Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jecy, i ja mislim da nema sanse da je plodova voda, bas je malo, ne ocekujem to tako, mozda je vodenkasti sekret.

A tvoj bebac sad ima manje mesta pa su i pokreti dinamicniji, ja nekad u snu vrisnem koliko me drmne, ili me muz probudi kad njega sutne :D

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaća jesi li osetila da je iscurelo nesto? Moze biti sekret vodenkasti... Ne verujem da je vodenjak, tako malo da iscuri... Mada je sve moguće!! Ja koliko se znojnim, cesto pomislim da nije plodova voda... Gaćice mi stalno mokre!! Užas 

Ova moja beba neverovatno sta radi upravo u stomaku, bukvalno valovi :obas je neprijatno... 

I meni su preporučili čarape, ma kakvi ja uzela one neke za 1000 din u apoteci, kodobuka je 3puta i Cao... Od njih mi je jos gore, svrbi ispod, žulja... 

Nira kod koga si bila? Na poliklinici? 

Bila sam, po preporuci ginekologa, kod dr Pasternaka u MC klinici... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, i ja mislim da nema sanse da je plodova voda, bas je malo, ne ocekujem to tako, mozda je vodenkasti sekret.

A tvoj bebac sad ima manje mesta pa su i pokreti dinamicniji, ja nekad u snu vrisnem koliko me drmne, ili me muz probudi kad njega sutne :D

Evo bas sam sada snimala stomak i slala drugaricama,  kazu kao oni snimci po netu za koje mislis da su montirani -_-<_<

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaća nije sigurno plodova voda, al eto isprati pa ces videti... Koja si nedelja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da znate da ce da vam nedostaju pokreti kad se porodite!! mazite stomak uvek, da znate koliko puta ja zagrlim samu sebe i pozelim da je mazim kao toliko puta sto sam radila, a ona eto pajki u krevecu..mazim je ja ali nije isto kao kad je bila pod srcem <3 <3 <3 svratila sam da vas obidjem malo...Kaca nije plodova voda, to se i meni desavalo identicno...da je plodova voda curkalo bi stalno..ne brini, mada znam da je trip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja, smorih vise... od subote me bole desna rebra na pokret, pritisak, i ne mogu duboko da udahnem. Sinoc sam se jedva namestila da spavam prvo jako zaboli a onda ne mogu da udahnem. A malopre kao da mi je u tom delu nesto puklo i na udisaj jak bol, uopste ne mogu duboko da udahnem... bebac je ceo dan aktivan... bas sam se uplasila i ne znam ni kome da se javim, nikad mi se ovo nije desilo...

MissN, jesi rekla ginekologu? mozda se bebac nezgodno namestio pa pritegao nesto..

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, 38, mislim da nam je termin isti dan. :wub: 

Merima, znam da je tako, ali veruj mi sad bih se rado menjala sa tobom, dosta mi je da budem trudna. :D

missN, Jecy i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da znate da ce da vam nedostaju pokreti kad se porodite!! mazite stomak uvek, da znate koliko puta ja zagrlim samu sebe i pozelim da je mazim kao toliko puta sto sam radila, a ona eto pajki u krevecu..mazim je ja ali nije isto kao kad je bila pod srcem <3 <3 <3 svratila sam da vas obidjem malo...Kaca nije plodova voda, to se i meni desavalo identicno...da je plodova voda curkalo bi stalno..ne brini, mada znam da je trip...

Ja ipak jedva cekam da izađe, meni ovo nije baš zanimljivo... Idem probati sa Mocartom :rolleyes:

Nira, Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, 38, mislim da nam je termin isti dan. :wub: 

Merima, znam da je tako, ali veruj mi sad bih se rado menjala sa tobom, dosta mi je da budem trudna. :D

Aaaaa, pa super... Da, ima nas 4 koliko se secam?! Da vidimo koja ce prva :baby:

Kaca88 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se slicno desava desno rebro me boli imam utisak da mi je visak, i gornji desni sraf, kod ortopeda ne mogu, a gineklog tvrdi da je od tezine... Samo kod mene brzo prodje... Meni se stomak spustio i osecam da me bebac mnogo nisko pritiska kao da hoce da izadje ali ne moze i imam poacan sekret...

meni je i grba bila na toj strani, ta rebra su skratili ... uzas kako boli, stvarno umem da trpim bolove al ovo kad me presece ja vrisnem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, ja bih uzela carape i bila disciplinovana uprkos negodnosti navlacenja i nosenja. Moguce formiranje tromba uopste nije naivno i treba ozbiljno shvatiti preporuku lekara!!

Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ipak jedva cekam da izađe, meni ovo nije baš zanimljivo... Idem probati sa Mocartom :rolleyes:

Upadam kao padobramac-opet. :D

Ako mi verujes,meni se V smirio uvek kad sam pustala Mocarta,ali uvek :D danas ima knjigu Mocarta i rado je cita :)

macka maza i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, kaficica je u pravu. Bolje da poslusas lekara. Ja sam navela svoje iskustvo, ali ja sam u ovom periodu od kako pratim pritisak jako razdrazljiva i sve mi smeta, pa imam i neke teorije i vagam sta mi je vaznije. Osim toga, nemam otoke uopste, samo par kvrzica i carape nosim "pausalno" po preporuci ginekologa, nije me ni slap kod vaskularnog hirurga.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim sa izvestajem sa uz. Bebac ima 3kg, glavica je skroz dole, potpuno je donesen i spreman za izlazak. :) Sad je sve u terminu i moze svaki dan, u naredne tri nedelje... Malo me je dr zabrinula, kaze da mi se smanjila koliIcina plodove vode, sto je ok za 9. mesec, i moze biti znak da je porodjaj blizu, a ne mora... Ona kaze da nema razloga za brigu, da je malo smanjena, ali eto vise bih volela da mi to nije uopste rekla... U ponedeljak idem kod doktora u Gradskoj na uz, pa cu videti sta ce mi on reci...

