Apartman u porodilištu - da ili ne?

odgovora

Objavljeno

U Nisu je 5000 dnevno boravak u apartmanu.Postoji samo jedan koji se dobija na vezu.Nisam za apartman iz vise razloga i slazem se sa Legendom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam apsolutno ZA apartman! u zvezdari kosta 3000 po danu, i vredi svaku paru. glavni razlog je taj sto imate svoje kupatilo, a u danima posle porodjaja, posebno ako su vam radili epiziotomiju, jako je bitno da su vam wc i tus blizu. uz to rezim poseta je sasvim drugaciji, u redovnim sobama je samo sat vremena, a u apartmanu od 13h do 20h (bar u zvezdari). meni je to mnogo znacilo jer su se moj dragi i moja mama smenjivali na "strazi", cak bi i pazili na bebicu a ja bih spokojno malo odspavala. a posebno ako ste na baby friendly odeljenju, dovoljno vam je sto se sludite kad vasa beba place, a zamislite da imate jos i cimerku i njenu bebu, koja moze biti mirna, ali bilo je i beba koje su plakale non stop. a za druzenje sa drugim trudnicama nije bilo niti vremena niti snage, samo sam se bavila ranom, grudima i mlekom, bebom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u sobi sa još 5 žena i beba, sve je bilo ok, ali oka sklopiti ne možeš, tako da bih iz tog razloga uzela apartman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljala sam o apartmanu pre porodjaja. Odustala sam jer su mi savetovali da brze prodju dani u drustvu. Imala sam CR. Svaki dan, pa cak i sat se nasa zdravstvena situacija menjala-u isto vreme smo prvi put ustale iz kreveta, isto vreme su nam skinuli katetar, sredjivali ranu, uporedjivale smo bol, objasnjavale jedna drugoj kako se osecamo-kako osecamo rez, kako boli i tako to...meni je to mnogo znacilo -da dodatno ne panicim. Stvari koje su se desavale meni-videla sam da se potpuno isto desavaju i drugima, a to mi je ukazivalo da je sve normalno-kako treba da bude. Bilo nas je 6 u sobi, nas 4 smo isti dan imale sekciju i sa njima se i sad druzim. Bebe smo nocu ostavljale u bebi blok te smo bile naspavane.

...ne kazem da je bolje od apartmana, samo pricam prednosti sobe sa cimerkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u frontu i bila sam u apartmanu. Front ima najvišu cenu apartmana od svih, ali imas utisak da si u hotelu a ne u porodilistu. Bile smo u sobi nas dve, pri tom je devojka bila skroz super ( nije previse brbljala, a bila je drugorotka pa sam skupljala fore od nje). U frontu ima ona velika terasa kod apartmana pa smo se uvece sve skupljale tamo. bebe donose u odredjeno vreme na podoj i na zahtev, moze i po ceo dan da bude sa tobom! posete su ceo dan. Sestre oblecu oko tebe, sobe se ciste dva puta dnevno, menja se posteljina bar 1 put dnevno i po potrebi. Kupatilo je bilo besprekorno cisto!

Mana je cena, ali ako ostajes 3 dana, ako je sve kako treba je ok. Bila je jedna devojka koja je morala da ostane duže zbog nekih komplikacija, pa je 5 dan presla u sobu da ne bi placala ogromnu sumu.

Dakle, apartman, ko moze, da uzme obavezno. Necete biti same i nece vam biti dosadno, a odmoris se ko covek i tretiraju te kao princezu, sto je super, jer te kad dodjes kuci ceka... haos :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da situacija varira od porodilista do porodilista.

Umalo sam dobila apartman,ali sam na kraju bila u sobi sa jos jednom devojkom koja je prevremeno dobila bebu,jos se pogodi da je iz hrvatske pa smo mogle normalno razgovarati. Ovde je razlika jedino u tome sto si sam. Svaki krevet ima TV,telefon i radio sa slusalicama,sobe su trokrevetne ili cetvorokrevetne,svaka soba ima kupatilo koje se riba 1-2 puta dnevno. Medicinsko osoblje je dostupno jednim klikom na zvono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne bih mogla biti u apartmanu..volim bwe da pričam sa ljudima hehe..igrom slučaja desilo se da su mi cimerke iz sobe otpuštene kućama u petak, tako da sam subotu i nedelju provela sama u sobi..tek u nedelju uveče su stigle nove cimerke..bilo je takooo dosadno..iščitala sam sve moguće časopise, na doručak i ručak sam bukvalno hitala, jer sam ostavljala bebicu samu u sobi..baš mi je bilo bezveze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zajednicka soba i apartman imaju i prednosti i mane. Zajednicka soba je super, ako su ti "cimerke" OK, ali nikad ne znas kakve ce biti. Vise puta sam cula da novoj mami ukradu u porodilistu mobilni, ili nesto iz nesesera... Bitno je kakvo je drustvo...

