Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro i od mene...

Dobrodoslica novoj clanici...

Svejedno jel si ti bese u Mirijevu?Bravo za sredjene papire,ja ih nemam.Krvna grupa moze iz prve trudnoce,to je uvek isto.

Cipelic,odmaraj i mani se svega.

Inace jos uvek se nisam porodila.I meni kao i Nadji isto mokre gacice stalno.Sutra idem na uz i ctg,pa na osnovu toga mozda se javim u porodiliste.Juce ceo dan sa decom bila na Kalisu,mislila sam uvece da CU PORODIM,ali nista.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče krvne grupe - pišem za Novi Sad, morate imati originalan dokument kod sebe o krvnoj grupi, i to NI SLUČAJNO sa devojačkim prezimenom. Njima treba predati fotokopiju, a original dati na uvid, jer vam original NIKADA neće vratiti. Ja sam se učila na svojim greškama, pa sam nedavno treći put vadila krvnu grupu, za treću bebu. Sad taj papir čuvam ko oči u glavi.;)

Meni oba puta vratili orginal.  I svaki papir koji sam dala. 

Uco,Svejedno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Bolje je od jutros, mada pritisak stomaka je i dalje tu, ali manji. Krvnu grupu i sva dokumenta su mi vratili posle prvog porodjaja. Tako da to imam. Macko, Nadja, pojacan vodenast sekret je jedan od znakova pocetka porodjaja. Tako kazu. Ajd da se sutra obe javite sa lepim vestima!

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mamice,kako ste danas? Ja poslednja 3,4 dana kako ustanem ujutru,jedem nesto malo i moram opet da legnem,jer nemogu da sedim,ni da setam,bas mi je tesko u zelucu,brzo se umaram,a jos sam i prehladjena. Nocu mi je jako tesko da zaspim,ne zbog toga sto nemogu da se namestim,nekako  sam nasla polozaj koji mi odgovara,nego se budim na sat vremena jer se  ukocim,pa kada se okrenem na drugu stranu umesto da se odma uspavam,mene pocne nervoza da hvata i gluposti mi prolaze kroz glavu i onda se jos vise unervozim,srce pocne jace da lupa i nemogu da zaspim. Mene psiha ubi,uzas,neznam kako da se malo opustim,bilo bi mi mnogo lakse da zaspim,a i onda bi lakse funkcionisala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mamice,kako ste danas? Ja poslednja 3,4 dana kako ustanem ujutru,jedem nesto malo i moram opet da legnem,jer nemogu da sedim,ni da setam,bas mi je tesko u zelucu,brzo se umaram,a jos sam i prehladjena. Nocu mi je jako tesko da zaspim,ne zbog toga sto nemogu da se namestim,nekako  sam nasla polozaj koji mi odgovara,nego se budim na sat vremena jer se  ukocim,pa kada se okrenem na drugu stranu umesto da se odma uspavam,mene pocne nervoza da hvata i gluposti mi prolaze kroz glavu i onda se jos vise unervozim,srce pocne jace da lupa i nemogu da zaspim. Mene psiha ubi,uzas,neznam kako da se malo opustim,bilo bi mi mnogo lakse da zaspim,a i onda bi lakse funkcionisala. 

Mene s vremena na vreme uhvati strah i lude misli. Kontam da je i to normalno u ovom periodu, al moglo bi i da me obidje malo. Nocas se sto puta budila. Al ajd proci ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li ste vi mamice koje vec imate decu,radjale u terminu? I neznam da li ima veze na koliko ste dobijale,ja kada ukucam ovde preko bebca da mi izracuna,po onome kako sam dobijala na 30,31,32 dana,termin mi se onda pomera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja kazem,moglo bi da me obidju malo te misli,kad pogledam neke trudnice super im je,super se osecaju,mogu da jedu,jedino sto im je problem sto nemogu dugo da setaju,pomislim da samnom nesto nije uredu. :( Ja najveci problem imam sto mi se beba tako popela do zeluca i stiska i ona nemogu da jedem i da lepo disem,a imam taj prolaps,pa mi srce jace lupa,pa me onda dodatno hvata i strah i trema i panika i sve redom. Vise bi volela da me to hvata jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje,a ne ovako svaki dan, Ja se izvinjavam sto stalno nesto negativno pisem,ali mi je lakse kada to podelim sa nekim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki nemaš koristi od takvih misli. Porođaj je bolno iskustvo, ali tog dana ćeš biti neopisivo srećna i sva ova strepnja će ti se učiniti bespotrebnom. U naaaaaajvećem broju slučajeva sve prođe kako treba. Bol koji se javlja postepeno raste i nekako se navikneš. One sekunde kad beba izađe prestaju naponi i osetiš veliko olakšanje. Ne slušaj sumorne priče o paklenim porođajima, prijatno ćeš se iznanaditi kad vidiš da i tamo rade ljudi koji žele da ti pomognu. Dobro, nisu baš svi nasmejani.

