Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moracu da se podsetim sad opet u porodilistu, vezuje se velikom pelenom. Znam samo da mi je bilo zao da je tako stezem, ali izgleda da je njima tako najudobnije. 

Siroki povoj nisam stavljala. kada sam pitala doktora sta misli o tome, on se zacudio da se to jos uvek negde u svetu koristi. Ali jesam stavljala svedsku pelenu preko pampersa, iz prakticnih razloga, kad se ukaki nekako pelena zadrzi da ne ode bas svuda, mada se nebrojeno puta dogodilo da joj citava ledja budu ukakana :) (jao, sad kad se setim tih "cari"... :))

Puslica i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam stavljala u siroki lakse mi drzati bebu. A i koristila sam s pocetka benkice pa mu bilo lakse tako ucvrstiti, a i toplije im bude. Ovde savetuju siriki do snimanja kukova a negde cak i do sest m sto mi suludo. Mada su podeljena misljenja, ako su bebi losi kukovi te pelene im nece pomoci..

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu da se podsetim sad opet u porodilistu, vezuje se velikom pelenom. Znam samo da mi je bilo zao da je tako stezem, ali izgleda da je njima tako najudobnije. 

Siroki povoj nisam stavljala. kada sam pitala doktora sta misli o tome, on se zacudio da se to jos uvek negde u svetu koristi. Ali jesam stavljala svedsku pelenu preko pampersa, iz prakticnih razloga, kad se ukaki nekako pelena zadrzi da ne ode bas svuda, mada se nebrojeno puta dogodilo da joj citava ledja budu ukakana :) (jao, sad kad se setim tih "cari"... :))

a zamisli ovo... Obe su sisale, starija je nekad znala i po nekoliko dana da ne kaki a mladja kakila non stop i to je bilo svaki put presvlacenje od glave do pete ali BUKVALNO SVE! Retku stolicu imala nosila sam na analizu i sve bilo sterilno bez gljivica i bakterija. Ali eto takav metabolizam. Ko sta radi ja nju presvlacim od glave do pete pa jos i do vrata se umaze. I dan danas ona tri puta dnevno kaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji forsiraju sirok povoj zato sto smo genetski predisponirana nacija za problem sa kukovima. Mada, nesrasla casica vidi se odmah po rodjenju. Sta znam. Ja od treceg nisam vise stavljala.

Eh, kad se setim tih cari. Jedva cekam. Ipak, super je to kad su ti jedini problem pelene, izgled i kozistencija stolice :) 

veka73 i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se ne povijaju širokim povojem, ako je sve u redu odmah pampersi.

Na porođaju odmah stave bebu mami na grudi "Skin to Skin" ( koža na kožu) da se beba poveže sa majkom. I tako ostave bebu sat vremena gde naravno pokriju  bebu ćebencetom. Ukoliko je bio carski rez, otac pridržava bebu na grudi mame jer su mamine ruke povezane na infuziju i aparat za praćenje rada srca itd. Onda otac uzima bebu narednih sat dva dok mamu ušiju i završe proceduru oko carskog. Naravno tata je tu svo vreme tokom porođaja, bio normalni ili carski samo što se nalazi pored uzglavlja (nema šanse da gleda šta se dole dešava jer ko zna dal  će ikad zaboraviti tu sliku :) ... Ni ja ne bih da znam kako  to izgleda...)

Nakon sat dva ....koliko već traje porođaj u sali, vraćaju mamu i bebu u sobu (otac ima pravo posete od 7 ujutru do 11 uveče bude od velike pomoći oko bebe a i mami). Beba spava u boksu pored mame. Babica obilazi često ili ako je pozovete. 

Inače, ovde ne kupaju bebu odmah. Samo je obrišu i koriste tufere od vate potopljene u mlaku vodu i time je brišu celu. Kažu, kupanjem se spira onaj zaštitni sloj koji štiti bebu od spoljašnjih faktora. Dan pre izlaska, babica pokazuje kako se kupa beba ali ne savetuju bilo koje proizvode već samo vodu.

Ako se beba doji, najmanje 6 meseci se doji i ništa se ne dodaje. Niti dopuna, niti voda.Kazu da majcino mleko ima sve sto je bebi potrebno i da se adaptira tako da nema bojazni da beba dehidrira ako je letnji period....