Mada, to je samo par dana (nekad malo duze zbog CR).

Ja bih ipak pare za apartman radije potrosila na nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su u porodilištu izđžeparile babice dok sam bila u porođajnoj sali, tako da se iz ovih razloga ne treba plašiti cimerki, nisu one jedina opasnost.

Ja nikada ne bih mogla da budem u apartmanu. Bila sam sama u sobi oko 2-3 sata posle porođaja i poludela sam. Kada je došla žena do mene, svanulo mi je. Imala sam dve cimerke od kojih je jedna bila 12 godina mlađa od mene, neobrazovana i priprosta (dosta je da navedem da je rekla da ima bolest cervix). Daleko je bila od savršene, čak je bila u trenucima i nepodnošljiva, ali mi je bilo bitno da imama s kime da pričam, makar se i svađale. Dobro, druga cimerka mi je bila ok. To jeste par dana, ali to nisu obični dani i vreme sasvim drugačije teče u njima. Ja sam, kao prvorotka, bila užasno uzbuđena, preplavljena emocijama, zbunjena, nisam mogla ni da spavam, stvarno bi mi bilo bezveze da budem sama u takvom raspoloženju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prva dva dana bila sama u sobi... Mogu reci da mi je to prijalo, nisam cula druge bebe, moja je i nocu fino spavala, pa sam se odmorila... Ali, nije mi bilo lose kada mi je dosla cimerka, mada sa njom nisam nesto posebno pricala, bila je izmucena nakon pokusaja prirodnog porodjaja, koji je zavrsio CR. Uglavnom, i jedna i druga solucija imaju prednosti i mane. Ja bih voljela probati i jedno i drugo! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku planirala da uzmem apartman..pre svega zbog zasebnog kupatila.

Pred kraj sam cula od Cipiripi da nema potrebe za tim..dala mi je neke argumente i bila je u pravu..

nisam uzela apartman.

ajde sto sam ustedela pare nego

- kad sam dosla posle porodjaja bila sam sama u sobi..i taman sto sam se obradovala..nije proslo 10 sati ja sam jedva cekala cimerku koja je kasnije dosla...DOSADNO JE!

- mnogo je bolje imati nekog u sobi za ne daj boze: da nekom pozli, da mu treba nesto, da mu neko nesto doda, pomogne...tu je uvek neko

A vi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u app 8 dana jer sam imala CR. I opet bih, ne žalim ni dinara!

Nisam samoživa ali sam po malo razmažena, volim komfor, ne trpim nikog nepoznatog pored sebe kad spavam.... ne volim da neko pored mene smrdi ili hrče(takav problem su imale ženice u sobi pored mene i sedele non-stop na hodniku)... ne volim da slušam prazne priče i pametovanja "iskusnih". Nikada nisam bila sama, uvek me je neko obilazio, a sestre su letele oko mene da mi je prosto bilo i po malo neprijatno. Mislim da imaju skroz drugačiji odnos prema ženama u app. Preko dana je mama bila sa mnom, a posle mm, čim dođe sa posla. On me je i tuširao, mazio i pazio i sedeo pored mene dok ne zaspim. U app nema BF nego donose bebu na zahtev tako da sam se super odmorila i spremila na novi život posle bolnice. A što se tiče prijateljstva, pa ja sam i na hodniku upoznala neke ženice... nisam morala da budem u istoj sobi sa njima.

Sve u svemu, glasam ZA app!

Potpisujem svaku tvoju rec,ovo kao da sam ja pisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baca, gde si bila u apartmanu? Ja planiram da se porodim u Narodnom frontu, i razmisljam da uzmem apartman. Znam da je skupo, ali se nadam da cu tamo da budem samo nekoliko dana. Nisam bila razmazena trudnica, ali se grozim zajednickih kupatila, pogotovo onda kada budem iscrpljena od porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM SE PORODILA U PANCEVACKOM PORODILISTU JER MI JE TO RODNI GRAD :rolleyes: VERUJ MI DA VREDI SVAKU PARU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baca, gde si bila u apartmanu? Ja planiram da se porodim u Narodnom frontu, i razmisljam da uzmem apartman. Znam da je skupo, ali se nadam da cu tamo da budem samo nekoliko dana. Nisam bila razmazena trudnica, ali se grozim zajednickih kupatila, pogotovo onda kada budem iscrpljena od porodjaja.

