Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Lexy, ne brini, jdan ili dva lisa ctg-a ne znaci nista. Pa cak ni konacna dijagnoza loseg ctg-a ne znaci nista, sem da ce te poroditi. Obicno se ide u porodiliste, stavljaju te na kiseonik i pustaju ctg u kontinuitetu sat vremena. Tek nakon tih sat vremena trake odlucuje se da li je ctg zaista los ili nije. Znam kako ti je i ja sam bila prestrasena, ali bude sve ok.Bice sve u redu!!! 

Tj, velike su one. Po svemu sudeci, bice prosecne tezine×2 :)

vestice, cestitsmooo!!!

Ja pijem metildopu, ali mi je pritisak ok. Jedino mi je puls bas veliki.

Ima li sta gore od svekrve koja ima KRESTAV glas. Ali bas krestav kao neka ara!! :)   :)   :)    

lexy, Alekseja i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala IvAluk :-) joj bas se bojim porodjaja moram priznati:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje i oprostite što se ne javljam sa izveštajem.  Nisam verovala da će biti ovako haotično. Ali da krenem od početka.

9. decembra kada sam vam se javila da idem u bolnicu, stigla i primljena u 15h. Kontrakcije sve češće ali kada me pregledali nekoliko puta u naredih 5-6 sati nisam bila otvorena uopšte a kontrakcije sve jače I jače.

U neko doba otvorena jedan pa 3 pa 4 i onda u 23h u porođajnu salu sa mojim dragim i babicom kroz bolove i kontrakcije do porođaja u 01:14 :)  Na pocetku sam udahnula malo gasa ali posle nisam mogla da stignem da mislim ni o čemu nego o narednom naletu kontrakcija. Malo su secnuli jer sam htela da puknem dok je glavica bila vec na pomolu ali nikako da prođe.   Svo vreme mi je pomagao moj dragi dok sam ga stezala za ruku i gurao zajdno samnom.... zlatan je bio za medalju i ne znam kako bi prošla bez njega tada a i sada kada mi sprema klopu, donosi ujutru u krevet i kuva čajeve i kafe.... :)  

Da se vratim na trenutak kada su mi Luku stavili direktno na grudi. Medenjak je sklupcan bio sat vremena na  mojim grudima, tata nas slikao ne bas representative a onda presekao pupčanu vrpcu 5 min. nakon porođaja. Luka se rodio sa 3.5 kg i 53cm dužine i sa crnom kosicom.

U bolnici smo bili 4 dana pa kuci došli na dan kada nam je bio orginalno  predviđen termin za porođaj :)

Babice su zlatne,  po ceo dan i celu noc obilaze.  Kada ti nesto treba, pritisneš dugme i one odmah dodju sa osmehom, to im je posao. I nemaju "štipačice sisa" kao po našim bolnicama :) 

Tako već ima nedelju dana,  tačnije 8 dana kako smo se rodili i kako ga dojim iako me zeza leva bradavica, boli dok dojim jer kao da ima zube kada stisne svojommalom vilicom. Kupila sam silikonske bradavice ali mi je još gore. Tako da nastavljam direktno i istrpim onaj jači početni bol  pa posle ide ok.

Doktorka juče na kontroli rekla da je sve u redu i da beba napreduje dobro. Pisala bih vam više ali već je vreme  za naš maraton hranjenja i nespavanja :) ali sve to vredi.  Pravi je čovečuljak i lepota mamina. Pozdrav od Luke i mene i čestitke za Nini i Vesticu i mame koje su se porodile. One koje strepe kako će proći ....biće sve u redu  ;)

*TJ*, Naxy, Alekseja i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super Judy što si imala tako dobro iskustvo i bravo za dragog i za Luku, baš je lepu kilažicu imao :)

ja mislim da bi moj još više paničio da je samnom i unosio mi nervozu, potrebniji mi je posle

Lexy, super za ctg, ko kaže da se ne plaši porođaja malo lagi :P

Čekamo da vidimo šta je bilo sa Puslicom...

 

Inače, ja ipak imam streptokoku <_< zapravo radila sam neki gbs skrining i tu se izolovala iako je nema u cervikalnom i vaginalnom brisu. Dr kaže da se ona u principu ne leči ali da nije dobro da pređe na bebu tako da kad krene porođaj moram uzimati antibiotik.

