Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja vec 3 puta bila na CTG,i to pocela od 29.nedelje,pa na 10-15 dana. U sl.petak nam je ponovo kontrola UZ i CTG. Grlic mi se skratio bio posle mora pa je dr.uveo i CTG,ali na srecu sve je ok do sada sto se tice kontrakcija :) 

Ja sam isto uzela samo sebamed sapun,necu ni sampone ni kupke kada su tako mali,nesto bi mi bilo previse hemije. Uzela pavlovicevu i eventualno cu uzeti sebamed kremu za lice ili telo za svaki slucaj.

Iako planiram da dojim,uzela sam 2 flasice,sterilizator,grejac za flasice,laze,noska i sl.

Brezica i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, Veko jako mi je drago sto si rijesila da dojis.

To je vise od pola posla, cvrsta odluka. Ne znam jesi li svrljala po podforumu "dojenje", ja upravo bebcu mogu da zahvalim sto sada dojim bez greske i muke. Prezadovoljna sam. Hrana je uvijek s nama kud god posli, uvijek savrsene temperature.

Neka si uzela flasice, evo ja jutros do pijace se odvezla i izmuzem dvadesetak ml mlijeka, ostavim muzu ako se bebac probudi. Ko bi se s kasicicom zezao... Nosko nas je spasio, kupila si pravu stvar.

Judy, Ninimimididi i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima! :-) 

Koji sterilizator je u pitanju, Veka73?

Videla sam u Liliju u baby odeljku neke kese za sterilizaciju flasica, oko 200din su, ali nzm u cemu je fora, kako funkcionisu? 

Ivana, on je postao bas pravi panicar. Do sada hladan i smiren, ali kako je bebica pocela da sutira sve jace i da se javlja i mrda, on je poceo da panici...ili je tek sad shvatio sta mu se zapravo desava - oboma je prvo dete!

Dojenje bi bilo super-mada ne lako ali verujem da vredi truda, i planiram da dojim ako sve bude kako treba. Kada vam je prvi put nadoslo mleko? Cujem price da je mnogima krenulo jos i pre porodjala, tokom tusiranja i sl. Kod mene nista. Cak mi se ni grudi nisu nesto povecale, vrlo malo. Kao da sam stavila loptu ispod majice, i nista drugo. Nadam se da cu dojiti, ne znam da li to ima veze sa genetikom, jer moja majka nije dojila, nije imala mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, zasto nema Bivacin spreja u apotekamaaaaaa??? Sta je alternativa? Racunala sam na njega i za porodiliste i kasnije ali nema ga, i u svakoj apoteci nude neku drugu alternativu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, zasto nema Bivacin spreja u apotekamaaaaaa??? Sta je alternativa? Racunala sam na njega i za porodiliste i kasnije ali nema ga, i u svakoj apoteci nude neku drugu alternativu?

ako mislis zbog rane ja sam na svaki ulozak natapala ulje kantariona. Jako brzo mi rana dole zarasla. Vidis, mozes i to da pripremis....

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stavljala povidon jod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene sad snađoše i streptokoke u brisevima <_<

Moram antibiotike i vaginalete koristiti. A baš nešto ne bi antibiotike.

E kako mi je lepo prošao drugi trim, ovaj treći samo neke zezancije.

 

Lexy normalno je što se tako osećaš, naravno ako ti je baš loše ti idi kod dr. Jesi vadila skoro krvnu sliku? 

 

I ja sam čvrsto (za sad) rešila da dojim, videćemo još ali baš bih volela.

Izmenjeno od strane Isabella
lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestice,ja sam uzela Chicco sterilizator elektricni,nije onaj za mikrotalasnu,nekako mi ovo bolje,kosta oko 5000 cini mi se,staje do 6 flasica ,ali ja planiram tu da sterilisem sve,i laze i pumpicu. E da,kupila sam i pumpicu za mleko,nadam se da ce delovati.

Brezice,iskreno se nadam da cu imati dovoljno mleka,ako sam na majku imacu :) Samo se nesto plasim tog mastitisa,nadam se da ce me zaobici. Kupila sam dva noska,ali ona obicna,jedan sa sirom pipom i jedan sa uzom. Vidim da se pominje i neki nosko usisivac,pa ne znam sta je to,da li je to ono sto ti vuces kroz cevcicu ili nesto drugo?

