Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja prababa je bila babica tako da se moja baka sva tri puta lepo porodila kuci uz njenu pomoc....kako je baka pricala,nije to nikakva nauka,malo pretrpis,gurnes i eto ga :)

Nedavno sam upoznala trudnicu koja je u svojoj trecoj trudnoci prvi put u osmom mesecu otisla kod lekara i to da bi se dogovorila za carski rez... Emancipovana zena iz velikog grada. Jbg,ja nisam toliko hrabra :)

:D tako je jedna zena romkinja dosla da otvori karton u osmom mesecu...svi su je zaprepasceno gledali kad je dosla u neverici da do osmog nije isla kod lekara...malo je i meni to cudno... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih Neco one su navikle da ih radjaju kao da padaju s kruske i zbog toga se ne opterecuju,znam ja slucaj gde zena nije otisla kod lekara tokom cele trudnoce sem kad je porodjaj krenuo otisla je u bolnicu.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mama samno kad je bila trudna, prvi put je otišla kod lekara u šestom mesecu :D lujka. kaže "šta da idem, samo da se stresiram, osetim da je sve OK, ništa me ne boli, zdravo se hranim, šta ću tamo među panične žene" ja umrla od smeha kad mi je pričala. :D

u neku ruku bolje kad se ne opterećuješ, ali i vremena su se promenila, lošije se hranimo i stresnije živimo. ona sad za pola ovih testova što ja radim nije čula niti ih je radila, prvi put je čula za trdunički šećer kad sam ja išla na taj test i tako. :)

bitno da se mi osećamo dobro i da se ne preopterećujemo kojekakvim glupostima. :)

Mincelotti voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine kako je to kul da imas dnevnik dede, pa citas kako su oni sve dozivljavali i prezivljavali! A ja tako kad cujem sve babe su tipa izbacile bebe za kratko vreme i nazad na kucne poslove, njivu ili zavisi kako su ziveli, i sve mi neverovatno a kontam da su i one imale kontrakcije ali od posla nisu davale znacaj, vec samo naponi i to je to...a i realno radjalo se puno dece.

Mi smo danas bili u Betaniji, ctg dobar, ima dosta pl.vode, sve je u redu i kao kontrola u pon.

E sad, ja imam kontrakcije, evo na ctg bas gledam jedna ide do nekioh 70, a uglavnom su tu oko 50, ali to mene nista posebno ne boli, malo ali ne strasno. Jel zna neko kad je porodjaj bas blizu, do koliko jedinica idu kontrakcije? Preko 100?

Mene je prvi put indukcija razvaljivala , ovo sad mi je maciji kasalj :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se babica koju sam zvala zbog kucnog porodjaja nije javila danima, tako da me je malo ozracila i onda sam odlucila da to njeno nejavljanje presudi, odnosno da se ipak porodim u porodilistu.

a najradije bih u kucnoj atmosferi.

nijedan lek ni dodatak ishrani nisam uzela tokom trudnoce, iako mi je dr propisala utrogestan i pregnacare.

sve sam uzimala prirodno, kombinovanjem ishrane.

sledece nedelje cu vaditi krv, bas me interesuje da li mi je do kraja ostala dobra krvna slika.

Djadja i Magarence volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bas citam negde da porodjaj krece kada kontrakcije idu preko 100. Znaci imam jos vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas pitam,da li se i vama sekret promenio pred kraj trudnoce?Jer mi je sekret sad vodenastiji. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee, nisam bila. KOnsultovala sam se s ginekologom koja mi je rekla da verovatno hematolozi znaju sta i kako. A i kontam 3 razlicita hematologa su me pregledali, ( 4,bila je i jedna u zavodu za transfuziju pre 2 god) pa jos u centru za poremecaje hemostaze KC Srbije prate, ako oni ne znaju.....Al otici cu ovih dana bas da sama izvadim d dimer pa ako su neke cudne vrednosti pitacu dr. Za par nedelja mi je kontrola.

Cvrlee voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine kako je to kul da imas dnevnik dede, pa citas kako su oni sve dozivljavali i prezivljavali! A ja tako kad cujem sve babe su tipa izbacile bebe za kratko vreme i nazad na kucne poslove, njivu ili zavisi kako su ziveli, i sve mi neverovatno a kontam da su i one imale kontrakcije ali od posla nisu davale znacaj, vec samo naponi i to je to...a i realno radjalo se puno dece.

Mi smo danas bili u Betaniji, ctg dobar, ima dosta pl.vode, sve je u redu i kao kontrola u pon.

E sad, ja imam kontrakcije, evo na ctg bas gledam jedna ide do nekioh 70, a uglavnom su tu oko 50, ali to mene nista posebno ne boli, malo ali ne strasno. Jel zna neko kad je porodjaj bas blizu, do koliko jedinica idu kontrakcije? Preko 100?