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabela, moja kuma s njom rodila.dvoje dece-prirodno! Ne brini. Beba ce primiti terspiju i bice sve ok. Opusti se.

Judi, sta reci. Reci koliko grozomorno i kasapski zvuce price iz nasih porodilista. Jbga... sto se dragog tice, duboki naklon. Moj je kao bezrezervnu pomoc video muckanje aptamila ( a i to me pita po hiljadu puta za uputstva). Ali dobro, sad je vec druga prica.

Glavno da smo svi dobro :) 

Uh, ode svekrva. Tek jutros!!

Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenice! t4624.gif Srecna slava svima koji je slave. Neka vam se preliju bacve sa vinom, domovi sa zitom i zdravljem, a polja sa rodom i bericetom i da slavite bar jos 100 godina. Uzdravlje! t0351.gif

Nini, drago mi je da je sve u redu. Mada nismo ni sumnjali da ce biti drugacije. ;) Jos 2 dana i konacno cete biti svi na okupu. :wub: Veruj mi da i ja ponekad' imam osecaj da ce mi puci kicma. :D

Alekseja, HGB mi je sada 117, a bio je 99, pa posle 6 nedelja 103 i evo na kraju 117. Tot'Hemu sam pila ukupno 12 nedelja - 5 nedelja 2x2 i 7 nedelja 2x1.

Lexy, super za CTG! :baby: I verujem da ti nije svejedno - opasno se priblizilo. :rolleyes:

Ivalok, mozda si bas merila puls kada si slusala svekrvin krestav glas, pa se malo ubrzao od nervoze?! :D:P;) Kako ti je sincic?

Judy, tretman necu ni da komentarisem. Mi ovde mozemo samo da sanjamo o tome i da se nadamo da ce se bar nesto promeniti na bolje kada nasa deca budu radjala decu, da bar njima bude lakse. Najbitnije je da je sve proslo dobro, da ste i ti bebac super, da ste kuci i da konacno mozete da uzivate u toj dugo cekanoj sreci. :wub: A i muza moramo da pohvalimo - svaka mu cast. :)

Izi, naravno da mozes na prirodni i NARAVNO da ce sve biti ok, ali meni nesto zao da se beba odmah podvrgava bilo kakvoj terapiji. :unsure: Duse male... :wub: Izem ti i bakterije ko ih izmisli! :angry:

Judy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judy, divno si ti prosla... :)) moram samo da pitam gde si se porodila..? I ja isto u salu ne ulazim bez dragog, mislim da ce mi biti preogromna podrska tako da to ne zelim ni da zamislim bez njega.. Ono sto sam htela da vas pitam, pogotovo vas koje ste bile sa jacim polovinama na porodjaju-kako funkcionise sve nakon sto beba izadje..? Je l' ti je idmah stavljaju na grudi, pa posle minut nose, kad izbace dragog iz sale, kad te usiju..? Kad srede bebu od krvi i svega iz stomaka, kad premere posteljicu i to sve..? Je l' vrate bebu kad je srede i to sve, je l' suprug bude sve vreme tu.. O drugim stvarima kao nesto i znam, a o tome tik posle samog porodjaja ne znam nista.. Prvenstveno pitam jer me zanima koliko cu vremena imati sa smizlom i 'tatom' kad nam bude dosla.. Sinoc pricaju dever i snajka (zavrsili medicinsku pa su bili na praksibu visegradskoj) da treba bebi da daju neke vakcine, da je okupaju, da je obuku i to sve-pa me zato zanima u kom se trenutku to desava i koliko to traje, da li on bude sve vreme sa mnom dok nam ne vrate bebu i da li uopste vrate bebu.. 

Ne znam ko pomenu strah.. Ja sam bila kao skroz opustena, znam sve, sve sam pitala i to, ali u poslednje vreme-svaki put kad krenemo do nasih, prolazimo dole autoputem ispod visegradske i nekako mi malo zaigra.. Rekla bih da je to prpa pocela da radi.. :)

Tj, apropo mirovanja-nisam ja ne znam kako aktivna, manje-vise ceo dan iz kreveta u fotelju, iz fotelje na stolicu, pa opet u krevet i tako u krug.. Sto odem do prodavnice ili eto ako imam neki odlazak do neke radnje kao pre nedelju dana, malo setnja, kinezi i slicno. Ja nesto povezujem da su mi se kontrakcije smanjile jer sam pocela da idem liftom, ne penjem se vise na 4.sprat peske pa mislim da mozda to ima veze.. Svakako ceka me nemirovanje posle nove-ide slava 9.jan tako da ce tu biti posla i stajanja na nogama.. :/

