale u vrtic ja doruckovala,pa cu kuvati i spremati,sutra pre podne mi rezervisano za kafu i soping,a u subotu mi dolazi i muzic na godisnji,tako da sam danas ne raspolozena nego letim :lol:

Sto se tice kupanja,ne cimajte se,nije to nista tesko,malo je neobicno mala je to bebica :) Meni je patronazna samo prvi put okupala bebu,i poslednji,ja sam trazila posle da ga kupam,i nista mu nije falilo :)

Sto se svadbe tice nije to velika svadba,vencanje i rucak u restoranu,i kud koji mili moji,samo da obeleze,moj bratu je ovo prvi brak njoj drugi i ima dve curice iz prvog braka...

 

Judy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko mislim da ne mozes sama da je kupas. Kad sam sama ja vlaznim maramicama.

Kad je mm tu onda je peremo u lavabou, a skinuta je samo dole i on je drzi na ledjima, a kupamo je jos tako na stomaku, a probacemo na ledjima jer smo zavrsili sapupkom. Nije strasno ako ga nakvasis samo je bitno da ga posle lepo osusis gazom. Kod nas se stavlja prvo hidrogen da zapeni, pa se to obrise gazom  pa onda na gazu jod pa se time brisne. To ce u porodilistu da ti pokazu

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu,sve cemo isprobati :) Mi imamo i kupka,ono plasticno anatomsko i onu podlogu sa ucvrscenim peskiricem sto se namesta na kadicu. Kupacemo je u kupatilu da ne moramo da prenosimo kadicu do sobe i imam stalak za kadicu pa se nadam da mi nece biti preveliki problem,jedino zbog CR me brine da li cu moci sama.

Veko ja sam dvoje rodila na CR i to u vrlo kratkom periodu (razlika izmedju djece je 16 mj, mi malo požurili), kad sam došla kući rana me i nije nešto boljela, više su me boljele grudi i problemi sa dojenjem. Tako da što se tiče rane kod mene je sve prošlo kako treba, ne boli puno kad dođeš kući najgori je prvi dan na intenzivnoj. Nakon prvog poroda sam ležala 5 dana u bolnici tj. peti dan sam izašla i pupak je već bio otpao. A sa drugom bebom sam izašla četvrti dan i pupak je otpao kod kuće, par dana kasnije. 

I ja sam imala i to nešto plastično anatomsko i peškirić koji se zakači na neke žice sve da se kao olakša  kupanje bebe. Na kraju nisam ništa koristila samo pelenu na dno kadice, a bebu držim preko ruke i polako polijevam, to mi je bilo tako jednostavno. I da, koristila sam bebi sapun  za kupanje bebe samo zato što se lakše ispira od kupke.

Ninimimididi, Judy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da ce pupak otpasti u porodilistu :) 

Idem uskoro opet do DZ posto mi je dr.bila na BO, u nadi da cu brzo zavrsiti. Da vidim sta to treba od nalaza za bolnicu mada mi je moj dr.rekao da ce sve oni tamo uraditi. Porodiljsko treba od ponedeljka da otvorim pa da vidim da li i to mogu da smuvam danas. Malena je krenula jutros dobro da tuce i po rebrima i blizu zeluca,sve je jaca :) 

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa posto niko nece da pise danas evo opet cu ja :) 

Zavrsila sve danas u DZ,vise se necemo gledati :) Dobila doznake za porodiljsko,uput za bolnicu i telefon od sestre koja privatno radi patronazu tako da cu nju da angazujem,da mi dolazi predvece pred kupanje zbog pupka. Koliko znam patronazne pri DZ dolaze ujutru pa taman da se obezbedim tih prvih dana :) 

Posle DZ otisla do DM-a,tu uzela i Baby love pelene i jos neke sitnice. Tako da imam sada Pampers Premium care,Bambo i Baby love po 1 pakovanje i taman da isprobam koje ce nam odgovarati posto ove 3 vrste najvise hvale.

I mislim da sam zavrsila sa kupovinom...valjda imam sada sve za pocetak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko sad si tip-top spremna ;)

Danas neko zatišje. Elem, mi sutra krećemo za Bg, u subotu svadbica. Mada je pitanje koliko ću izdržati tamo. I još se dvoumim da li da obujem čizme na štiklu ili nešto ravnije. 

Meni se dijafragma toliko podigla da bukvalno ne mogu da sedim duže od pola sata a još ako nešto pojedem lele kuku, ne mogu da dišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet za obucu: i stikle i baletanke :) Neces izdrzati ako idete i u crkvu i u opstinu a posle i kafana pretpostavljam. Baletanke su ti najbolji izbor,u kesicu ili tasnu ih strpas i nema da brines.

Najavise lepo vreme,uzivajte,igrajte i veselite se :) 

Brezica, Isabella i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'jutro zene,kako ste?