Ako se hrani na flasicu onda se daje i voda jer to ipak nije kao majčino mleko. 

Ali u oba slucaja se ne daje pre najmanje 6 meseci bilo šta drugo od hrane ili tečnosti. 

I pupak se briše vatom natopljenom u proglašenu prokuvanu vodu , osuši se i ne dira ničim drugim. Kažuda otpada od 4 do deset dana u zavisnosti od debljine pupčane vrpce. 

I još po nešto ima drugačije nego kod nas ali otom potom. Pisaću vam o tome posle porođaja :)

Admin 2, Puslica, Alex91 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja veličina se kupuje za novorođenče? 56?

to to je otprilike od 0-3m.

Mozete odmah komotno uzeti 62. 56 brzo prerastu, cak mnoge bebe ne stignu to ni obuci.

Isabella i Alex91 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ako koristite široki povoj, na bebin dužinu ide još 3 cm ako ćete bodi preko povoja. Evo moj sin ima 2 meseca, polako prerasta br.62, sad mu široki povoj stavljam preko bodića. Za par nedelja će mu i tako biti mali. Jeste da u početku, prve 3 nedelje treba malo da se podvrnu rukavi, ali isplativije je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e drage moje, nocas sam mislila ODOH U PORODILISTE PREKO REDA. Imala sam dve bas jake kontrakcije koje su trajale po minut, ledja me zabolela stomak ko kamen i malo mi muka dosla. Ali srecom pa se smirilo. pa ja nista nisam spremila, moracu od sutra da krenem.

danas imamo goste, pravimo rucak povodom useljenja pa sam se preforsirala. Ko luda sve sama pripremala jos njih dve a stomak do zuba. Jutros kad sam pricala mm rekla sam mu "kad ispratimo jos ove goste ne treba mi niko do proleca". Ma crkla sam ljudi sve sama, jos i namestaj pomerala! Nije ni cudo ako se porodim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini... cuvaj se, koja si nedelja? Kolike su ti devojcice?

Jel imate pripremne kontrakcije? Mene vec par dana hvataju, legnem, umirim se onda budem dobro.

Ja mislim da siroki nema veze s vezom, samo eto tako ostalo. Ko ce imati problema s kukovima imace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini,meni se to desava nekoliko puta na dan,kada me ledja i stomak zabole. Inace mi se stomak budzi na recimo svakih sat vremena ali to mislim da se ona rasteze. Cinjenica da mi postaje sve neprijatnije kada se tako dobro nabudzi da ne mogu nesto da se pomerim pa tako cekam da prodje minut i onda je ok.

Sve cesce mi grci misic u nozi,al jos 2 nedelje samo :)

Danas nam stigle Sab simplex kapi za grcice,drugar poslao iz Londona ,stigao i Chicco kengur za 14 funti i poslao nam i neku tecnost i tablete za sterilizaciju. Dobra fora,tecnost se npr.sipa u 2-3 l hladne vode i posle 15min su sterilisane flasice i slicno. Sada sam zaboravila da li kod tecnosti ili tableta ne treba ispiranje vodom. Sve u svemu isprobacemo. 

E,i dobili smo najnoviji toplomer koji se stavlja na celo i koji ocita tt za 2 sek, Braun je u pitanju. Al ne lezi vraze,stavim ja sebi,meni 37,3, stavim muzu njemu 38,3. Ponovila radnju jedno 50 puta i sve tako slicno pokazuje. A ne verujem da je jeftin uopste. Ne smem da mu kazem da ne valja a tako dobro izgleda. Tako da ce posao raditi ovaj nas dig.toplomer. I poslao nam njihov ibuprofen sirup,kaze da je mnogo bolji od naseg.

Eto,opremismo se kapima za grceve i bolove i tt....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce 36 punih. Trebalo bi jos bar dve ned da izdrzim. Od veceras GODISNJI! Starija dev je u sept napunila tri a mladja u avgusty godinu. Jako su male, znam, ali nisam ocekivala da cu posle bukvalno dva keksa ostati trudna i to se samo jedan m nismo pazilu.

ma preforsirala sam se ja ovih dana, nisam dosad imala tako jake kontr, da boli. Bude i meni kao kamen stomak ali nista alarmantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke još malo vam je ostalo, tako da samo polako i bez naprezanja. 