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na cestitkama!

judy prosla si super!!! I tvom dragom svaka cast, ja nzm kako bi moj reagovao.

ja imala mucnine, kao neki virus i spremim se da odem do dr opste prakse. Medjutim mm mi kaze da zvrcnem i mog dr koji vodi trudnocu koji mi je rekao da dodjem do njega pa uradi analize zbog bebe. Odvede me muz i vrati se kuci, imao neki posao, pa da ga pozovem da me pokupi.

sledecih sat i po: UZ kaze da je beba lepo okrenuta. Nema kontrakcija. 39.nedelja. Dr.me pregleda i kaze da sam otvorena 4/5. Krecu pripreme za porodjaj i babica mi napipa nesto dok je busila vodenjak. Zove dva dr, mog i jos jednog i skontaju da je beba krenula laktom! Hitan carski! Budim se kasnije u bolovima i sa milion propustenih poziva!

zovem mm. On mi kaze jel gotovo da dodje po mene, ja mu kazem da MI necemo jos kuci i da su posete tad i tad! On se pogubio.

inace mi ne daju bebu jer sam dosla sa tim virusom pa je mala u izolaciji ali kazu da se lepo adaptira. 3.300kg i 54cm, devojcica <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mogu misliti koji sok za dragog.. :)) Cestitke i od mene-ja i ne videh kome sam cestitala, a kome ne-bilo je bebirona ovih dana bas dosta.. :) da budete zdravi oboje!! Nadam se da ti je muz organizovan fino ili da si pak ti bila lepo organizovana i ostavila kod kuce sve spremno za bebu.. 

Ja ne smem ni da zamislim kako bi se moj dragi snasao u takvoj situaciji.. :) Mislim svakako bi se snasao-morao bi, ali verujem da bi to bile muke (organizacijske) svetskih razmera.. Kad su me pre dva meseca ostavili u bolnici on se toliko uplasio-da je pola stvari zaboravljao bio, iako me je prethodno svaki put zvao da proveri i sta mi treba i sta i kako.. Ali je divan, predivan bio.. Ja sam htela da svisnem 6dana bez njega, ne racunam posete, em su kratke, em uvek ima jos ljudi tu, a kazu da je i on van bolnice bio sav nikakav i snuzden.. A zamisli tek tvoju situaciju-ostavi tebe, vraca se po oboje.. :)) Samo da ste vi dobro i zdravo.. Kad izlazis iz bolnice..?

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na cestitkama!

judy prosla si super!!! I tvom dragom svaka cast, ja nzm kako bi moj reagovao.

ja imala mucnine, kao neki virus i spremim se da odem do dr opste prakse. Medjutim mm mi kaze da zvrcnem i mog dr koji vodi trudnocu koji mi je rekao da dodjem do njega pa uradi analize zbog bebe. Odvede me muz i vrati se kuci, imao neki posao, pa da ga pozovem da me pokupi.

sledecih sat i po: UZ kaze da je beba lepo okrenuta. Nema kontrakcija. 39.nedelja. Dr.me pregleda i kaze da sam otvorena 4/5. Krecu pripreme za porodjaj i babica mi napipa nesto dok je busila vodenjak. Zove dva dr, mog i jos jednog i skontaju da je beba krenula laktom! Hitan carski! Budim se kasnije u bolovima i sa milion propustenih poziva!

zovem mm. On mi kaze jel gotovo da dodje po mene, ja mu kazem da MI necemo jos kuci i da su posete tad i tad! On se pogubio.

inace mi ne daju bebu jer sam dosla sa tim virusom pa je mala u izolaciji ali kazu da se lepo adaptira. 3.300kg i 54cm, devojcica <3

uh, sreca u nesreci pa odoste. Lepa beba! Uzivajte! Doce ona brzo kod tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala zenske!