Izi,mora nesto da nas napadne jbg. Ja sam oko 10.nedelje dobila kandidu,na svu srecu do sada nista ne zaradih pride.

Lexy,vec smo pricale na ovu temu,bolje idi do dr.,neka ti ukljuce malo infuziju kada se tako osecas ili da ti uvedu neke dodatne vitamine ili namirnice za imunitet. Hoce to kako se priblizava dan D,vidim to po sebi kako se brzo umorim i kako se sve vise gegam,em sto je sada uz levu,krenula da grci i desna noga,iz momenta se preznojim. Ali kada nju osetim kako se igra sve zaboravim :)  Rece ti da ti je gvozdje nesto nisko,podji do dr.,nemoj da cekas da ti bude jos gore.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za početak uzela 2 Mam flašice i 2 laže, to se steriliše u mikrotalasnoj. Naravno, dokupiću još flašica. 

Moja mama iskoristila sad ovo lepo vreme i oprala tetra pelene, ja joj kažem rano je ali ajde neka je kad uživa u tome.

Mi za dva vikenda idemo u onu veliku nabavku, kolica, kadica... jedva čekam B)

Judy i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, dojenje stvarno nije bauk, toliko je jednostavno da ne mozete zamisliti. Bebe u prvih par dana jako malo i cesto sisaju. Ne brinite ako traze i na sat vremena jer je njihov zeludac mrvica dok se malo ne rasiri. Ja sam puno jela supe i pila mleka. Glavna vecera mi bila palenta i mleko. Bitna je tecnost i prvi pesec sam pumpicom izvlacila posle podoja visak mleka. I da, ucili su nas da dajemo da sisaju malo iz jedne malo iz druge dojke ali ja sam tadila drugacija u jednom podoju dam npr desnu siku i sisa do besvesti pa sl podoj levu, jer sto vise sisaju dolazi kaloricnije mleko. I meni su obe cerke sa dva meseca spavale od devet do devet.! Druga mi je prvi m dobila 1800gr! Samo opusteno i pozitivno!

nataša p., Isabella i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemojte da kupujete Kosili sampone za bebu, ne fali mu nista i blag je, ali "kolje" za oci i to uzas.

Kupujte sampone sa oznakom "no more tears", sto znaci "bez suza". Mi koristimo Johnson, a ima ih jos.

LEXY, pothitno za zeljezo kupi Fersan forte tablete, pijes jednu dnevno. Sve su ti to simptomi anemije.

Ili vidi sa dr. sto prije. Jos ces se negdje onesvijestiti, zeno!

VEKO, ja sam mislila na taj nosko sa crijevom koji ustima vuces. Naravno, sadrzaj ne zavrsi u ustima :D ali je extra stvar i jeftino je.

Izmenjeno od strane Brezica
lexy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila Heferol kapsule,15 dana 2x1,a posle mesec dana 1x1. To je bilo jedno 6 meseci pre T,gvozdje mi bilo 7,5, a evo od tada i tokom.cele T se ne spusta ispod 20, a ne jedem bas nista nesto zdravo,samo Pregnacare plus,a i on ima samo 17mg gvozdja. 

Brezice,kupicu i tog noska ,mada mi se to nesto ne svidja jer ne znam kojom jacinom ja to treba da uvlacim....plasim se da ne preteram.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, dojenje stvarno nije bauk, toliko je jednostavno da ne mozete zamisliti. Bebe u prvih par dana jako malo i cesto sisaju. Ne brinite ako traze i na sat vremena jer je njihov zeludac mrvica dok se malo ne rasiri. Ja sam puno jela supe i pila mleka. Glavna vecera mi bila palenta i mleko. Bitna je tecnost i prvi pesec sam pumpicom izvlacila posle podoja visak mleka. I da, ucili su nas da dajemo da sisaju malo iz jedne malo iz druge dojke ali ja sam tadila drugacija u jednom podoju dam npr desnu siku i sisa do besvesti pa sl podoj levu, jer sto vise sisaju dolazi kaloricnije mleko. I meni su obe cerke sa dva meseca spavale od devet do devet.! Druga mi je prvi m dobila 1800gr! Samo opusteno i pozitivno!