Isto sam i ja razmišljala o apartmanu u NF ali sam se predomislila iako je i meni zajedničko kupatilo ODVRATNO a naročito s obzirom na to da khm postoji puno ljudi sa različitim higijenskim navikama. A predomislila sam se jer bi mi to mogli da isfinansiramo ako bih ostala ona regularna 2 dana, a šta ako ne, ako bih morala da ostanem 5-8 dana to je oko 1000 eur sa sve epiduralom a toliko para za bolnicu nemam. Eto ti, rađaj decu, bela kuga, a kad treba se porodimo i kupimo opremu za bebu očekuje se 2000eur te za bolnicu, te za "častiti" lekara , babicu, anesteziologa, sestre, pa gde je tu oprema za bebu :blink: a i to što se epidural naplaćuje, to je čist bezobrazluk! Daš jedan auto za rođenje deteta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel zna neka kakve su cene apartmana u porodilistima???

GAK Nrodni Front ima dva tipa apartmana:

Jednokrevatna soba, apartmanskog tipa, sa posebnim kupatilom, tv-om, telefonom i ostalim vanstandardnim uslugama je 12000 dinara

Dvokrevetna soba, apartmanskog tipa sa posebnim kupatilom, tv-om, telefonom i ostalim vanstandardnim uslugama je 8000 po pacijentkinji

To sam nasla u njihovom cenovniku... Najolje je da se sama jod dodatno raspitas :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GAK Nrodni Front ima dva tipa apartmana:

Jednokrevatna soba, apartmanskog tipa, sa posebnim kupatilom, tv-om, telefonom i ostalim vanstandardnim uslugama je 12000 dinara

Dvokrevetna soba, apartmanskog tipa sa posebnim kupatilom, tv-om, telefonom i ostalim vanstandardnim uslugama je 8000 po pacijentkinji

To sam nasla u njihovom cenovniku... Najolje je da se sama jod dodatno raspitas :)

Pozdrav

ma oni nisu normalni!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U KBC Zvezdara (kad sam se porodila, a to je bilo pre 9 meseci) cena apartmana je bila 3.000,00 RSD samo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U frontu jednokrevetni kosta 12000 a dvokrevetni 8000

U zemunskoj jednokrevetni kosta 4000 a dvokrevetni 2500

U misovicu nema potrebe za apartmanom posto svaka soba ima svoje kupatilo

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel zna neka kakve su cene apartmana u porodilistima???

U Višegradskoj 15 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da je u Višegradskoj 15 000 din???? Ja sam čitala na nekim forumima da je nešto 4-5000 din??? Bezobrazluk. Jel neko bio u Višegradskoj u apartmanu? Kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim. Porodila sam se pre dva meseca u NF i ipak nisam uzela apartman. Na kraju mi to bilo mnogo para. Moje razmisljanje je bilo, ako bude tako grozno, trazicu naknadno da se prebacim u apartaman. Bila sam u trokrevetnoj sobi i zaista su mi sve cimerke (koje su se smenjivale) bile super.

Sto se tice higijene, tamo se zaista sve cisti. Naravno, treba uzeti u obzir da ima svakakiv zena. Ali sve u svemu, ja izgurah bez apartmana i ponovo bi tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je moj dr hteo da 'pošalje' u apartman ali ja nikako nisam htela,nijedan put.....uvek je lepše posleporođajne dane provesti u društvu koje je to isto ili slično prošlo.... pa se tu razviju razne priče...tračevii...smeh...ma milina.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde za apartmanom nema potrebe. Oba puta sam imala sobu sa kupatilom i wc-om odvojenim, deo za bebe gde se kupaju i presvlace, tv kod kreveta. Apartman dnevno kosta puno mislim da je 1000 eura i plus sve analize se placaju dodatno oko 500. Ovako je sve besplatno cak i ako nemas zdravstveno(samo za porodilje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila 2 puta u aprtmanu samo nas dve i kupatilo i sve ostalo sve je to lepo al kad ta do tebe ode uzas dosadno ....i to nece svako biti sa tobom u apartmanu tu dolaze advokatice , doktorke i td

A zar nije smisao apartmana da u njemu budeš sama? Ako su u Betaniji ionako sve sobe dvo ili trokrevetne, onda ne vidim zašto bi u apartmanu bile dve osobe, kad svakako možeš biti u dvokrevetnoj sobi? Koliko košta apartman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.