Apartman u porodilištu - da ili ne?

odgovora

Objavljeno

hahah znaci postujes cika Marfija jel da :lol: :lol: :lol:

znam da je u ZA, ali pitam se kakve su sobe u porodilistu, 2-3..vise krevetne :blink:

ako je neko bio primer istinitosti njegovih zakona onda sam to ja...mora da je tog dana nesto bilo naopacke u univerzumu kad je mene tako lagano zaobisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha :) nasmejale ste me ;) bas se dvoumim sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljanje je da nema potrebe za apartmanom.... a mislim da su sada i jako skupi, ali ajde to.... mani je jako odgovaralo to sto sam u sobi sa jos par devojaka, mogle smo da cavrljamo o svemu sto nas je snaslo, da razmenimo iskustva a jos ako se zadesis sa nekim kome nije prvo dete pa moze odma da ti da kratak kurs roditeljstva jos bolje. Koliko puta su mi cimerke pazile bebu kada moram do wc ili slicno... (pricam o frontu gde je baby friendly program)... Verujte, ne treba vam privatnost nakon porodjaja nego drustvo koje je u istom "sosu" kao i vi jer u drustvu je sve lakse

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljanje je da nema potrebe za apartmanom.... a mislim da su sada i jako skupi, ali ajde to.... mani je jako odgovaralo to sto sam u sobi sa jos par devojaka, mogle smo da cavrljamo o svemu sto nas je snaslo, da razmenimo iskustva a jos ako se zadesis sa nekim kome nije prvo dete pa moze odma da ti da kratak kurs roditeljstva jos bolje. Koliko puta su mi cimerke pazile bebu kada moram do wc ili slicno... (pricam o frontu gde je baby friendly program)... Verujte, ne treba vam privatnost nakon porodjaja nego drustvo koje je u istom "sosu" kao i vi jer u drustvu je sve lakse

pozz

Ma da, lepše je u društvu :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apartman je najveća glupost. Tamo se smoriš kao zmaj, samo ti još fali da si sama. I ovako možeš i u sobi da ostaneš sama pa e ti biti dosadno. Jedino je kupatilo prednost u higijenskom smislu, ali za oporavak je bolje da što više šetaš, a ako ti je kupatilo na metar od tebe, nećeš se nešto našetati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislimda sam pisala na ovoj temi, nisam sigurna ali svakako sam za apartman. Vredi svaki dinar, ma uzivancija. Kave crne price, drustvo..... ma samo mi je odmor trebao,a kada mi je bilo do drustva i price dolazio mi je mm i moje drugarice, roditelji i to kad god su oni ili ja pozeleli. Apartman 100%

* h o n e y 85* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nensi znam ja da sam imala bas bas srecu s cimerkama :))) u sobi do nas bili sve neki baksuzi pa uzeli od pedijatrijske sestre neke meleme i nema sanse da uzmes da koristis...jedna je cak lagala da joj je sestra rekla da sme da uzme pumpicu koju je prethodno dala mojoj cimerki...ima nas raznih..al koliko kapiram Miva je u Zajecaru tamo i onako nema mnogo porodjaja..

Aaaaahahahaha, wido, to je bila moja cimerka! :))) Ona je bila dve sobe do tvoje i trazila pumpicu, a one izmedju nas su grabile meleme :P

Ja sam sa cimerkama prosla kao bos po trnju - jedna (bila samnom non stop, prvo na intenzivnoj posle carskog reza, a posle na odeljenju u sobi) i stalno je njoj nesto falilo, a posle i jedna koja ima dete od godinu dana i sve najbolje zna, pa non stop drzi predavanja o roditeljstvu... mislim to je super sto je pricala svoje iskustvo, ali je bio problem u tome sto su to bili retki trenuci kada sam mogla da spavam izmedju izmlazanja i podoja, a bas tada je ona imala zelju da nam drzi predavanja... :P

Eee, ja bih volela da sam bila u apartmanu, umesto sto sam bila u toj sobi...

