Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja nikako da stignem da vam se javim, u petak prošli su nas pustili kući i od tad je žurka, u smislu da imamo grčiće :( pa nestignem da vam se javim. 

 

Čestitam svim mamama koje su se u međuvremenu porodile, a ja to propustila :) 

 

Ljubim vas puno sve!

Judy, Puslica, veka73 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, imas li plazmu? Ja nisam duze jela, cini mi se, tek treci ili cetvrti dan da su nam dali neki griz i krompir pire, ljudi moji, nista sladje u zivotu nisam pojela :D a do tada sam bila na caju i keksu :unsure:

nataša p., Cupavica i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsili sa pregledom,po UZ smo 34+1,prednjacimo 10 dana i teski smo oko 2200g:) ,mada je malo glavatija pa mislim i da smo malo laksi.

Protoci dobri,plodova voda dobra,posteljica i dalje 2.stepen (na svu srecu),grlic pregledao rucno (posto vise ne moze vag.sondom),skracen 0.5-1cm ali i dalje zatvoren,na CTG-u bili 20min.,ocitao 2 male kontrakcije,dr.kaze da je to super. I kontrola ponovo za 10 dana. 

Pa valjda cemo da preteramo jos jedno 4 nedelje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok da da Stipacice sisa! Ja joj kazem da ne zelim sa me stipa, a ona mi gura ruku u spavacicu kao samo nesto da vidi. Svasta. 

Blue kazu mu da tek sutra smem plazmu. A danas smem tri jogurta i supu i caj. Crkavam od gladi.

Ivana BUREK MMMMM. JOJ. 

Teram se da ustajem.

Ne znam da l da stavljam Danicu na prazno ili da cekam da nadodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo Sunce :wub: e nisam bas ispratila jel ce cura da dobije batu ili seku? 

Batu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale stavljaj se obavezno ako smes(mislim ako ne pihes neke lekove) jer dok ne nadodje ide kolostrum veoma bitan za beku a i ucite se da sikite. Ja sam Vasu stavila da siki (nije imao mnogo sta) vec tri sata od porodjaja). Ako smes stavljaj obavezno ;) 

Uf bas je to nezgodno za cr i hranu. Ja sam odma jela i to sam mislila mora kao nesto lakse tipa plazma  a ovi kakva plazma,pljeskavicu da ti donesu jer nisam jela ceo dan kao mora snaga da se povrati tako da sam to jela ali sam se prirodno porodila to je drugo. 

Puslica i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodjoh kuci, ctg dobar. I tako... nesto sam nestrpljiva, jedva cekam pon. da legnem u Front, da se to polako zavrsava, na prvom mestu da se psihicki rasteretim, da ne razmisljam kako ce biti ovaj put, da udjem u 38-mu nedelju i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, meni je mleko nadoslo treci dan od operacije, polako. Ali "stipacica sisa":lol::lol:u jes' vala, kad te ista dohvati, sve zvezde vidis^_^

Ja npr. uopste nisam osecala glad za tih 3 dana koliko nisam jela, ali uopste:mellow:

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce nisam bas ispratila jel si morala i ovog puta trudnocu da odlezis ili si bila aktivna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko mora na carski zakon je spinalna, brze ti daju i da klopas. Samo sto se ja spinalne bojim, pa ne smijem da trazim, imam losu genetiku. 

E to za mlijeko mi nije jasno, meni vec curi kolostrum, tako je bilo i u prvoj, da li mi je zbog toga brzo nadoslo? Da ovaj put budem spremnija. Jer to mi je kosmaran dio posle poroda. Rana mi je bila mala maca, kako su me dojke i bradavice namucile. Jos kod mene nema nista ja sam mislila da nece ni biti mlijeka... 

Veko, i meni ovo cedo glavato. Prvi sin mi bio sica, pa me ovo u pocetku brinulo, al valjda je sve ok!

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce nisam bas ispratila jel si morala i ovog puta trudnocu da odlezis ili si bila aktivna? 

Nije bilo kao prosli put, ajde da kazem, negde izmedju, i da sam htela nisam mogla da mirujem ceo dan, jer je mala sa mnom bila sve vreme dok mm ne dodje sa posla, znaci, sve oko kuhinje, igranje se sa njom, itd... izlazili smo i u park po malo, ali sam gledala kad god mogu da lezim, dok citamo pricice i sl. imam tu srecu da imam stvarno mirno i razumno dete. Kad mm dodje, sve prepustim njemu sto se nje tice, osim spremanja vecere i pranja sudova. A pravila sam i palacinke i kolace, mesila mekike i 'lebac:Dbolje neko predhodni put, svakako.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bilo kao prosli put, ajde da kazem, negde izmedju, i da sam htela nisam mogla da mirujem ceo dan, jer je mala sa mnom bila sve vreme dok mm ne dodje sa posla, znaci, sve oko kuhinje, igranje se sa njom, itd... izlazili smo i u park po malo, ali sam gledala kad god mogu da lezim, dok citamo pricice i sl. imam tu srecu da imam stvarno mirno i razumno dete. Kad mm dodje, sve prepustim njemu sto se nje tice, osim spremanja vecere i pranja sudova. A pravila sam i palacinke i kolace, mesila mekike i 'lebac:Dbolje neko predhodni put, svakako.

