Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja zene isto kuvam svaki dan,to mi je uzivanje, jedina mi je muka sto ne mogu da jedem zbog gorusice ali zato ukucanima ispunjavam zelje. U kuci raduckam po malo, muz siri ves, izbacuje djubre i usisava.Jedino me oboje izludjuju sto razbacuju stvari, posebno jakne tako gde stignu, stvari za sobom ne sklanjaju, pa ja ludim:P

Sto se glavobolje tice probajte Magnezijum hlorid gel, utvrljava se u bolno mesto

odlican je

učiteljica i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha sto se tice ciscenja i kuvanja ne uzivam ni u jednom ni u drugom, a kad sam bila na prvom pregledu kod dr-a kad sam zatrudnela reko mi je mrtav ozbiljan "nemoj nista da radis u trudnoci, citaj knjige i gledaj filmove, prasina ne moze da napada vise od 1cm za 9 meseci!"' Ahahahaha i ja kazem muzu i majci da moram da slusam doktora sve sto kaze :D  ali moram da pohvalim muza da mi je zlatan i van trudnoce kamo li sad u trudnoci, hoce sve da pomogne koliko god ume i moze, ali ja se trudim da ga postedim maksimalno jer radi po ceo dan i da ne izvoljevam kad ne moram...samo ono sto mi stvarno pada tesko on uradi, ili moja mama... e jedino zabusavam malo sa kuvanjem ali i tu se snadjemo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace bila sam na ctg-u danas, sve je super i nema kontrakcija ni u najavi... ali mi je opet posle ctg-a izmerila visok pritisak, pa me poslala kod interniste, on mi je uradio ekg i kaze super rezultat, izmeri mi pritisak a on normalan :huh: onda je internista zakljucio da se ja mozda uznemirim kad dodjem u dom zdravlja, plus kad cujem ctg, plus se termin priblizio, i kao sve je to normalno, nema potrebe da pijem metildopu jer kuci kad merim ok mi je pritisak (oko 140/70), nego ako mi skoci da je popijem a da merim stalno... eto... a ona sestra tamo na ctg me je isprepadala pricom kako im se jednom desilo da trudnica u 9.mesecu nije otisla kod doktora zbog visokog pritiska i izgubila je bebu...rekoh bas si nasla trenutak kad ces da mi pricas takve price! 

Uh, kad bih mogla sad odmah da odem da se porodim i da vise ne brinem da li joj je dobro u stomaku, i strah me da se nesto ne izkomplikuje sad na kraju... a kako mi se cini necu ja do termina sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E danas nisam cistila ali sam zato vodila decu na bazen i spremila i rucak i veceru da su mi deca sve bacala petaka koliko im se sve svidelo, toliko sam bila ozbiljna. A veceras sam imala par bolnih kontrakcija... :( popila sam pola case piva da se opustim i legla...a beba pocela da stuca, napila se valjda :D 

Ana, setaj, seksaj se, nadrazuj bradavice, kazu da to izaziva porodjaj :D radi cucnjeve, zavlaci se ispod namestaja da ribas podove...

Bubu 2, Ana87 i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, tako i mene isprepadala sestra za pritisak kao povisen je bio 143/83 na vec dve kontrole i kao izbaci so. Ja lepo uzela merac pritiska i merim vise puta tokom dana i pritisak mi je odlican oko 115/70. Tacno sto kazes odes tamo i isprepadas se. Nije joj na mestu sto ti prica te price i plasi te bezveze.

Nadjo, malko se primiri bar dok ne udjes u 9.mes pa posle po starom :D ja sam rekla cim udjem u 9.mes krecem sa tegljenjem, cucnjevima, i ostalim da krene :D mada svi znamo da to nema bas mnogo veze bice kad bebani odluce. 

MatroNadja i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, tako i mene isprepadala sestra za pritisak kao povisen je bio 143/83 na vec dve kontrole i kao izbaci so. Ja lepo uzela merac pritiska i merim vise puta tokom dana i pritisak mi je odlican oko 115/70. Tacno sto kazes odes tamo i isprepadas se. Nije joj na mestu sto ti prica te price i plasi te bezveze.

Nadjo, malko se primiri bar dok ne udjes u 9.mes pa posle po starom :D ja sam rekla cim udjem u 9.mes krecem sa tegljenjem, cucnjevima, i ostalim da krene :D mada svi znamo da to nema bas mnogo veze bice kad bebani odluce. 

pa ne znam, imam osecaj da ce Malena dosta pre termina da stigne...samo da ja ispratim klincadiju kojoj drzim engleski u skoli pa sam mirna...imam s njima casove sutra i jos 2 puta posle Vaskrsa, pa sam od 4. maja na porodiljskom. Valjda cu jos toliko izdrzati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoces. Jel si cere radjala u terminu ili pre? Gledaj odmaraj kad mozes cisto da udjes u 9.mes. koja si ti nedelja sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoces. Jel si cere radjala u terminu ili pre? Gledaj odmaraj kad mozes cisto da udjes u 9.mes. koja si ti nedelja sad?

u terminu, prvu 39+4, drugu 39+1... Sad sam 33. nedelja... Nego mi je cudno jer u prethodnim trudnocama nisam imala ove bolne kontrakcije ovako rano...imala sam ono da mi se stvrdne stomak ali bez ovih kao menstrualnih bolova, a sad mi se to vec pojavilo...

