Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jel vama otiču noge? Meni počele malo. U prvoj trudnoći nisam imala to. Stavila sam jastuke i digla noge. Što se to dešava? Šta još da uradim da se to smiri?

izbaci so, kakav ti je pritisak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačnije zglob kod stopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pocele da oticu pre par dana. U prvoj trudnoci sam bila bas kao balon, izgleda da je opet pocelo. Nije toliko strasno, ali verovatno ce se pogorsati. U ponedeljak idem na pregled, pa cu bas pitati doktorku kako da ublazim oticanje. 

 

Evo sad lezim, bebica me sutira kao da ce da iskoci, sve se namestam da izbegnem udarce, ali ne ide:) Pocela je da me hvata prpa, proletela mi je trudnoca, sad tek shvatam da se porodjaj blizi. Gorusica krenula uvece, sve mi gori. 

Ninimimididi i Vestica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalan, 100/60 makar tako kaže doca. Inače ja sam smršala u nogama samo raste stomak. Možda malo od kilaže. Inače preko dana stalno sam na nogama, retko legnem. Sem uveče kad idem na spavanje.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako si bila aktivnija i duze stajala hoce i od toga. Odmaraj noge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni sad ne otiču noge, oticale su dok sam radila jer sam dosta stajala. Od kad ne radim sve super po tom pitanju.

Joj mene moja mala ubi, čas ispod rebara čas dole a inače imam i one BH kontrakcije više puta dnevno, ne boli ali je neprijatno kad se zategne

Gorušica isto krenula, ne pomaže soda bikarbona <_<

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legla sam pre pola sata i već su zglobovi ki novi. :-)  ja sam sad ušla u 30tu A kantama da ću ja pre termina. Sigurno! Makar u 38oj. Osećaj neki.videćemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, izgleda da ipak ja moram da zapocnrm dan!

da, kuci sam....

ali, jutros se probudih, JU, pa gde mi jr stomak? A tu je, ali osecaj kao da ga nema, i kao da se smanjio!

beban se promeskolji po malo ali kao da se "spustio". Videcemo dalji tok situacije....

Naxy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, gospodža je ranjeno! Malo mi se smirio otok, ali je rana bas velika. Stavljam.obloge povidon joda i od danas ću mazati pantenol. Nadam se da ce proći. Ožiljak će sigurno ostati, ne možete da zamislite kolika je to brazda. Kako je to izvela kraljica, ne znam. Vosak joj je zapravo upao na deo usmina(unutrasnji) na kojem uopste i nema vlasišta. To samo meni može da se desi! Samo da ne dođe do infekcije. 

Alekseja, obavezno proveravaj pritisak. To oticanje ne mora ništa da znači,ali i ono opasno kreće od nogu, a kasnije dođe i hipertenzija. Nije loše biti na oprezi. 

Nini, blago tebi. Još samo malkice! Zar ti ne ideš sada stalno na ctg? 

Evo me upravo kod svekija na ručku. Najsmorniji dan :) . Ovi hormoni na menendeluju tako da mi opasno ide na nerve :) . Inace mi se nesto drastično smanjio fitilj poslednjih dana. 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, situacija: zvoni fiksni telefon, a sveki uzima slusalicu i odlazi na drugi kraj kuce, iza troja vrata. Da slucajno ne cujem.ko zove. Kakav debil, kod nje je sve uvijeno velom tajne,,obloženo misterijom sa izmaglicom nepoznanice. Kao da sam krvni neprijatelj, a ne član porodice. Najbolje mi je kad krene s mojim mužem da kuje tajne planove i dogovore, isključujući me u svakom pogledu. Grrrrrr ili ti RAOARRRR

Judy, Alekseja i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, gospodža je ranjeno! Malo mi se smirio otok, ali je rana bas velika. Stavljam.obloge povidon joda i od danas ću mazati pantenol. Nadam se da ce proći. Ožiljak će sigurno ostati, ne možete da zamislite kolika je to brazda. Kako je to izvela kraljica, ne znam. Vosak joj je zapravo upao na deo usmina(unutrasnji) na kojem uopste i nema vlasišta. To samo meni može da se desi! Samo da ne dođe do infekcije. 