I da, ova prva sto je bila sa mnom na intenzivnoj a posle i na odeljenju, nije davala da se nocu gasi svetlo, tako da sam spavala sa upaljenim svetlom non stop... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da dodam, higijene u wcu i tus kabinama sam se toliko grozila da sam jedva cekala da dodjem kuci... posebno zato sto nisam smela da se kupam prvih 5 dana posle cr (ne znam sto...), a bilo mi je krajnje mucenje da se zapiram u onako losim tus kabinama... niti imam gde sta da spustim, niti mogu nesto da dohvatim (napr sapun) ako stavim na pod zbog rane... sve krvavo... ma uzas, jedva sam cekala da dodjem kuci... milion puta sam pozelela da mi je tata platio apartman, koliko god bila kriza znam da bi mi to ucinio, umesto sto sam provodila vreme u onoj maloj sobi sa tri cimerke... dobila sam klaustofobiju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Mišoviću svaka soba dva kreveta. Ja sam imala sreće i bilo mo je supeeer, cimerka "a la ja" + što je već prošla CR i da nije nje bilo verovatno ne bih kući došla 4 nego 40 dan... Do neba sam zahvalna što sam bila u sobi, bez apartmana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, ja sam bila na Zvezdari i mnogo mi je bilo gadno... svi su mi govorili da je na Zvezdari odeljenje patologije trudnoce raj u odnosu na odeljenje sa porodiljama... sto nisam mogla da poverujem, a mislim da je bilo totalno suvisno da se u to i uveravam...

Na kampovanju sam se osecala mnogo prijatnije i mislim da je mnogo cistije nego na tom odeljenju na Zvezdari... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelicicu, zasto se nisi u Zvezdari odlucila za BF? Koliko je kostao apartman kad si se ti porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam seja porodila renovirali su odeljenje BF i BF je bio u dve-tri sobe na obicnom odeljenju, tako da su opet svi delili isto kupatilo.

Nije mi doktor svakako dao da idem na BF zato sto sam na porodjaju izgubila puno krvi i prepisao mi je tri jedinice transfuzije a na kraju sam dobila samo jednu zato sto mi se od prve hemoglobin podigao na vise od 100, sto ne zahteva vise jedinica transfuzije... e, onda sam posle dolaska kuci kolabirala i morala da se vratim u bolnicu gde su mi na kraju opet dali dve jedinice krvi i vratili me kuci... komplikacije :(

A mislim da je apartman bio 3000 po danu, ali ne znam ni od koga sa to cula. Mada mi sad tata kaze da sam mu to odmah rekla, platio bi mi pa makar posle jeli hleb i vodu danima :P (moj divni tata <3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam seja porodila renovirali su odeljenje BF i BF je bio u dve-tri sobe na obicnom odeljenju, tako da su opet svi delili isto kupatilo.

Nije mi doktor svakako dao da idem na BF zato sto sam na porodjaju izgubila puno krvi i prepisao mi je tri jedinice transfuzije a na kraju sam dobila samo jednu zato sto mi se od prve hemoglobin podigao na vise od 100, sto ne zahteva vise jedinica transfuzije... e, onda sam posle dolaska kuci kolabirala i morala da se vratim u bolnicu gde su mi na kraju opet dali dve jedinice krvi i vratili me kuci... komplikacije :(

A mislim da je apartman bio 3000 po danu, ali ne znam ni od koga sa to cula. Mada mi sad tata kaze da sam mu to odmah rekla, platio bi mi pa makar posle jeli hleb i vodu danima :P (moj divni tata <3)