Ne verujem ni ja da je to plodova voda, mozda si se samo oznojila ili je malo vodeniji sekret...

Nira ja bih poslusla doktora i obukla carape, sto bi se reklo ne moze da skodi, a moze da pomogne...

Ragdoll85, Jecy, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, meni jos od 35. govore da je bebica skroz zrela i da moze svaki dan jer sam kao bila u riziku od prevremenog porodjaja :) Isto mi je u 36. na uz recno da je blago smanjena kolicina plodove vode, ali je bilo oko 100 ml i da to nije nista patoloski vec trenutno jer sam verovatno taj ili prethodni dan pila manje tecnoti. Sad na poslednjem bila ok.

Inace, i posteljica mi usla u 3. Stepen, stomak se odavno spustio, bebica se vec 2 dana primirila, a kontrakcija ni na vidiku, ravna crta.

macka maza, missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehinacea i meni je pre 3 nedelje rekla da je smanjena kolicina plodove vode, a bilo je 93 ml. Koliki je tebi taj AFI?, ma nemoj da brines... Za brigu je kad se spusti ispod 55,a ovo sve ostalo ok... Druga doktorka je rekla da je to skroz ok, e ne bi Bog njih usaglasio... 

Ragdoll85, missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke divne ste, sad ste me umirile, meni je rekla da mi je taj AFI 104... I priznajem i ja da sam juce pila manje tecnosti, celo prepodne sam nesto spremala i jurila, pa nisam stigla... Zato se od jutros nalivam. :D

Inace moram da vam kazem da sam se skroz opustila. Sad znam da je bebac u terminu, sve je spremno i samo vilenim. Savijam se, podignem i nesto teze, spremam po kuci, i jako mi sve to prija... Posle cu da vodim smizle napolje, ma milina... Mozda tako malo i ubrzam batu, dosta je bilo trudnovanja, mislim da je vreme da se poradjam. :)

Jecy, macka maza, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da od 36 nedelje afi pocinje da se smanjuje....meni su u 21 rekli da je plodova voda blago smanjena i dapijem minimum 3l vode... od tad je bilo ok...

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... lijepo vrijeme pa smo sve zivnule... :) 

Ja sam nocas tako lijepo spavala, prosto nevjerovatno... jutros sam kao cigra, i bebica se malo smirila... da nije zatisje pred buru... :D 

Preksinoc na CTG, znaci, ona crta sto pokazuje msm otkucaje je bila stalno od 160-180, ali od skakanja bebe... tih 15 min je ludovala... 

I ja se bacila u pranje i spremanje... vesa kao u bajci... kako je lijepo vrijeme, svaki izlazak vani je presvlacenje ovog mog malog zvrka... jos nisam sve oprala za bebicu, imam jos dosta... 

missN, Nira, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi:wub:, usitnila si!!! Taman da stigne bata da uziva u prolecu!! Ljubi smizle ( i ko je pojeo tortu, hajde lepo priznaj!?:P)

Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meni niko ni pomenuo nije AFI.samo su mi rekli da pl.vode uvek ima dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi ne znam sto ti rece da je smanjena kolicina afi ti je super, meni je bio 59 pa su me zadrzali na patologiji i trebala ici na indukciju tj prvo bi stavili gel posto sam bila skroz zatvorena ali sam dobila bolove posle ricinusovog ulja. Meni je ceo deveti mesec posteljica bila prezrela beba skoro da nije napredovala ali porodjaj nije krenuo. Inace je normalno da u 9 plodova voda bude blago smanjena, jos malo i upoznaces svog princa. Mojoj srednjoj je rodjrndan 7.3. secam se da se 8.3. skoro sve decaci rodili.

Ragdoll85, Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu da poludim, do juce grlic skracen, samo docekaj 7 februar, beba nisko,pre nedelju i po grlic razmeksan, danas stomak mi se spustio ali doktorka tvrdi da je beba visoko, grlic cvrst i skroz zatvoren, kaze necu ja skoro -.-

missN, Ragdoll85, Kaca88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Talestrida, u potpunosti te razumem, gotovo isti slucaj, kontrakcije od sedmog meseca, pa utorgestan, mirovanje, bilo je samo da udjem u deveti i sad nista, zatvorena, dug grlic, posteljica prvi na drugi stepen, plodove vode dovoljno, kao da necu jos dva meseca. 

Ragdoll85, Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Talestrida, u potpunosti te razumem, gotovo isti slucaj, kontrakcije od sedmog meseca, pa utorgestan, mirovanje, bilo je samo da udjem u deveti i sad nista, zatvorena, dug grlic, posteljica prvi na drugi stepen, plodove vode dovoljno, kao da necu jos dva meseca. 

bicu trudna minimum 12 meseci ovim tempom xD

missN, Nira i Kaca88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.