A onda, kad ugledaš svoju bebicu, momentalno se zaljubljuješ i stalno gledaš u nju i misliš o njoj.

Ja imam dva dečaka koja sam rodila 4 dana posle termina. Sada čekam devojčicu, bezbrižna sam i veoma srećna.:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo jeste. :wub:Secam se kako sam se osecala kad sam se porodila..nisam mogla kez da skinem sa lica. Osetis tako neki ponos kao da si jedina na svetu koja je rodila bebu. :wub: al da se ne varamo, boli kao nista. Al cim se porodis, bar prvih sati nema bola, dok traje anestezija ako te usivaju. Posle vec mozes da popijes brufen ili nesto drugo protiv bolova kad pocnu da se javljaju. Ja sam prvu trudnocu prosla opustenije. Sad vise strepim, al tu krivim i informacije koje mi bas nisu trebale. A te luckaste misli me uhvate po nekad. Sad jedva cekam da udjem u deveti pa da nasa bebi izadje. Inace prvo dete sam rodila tri nedelje pre termina.

miliccam, Mamino i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene dr slala po dva puta u svakoj trudnoci na odredjivanje krvne grupe, iako sam rh+ i nikada nisam primila krv, a u trecoj kaze ne treba. Vracali su mi svaki put sve papire. Od krvne grupe imam sad 4 :D  pa bice jedan i za mene. ;) 

Macko, ti to cekas mene. Ja se poradjam do kraja sledece nedelje, takav mi je plan, hahaha, taman stizem i kod zubara sutra ili prekosutra.

Dr mi je u dz Stari grad, a ja jesam na M, ako me to pitas. 

Chipsym i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva trudnoća, ali jedva čekam da se upoznam sa mojom devojčicom :)

Čula sam da boli i sve i spremna sam na sve, pa nek boli koliko hoće, i to prodje :)

Mada, nikad se ne zna. Možda budem najgora tamo kmeza :D koja samo vrišti. Nadam se da neću, ali kako god :D

Što se tiče moje krvne grupe, meni dr dala da mi vade krv, pošto imam knjižicu dobrovoljnih davalaca, ali na devojačko prezime, međutim kad sam otišla tamo da radim oni mi opet stavili na devojačko.

Na kraju mi je rekla u fazonu nema veze, ovo ponesi pored ostalih papira sa sobom u bolnicu :D

Tako da džabe smo krečili, al' 'ajde :D

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Definitivno setnje nema do porodjaja! Sad isla u dz po doznake jedva dosla kuci. A dz mi nekih 150m od kuce, mozda i blize. Opet onaj osecaj da moram da pridrzavam stomak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Cipelica :( odmaraj draga samo dok ne udjes u 9.mes a posle lagano sad ce i to. Nemas onaj pojas za trudnice pa malo da ti bude lakse?

Ja sutra na ctg opet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, dobro dosla. Zelim ti lagan porodjaj :)

Cipelic, i ja se tako osecam. Stomak skroz nisko kao da ce da ispadne i imam stalne kntrakcije. Pojas mi pomaze ali ne uvek. Pomaze mi Mg i lezanje. Dr kaze da cu zbog toga imati brz porodjaj i necu imati problema sa otvaranjem. Ali nisam sigurna da nije samo pokusavao da me utesi :lol:

miliccam i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, vec sam pisala, pa se izvinjavam ostalima sto cu ponoviti, odgovoricu ti, jer ti se puno misli mota po glavi. Porodila sam se oba puta posle termina, prema racunanju da ciklus traje 28 dana(a moj je bio duzi, pa prema mom racunanju porodila sam se drugi put tacno na termin, a prvi isto ili eventualno dan, dva kasnije), jer tako se termin i racuna. Ako ti je ciklus duzi, slobodno mozes racunati da ti je i termin pomeren za toliko dana, za koliko je ciklus duzi od 28. No, to opet nista ne mora znaciti, jer se mozes poroditi i pre termina. 