sve sam ostavila spremno, nema da fali. Samo da donesemo princezu u njene odaje. :)

nadam se da cu ostati samo nedelju dana- to je neki minimum ovde :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judi neznam koji ti je porodjaj po redu nadam se da je ovaj drugi laksi, ja dam ovi dana bas premorena nemogu ni da spavam sve me boli zivo noge mi natekle i ruke:-/ bas sam bezveze cini mi se sad da krene porodjaj da nebi imala snage da se poradjam:-| bas sam bezveze. Kako ste vi? Imate li iste probleme kao i ja:-) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judi neznam koji ti je porodjaj po redu nadam se da je ovaj drugi laksi, ja dam ovi dana bas premorena nemogu ni da spavam sve me boli zivo noge mi natekle i ruke:-/ bas sam bezveze cini mi se sad da krene porodjaj da nebi imala snage da se poradjam:-| bas sam bezveze. Kako ste vi? Imate li iste probleme kao i ja:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judi neznam koji ti je porodjaj po redu nadam se da je ovaj drugi laksi, ja dam ovi dana bas premorena nemogu ni da spavam sve me boli zivo noge mi natekle i ruke:-/ bas sam bezveze cini mi se sad da krene porodjaj da nebi imala snage da se poradjam:-| bas sam bezveze. Kako ste vi? Imate li iste probleme kao i ja:-) 

bice to sve u redu. I ja sam bila nervozna toliko da me i panika hvatala....mozda se i secas mog posta. Meni su i drugi i treci porodjaji bili pesma, brzo se otvarala bez jakih bolova. Bojala sam se jer je decak ali izleteo je i on bez problema, nisam ni secnuta nu pukla a imao 3790. Glupo je reci, ali samo hrabro, vredi!

*TJ*, lexy, Judy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice to sve u redu. I ja sam bila nervozna toliko da me i panika hvatala....mozda se i secas mog posta. Meni su i drugi i treci porodjaji bili pesma, brzo se otvarala bez jakih bolova. Bojala sam se jer je decak ali izleteo je i on bez problema, nisam ni secnuta nu pukla a imao 3790. Glupo je reci, ali samo hrabro, vredi!

Joj hvala ti nadam se da ce biti tako i kod mene tesim se sto je drugi put pa ce nadam se ici lakse:-) sa stasom sam se poradjala 12h opet nibto nije puno za prvi porodjaj

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Veštice, kako je to brzinski bilo! :baby:

To je i najbolje nemaš vremena da razmišljaš. Da se što pre oporaviš i da uživaš sa svojom curom :wub:

Mi slavimo danas, ne znam kako ću izdržati, još sam se najavili dodatni gosti jer je vikend pa svi tu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(sve me zivo boli.... Dole me bole kosti cini mi se samo sto ne puknu, kicmaaa stomak znaci sve :-/ jedva hodam -_- lad ce mali da izlazi pokvarenjak fino mu je u mom stomaku:-) :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judi neznam koji ti je porodjaj po redu nadam se da je ovaj drugi laksi, ja dam ovi dana bas premorena nemogu ni da spavam sve me boli zivo noge mi natekle i ruke:-/ bas sam bezveze cini mi se sad da krene porodjaj da nebi imala snage da se poradjam:-| bas sam bezveze. Kako ste vi? Imate li iste probleme kao i ja:-) 

Prvi mi je porođaj i to u 40. godini ;) Sve te stigne u zadnjih nedelju dve a onda porođaj pa sve zaboraviš. Samo se opusti i korak po korak. Ne misli puno unapred jer ti treba snage za sam porođaj .

Evo me drzim sinčića i dojim držeći ga jednom rukom  dok drugom rukom kuckam :) Umor i  nespavanje, bude haotično prvih dana ali uđešu u neku rutinu pa se adaptiraš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^judy, tebi i meni je izgleda prirastao za srce ovaj treci trimestar.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judy, divno si ti prosla... :)) moram samo da pitam gde si se porodila..? I ja isto u salu ne ulazim bez dragog, mislim da ce mi biti preogromna podrska tako da to ne zelim ni da zamislim bez njega.. Ono sto sam htela da vas pitam, pogotovo vas koje ste bile sa jacim polovinama na porodjaju-kako funkcionise sve nakon sto beba izadje..? Je l' ti je idmah stavljaju na grudi, pa posle minut nose, kad izbace dragog iz sale, kad te usiju..? Kad srede bebu od krvi i svega iz stomaka, kad premere posteljicu i to sve..? Je l' vrate bebu kad je srede i to sve, je l' suprug bude sve vreme tu.. O drugim stvarima kao nesto i znam, a o tome tik posle samog porodjaja ne znam nista.. Prvenstveno pitam jer me zanima koliko cu vremena imati sa smizlom i 'tatom' kad nam bude dosla.. Sinoc pricaju dever i snajka (zavrsili medicinsku pa su bili na praksibu visegradskoj) da treba bebi da daju neke vakcine, da je okupaju, da je obuku i to sve-pa me zato zanima u kom se trenutku to desava i koliko to traje, da li on bude sve vreme sa mnom dok nam ne vrate bebu i da li uopste vrate bebu.. 