Ja nema šanse nešto da radim po kući duže od sat vremena, mnogo se zadišem. Evo danas me ubi glava tako da je na kraju mm skuvao ručak ali sam ja nadoknadila za večeru eno hladi se pita sa šampinjonima.

Sutra idem na uz opet merimo moždanu komoru, samo da više i to prođe i onda sam mirna do 36. nedelje sa pregledima. 

Nema nam Ivane da se javi kako su ona i Novak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana se oglasila na Spisak trudnica ali je čekamo ovde da nas obavesti o njenom iskustvu sa porođajem  :)

Mora da uživa sa sinčićem :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel se nekom Gogule javila?

Termin joj je bio 04.11. a nisam ispratila da li je pisala kako je proslo.

Cestitamm svima na trudnocama i bebicama :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veko kaf imas UZ? Mi idemo danas u pola pet, nismo se videli pet nedelja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, nista ne prepustas slucaju cak si i sirup nabavila :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 17h nam je zakazano pa se nadam da se malena malo ugojila,ocekujem oko 2900-3000g da ima danas :) Kako je dobro ojacala poslednjih dana,dobro se bacaka tako da bih volela da izdrzi jos jedno 2 nedelje u stomaku :) 

Opremila se nego sta,juce sam narucila i one termalne jastucice za grudi,tj.za mleko,tako me strah moguceg mastitisa pogotovo.

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kod ovog mog uvek cekam min.po sat vremena iako privatno idem,tako da cemo otprilike u isto vreme i zavrsiti ti i ja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 17h nam je zakazano pa se nadam da se malena malo ugojila,ocekujem oko 2900-3000g da ima danas :) Kako je dobro ojacala poslednjih dana,dobro se bacaka tako da bih volela da izdrzi jos jedno 2 nedelje u stomaku :) 

Opremila se nego sta,juce sam narucila i one termalne jastucice za grudi,tj.za mleko,tako me strah moguceg mastitisa pogotovo.

ej nemoj da te strah samo se redovno izmuzaj s pocetka pogotovo ako bude imala zuticu. Moja prva imala zuticu i bila jako uspavana, nije imaća snage da sisa aeni gridi bujale i nisam dobila. Ako sebe preopteretis sa tim na kraju ces stvarno i dobiti. Psiha je cudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja sad dođoh za uz-a :)

 

Kod mene sve pod kontrolom, moždana komora je čak i manja nego prošli put što je super vest :baby:

Mnogo mi je laknulo.

Inače beba je sad 2550 gr naprednija je ali Bože moj, manje je porasla nego prošli put.

Sledeći pregled i ctg je na punih 36 nedelja. 

Devojke čekamo i vaše izveštaje ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 17h nam je zakazano pa se nadam da se malena malo ugojila,ocekujem oko 2900-3000g da ima danas :) Kako je dobro ojacala poslednjih dana,dobro se bacaka tako da bih volela da izdrzi jos jedno 2 nedelje u stomaku :) 

Opremila se nego sta,juce sam narucila i one termalne jastucice za grudi,tj.za mleko,tako me strah moguceg mastitisa pogotovo.

ej nemoj da te strah samo se redovno izmuzaj s pocetka pogotovo ako bude imala zuticu. Moja prva imala zuticu i bila jako uspavana, nije imaća snage da sisa aeni gridi bujale i nisam dobila. Ako sebe preopteretis sa tim na kraju ces stvarno i dobiti. Psiha je cudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja sad dođoh za uz-a :)

 

Kod mene sve pod kontrolom, moždana komora je čak i manja nego prošli put što je super vest :baby:

Mnogo mi je laknulo.

Inače beba je sad 2550 gr naprednija je ali Bože moj, manje je porasla nego prošli put.

Sledeći pregled i ctg je na punih 36 nedelja. 

Devojke čekamo i vaše izveštaje ;)

 

A koja si sad nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja sad dođoh za uz-a :)

 

Kod mene sve pod kontrolom, moždana komora je čak i manja nego prošli put što je super vest :baby:

Mnogo mi je laknulo.

Inače beba je sad 2550 gr naprednija je ali Bože moj, manje je porasla nego prošli put.

Sledeći pregled i ctg je na punih 36 nedelja. 

Devojke čekamo i vaše izveštaje ;)

 

A koja si sad nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.