Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Juhuu!

Veko rodjen je sa 4 i 50 gr i 56 dugacak.Busili mi vodenjak,dali indukciju i posle sat vremena krenuli nepodnosljivi bolovi.To sam istrpela,rec nisam rekla,ali sam se preznojavala da je krevet mokar bio.Kada su naponi krenuli,to je isto bilo bolno,ali ne toliko,Samo je bitno da u tom trenutku lepo gurate i kad vam kazu da predjete na disanje to uradite.Cinile su sve da me spasu secenja,ali nisu uspele jer je veliki.Bio mu je odmotan pupcanik oko vrata.Ali sve je ok bilo.Znaci prvi porodjaj je bio pesma,a ovaj jako bolan.

Alex91, nataša p. i BlueFairy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko,pa bas je veliki deckonja,divno :wub: Ja sam imala 4.5kg,moj brat 5250g,pa sada ti zamisli kako je bilo mojoj majci,brrrr!

Nadam se da ti je sada dobro,da se mazite i volite, i da je seka odusevljena batom :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce,bas mi je drago sto si se javila,sto je sve dobro proslo  i sto se lepo mazite kod kuce :wub:

Ne znam sta ti je na IV spratu,i sta su sekcije,ja cu apartman pa se nadam boljem tretmanu :) 

Mi vala se nacekali kod dr.,konstantno guzva, prvo ctg pa cekanje pa pregled...Sada imamo oko 2500g i po UZ smo 35+0 (po tikeru 34+1 ko ne vidi kao ja), gledao uterine po 3 puta,nesto mu bilo sumnjivo,ali je konstatovao da je ok jer kako mi puls skoci tako i arterije se poboljsaju. Plodova voda ok, CTG dobar,posteljica II/III stepen,i da se vidimo ponovo za 2 nedelje,zakazali za 13.10.kontrolu i tada se definitivno dogovaramo za CR. On kaze da cemo najverovatnije cekati cak (!!!!) 39.-40.nedelju ako bude moglo. Boga mi,jos 5 nedelja,a mala sve jaca i nogatija a sto mi izvrce misic u nozi sve cesce lele :(

Za grlic je rekao da vise nece da gleda,da i ako krene i to je ok,pa ajde da se nadamo da cemo izdrzati jos koju nedelju. Za 2 nedelje nam slava pa bar to da preguramo :) 

Eto,sve u svemu dobro je i lepo napredujemo :) 

Eto Veko ipak ćemo ja i ti u istoj nedelji  39-40 :)

I meni je sledeći pregled za dve nedelje pa ćemo znati više ;)

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, dobro je sto je sve proslo kako treba. Sto se ja bojim tog pupcanika kad cujem da je bio omotan oko vrata.

Veko, sekcija je naziv za carski. Da te podsete da se neces osecati kao carica vec da te seckaju :lol:

Ja sam danas 32 nedelje pune, a tako se teska osecam da se pitam kako cu do kraja izgurati.

Bili smo se odlucili za ime, to je bilo i ime mog pokojnog oca. Ime je prelepo, al me nesto uhvatila nervoza pa sam odustala. Sad nemam pojma kako ce mi se dete zvati.

Bila mi je slava, dva dana sam imala goste kicma mi se oduzela.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuu!

Veko rodjen je sa 4 i 50 gr i 56 dugacak.Busili mi vodenjak,dali indukciju i posle sat vremena krenuli nepodnosljivi bolovi.To sam istrpela,rec nisam rekla,ali sam se preznojavala da je krevet mokar bio.Kada su naponi krenuli,to je isto bilo bolno,ali ne toliko,Samo je bitno da u tom trenutku lepo gurate i kad vam kazu da predjete na disanje to uradite.Cinile su sve da me spasu secenja,ali nisu uspele jer je veliki.Bio mu je odmotan pupcanik oko vrata.Ali sve je ok bilo.Znaci prvi porodjaj je bio pesma,a ovaj jako bolan.

cestitke za hrabrost!

 

Beban je bas veliki. Ja sam na prvpm porodjaju secena na drugom ni pukla, obe su bile 3,5kg. A sad me uhvatio neki strah jer je decak. I ja se plasim prenosenja i tog pupcanika... Mog muza je svekrva prenela i njemu dvaput bio pupcanik oko vrata. E meni termin za nasu slavu al se ja nadam da ce beban da slavi svoju prvu slavu kod kuce!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola zene,evo i mene:)

Ja danas bila u bolnici,ctg uredan ono do 20 koji do 40 ^_^ Grlic jos daleko,otvorena 1cm..nece on nikud kaze dr..