Sve se slazem. Imate sajt Super beba gde je sve lepo objasnjeno o dojenju milina za citanje.

A to da ako je vasa mama imala mleka da ce te i vi nema nikakve veze bez ljutnje. Moja mama nije jedanog dana dojila ni mene ni sestru a ja evo uspesno 11 mes. Mogla je ona ali nije bila upucena dovoljno i glupe price tipa slabo ti mleko itd....

Dojenje ide po sistemu ponude i potraznje. Svaka zena ima dosta mleka. Ako beka placr hoce siku posle pola sata dajte joj jer to ne znaci da vi nemate dosta nego njoj treba vise pa hoce da navuce ako je skok u razvoju npr ili od zutice vise spava nego siki. Dohranu beba sporije vari i duz je sita pa ce manje traziti sa siki automatski se smanjuje mleko. Znaci sto cesce na siku da navuce koliko joj treba. Ja sam sina stavljala nekad svakih pola sata ko ceo dan da mi bio na siki tako dok ne uhvati neki ritam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabel gvozdje i proteini su mi pali:-/. 

Brezice i Veko :-* bila sam kod lekara dao mi je referum da pijem i nista vise otkavi me kaze pa nislo je ali nije ispod granice kao da pijem dva puta na dan ali neznam sto mi je isto dao kad vec to pila tri meseca i nista. 

BREZICE STVARNOmislis da je od anemije? Od vitamina nista ne pijem jer mi je jos gore od njih izazivaju apetit a muka mi nemogu da se najeden. A KAD SAM PITALA ZA NESTO BOLJŠ OD REFERUMA KAZE NEMA NISTA JACE NIKAKVE INFUZIJE NE POMINJŠ:-/ NEZNAM STA ON MISLI ALI KAD BUDEM ISLA PRIVATNO OKO 15OG PITACU TOG GINEKOLOGA. :-/ BAS MŠ JE STRAH. ISTO MI JE CUDNO U GLAVI KAO DA MI OBARA PRITOSAK GVOZDJE, DA LI NŠKO ZNNA DA LI OBARA PRITISAK GVOZDJE. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, iskoristi ovo lepo vreme i budi sto vise napolju, bice ti bolje.

Tako su i meni u porodilistu, obrijanoj sestra drljala nekim tupim ziletom i usput pricala o nekoj rodjaki sto joj se sin zeni.

Ja sam svoj prenatal definitivno prestala da pijem, bude mi muka od njega.

Zene, sto kupujete  toliko flasica? 

Ja sam sina prvih 40 dana kupala samo vodom. Malo sapuncica na guzu.

 

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jesam kupala vodom i seba med sapunom jer je jako bljuckala, sve islo pod vrat. I zaboravih jos reci da imam velike grudi pa sam ipak uspela dojiti. U porodilistu su mi pokazali kako da drzim bradavicu i kako da postavim bebu. Interesantno sto nisam umela sedeci da dojim nego lezeci. Izvinjavam se sto nije tema ali po malo i jeste. I sto kaze uciteljica ni moja mama mene nije dugo dojila a kod mene bilo za blizance. I ja sam nekad ludila sto su svaki cas na siki alu ajd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, moraš onda poboljšati ishranu da bi se bolje osećala. 

Ne znam da li si čitala o onoj mešavini sa medom što ja pijem i hemoglobin mi je uvek u ref vrednostima a pre trudnoće mi je uvek bio ispod. Pisala sam u drugom trimu recept, ako hoćeš naći ću ga.

Sad beba najviše uzima od nas i zato se nekad loše osećamo i moramo više vitamina unositi kroz voće i povrće.

lexy i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslusaj Isabellu i zeno moras da jedes... Em zeljezo lose, em gladna!

