Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

kod nas jos nista, i ja imam te kontrakcije bas cesto ali nista me ne bole, uopste ne kapiram kako?? Prvi porodjaj mi je bio indukovan, tako da sad ni ne znam kako bole prirodne kontrakcije, mada mislim da kad se primaknu da ne mozes da ne osetis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro lubenice, kad smo vec to :). Nadam se da ste sve dobro. Meni se juce bebac spustio da mi je bilo tesko i da hodam, imala sam osjecaj kao da mi cjepa stidnu kost. Takodje ponekad osetim kao da svira gitaru sa mojim mokracnim kanalima, identican osjecaj kao da zategne zicu prstima i pusti :), i imam ono nedefinisano pucketanje u stomaku. Sad je bolje. Ja kontrakcije jos nisam osetila ili ih ne znam prepoznati, nesto jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel nam spisak sad izgleda ovako :

  1. MimaS 11.07.2013.
  2. Buvie 11.07.2013.
  3. Mian 16.07.2013
  4. Voljena žena 17.07.2013.
  5. Ivana1985 19.07.2013
  6. VelNes 24.07.2013.
  7. BgB 24.07.2013.
  8. Maja:) 24.07.2013.
  9. blondy 27.07.2013.
  10. Djadja 02.08.2013
  11. goricakis 03.08.2013.
  12. ljubi 05.08.2013.
  13. svejedno 14.08.2013.
  14. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  15. Cvrlee 22.08.2013.
  16. milena026 23.08.2013.
  17. Marijachi 24.08.2013.
  18. Ivanica85 24.08.2013.
  19. Nena82 25.08.2013.
  20. Mali crv 06.09.2013.
  21. Sanjabre 10.09.2013.
  22. Malagarava 13.09.2013.
  23. Tangerine 15.09.2013.
  24. Magarence 03.10.2013.
  25. SuperStar 09.10.2013.
  26. Fox 16.10.2013.
  27. Neca79 20.10.2013.

ljubi i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja, i jaaa, i jaaa! 'ocu i ja na spisak!

Munche cestitamo! Javi nam se uskoro sa utiscima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Munche nam je sisla sa spiska :) sve najlepse od mene :*

CESTITKE :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo ova 37 nedelja nikako da prodje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja, i jaaa, i jaaa! 'ocu i ja na spisak!

Munche cestitamo! Javi nam se uskoro sa utiscima.

Joj izvini, mislila sam da sam preuzela zadnju verziju, kako te nema. Kad je termin i jel plavo ili roze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj izvini, mislila sam da sam preuzela zadnju verziju, kako te nema. Kad je termin i jel plavo ili roze

Jesi ti uzela dobar spisak, ja sam se sad upisala, u temi "spisak trudnica", ali nisam sebe dodala na spisak. Elem, 13.9. plavo :)

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi ti uzela dobar spisak, ja sam se sad upisala, u temi "spisak trudnica", ali nisam sebe dodala na spisak. Elem, 13.9. plavo :)

Izmenjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, 'oćemo li biti cimerke u porodilištu?

Pa moguce...mada vidim pominjes Zemun, ja cu na Zvezdari, a bilo bi super! Inace imam 2 poznanice kojima je termin 13, 14. Sto kaze moja koleginica "to bila neka zurka u decembru?"

A propo price o babi, prababa moje drugarice prepricava porodjaj: " Ja na njivi kad me nesto zabole stomak, ja se napnem par puta, kad ono dete! Uzmem, prepovijem ga, zakoljem petla i nakopam krompira i pozovem komsiluk na cast" :o

BgB, mian, VelNes i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazala sam pregled za utorak, ali me zanima jel jos koja od vas imala slicno neprekidno tvrd stomak?

Meni se dogodi da mi ceo stomak bude neko vreme bas bas tvrd i napet, valjda su to te kontrakcije. Mama me stalno pita da li me bole i ledja (to je njoj siguran znak da je pocelo), tako da ja bar ocekujem neki bol u ledjima.

Ali videcu da li sam se pomerila od onog jednog prsta za par dana, jer idem na pregled. Danas sam ocistila neku sluz (ne znam da li je to sluzni cep), jer nisam videla nikakvu boju, bilo je nekako svetlo zuckasto. Ali to ranije nisam vidjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je babica na porodjaju rekla da ti nihovi brojevi do koliko idu kontrakcije zapravo nista i ne znace jer sve zavisi od zene, neka ce osetiti i kontrakciju jacine 10 a neka nece ni onu od 60. To mi je pricala zato sto sam se ja cudila koliko visoko idu kontrakcije a ja nista ne osecam i jos se zezam tu s njom i sa mm-om. A bila sam prikacena na CTG jer mi je vec pukao vodenjak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim pričate o bh kontrakcijama. Ja to nisam osetila, ili nisam znala da prepoznam. Meni su najveći problem u trudnoći bile (i sad su) otečene noge, eto iskreno.