UZ je potvrdio da je posteljica zrela,ima dosta plodove vode,"malisa'' ce najverovatnije biti veci i tezi od brata sad izbaci 4500gr a Strahinja je imao 4400gr...  U subotu idem opet na kontrolu i tako,zovite me Georgina :lol:

 

Strale mi zaspao,ja malo spremam pa cemo do igraonice,tamo mogu popiti kafu sa drugaricom u okviru nje je kafic...Nije nam daleko al cu da se smrznem ne mogu zakopcati jaknu ;)

@Puslice za zakasnjenjem,cestitam si slavu,sledeca ce biti jos bogatija :)

Judy, Puslica i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko 24 sata si prvo u sok sobi (tu gde Sunce kaze da su ljubazni). Tu odmah primas nekoliko sati infuzije i inekciju za skupljanje materice i nesto protiv bolova. To za skupljanje materice ide jos neki dan i uz to trazi novalgetol. To boli kao vestica i tad se krvari. Svakog dana u viziti ti pritiskaju stomak, da napipaju koliko se materica spustila na dole. Ja sam ih svaki put refleksno hvatala za ruku da prestanu to da rade. Izvini na detaljima, al meni bi znacilo da sam bila spremna na to. Posle 24 sata te dizu da stanes na noge. Ja nisam mogla da disem kad stanem pa sam morala da mislim na disanje. Gledaj da kad stojis stojis uspravno, jer brze prodje bol. Kad ustajes iz kreveta guraj se rukama i nogama, da ne napinjes trbusnjake. Probaj hodnikom da setas svakog dana. Kad ti bude grozno, misli na to kako ce sutra da bude bolje, jer stvarno hoce. Evo ja sam juce setala psa, 12.dan od CR. 

Pre otpusta imas vaginalni pregled, al je kratak.

*TJ*, veka73 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola zene,evo i mene:)

Ja danas bila u bolnici,ctg uredan ono do 20 koji do 40 ^_^ Grlic jos daleko,otvorena 1cm..nece on nikud kaze dr..

UZ je potvrdio da je posteljica zrela,ima dosta plodove vode,"malisa'' ce najverovatnije biti veci i tezi od brata sad izbaci 4500gr a Strahinja je imao 4400gr...  U subotu idem opet na kontrolu i tako,zovite me Georgina :lol:

 

Strale mi zaspao,ja malo spremam pa cemo do igraonice,tamo mogu popiti kafu sa drugaricom u okviru nje je kafic...Nije nam daleko al cu da se smrznem ne mogu zakopcati jaknu ;)

@Puslice za zakasnjenjem,cestitam si slavu,sledeca ce biti jos bogatija :)

joj, a sto te ne salju na carski kad je beban taaaako veliki? A kad je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana masala veliki.momak. Ne vidim sa telefona kad ti je termin? Jel si prvo dete prirodno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu sada samo da se pozalim da sam lose spavala....uobicajeno budjenje na 2 sata,s tim sto je sada krenuo misic u nozi da boli,tj.da se uvrce svaki put kada se probudim pa odsepam do wc-a. Evo i sada dok sedim osecam kako se polako uvrce pa popusti. A kako je malena glavicom na dole mislim da ce biti sve grdje i da me nece tako lako pustiti...Najgore mi kada sam napolju pa nemam gde ni da sednem nego se ukocim od bola i  cekam da prodje...

Eto malo kukanja od mene za dobro jutro:D

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako se osecate? Ja sam poprilicno malaksala, lose se osecam kao da mi je nego vezao ruke i tako me bole u misicima kad pesacim umorim se i vrti mi se u glavi, da li je neko imao ovakvih problema? Gvozdhe mi je 8,sta mislite da li je od toga? Ovaj moj zamlaceni doktor mi samo dao jos jednu uvece tabletu one mi nists ne pomszu za tri meseca gvozdje je palo od 15na 8a svo vreme ga pijem:-/ neznsm sta da radim samo bi da lezim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve losije spavam, sinoc sam se stalno budila. Sreca pa ujutru duze odspavam. Al nisam bas u formi, bas sam teska. 

Lexy, i meni se to desava, ja bas tesko pesacim. Mislim da je to sto je beba sve teza.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice vrlo moguce posto meni sa prvom trudnocom nisam imala takvih problema pa mi je sada čudno zadisem se kao da trpim sprint slabo mogu i da jedem gadi mi se sve stomak mi je ogroman čini mi se da nšmoze nista da stane u njega:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene svaka kost boli, kukovi ubiše, leđa...

Večeras opet na uz, meriće konačno i grlić i da vidimo šta je sa moždanim komorom... molim Boga da nije porasla.

lexy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabela sta je sa mozdanom komorom? O cemu je rec mozda si pisala a janeznam:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene,ja ne stizem do kompa danas..vodi dete u vrtic,pa nabavka,spremanje kuvanje,pa po S u vrtic,pa bili majstori,pa lez sa S da zaspe...evo on spava a ja rucala :)Prehladjena sam skroz,sva sam zapusena,jaknu ni ne mogu da zakopcam setam polugola<_<

@uciteljice,ninimidi..jeste Strahinja je bio prirodno,sad verovatno idu na to da sam drugorotka i da ce ici lakse,za ne daj Boze postoji carski,ali i ja bih se vise volela poroditi prirodnim putem.