Ojačaćeš i biti vesela i poletna kad ne budes trpjela glad i ukljucis zeljezo. Joj Lexy, pa kako ti je muka u tim nedeljama?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije gorusica u pitanju kako raste kosica? Mene ponekad uhvati neka mucninica,pa kontam da ce mi malena biti celson:D jer gorusicu uopste nemam. Evo npr.danas spremala musaku,jela tek oko 18h (doduse probudila se u 12.30 :) ),pre toga pojela 3 sargarepe,najela se ko prase,pojela odmah posle 50-60g cokolade i oko 23h izela 2 nara. I ni da zinem,a evo koliko je sati,lepo mi je tesko u stomaku... To je npr.malo za mene da jednom dnevno jedem,bar 2 puta moram. Ali kako raste stomak tako i pritiska zeludac pa sve manje mesta ima...

Lexy,vidi da uzmes ili Tothema ampule sto vecina pije ili Heferol kapsule,ali uz vit.C da se bolje veze. Nemoj mleko ili mlecne proizvode bar 2 sata pre i posle toga. 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvi put da me razvaljuje kiselina. Nema šanse da se namestim a o spavanju mogu samo da sanjam. Jutros sam pojela 3-4 kašike nekog stranog nazovi jogurta pa mi je ceo dan muka. A možda će biti od tablete pregnacare jer sam prvu uzela danas. Do sada sam pila Utrogestan, folnu, vitamine C i E i Magnezijum. 

Samo da iznoćim pa neću ništa osim folne i vitamina sutra.

A ko za baksuz nemam kome da se jadam pa moram vas da smaram. Ne cima mi se svekrva a i šta može da pomogne, moji su daleko a  moj biser (da se osvrnem na temu muškaraca) je otišao kod drugara u Crnu Goru i trenutno obilazi barove! 

Izmenjeno od strane Judy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stigli rezultati krvi, gvozdje mi je nisko, videcu sa doktorkom u ponedeljak sta da radim. Lexy, meni se nekad dogodi ujutru da se osecam jako lose, malaksalo, kao da me obliva hladni znoj, neki cudan osecaj, povezujem to sa anemijom verovatno. Moras sada da jedes i to sto zdravije, mozda te stvarno muci gorusica, ali ne bi trebalo da se osecas tako lose, moras nesto da promenis i da se nateras da pojedes nesto zdravo da ti bude bolje. 

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'jutro zene,kako ste spavale?JA za divno cudo uopste ne idem nocu na wc:Dretko kad,dok sam sa Strahinjom isla non stop :)

Ja evo pijem kafu,doruckovali,pa cemo u pozoriste...Danas sveki kuva ruck pa opustencija B)

@Isabella mali savet,odmah vecu kadicu uzmi nemoj padati na one baby ^_^jesi li izabrala kolica?

Ja sam pocla da se ubijam od cvekle,kiselog kupusa i tursije...to su mi glavni obroci a jelo pride uz to mi dodje kao salata:DKoristim sada priliku da tamanim mandarine,kad krene dojenje nista od toga <_<

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Noc  prosla uz bar 5 budjenja,2x u wc obavezno. Kad god se probudim da piskim pomislim: Spava mi se ali sad idem samo u wc i vracam se u krevet a kako cu kad se rodi pa hranjenje,podrigivanje,presvlacenje, skroz sam se odvikla :D Ma samo da se rodiiii na vreme..

Mi cekamo za par nedelja da kupimo krevet za veliku smizlu i da preuredimo sobicu,tad cu i da povadim dzakove njene male garderobe i da proberem i ponovo operem za bebicu i vrlo malo imam toga da dokupim.

Lexy nemam sta da dodam sem da mi je bilo isto pre ukljucivanja Totheme.

E zene krenuo mi je kolostrum :rolleyes: Vidim probadaju me sa desne strane rebra i siri se bol malo na ledja,prija mi toplo..i tako trazeci epicentar bola shvatim da je dojka,stisnem kad ono mlekce ^_^ i u drugoj ima.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Ja sam ustajala jedno 4 puta noćas u wc! Još sam spavala u dnevnoj jer je ovaj moj zaspao pre mene i hrkao sačuvaj me Bože :rolleyes:

@Ivana84 nismo još izabrali kolica, mada sam gledala po internetu glava me zabolela. Idemo u Šabac, tamo ima Aksa i Menda pa ćemo videti kakav je izbor. Hvala za savet za kadicu ;)

A što ne smeju mandarine kad se doji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom zbog grceva beba i alergija....

Da resis nedoumice iscitaj temu "citrusno voce i dojenje"na internetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.