Znaci aktivna trudnica super draga. T je divno dete. :wub: U trecoj trudnici ce da trcis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko mora na carski zakon je spinalna, brze ti daju i da klopas. Samo sto se ja spinalne bojim, pa ne smijem da trazim, imam losu genetiku. 

E to za mlijeko mi nije jasno, meni vec curi kolostrum, tako je bilo i u prvoj, da li mi je zbog toga brzo nadoslo? Da ovaj put budem spremnija. Jer to mi je kosmaran dio posle poroda. Rana mi je bila mala maca, kako su me dojke i bradavice namucile. Jos kod mene nema nista ja sam mislila da nece ni biti mlijeka... 

Veko, i meni ovo cedo glavato. Prvi sin mi bio sica, pa me ovo u pocetku brinulo, al valjda je sve ok!

I meni je kolostrum krenuo bas rano oko 5.mes trudnoce vec sam imala tufne na majicama od njega a pred porodjaj da ne pricam. Mlekce nadoslo treceg dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zene gde ste :) nisam ulazila skoroooooo

jel ima nesto novooooooooo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa CESTITAM,CESTITAM,CESTITAMMM...

Danica :wub: prelepo ime

Natasa kad se osvrnem na svoj prvi porodjaj,meni je vodenjak pukao kad sam ustala sa stolice taman zavrsila veceru(sva sreca:lol:)Porodila sam se sutradan u 12h,i bila sam uzasno gladna.Iz sale za porodjaj,muzevi zene uglavnom cekaju u onom hodniku sa cvecem,jedino je mene moj sa burekom i jogutom:D

A da ne jedem tri dana ja bi ubila nekog-_-

:D slatko sam se nasmejala

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BF jel nedelja dan D? Ima li frke? :)

 

Uh i ja ne podnosim glad nikako, moraću da ponesem kilogram plazme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, u nedelju, hvata me frka pomalo:ph34r: danas ceo dan imam kontrakcije, samo da ne krene ranije. Danas sam se izdepilirala, sad sam spremna :D

Sa srećom BF :) Uskoro ćeš postati mama ....

Još ne mogu sebe da zamislim kada dođe dan D a tek kako ću se snaći kada se rodi ovaj mali sportista  :babycrib:

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima koji su cestitali rodjenje moje Danice! Jedva cekam kuci. Grozno mi je ovde

Blue srecno u nedelju!

Judy, *TJ*, veka73 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BF,kako si se bre izdepilirala??? Pa zar te ne boli sada jos vise? Mene vala i brijanje sada boli,a ne da me jos i gule...

I ti evo na dan od dana D hehe,jos samo malkice i eto i malog princa,taman deckonja za malu Danicu:babymommy:

 

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Judy :) ja vec jesam mama :D

Hvala, Nale :wub:

Ja sve nešto presefim da ima ovde i mama sa dvoje ...troje dece kod kuće pa mislim da je svima prvo kao i meni :)

Ali kako vidim svaki porođaj je iskustvo kao da je prvi put. Drago mi je da ovde saznamo štošta iz vaših iskustava tako da nema panike...mislim :) 

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,a sto ti je tako grozno,osim nejela,bas me zanima? Koliko vas je u sobi,kakve su ti cimerke? Mislim,sto jes jes,uvek je bljak, ali tu je malena Danica da te oraspolozi,po meni bolje zbog tebe i rane da si tu,da se malo sve to smiri. Jel ima najave kada ce vas pustiti?:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, Judy, svaka trudnoca je prica za sebe, i sva su deca razlicita :D

Veko, lepo, kod kozmeticarke, komplet me sredila, nije bolelo vise nego inace.  Al ja se depiliram sigurno vise od 15 godina, mnogo sam dlakava :ph34r:

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judy,kako da nema panike? Ja svakim danom sve vise u panici sta cu i kako cu,za porodjaj manje-vise,cu da prezivim,ali kada dodjemo kuci,eeeeee:( Nesto razmisljam,42 god.imam neobavezan i slobodan nacin zivota a uskoro se sve to menja. Navikla da spavam kad hocu,jedem kada hocu,zivim kako hocu,i mm i ja,i sve to za mesec dana treba da se promeni i da se podredi jednoj maloj osobi. Puf,spremam se ja ali nisam nesto sigurna u sebe,valjda kada je budem videla onda ce se sve to iskristalisati:D  

nataša p. i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.