@Isabela,ni ja nisam ispratila sta sa mozdanom komorom,javljaj rezultate UZ :)

@Veko,i meni se misici grce,kad duze lezim na jednoj strani trne mi i noga...A okrenuti se na drugu je proces,a ako S skonta obavezno bude "okreni se mama";)

Bas osecam pritisak dole i sve mislim sad ce,ali nece Nole,lepo mu unutra,stvarno ne znam kako mu nije tesno,meni njih zao.....

 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošli ponedeljak je dr izmerio da je moždana komora 9.5 mm a granica je 10 mm ako pređe tih 10 moram ići dalje na analizu. 

Čitala sam svašta ali neću unapred da brinem.

Baš me sad hvata frka. 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene,ja ne stizem do kompa danas..vodi dete u vrtic,pa nabavka,spremanje kuvanje,pa po S u vrtic,pa bili majstori,pa lez sa S da zaspe...evo on spava a ja rucala :)Prehladjena sam skroz,sva sam zapusena,jaknu ni ne mogu da zakopcam setam polugola<_<

@uciteljice,ninimidi..jeste Strahinja je bio prirodno,sad verovatno idu na to da sam drugorotka i da ce ici lakse,za ne daj Boze postoji carski,ali i ja bih se vise volela poroditi prirodnim putem.

@Isabela,ni ja nisam ispratila sta sa mozdanom komorom,javljaj rezultate UZ :)

@Veko,i meni se misici grce,kad duze lezim na jednoj strani trne mi i noga...A okrenuti se na drugu je proces,a ako S skonta obavezno bude "okreni se mama";)

Bas osecam pritisak dole i sve mislim sad ce,ali nece Nole,lepo mu unutra,stvarno ne znam kako mu nije tesno,meni njih zao.....

 

Svaka cast tako velikog bekana prirodno :wub: 

Jel uzimate magnezijum? Ja sam ga uzimala od 7.mes svaki dan sto zbog grceva sto zbog toga da nema kontrakcija preranih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu sada samo da se pozalim da sam lose spavala....uobicajeno budjenje na 2 sata,s tim sto je sada krenuo misic u nozi da boli,tj.da se uvrce svaki put kada se probudim pa odsepam do wc-a. Evo i sada dok sedim osecam kako se polako uvrce pa popusti. A kako je malena glavicom na dole mislim da ce biti sve grdje i da me nece tako lako pustiti...Najgore mi kada sam napolju pa nemam gde ni da sednem nego se ukocim od bola i  cekam da prodje...

Eto malo kukanja od mene za dobro jutro:D

Opet ja padobranac, ali moram da kazem Veko da te razumijem za ovo bolno ziganje u preponi i nozi.

I meni je bilo jako cesto pri kraju. Ma od sedmog je vec pocelo. Jednom sam bila sa mm na selu, setali, bilo nas je jos.

U tom momentu sam tako ciknula na glas, da su svi izbečili oči u mene. Bas zaboli. Izdrzi jos malo!

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isi, javljaj. Nisu ta njihova merenja tako tacna

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi,cekamo da se javis,kao sto Nale kaze njihova merenja,hmmmm....Ja kako sam isla uporedo do proslog meseca kod 2 dr., kod jednog mala u zaostatku 7-10 dana,kod drugog naprednija za isto 7-10 dana. Softveri im se razlikuju i merenja takodje. Ako ti bude,ne daj boze,preko 10mm,vidi da odes i kod nekog drugog.  To sam ja trebala da uradim pre horionskih cupica,ali jbg.,pa bar sam posle toga isla kod dva dr.

Evo prekjuce kada sam bila na UZ,ovaj moj uklapao bukvalno velicinu butne kosti sa velicinom glavice i stomaka,tako da je mala prvo bila 2400, a onda 2500g...pa sada ti veruj i budi pametan....

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse uz tacno da odredi a narocito kilazu bebe. Meni su prvo govorili mala beba pa bice tu do 3200g a on se rodio sa 3700 g. Lepo mi jedna sestra tamo rekla kad se rodi videces. 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za kilazu je posebna sprdnja,jer ako je razmak temenih kostiju veci ili obim glavice,automatski je krupnija beba sto nema veze uopste. Mislim da bas retko pogode,obicno po 500g ofuljaju.

Ko se seca,ne seca,ja sam horionske cupice radila (a htela sam  Nifty test) pod moranjem jer je dr.izmerio NT preko 3.5mm,da bi posle toga par nedelja konstatovao kako je NT odjedno manji od 2mm i da smo 'mozda' prerano uradili merenje... Tako da,sta reci....

učiteljica i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast tako velikog bekana prirodno :wub: 

Jel uzimate magnezijum? Ja sam ga uzimala od 7.mes svaki dan sto zbog grceva sto zbog toga da nema kontrakcija preranih. 

meni je prepisan magnezijum u prosloj tr zbog grceva u nogama al mi nesto nije pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.