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da kod nas moze po ceo dan da ti sedi majka ili muz, kajem se sto nisam uzela apartman. Soba je da kazem "smrduckala", stalno se cekao red za kupatilo, a mene je hvatala nostalgija za bebom i porodicom. Imala sam neprijatno iskustvo sa doktorom koji mi je vodio trudnocu i rodjaj je bio tezak pa sam bila sva depresivna. Preporucujem apartman. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je bolje biti u sobi sa nekim, imati drustvo, razmeniti iskustva i sl. Ali treba imati srece da budete sa nekim normalnim u sobi. Recimo ja sam bila u porodilistu 5 dana. 3,5 dana sam bila u sobi sa dve zaista divne zene, obe prvorotke kao ja, bile smu tu negde istih godina. Normalne, savremene zene. Njih puste jedan dan pre mene i u sobu dodju dve devojcice mladje od mene po 11 godina (ja imam 28). I o cemu ja sa njima da pricam?! S kojim mozgom su zatrudnele jedva punoletne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice skroz si u pravu. Ja sam vec pisala na ovoj temi i za apartman sam 100%.

Sto se tice godima, hm....mozda bih trebala da se zapitam sta ja uopste i trazim na ovom forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da se porodim u kbc zvezdara. Da li neko zna novije cene apartmana? Sad, razmisljam i o apartmanu i o obicnoj sobi, po ovome sto sam citala dobro je i jedno i drugo, mada sve zavisi od osobe do osobe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nova na ovom forumu,iako imam bebu od,pa skoro godinu dana! :) Ljubi je mama! :) Elem,ja sam se porodila u Zvezdari i stvarno imam sve reci hvale! Porodjaj je bio brz,(sat i po) nije bio ni toliko strasan i sve je proslo kako treba! Ali moram da napomenem da mi je bilo mnogo lakse iz razloga sto sam isla na vezbe,i tamo smo imale divnu Dusicu koja nas je u detalje,korak po korak uputila sta nas ocekuje u porodjajnoj sali. Da ne duzim, neko je pitao koja je cena apartmana, eto pre godinu dana je bila 3 hiljade po danu i moram reci da sam ja potpuno za to! Meni je bilo super! Sestre su ljubazne (onako) kako koja, ali sto se svega ostalog tice,ja sam uzivala sa bebom,dolazila mi je poseta kad god i koliko god,tusirala sam se kad ja hocu,spavala isto tako. E sad bilo je puno mojih drugarica,koje su mi govorile :Ma sta ce ti BF odmaraj, bices sa bebom ima vremena",a ja sam ipak izabrala da budem sa njom jer sam jedva cekala da je vidim,pomazim,poljubim! Jednostavno, zelela sam! Pozdrav svim mamama,a i onim buducim! Apartman 100% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nova na ovom forumu,iako imam bebu od,pa skoro godinu dana! :) Ljubi je mama! :) Elem,ja sam se porodila u Zvezdari i stvarno imam sve reci hvale! Porodjaj je bio brz,(sat i po) nije bio ni toliko strasan i sve je proslo kako treba! Ali moram da napomenem da mi je bilo mnogo lakse iz razloga sto sam isla na vezbe,i tamo smo imale divnu Dusicu koja nas je u detalje,korak po korak uputila sta nas ocekuje u porodjajnoj sali. Da ne duzim, neko je pitao koja je cena apartmana, eto pre godinu dana je bila 3 hiljade po danu i moram reci da sam ja potpuno za to! Meni je bilo super! Sestre su ljubazne (onako) kako koja, ali sto se svega ostalog tice,ja sam uzivala sa bebom,dolazila mi je poseta kad god i koliko god,tusirala sam se kad ja hocu,spavala isto tako. E sad bilo je puno mojih drugarica,koje su mi govorile :Ma sta ce ti BF odmaraj, bices sa bebom ima vremena",a ja sam ipak izabrala da budem sa njom jer sam jedva cekala da je vidim,pomazim,poljubim! Jednostavno, zelela sam! Pozdrav svim mamama,a i onim buducim! Apartman 100% :)

