Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A ova mala sto mi vec nedostaje, to je suvisno i pisati, mislim da mi teze pada odvajanje od nje nego sve ono sto me ceka posle carskog. A ovaj put ce potrajati dok ne budemo ponovo zajedno, 10-tak dana min. Malopre mi kaze na tel. " dodji mama, duso moja":( I tako.........

Sto se mene tice, ja sam za to da me porodi do kraja ove nedelje, mislim da je dovoljno zreo da ide napolje, al' dobro, kako dr. kaze, naravno da je za bebu dobro da bude sto duze u stomaku. Upala sam u super sobu, nas dve smo tu, imamo svoje kupatilo, milinka.

veka73, kaficica i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, Sunce, tebe doca nece da poradja, kaze bolje za bebu da bude sto duze u stomaku, mene ovaj hteo jos prosle subote, ja kazem bolje za bebu sto duze, on kaze ajde ne vadi se na bebu sad :D

Videla sam bepca, bio je kod mene popodne jedno 2 sata, doveli mi ga sitog <_< kad je poceo da se meskolji ja uzmem da mu dam sisu, dolazi doktorka i kaze "aaa, tesko cete vi dojiti sa tim bradavicama" , ja se upisah od smeha, kazem "doktorka, ja sam prvo dete dojila godinu i tri meseca", nista mi nije rekla, samo se okrenula i otisla, ja stavila dete na dojku, vukao je malo, nije mnogo, ali krenuo je kolostrum, bice to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Sunce rastuži i mene tvoja ćera :(

 

Uglavnom, dođoh sa pregleda, beba naprednija za 2 nedelje. Kaže baš je krupna, 1700gr za 30. nedelju. Da malo povedem računa sa slatkišima i da unosim više vode zbog plodove vode. A kad je čuo da sam ja rođena sa 4.5 kg onda mu je bilo jasno :D

Moram da dođem ponovo za 10 dana da isprati neki parametar vezano za moždanu komoru.  Neću unapred da se brinem, još je ispod te neke granice pa samo da isprati. 

Puslica i Suncokret volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, gladna sam kao kuce, danas su nam dali caj <_< sutra se nadam keksu, a ako ne daju mm ce da mi donese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce, sinak mali znaci nisam znala. Jao T ce batu da dobije. A mogu misliti kako ti je nedostaje ti ona... sad ce to jos malo pa da se svi lepo druzite :wub:

Seko,e tako i meni rekli za bradavice ali sam im dokazala da nisu u pravu. Ne znam stvarno sta im je cilj da ne dojis strasno. Jel ti cudno sto je sad to drugi bekan a ne S. Meni to bas pada na pamet ako Bog da da dodjem do tog stadijuma :D 

Suncokret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, seko, cudno je :D mada Strahinja odavno vise nije beba. Ma smesno mi bilo jer su mi bukvalno istu stvar rekli i prosli put, tako da sam morala gospodji da kazem, a ne opterecujem se time uopste, pobogu pa do juce sam dojila, mogu valjda ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bf, cestitam od srcaaa!!♡♡♡♡ Uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika je sto svi sa drugim djetetom imamo vise samopouzdanja pa je lakse. Dok sa prvim budemo tako nesigurni, a oni nas samo ubijaju u pojam umjesto da nas ohrabre:angry:

Brezica i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, Puslice. To me i cimerke pitaju, sto ti tako kaze, da ti ubiju volju za dojenjem? Jbm li ga, to samo one znaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BF,cestitam i zelim sve najbolje tebi i tvojoj djeci.

Inace,kada cujem ovakve divne vjesti,uvijek se sjetim mirisa tek rodjene bebe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BF,zelim ti prvo sto pre da se najedes,i odlicno sto se ne obazires na glupe komentare. A jel mozes da trazis da ti mezimce donesu gladnog a ne sitog? Posto vidim iz posta da nisi zadovoljna sto ga donesose sitog.

Nale i Danica izadjose danas,procitah u caskalistu,krenulo joj mleko sinoc pa ima nekih problemcica ali mislim da ce brzo to resiti.

Nadam se da ti je bolje i da te rana ne boli mnogo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi,i ja sam imala 4.5kg, moj brat 5250g,pa ocekujem da i ova mala bude vise na mene. Isto je i meni dr.rekao da je krupnija,ali mu rekoh za kilaze pa vise ne komentarise. A i to nema veze sa slatkisima,nego je cista genetika po meni. I ja jedem slatko boga mi u lepim kolicinama,al to mi prija,sta da radim. Secer mi je ok,OGTT isto,pa ne vidim problem.