Kod mene nista novvo,juce imala proliv,a  i onako se brisem na misice <_<

Evo doruckovala,da popijem kafu pa odo sa drugaricom malo u soping i na kafu,pa po Strehinju,pa cemo praviti kolace...

Ja cu sa Novakom koristiti Bambo pelene,moja topla preporuka svima koji zele da probaju,mislim da se nece pokajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'jutro zene,kako ste?

Kod mene nista novvo,juce imala proliv,a  i onako se brisem na misice <_<

Evo doruckovala,da popijem kafu pa odo sa drugaricom malo u soping i na kafu,pa po Strehinju,pa cemo praviti kolace...

Ja cu sa Novakom koristiti Bambo pelene,moja topla preporuka svima koji zele da probaju,mislim da se nece pokajati.

a koje su to pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, jesi kupila dosta sterilnih gaza i zavoje za pupak. Sjećam se da sam ih ja baš puno koristila, a te sterilne gazice uvijek zatrebaju. Ja sam ovdje u Banjaluci koristila bivacin za pupak, ne znam šta se koristi u Srbiji.  

Prvi put čujem za Bambo pelene, baš ću pogledati ovdje po marketima. Ja sam uzimala Pampers premium care prva dva - tri pakovanja kao dok beba malo ne ojača pa sam prelazila na običan Pampers. Znam da sam jednom curici stavila Violeta pelene (dobila par komada u bolnici) djete se odmah izasulo. Koristila sam i DM-ove i bilo je jedno vrijeme Lumpi pelene ovdje da se kupe, nisu loše. Ali meni je Pampers br.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam dosta i malih i vecih kompresa i za njen pupak i za moju ranu. Ovde se bivacin ne koristi (a i nema ga odavno da se kupi),nego povidon jod ili octenisept da ja znam. Zavoje nisam,videcu da nadjem onaj turban elasticni za njen pupak.

Bambo pelene sam kupila u Rodi,Danske su,neke su ih hvalile pa cemo videti koje ce bam biti najbolje :) 

Danas imamo kontrolu tj.CTG i UZ,da vidimo koliko smo porasli i da li cemo izdrzati jos 3 nedelje :) I valjda cemo se danas isto dogovoriti sa dr. kada cemo CR da mogu da se organizujem lepo :) 

Ivana84 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo živo da ste ženice :)

Samo kratko da vas informišeš ono što sam saznala u vezi pupka od skorašnjih porodilja ovde u Irskoj. U bolnici stavljaju štipaljku na pupak pa onda samo brišu destilovanom vodom, prokuvana pa prohlađena, i da bude svo vreme suv, posebno viditi računa da ne dođe u dodir sa mokrom pelenom. Otpada za nekoliko dana, možda već u porodilištu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sa stipaljkom rade i ovde u nekim porodilistima i to me veoma plasi! Znam da tretiraju jodom al sam ja nekako za onaj starinski nacin sa zutim praskom.

veko, imas po apotekama taj zavoj.

a sto se tice kad ce otpasti pupak to ne zavisi od toga na koji nacin tretirate nego od debljine pupcanika. Ja sam obema isto tretirala, prvoj devojcici je otpao cak 12i dan jer je bio bas debeo a drugoj 7mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas stavljaju stipaljku. Mi smo cekali mozda cak dve nedelje da otpadne! Ne secam se sad tacno, ali bilo je prilicno dugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom porodilistu? Znam npr da u Senti stavljaju.

I kod nas stavljaju stipaljku. Mi smo cekali mozda cak dve nedelje da otpadne! Ne secam se sad tacno, ali bilo je prilicno dugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kod curice otpao u porodilistu, a bio je vezan obično mislim bez štipaljke. A sinu su stavili štipaljku i pupak je otpao negdje oko 8-og dana. Malo je bilo nezgodno okretati štipaljku da dobro posušim oko pupe, ali ništa strašno. Meni je bilo malo bez veze gledati taj ružni pupčanik, a bebica lijepa ko med samo taj ružni patrljak na stomaku. Al dobro, sve je to priroda....

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko sam ja, nisam u Srb, u Americi tako rade. Samo stave sterilnu gazu, bez icega i nikako kupanje dok ne spadne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, javi sta je bilo na UZV.

Ja sam sa drugom bebom otišla tačno na termin poroda na CR, nisam išla dve sedmice ranije. Vjerovatno će tako biti i sa ovom trudnoćom. Termin mi je 25.2. mada ne bi imala ništa protiv da me porodi 14.2.:wub:

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice!!!

Sto se tice kupanja, nije nista strasno uhodacete se svi :)

Judy, jel kod vas savetuju pravo kupanje prvih 40 dana, il suvo?

Uopste ne mogu da otvorim prethodnu stranu od ove reklame...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.