Alekseja, obavezno proveravaj pritisak. To oticanje ne mora ništa da znači,ali i ono opasno kreće od nogu, a kasnije dođe i hipertenzija. Nije loše biti na oprezi. 

Nini, blago tebi. Još samo malkice! Zar ti ne ideš sada stalno na ctg? 

Evo me upravo kod svekija na ručku. Najsmorniji dan :) . Ovi hormoni na menendeluju tako da mi opasno ide na nerve :) . Inace mi se nesto drastično smanjio fitilj poslednjih dana. 

ti si eni kao iz crtanog filma sa svim svojim trudnickim desavanjima!

meni moja sveki dolazi sutra u duetu sa svekrom da budu ovde, ali mi imamo SPRAT i na spratu su sobe i nase gnjezdo. Tako da cemo se gore kriti!

a na ctg idem u ponedeljak prvi put i dopler, tako mi rece dr. U prvoj tr sam isla samo jednom nedelju dsna pred termin, u drugoj dve ned pre term i kad sam trebala na sledeci ja se taj dan porodim. I sad mi ovako zakazala, kaze da nema potrebe....

ovaj moj decko se opasno spustio, uopste ne osetim ono opterecenje na zeludcu.

Vestica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB - gorusica...aaaaaaaa!!! i sama sam sebi dosadila nocu kad mirno lezim i samo skocim (koliko je to trenutno moguce) jer gorim, pece me, nmg da iskuliram!!!!

Ivalok - za sveki: razumem i saosecam. od moje je cela familija mm u strahu, i svi je tretiraju kao despota! ja ne. kuliram je maximalno i ne dajem nikakve informacije koje je zanimaju, od imena deteta i izvestaja sa lekarskih pregleda do gluposti tipa sta sam kog dana kuvala za rucak! Tako da gospoja sad svim silama pokusava da se umesa u pricu o porodjaju, nezi bebe...i naravno zivka mm iskljucivo dok je na poslu, da ja ne cujem sta pricaju... zena je cudo!!! 

Ja guram 38.nedelju i bas jedva cekam da malecka krene! Samo da sve prodje ok, i ima celu familiju da rasteram od sebe i skoncentrisem se na malu! Niko mi ne treba jer mi i onako samo odmazu. Kad je meni do odmora i lezanja jer po ceo dan ili kuvam ili peglam ili sredjujem, neko mi se nacrta da smara, da sedi po 2 sata, i prica neke o nekim katastroficnim porodjajima i komplikacijama. Na foru - nemoj da se plasis, bice kod tebe sve ok, ali cujem da je ta i ta prosla tako i tako... Mislim!! Kupi mi majko top!!!!

Sad sam u tripu - vise je to kod mene velika zelja i nestrpljlivost doduse, pozitivan trip - cim me nesto malo zaboli, to je to, sad ce, kazem sebi. Ne dizem odmah uzbunu i paniku, i necu dok ne budem bar 90% sigurna da je pocelo, ali bas bas bas nmg da docekam! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti si eni kao iz crtanog filma sa svim svojim trudnickim desavanjima!

meni moja sveki dolazi sutra u duetu sa svekrom da budu ovde, ali mi imamo SPRAT i na spratu su sobe i nase gnjezdo. Tako da cemo se gore kriti!

a na ctg idem u ponedeljak prvi put i dopler, tako mi rece dr. U prvoj tr sam isla samo jednom nedelju dsna pred termin, u drugoj dve ned pre term i kad sam trebala na sledeci ja se taj dan porodim. I sad mi ovako zakazala, kaze da nema potrebe....

ovaj moj decko se opasno spustio, uopste ne osetim ono opterecenje na zeludcu.

ja bila prosle nedelje na prvom CTG. mnogo je lep osecaj. I najludje mi je bilo sto je moje mezimce prvo bilo mirno, a onda je pocela da sutira tacno onaj, kako da objasnim, aparatic, ono sto ti stave na stomak. Kao da hoce da ga skloni, sutne dalje od sebe. :-P Opasnica!!!