Mene je prvi put indukcija razvaljivala , ovo sad mi je maciji kasalj :)

meni su kontrakcije dostizale do 80 i to je bilo sigurno par dana pre porodjaja,ja sam se otvorila 6 prstiju bez bolova samo kontrakcije kao kada ti se zgrci stomak par sekundi pa pusti.
Tangerine i Buvie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece drage trudnice - lubenice. Ovo lubenice mi je tako slatko, em sto izgledamo kao lubenice, em sto im je bas sad sezona :) .

Ja danas sredjivala kucu uz pomoc moje mame, jos mi je ostala kuhinja detaljno da je sredim i operem tepihe i posle mogu na miru da se porodim.

Munche, cestitam :wub:

Sad vise nisam 13. :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao neko iskustva sa bakterijama u vaginalnom sekretu u trecem trimestru? U pitanju je mala kolicina bakterija (tako pise u nalazu) u pitanju je streptococcus agalactiae...dali su mi vaginalete Vagilact koje nisu lek nego treba samo da ojacaju vaginalnu floru..

Ako se namnozi opasna je za dete pri porodjaju (tako sam citala na netu)

Moja doktorka nije zabrinuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao neko iskustva sa bakterijama u vaginalnom sekretu u trecem trimestru? U pitanju je mala kolicina bakterija (tako pise u nalazu) u pitanju je streptococcus agalactiae...dali su mi vaginalete Vagilact koje nisu lek nego treba samo da ojacaju vaginalnu floru..

Ako se namnozi opasna je za dete pri porodjaju (tako sam citala na netu)

Moja doktorka nije zabrinuta...

ja imam iste te bakterije. Dobila sam eritromicin i macmiror vaginalete. Ni moja dr nije zabrinuta. Dok sam lezala u bolnici primetila sam da svaka druga trudnica ima bakteriju. Ja sam moju najverovatnije i zaradila u bolnici, jer sam do sada cetiri puta lezala i svaki put sam se vratila sa nekom novom :-( Mogli bi i nas da stavite na spisak! Termin 15.9. Decak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam iste te bakterije. Dobila sam eritromicin i macmiror vaginalete. Ni moja dr nije zabrinuta. Dok sam lezala u bolnici primetila sam da svaka druga trudnica ima bakteriju. Ja sam moju najverovatnije i zaradila u bolnici, jer sam do sada cetiri puta lezala i svaki put sam se vratila sa nekom novom :-

A jel imas neke tegobe?

Ja nemam, niti me pece, niti svrbi, niti imam pojacan miris sekreta niti ista cudno...

I koja je kolicina u pitanju? (jer vidim da si dobila antibiotike a ja samo prirodne vaginalete)

Sad se malo brinem jer nisam dobila antibiotik :huh:

Ali kao, posto je bris grlica dobar, a kolicina mala samo ovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li cete svoje bebe izvesti u setnju pre navrsenih 40 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li cete svoje bebe izvesti u setnju pre navrsenih 40 dana?

nema sumnje, sigurno cemo setati i mnogo ranije. :)

anisoptera i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,naravno da cemo u setnju cim rana zaraste,ne mogu da zamislim sebe u kuci jos 40 dana. Ali postepeno,prvo 10-15 min pa produzivati.

Djadja i anisoptera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace meni te blage kontrakcije traju od prosle ned

,tako par puta na dan a veceras su se ucestile,na nekih pola h.znaci li to da je pocelo? Uopste ne zn kako to izgleda kad krene prirodno.

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie ja mislim da je,ipak ce ti to najbolje reci mame koje vec iamju bebe,ali posto su ucestalije mislim da ce bebac :wub: jako brzo .

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi se svidja,cim osetim da mogu i da rana lepo zarasta eto i mene napolju,jer i ja ne zelim da 40 dana po lepom vremenu sedim u kuci,buduce mame pa bas ste moderne ;)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako ozbiljno -_-

Pretpostavljam da si svašta probala da promeniš u ishrani ali ništa?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace meni te blage kontrakcije traju od prosle ned

,tako par puta na dan a veceras su se ucestile,na nekih pola h.znaci li to da je pocelo? Uopste ne zn kako to izgleda kad krene prirodno.

gledaj na sat,ako se ponavljaju u tacnim vremenskim intervalima,pocelo je.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie eto skoro bebac i kod tebe ovo gore sam pokusala i uspelo :D inace je za tebe ;)

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam i ja sliku tamo medju trudnice :D ujutru je brisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel imas neke tegobe?

Ja nemam, niti me pece, niti svrbi, niti imam pojacan miris sekreta niti ista cudno...

I koja je kolicina u pitanju? (jer vidim da si dobila antibiotike a ja samo prirodne vaginalete)

Sad se malo brinem jer nisam dobila antibiotik :huh:

Ali kao, posto je bris grlica dobar, a kolicina mala samo ovo..

Rezultat mi je kod dr, zvala sam je telefonom tako da ne znam koju kolicinu bakterija imam. Posto se meni ovo desava cetvrti put (kad god da sam dosla iz bolnice) dala mi je antibiotik tako da ne brini. Sto manje lekova to je bolje, a ne kao ja partusistem, verapamil, magnezijum, mamavit i sada eritromicin i vaginalete. Muka mi je od lekova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.