Vecina zena predje termin, ali posto smo sve nestrpljive i dosta nam je drugog stanja, uvek se nadamo da cemo se poroditi ranije. Ostaje nam samo da cekamo i nadamo se da ce sve proci dobro, sto je i najvaznije.

macka maza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, dobro dosla. Zelim ti lagan porodjaj :)

Cipelic, i ja se tako osecam. Stomak skroz nisko kao da ce da ispadne i imam stalne kntrakcije. Pojas mi pomaze ali ne uvek. Pomaze mi Mg i lezanje. Dr kaze da cu zbog toga imati brz porodjaj i necu imati problema sa otvaranjem. Ali nisam sigurna da nije samo pokusavao da me utesi :lol:

Jao daj Boze da to to znaci :). Ne mogu da se setim da li sam ovakva bila i u prvoj trudnoci u osmom, devetom mesecu. Kretala sam se vise, to sigurno. Al ovako da sam lose spavala i brzo se zamarala. 

Uciteljice,  nemam pojas. Nisam ga od pocetka nosila, a sad mi nesto glupo da ga kupujem, pred ulaskom u deveti. Ma odmaram i kazem ne mrdam dalje od dvorista. Mozda do bankomata samo kad ovi uplate bolovanje :D.

Bubu 2 i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ces potrositi uplacen novac? Iz fotelje? Pa moze, ali bolje da malo prosetas i pipnes robu. ;)

Odmaraj, ali ne brini, mozda ce se sa ulaskom u deveti nesto promeniti. Meni je deveti pesmica, a osmi mi je bio grozan i bas tezak za kretanje. Nije kao tebi, jer je meni najteze bilo da ustanem i onda "prohodam" i posle duze setnje mi je bilo bas tesko. Ako sve to sto vam se desava, znaci laksi porodjaj, onda je to super.

Meni je bas frka od porodjaja, jer se sporo otvaram i nije mi drugi bio laksi od prvog. Mozda sad da se ubacim u film kako sada mora biti lakse. Haha. Tjah. :smorisa:

MatroNadja i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic ja nosim pojas, jos od ulaska u 8 zaista pomaze, probaj da nabavis od nekog , da ne kupujes, Farlinov je super ali cula sam da ga nema u prodaji.

Svejedno i meni je 9 mesec  laksi od 8. U osmom sam valjda bila i vise opterecena time da se ne porodim ranije, pa sam slabije setala, a sada pesacim svaki dan minimum 4,5 km, naravno iz dva puta:P.

Ja se porodjaja ne bojim, bojim se epiziotomije, jer je nisam imala prvi put, i bojim se da se nesto ne iskomplikuje zbog velicine bebe, npr da se zaglavi ili tako. Ako bude kao prvi put bice pesma:baby:

Bubu 2, svejedno i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo trema a jedva cekam da se porodim :D jbg da boli mora. Mene ovih dana te bole kukovi, te krsta, pa kontrakcije haos. Nadam se da je to znam sirenja i skracenja grlica i da ce beban da krene uskoro. :D 

svejedno i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zanima me da li ste vi mamice koje vec imate decu,radjale u terminu? I neznam da li ima veze na koliko ste dobijale,ja kada ukucam ovde preko bebca da mi izracuna,po onome kako sam dobijala na 30,31,32 dana,termin mi se onda pomera.

Obe rodila u 40. nedelji, prvu 39+4, drugu 39+1...evo i sad stigoh do 40. :) Meni je sad termin po dr-u 9.juna ali on nije racunao da mi je ciklus trajao oko 25 dana vec onako skolski po 28...zato ja i racunam da je pravi termin ipak ranije.