 Porodila sam se u Irskoj, tata je tako hteo. Ne znam kako je u bolnici gde ćeš se ti porađati. Meni su bebu odmah stavili na grudi i ostavili sat vremena da se mazimo i držimo. U međuvremenu još malo dala napon i izašla posteljica. Kakvo je to olakšanje žene :)Samo su izmerili bebu i malo obrisali jer ih ne kupaju odmah, tek nakon nekoliko dana a možeš sa mokrim tuferiima da je briskas i svim upijaš. 

Moja jača polovina je bila za desetku svo vreme. Te dodaj vodu jer se sušeusta pa onda me hrabri i drži za ruku, drzao mi jednu nogu kada sam gurala a babica drugu.... ( a jesam nekoliko puta rekla da ćuti :-( ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ pa dugo si pila tothemu. :( Jos ako si se pridrzavala svega za nju, joooj. . . Dobro ti se popravilo s obzirom da imas dve curice. Ja se nadam da ce mi se makar popeti na 105, sa tim hgb sam se porodila sa prvim detetom i prezivela. Inace 2 nedelje pijem po dve a ostalih 4 nedelje po jednu a hgb mi bio 97, pa na kontrolu. Inace, sta mislite o kupinovom vinu? Cula sam da je dobro za anemiju u trudnoci i uopste. Jedna casica dnevno za ruckom. Sta vi mislite? Probala bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upadoh samo ovde,jos sam u drugom trimestru,ali procitah Alekseja za kupinovo vino..da,i ja sam cula da je casa dnevno odlicna za gvozdje i krvnu sliku uopste i dobro me podseti da ga kupim i pijem,jer mi je gvozdje 8.8 i pijem heferol..eto,kako to zaboravih..a strasno zaboravljam..

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupinovo vino pila posle neuspešnog dojenja da bi mi se povratila bolja kks. I posle manje od mesec dana, čašice uveče mi se popravilo sa 97 od porodjaja na 116 A kasnije sam pila kad se setim i na sledećoj kontroli na moju inicijativu, bio je 127. Ne pijem inače alkohol ali je vino prelepo. Nisam liznula ni u prvoj ni sad u ovoj trudnoći kap alkohola A sad bi probala zbog krvi. Slabo mi pomažu lekovi.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila kupinovo vino ranije,kad odem negde pa popijem..ali kap alkohola nisan liznula u trudnoci..ali znam za njega da je dobar i odmah cu ga kupiti..u srednjoj skoli sam pila totemu,ceo zivot sam i anemicna i bleda sva..videcu kad budem vadila opet krv,dal heferol pomaze..pretpostavljam da cu ga duze vreme piti..a i sva sam nikakva..i nizak pritisak i nisko gvozdje..kad me sastavi tako,budem kao zombi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivalok, da ti javim da su moji "mravi" u prstima nestali, mada sam svesna da ce to biti moja boljka za u buduce. Moja mama pati od grceva i trnjenja a verovatno to i mene ceka. Sad kad bebana drzim malo duze utrne mi ruka.

e juce sam sama sebi napravila problem, toliko sam plakala i jos su mi moji kuci rekli da je mmala bas nervozna da me zove trazi itd da mi je pritisak skocio na 150/90 pa su me udrogirali i pao je.... Joj samo da dodjem sutra kuci svojoj.

moj vam je savet da pogotovo one koje idu na prirodan porodjaj, LECITE ANEMIJE, PIJTE GVOZDJE, LECITE GLJIVICE BAKTERIJE ITD U MOKRACI I SEKRETU, jer se moze desiti da predje na bebu a onda vam ne gine ostanak 7-10dana u ovom zatvoru. Aa ako ste anemicne dobijacete krv jer dosta ode na porodjaju.

trudnicice moje, jako mi nedostaje caskanje sa vama, prirasle ste mi za srce iako vas ne poznajem licno. Ali mi stomak ne nedostaje!

uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.