A što se baba tiče, moja baba je veliki pesimista, i imala je jedan porođaj, koji je bio navodno jako težak, povraćala je celu trudnoću, pa i dok se porađala. I sad svaki put kad me vidi ima komentare tipa: "jao jadnice, tako mi te je žao! znam da je jako teško", ili ohrabrujuće: "sigurno ćeš imati težak porođaj!".... A ja ne mogu da joj objasnim da mi nije teško ništa, osim što mi teško pada nestrpljivost, i ne mogu da je ubedim da se ne plašim porođaja (ona misli da se moraš plašiti). Ali, moja baba je takva, pesimista par ekselans, i kad je čula da sam ostala trudna rekla je: "jao, sigurno ćeš se jako ugojiti!" :lol:

mian, neca79, BgB i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi, nije ni čudo što nama s..u da smo razmažene...

Moja baba se juče baš raznežila kad je pričala kako su bebe najslađe ujutro kad se probude, pa kako svakog dana doživljavaš s njima nešto novo... Pa kako su otac i stric posle nekog vremena postali svesni jedan drugog pa se tražili čim se ujutro probude... Pa kako su ih tada povijali kao kifle pa ih vremenom postepeno odmotavali...

O Zvezdari sam čula samo dobre komentare što se tiče osoblja. Uslovi inače kao nisu nešto (ne znam za tebe, ali ja sam nekako u fazonu da svakako ne očekujem hotelski smeštaj), ali doktore i sestre jako hvale. A i za Zemun sam čula da imaju fantastične lekare i sestre, plus muž je našao neku 'vezicu', zato sam ih i odabrala. Samo bih volela da i on bude na porođaju, ali šta je, tu je.

Ja idem privatno kod jedne dr sa Zvezdare, jos i pre trudnoce sam isla kod nje. Meni jedino gadno pada onaj zajednicki wc, ali sta je tu je. Pre 3 godine sam lezala na ginekologiji u Misovicu, gde je stvarno kao hotel, divno, cisto, svaki dan cista posteljina, cisto kupatilo :rolleyes: ... i osoblje je skroz ok. Ali posto mi je trudnoca rizicna, ja se drzim ove dr pa makar bila u vojnoj bolnici iz 2.svetskog rata. Mozda panicim al znate kako kazu, koga zmija ujede taj se i gustera plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimaS se jos nije javila???

Sad je vec izvesno da ce i ona sa spiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šališ se ili ozbiljno? :mellow:

jako ozbiljno -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine kad pričaš o babama,moja je rodila osmoro dece u nedođiji.Priča kako je uhvatilo dok je nosila lijesku sa brda,pa se porodila,obmotala strica u ponjavu,kako ona kaže pa u ruke,a lijesku preko leđa :o .

Nismo mi razmažene nego isprepadane,one su se porađale spontano,u prirodi,u čučećem položaju,nekako sve prirodno.Sad ti zariju u vene sto čuda,aparata,svi te pipaju koliko si otvorena,pa se ti sad opusti.A biti opušten je najbitnije.

mian, blondy, anisoptera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche cestitam!!! :wub: :wub: :wub:

Kod menejos uvek nista...stomak mi se malo spustio, sto u predhodnim trudnocama nisam primetila.

Danas sam generalno oribala kuhinju, mm je sve pomerao....sve u nadi nebi li pokrenula bebca, a rezzltat je uzasan bol u krstima!

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, u pravu si. sto vise informacija to smo prestravljenije. Kod mojih na selu gledam ove bivse i sadasnje trudnice, jedna klinka 17 god trudna ( udata), a u 3,. mesecu radila zvezdu :blink: Nit se ta boji nit misli, a porodice se najnormalnije, bez vezbi disanja, skolice i ostalog. Kao i sve ostale.

A ja na svaki trzaj trcim kod dr, pretrazujem internet, da se niiiista ne prepusti slucaju.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prababa je bila babica tako da se moja baka sva tri puta lepo porodila kuci uz njenu pomoc....kako je baka pricala,nije to nikakva nauka,malo pretrpis,gurnes i eto ga :)

Nedavno sam upoznala trudnicu koja je u svojoj trecoj trudnoci prvi put u osmom mesecu otisla kod lekara i to da bi se dogovorila za carski rez... Emancipovana zena iz velikog grada. Jbg,ja nisam toliko hrabra :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava,bas sam mislila na tebe...Jesi li bila kod hematologa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čestitke novim bebama i mamama! :wub:

pomera se spisak nema šta!

meni oktobar još uvek daleko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine slazem se s tobom,ja bi najradije kuci rodila dete,i bez ikakvih lekova I infuzija,lekove koje sam pila s pocetka trudnoce sam sama prekinula,tolika hemija mi nije potrebna,sve sam nadohnadila zdravom ishranom i hvala Bogu nije mi nista,nikada ne pijem lekove,sem isljucivo da imam problem i velike bolove.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.