Cipke, onda ovaj moj porodjaj malo krene pa malo stane, nisu mi vise stalno mokre cega :D

svejedno, i ja se mnogo bolje osecam sad u 9. nego tokom cele trudnoce! Kaze dr da je to dobro, imacu vise snage za porodjaj...videcemo :D Jedino mi je tesko da ustanem, i kad ustanem treba mi vremena da krenem, dok mi se vrate sve kosti u leziste i dok nadjem ravnotezu da napravim prvi korak :D Inace sam pre koje vece bas dosta setala, nije mi bilo tesko, a pre 9. meseca mi se desavalo da jedva cerku do vrtica odvedem-a to nam je u komsiluku.

Za nekih sat vremena mi stize sveki...a soba u kojoj ce spavati je u takvom vasaru da ne moze ni da se hoda kroz nju :o A sto me mrzi da je spremim, pojma nemate... Uglavnom, sad kad ona stigne, ja mogu da se porodim :D Vec sam svima najavila da krecem na kliniku ili veceras ili sutra, svakako je moj termin od pocetka trudnoce 30.maj, dakle sutra. Drz'te mi fige! E i da, vec par dana me beba gura, da prostite, u guzicu -_- Znaci skroz je dole, samo da krene...

Izmenjeno od strane MatroNadja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

MalaNina epiziotomije ne treba da se plašiš. Ne oseti se kad te secnu, malo je neprijatno kad te šiju, ali to stvarno nije ništa strašno. Ako si imala već jedan porođaj bez epiziotomije, verovatno će ti i ovaj biti bez epiziotomije. 

Ja sam u tripu da će mi beba biti ogromna.:D  Sinovi su mi bili krupne bebe, 4.510 gr i 4.770 gr. Plašim se da bi beba mogla da se zaglavi  na izlasku, da ostane bez kiseonika. 

A da prostite, brinem i o tome kako će izgledati moja gospođa vagina nakon ovog trećeg porođaja:lol:

MatroNadja dobrodošlica za sveki!!!! :wub:

Izmenjeno od strane Mamino
neca79, MatroNadja i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, bas veliki momci!! Sad ce curica da usitni pa da izleti k'o nista, videces ^_^ Ja sam doduse bila jos veca od tvojih sinova na rodjenju, cak 4950 g :o

Sto se tice gospodze, ja nju nikad gospodjicom nisam mogla zvati :D Od one je vece sorte, tako da nema tu sta vise da se siri :D Mm-u tako odgovara, a meni mindedj varijanta.

Sveki jos nije stigla, ali zato smo deca i ja malo dovele u red stan, pa i njenu sobu ;)

svejedno i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje Nadja begaj da se porodis a sveki nek sredjuje sta te briga :lol: joj i mene tako dole gura sve sam u tripu da ce vodenjak puci od toga. 

Mamino bas krupne bebe. Svaka cast kad si uspela prirodno. Kod nas ako beba ima preko 4 kg ni ne pokusavaju prirodno odma salju na carski. Moja je prva imala 3700g tako da se ja nadam toj kilazi a ne vise :D 

Ja se porodila sa prvim 40+6 tako da se sad nadam ranije :D

Chipsym, MatroNadja i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, bas veliki momci!! Sad ce curica da usitni pa da izleti k'o nista, videces ^_^ Ja sam doduse bila jos veca od tvojih sinova na rodjenju, cak 4950 g :o

Sto se tice gospodze, ja nju nikad gospodjicom nisam mogla zvati :D Od one je vece sorte, tako da nema tu sta vise da se siri :D Mm-u tako odgovara, a meni mindedj varijanta.

Sveki jos nije stigla, ali zato smo deca i ja malo dovele u red stan, pa i njenu sobu ;)

:lol::lol::lol: ti si kraljica sa G-dzom !!!!! 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja o svojim merama ne smem da pricam, 1,60m, jedva namakla 53 kg u trudnoci, prva beba  devojcica 2700gr, u porodilistu mi rekli da su mi mere manje, ali zato je sada ovaj bebac decak sve povukao na tatu.Tata 1,92m , 100 kg, grupne kosti i velika glava. Ma milina:huh:Kod mene u porodilistu misim da i do 5kg ide prirodno, carski ide samo ako se nazalost nesto iskomplikuje, ma uzas

Mamino, svaka cast za momke, ti ces ovaj put bez problema

Matro Nadja, do vikenda ce biti sigurno:babycrib:

Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.