A pride nemam ni gorusicu ,pa ce da bude i mali celson na majku :D

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci. I ja sam imala blizu 4.5kg, mm preko 5kg, ocekivala sam da beba mora da predje 4 i to mi je bio jedan od vecih strahova prosli put, ali ona je imala "samo" 3790 gr. Za mene je bila mala beba, ali za babice i doktore jedna od vecih ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jeste, seko, cudno je :D mada Strahinja odavno vise nije beba. Ma smesno mi bilo jer su mi bukvalno istu stvar rekli i prosli put, tako da sam morala gospodji da kazem, a ne opterecujem se time uopste, pobogu pa do juce sam dojila, mogu valjda ponovo.

Ma naravno da mozes samo lupetaju. Ljubi mi sestrica :wub:

Razlika je sto svi sa drugim djetetom imamo vise samopouzdanja pa je lakse. Dok sa prvim budemo tako nesigurni, a oni nas samo ubijaju u pojam umjesto da nas ohrabre:angry:

Izmenjeno od strane učiteljica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako Puslice. Katastrofalni su. I onda se posle cude sto trazis pomoc na netu kao mani se interneta. Pa kako da se manem kad mi vi niste dali savet i podstrek. <_<

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, prvi dan posle cr donose bebe samo na kratko, jer realno jos nismo spremne da brinemo o njima, danas se vec nadam da ce biti duze, mada jos uvek primam infuziju i imam kateter, pa nisam mnogo pokretna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke!

Bf super za bebana,a jesi li rekla kako se zove?

Ja juce dete poslala u Bor,bila je tako srecna sto ide.Barem nece ovde strepeti za mene dok sam u bolnici.I odmah posle toga otisla u porodiliste na pregled.Vratili me kuci,kazu tu sam jaaaako blizu,otvorena cetiri prsta,vodenjak samo sto nije pukao...I tako,bolje da sedim kuci,nego tamo.Sad samo perem,cistim....

Sunce,mnogo me je rastuzila tvoja cera...Moja nece sa mnom da prica,i bolje,ovako bih samo ja plakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, veceras ce to imam osecaj. Super sto si malo macence poslala da nije tu bilo bi joj gore kuci bez tebe, ovako zamislja da ti nju cekas kuci, a ne ona tebe. 

Samo da dobro prodjete ti i tvoj deckonja!

Mene je nocas tako jako noga zaboljela da sam poludjela, morala sam popiti paracetamol da se smirim.

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Puslice....bas si lepo ovo rekla i umirila me bas.

Kako te je zabolela noga?Jel to prvi put ili inace imas problema sa nogom?

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom mi se desilo prije mozda desetak dana da me je tako zaboljela noga. Ne znam sta je, mozda sam tako lezala da mi se nesto prikljestilo, mozda vena... Jurtos nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su pocele prepone zatezati i to bas, bas. A prsti na rukana da mi trnu iz cista mira....pojma namam zasto. Do pre par dana trudnocu nisam ni osetila, a sad sve zivo me sastavi.... Sad vec jedva cekam da se porodim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam, juce je trebalo da odradm glucose test, ali se nesto nisam razumela sa doktorkom pa je vec bilo kasno. Uradicu ga prekosutra. Ali, sad citam da se on radi od 24-28 nedelje. Da li je problem ako ga uradim posle 28.?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigle kuci juce. Odustala sam od dojenja. Imala sam paklenu noc poslednju od bolova u grudima, pa su me dve babice rucno tretirale. To ne zelim ni neprijatelju. I posle te torture stanje je jos gore. Ja nikada sebe nisam zamisljala da dojim ali sam eto htela da probam. Zaustavljam sad laktaciju tabletama i u bolovima sam ali podnosljivim. Pazim da ne bukne temperatura. 

Inace sa Danicom se lepo snalazimo mm i ja. Radimo kao onaj tim u formuli 1 kad formula stane a oni brzo rade sta sve treba :) 

Cim je presvucemo i nahranimo ona spava 3 sata i sve u krug. Upravo prducka :D

Stavljamo i kapi zbog te infekcije oka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.