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnadjo, i kod mene je tako. bas sam jutros rekla mm-u, da ne znam kako cu prepoznati da mi pocinje porodjaj, kad sve vreme osecam kao blage menstrualne bolove, jedino sto nisu u ledjnom delu, a tako su mi poceli porodjajni bolovi prvi i drugi put. imala sam samo pripremne bezbolne kontrakcije. imam utisak da se ovaj bebac non stop mrda, tek povremeno odmara, uglavnom nocu, a i tad moram da pazim kako lezim inace se pobuni. u prve dve trudnoce sam mogla do kraja da spavam kako god sam htela. ovome je izgleda bas tesno. ne udara jako, ali se stalno mrda.

oba puta mi je prosao termin, skolski gledano, a po mojoj racunici i duzini ciklusa, mozda samo prvi, a drugi je na dan termina tj sa punih 40 nedelja.

sad nosim oba deteta, jedan ima 15, a drugi oko 19kg. i ne stedim se uopste, jer uglavnom mogu, ali ko zna koje su posledice. :)

volela bih da se porodim ranije, ali ne mnogo, 10-15 dana bi bilo po mojoj meri. :D

izvin'te na opsirnosti, ali tako vam je to kod mene. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma necete onda ranije nijedna jer kazu da ima veze ako su ostala deca prevremeno rodjena da opet bude prevremeno. To sto vam se tako rano to javlja valjda ima veze sto je 3.beba pa sve krece nekako ranije od tih simptoma. Ma da dodje 36.ned pa nek krene kad hoce. 

I moj beban je bas bas aktivan samo se tegli i gura sa svih strana nekad da zaboli. Ali neka tako sam bar mirna da je sve ok. Ja bih volelq isto da ne dodjem bas bas do termina jer sam prvo dete prenela 7 dana. Tamo kad budem 38.ned ja sam spremna samo ko mene pita :lol:

Bubu 2 i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim ja da necu ranije. Navikla sam da me prime na patologiju, pa onda da krene sam porodjaj. Opusteno i polako. :)

Srecom nisu trajali dugo, imajuci u vidu da se sporo otvaram. Krenuli su sami, pa zbog sporog otvaranja uz stimulaciju, trajali su manje od sat.

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno ne mora da znaci mozda sad bude brzo :wub: ja se nadam da ce sad ici lakse bolje mi da mislim tako. Sa prvim mi je izazvan porodjaj, indukovan i probusen vodenjak i dosta su me sili. Valjda ce sad ici bar malo lakse.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prvi porodjaj, 40+2,   bio  je brzinski u 4,30 usla u porodiliste, pukao vodenjak u hodniku i u 7h se porodila, nisu me sili, ali je beba bila sitna.

Sada nemam pojma sta me ceka, ai volela bih da bude bar malo, par dana ranije, od 16, pa najkasnije  do 21.06

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske i ja mislim da sam blizu..te menstrualne bolove imam jos odavno..od sedmog meseca a stvrdnjavanje stomaka osecam samo nocu i to vise puta zadnjih nedelju dana.. Takodje zadnjih nedelju dana imam sluzavi sekret..čep koji opisujete nisam videla..ali sluz mi izlazi samo tako..kao sline (izvinjavam se na opisu ako je nekom gadno) :) Nekad me presece u krstima ali to nije tako cesto.. Ja cu da se cuvam do 18og onda prestajem sa terapijom i kako doktorka kaze moze porodjaj da krene kad god bezbedno je.. Nadam se da nece cekati termin..ja cu da se opremim ananasom, icicu stalno stepenicama i nosicu tesko..pa ce valjda da se ubrza malo :D 

Vi sve imate iskustva ja se tripujem da necu primetiti kad mi pukne vodenjak npr ako se tusiram ili dok piskim.. Jel se to oseti? Il sta ako sam ja sad otvorena fazon tri prsta a vodenjak ne puca a ja setam tako po gradu... O.o 

MatroNadja i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo tacno tri nedelje ranije, al sve vreme sam i govorila da cu se poroditi ranije. Vece uoci porodjaja smo bili kod drugara i ja sam se salila kako cu sutradan da se porodim. I tako i bi:D. Pukao vodenjak ranom zorom. A to jutro se nadigla u pola 6. Sad nesto ne bih tako rano,mada je sve super proslo i bebac dobio 10/10, al bilo bi lepo do 10 dana ranije. Mada i ovo sa tri nedelje ranije je super u smislu reakcije ljudi. Svi se slognuli kad im je mm javljao:D.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske i ja mislim da sam blizu..te menstrualne bolove imam jos odavno..od sedmog meseca a stvrdnjavanje stomaka osecam samo nocu i to vise puta zadnjih nedelju dana.. Takodje zadnjih nedelju dana imam sluzavi sekret..čep koji opisujete nisam videla..ali sluz mi izlazi samo tako..kao sline (izvinjavam se na opisu ako je nekom gadno) :) Nekad me presece u krstima ali to nije tako cesto.. Ja cu da se cuvam do 18og onda prestajem sa terapijom i kako doktorka kaze moze porodjaj da krene kad god bezbedno je.. Nadam se da nece cekati termin..ja cu da se opremim ananasom, icicu stalno stepenicama i nosicu tesko..pa ce valjda da se ubrza malo :D 