Super samo nam daj cenu apartmana, valjda nije tajna ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nova na ovom forumu,iako imam bebu od,pa skoro godinu dana! :) Ljubi je mama! :) Elem,ja sam se porodila u Zvezdari i stvarno imam sve reci hvale! Porodjaj je bio brz,(sat i po) nije bio ni toliko strasan i sve je proslo kako treba! Ali moram da napomenem da mi je bilo mnogo lakse iz razloga sto sam isla na vezbe,i tamo smo imale divnu Dusicu koja nas je u detalje,korak po korak uputila sta nas ocekuje u porodjajnoj sali. Da ne duzim, neko je pitao koja je cena apartmana, eto pre godinu dana je bila 3 hiljade po danu i moram reci da sam ja potpuno za to! Meni je bilo super! Sestre su ljubazne (onako) kako koja, ali sto se svega ostalog tice,ja sam uzivala sa bebom,dolazila mi je poseta kad god i koliko god,tusirala sam se kad ja hocu,spavala isto tako. E sad bilo je puno mojih drugarica,koje su mi govorile :Ma sta ce ti BF odmaraj, bices sa bebom ima vremena",a ja sam ipak izabrala da budem sa njom jer sam jedva cekala da je vidim,pomazim,poljubim! Jednostavno, zelela sam! Pozdrav svim mamama,a i onim buducim! Apartman 100% :)

Super samo nam daj cenu apartmana, valjda nije tajna ;)?

Ivančice imaš odgovor na pitanje ;)

Waterlilly se nedavno porodila tamo i isto je bilo 3.000,00 po danu ali koliko sam je shvatila oni imaju samo jedan apartman :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za apartman, niti sam bila i ne kajem se. Osim malo boljih uslova i hrane ne dobija se nista a ako mi je do toga ja bih bolje za te pare isla na odmor i odsela u nekom hotelu. To je moje sadasnje misljenje. A evo i zasto. Prekoputa sobe u kojoj sam bila je apartman. Toj zeni su svakog dana zaboravljali da donesu nesto. Da li je to hrana, posteljina, nebitno je. Jednom su zaboravili da bebi daju terapiju kada i svim ostalim bebama daju... da, da,... Jednostavno su i zaboravili da je tu. Vecu paznju smo mi ostale imale nego ta zena . Ja, iz mog iskustva, ne mogu da se pozalim, sve je bilo super a nisam bila u apartmanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je apartman odlična stvar za one koji imaju novca za to. Kad sam bila u Višegradskoj, jedna žena je na odeljenju imala apartman i po ceo dan je primala posete. Međutim, u bolnici u kojoj planiram da se porodim, apartman je samo za posle porođaja, a poseta svakako nema. Ja bih ga uzela između ostalog i zbog izolovanog kupatila jer sam čula da žene umeju da budu aljkavije od svinja.

Kako je u porodilištima gde ste se vi raspitivale? Može li i pre porođaja da se iznajmi apartman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Visegeadskoj ako ima mesta ili ako imate vezu da vas smesti na odeljenje na 4.spratu, apartman vam i ne treba. Tamo su dvokrevetne sobe sa sopstvenim kupatilom, kao u apartmanu, samo fali TV. Sto se tice poseta, meni je bilo potrebno samo da vidim muza jednom dnevno da me zagrli i da mi donese ako mi nesto treba, nije se ni on dugo zadrzavao. Ja bih se unervozila da mi se po ceo dan neko muva po sobi (ne racunam cimerku), koristila sam svaki trenutak da se odmorim i naspavam.

BebaR i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja "veza" koja radi u frontu rekla da je to bacanje para, ja sam svakako imala 2 cimerke i kupatilo u sobi, a muz je ulazio u sobu dva put (dobije ono zastitno odelo da obuce) tako da od apartmana ne bih nista imala izuzev da budu ljubaznije prema meni pojedine sestre..mada su meni bile neke bas fine, a neke su karakondzule, al sta sad..nista nas to nije doticalo..

Mi gledale dole u terasu od apartmana tih, kao kafic imaju bastu..ima se moze se :D mislim bas mi je do toga nakon porodjaja, pa samo smo lezale i pricali i lebdele oko beba..kao da cu da kafenisem sad na terasi toj :lol:

Sajica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasho, je l' četvrti sprat humana reprodukcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.