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bila prosle nedelje na prvom CTG. mnogo je lep osecaj. I najludje mi je bilo sto je moje mezimce prvo bilo mirno, a onda je pocela da sutira tacno onaj, kako da objasnim, aparatic, ono sto ti stave na stomak. Kao da hoce da ga skloni, sutne dalje od sebe. :-P Opasnica!!!

i meni je bilo jako smesno prvi put kad je lupala po tom aparatu, kazu da je onda ok, lepo se prate otkucaji. A druga bebuska mi spavala non stop pa su me terali da setam i da radim cucnjeve! Zamisli da moras sa 38 ned tr raditi 10,20 cucnjeva da bi je probudila, crkla sam....

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalan mi je pritisak. I lepo se osećam. Ali eto malo tek mi se pojavio otok. Proveravaću pritisak.

Inače sad sam se merila i ugojila sam se 7 kg. :-) 

A da mi otvorimo temi Sveki?! ;-) 

Ninimimididi, Vestica86 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalan mi je pritisak. I lepo se osećam. Ali eto malo tek mi se pojavio otok. Proveravaću pritisak.

Inače sad sam se merila i ugojila sam se 7 kg. :-) 

A da mi otvorimo temi Sveki?! ;-) 

ma ti si super i kg i pritisk. I beba pritiska a i moras cesce da odmaras noge.

 

a sto se tice teme, morace u zasticen forum!

Alekseja i Vestica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i nas u trecem:) pre nekoliko meseci ovo je izgledalo tako nedostizno i san nam je bio samo da preguramo prva tri meseca. Pisala sam na drugoj temi da sam pre ove trudnoce imala dve neuspesne. Sada smo 26+6 i super se osecamo:rolleyes:juce smo bili na uz, teski smo 1050gr, kaze doca napredna bebica:Dinace je moja devojcica karlicno postavljena, nogice su joj dole pa me posle malo duzeg stajanja i te kako zaboli prepona...mada sam prestala da radim cim sam saznala da sam trudna i odmaram se maksimalno. Doca me je izgrdio poprilicno zbog kilaze, i zabranio sve zivoB)ne znam koliko sam se ugojila znam samo da svu garderobu koju sam nosila pre mogu i sada jedino su problem stomacic i grudi. Grudi su mi i pre trudnoce bile ogromne, a sad su ludilo hahaha...ali resih da povedem racuna ipak o hrani, tako da od danas samo corbice i zdrava hrana:)nadam se da cemo se lepo druziti, pozdrav za sve...

Dica, ivalok, lexy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alekseja, proveri postu, poslala sam ti poruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, gospodža je ranjeno! Malo mi se smirio otok, ali je rana bas velika. Stavljam.obloge povidon joda i od danas ću mazati pantenol. Nadam se da ce proći. Ožiljak će sigurno ostati, ne možete da zamislite kolika je to brazda. Kako je to izvela kraljica, ne znam. Vosak joj je zapravo upao na deo usmina(unutrasnji) na kojem uopste i nema vlasišta. To samo meni može da se desi! Samo da ne dođe do infekcije. 

Alekseja, obavezno proveravaj pritisak. To oticanje ne mora ništa da znači,ali i ono opasno kreće od nogu, a kasnije dođe i hipertenzija. Nije loše biti na oprezi. 

Nini, blago tebi. Još samo malkice! Zar ti ne ideš sada stalno na ctg? 

Evo me upravo kod svekija na ručku. Najsmorniji dan :) . Ovi hormoni na menendeluju tako da mi opasno ide na nerve :) . Inace mi se nesto drastično smanjio fitilj poslednjih dana. 

Ta je retardirana nije mi jasno kkao je to izvela ja radim depilaciju i ako upadbe tano gde nema vlasista to se lakse skida, strasnooo. Dobro je uspela i da ti skine vosak zamisli da te poslala sa njim kuci:-) hoooohohohoh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

judy, kakvo je stanje kod tebe? Meni ceo dan stomak kao kamen tvrd, i kad legnem samo se malo promeskolji beban. Imam strahovite nesanice i bas dugo ne mogu da zaspim a ujutru koma....

sta mislite, jesam li sve spakovala i dal mi treba jos nesto, peskiri spavacice ulosci pelene krema vl maramice wc papir punjac lanolin sapun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrezaste gacice? Verovatno si spakovala to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, svimaaa. :)
Imam jedno pitanje. U 37-oj sam nedelji trudnoce i upravo mi je nadjena eserihija u VB. Zna li neko nesto vise o tome, koliko je opasno? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.