Vi sve imate iskustva ja se tripujem da necu primetiti kad mi pukne vodenjak npr ako se tusiram ili dok piskim.. Jel se to oseti? Il sta ako sam ja sad otvorena fazon tri prsta a vodenjak ne puca a ja setam tako po gradu... O.o 

pa pazi, moze da se desi i da si vise otvorena a da nista ne primetis...mojoj sestri se desilo. Nista, porodices se negde u gradu :D a vodenjak kad pukne, to ti je kao kad dobijes mens pa ti krene onako kao topla loptica, bar je meni tako bilo...kontam da bih i pod tusem primetila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se primetila bi pucanje vodenjaka dosta je to vode i bas toplo :D a imaces i sugurno neke bolove koji se pojacavaju nema sanse da ne provalis ako porodjaj krene. ;)

Ja bih dve ned pre termina ako moze da se bira :D 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista to ne znaci, sto sada osecamo, da ce biti ranije... zene, uglavnom misle da ce se poroditi ranije, tako mi je vise doktora reklo, a cesce predju termin ili rode na termin(narocito prvorotke). jedino ako dr ustanovi da postoji nesto sto bi moglo ukazivati na raniji porodjaj. pravila nema. meni su oba puta busili vodenjak. vecina porodjaja ne pocinje pucanjem vodenjaka, mada je tako najbolje jer je to siguran znak da je bebica blizu. :) 

nema sanse da ne prepoznate pocetak porodjaja, to su izuzetno retki slucajevi, da se neko brzinski porodi u kolima, gradu, liftu... setite se prve recenice iz prirucnika: priroda uglavnom sve radi sama. :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MatroNadja zezas da je bila otvorena a nije ni znala.. Haos..ziva nisam dok ne odem na pregled.. :D 

@učiteljica da, dve nedelje je idealno :D Ja bih danas recimo (ako moze da se bira) rodjendan mi pa da slavimo o jednom trošku XD 

@svejedno ako ne pocinje pucanjem vodenjaka onda verovatno pocinje nekim nenormalnim bolovima..valjda cu znati.. Generalno mnogo komplikujemo..samo se stresiramo bzvz bice kako mora na neke stvari se ne može uticati :D 

učiteljica i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice, srecan ti rodjendan! :baby:

Meni je isto rodjendan u terminu, al nesto ne bih taj dan da se poradjam. :D

Ma i ja se toga malo bojim, hocu znati da prepoznam bolove. Prvi put je pukao vodenjak pa sam skontala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna tackice srecan rodjendanac :babymommy:

Znate kako je meni na prvom porodjaju rekla babica kad sam je pitala sto se bolova tice. Kaze cim ti mozes tako da pricas nije to jos to. Bogme i bi u pravu kad krenu oni jaki i kako se priblizavas kraju otvaranja sve su jaci nema sanse da ne provalis. Ko da ne mozes do daha da dodjes.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujte, nema sanse da ne prepoznate. Svaka zena zna kada porodjaj pocne. 

Uciteljice, ja sam prepricala citav porodjaj :D Salim se, uglavnom sam cutala jer sam cuvala snagu, ali sam za sve sto se desavalo htela da znam i pitala. Doduse, kod mene je sve islo brzo, kada bih sve to produzla za par sati, pitanje je da li bih mogla i da beknem.

miliccam i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MatroNadja zezas da je bila otvorena a nije ni znala.. Haos..ziva nisam dok ne odem na pregled.. :D 

ma kakvi, i to je bila nekih 5 prstiju a nista osecala nije, nikakve kontrakcije...otisla na redovan pregled i dr nije mogao da se nacudi kako nista ne oseti.  Srecan ti rodjus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na cestitkama :) Sto godina imam a usrala sam se od porodjaja.. Smesno je sto ima toliko devojaka rode sa 18-20 godina i nista one ne paniče i sve im lako ide..valjda sto si stariji to ti je sve teze.. Mada kad pomislim koliko strasno moze da bude uvek me sasece misao "ma prezivecu samo da beba bude zdrava i prava".. To je valjda sustina..nema veze ni da se poradjamo i po 16 sati samo da na kraju sve bude dobro..Trudnicke paranoje su najgore.. :D 

@učiteljica i @Ragdoll85 niste uzimale epidural? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno bice sve ok, mora biti.

Ja nisam jer kod nas nema epidurala jbg mada sam svejedno planirala bez jer ne bih da me bockaju u ledja :D iako je bas bilo bolno sad bih opet bez icega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.