Vigantol, D3 kapi, AD kapi

odgovora

Objavljeno

da li neko zna da li skodi sto ja ponekad swojoj bebi zaborawim da dam ad kapi

Ako ćemo po iskustvu - i mi smo zaboravljali...

I Bogu hvala ništa mu ne fali, da kucnem u drvo. :lol: Momčina mamina :P;)

Kapi nisu lek, no preventiva.

Ja sam pisala da smo čak imali pauzu od 15 dana dok nismo nabavili Plivit, i to prijavili doktorki - rekla da je sve u redu.

Ne brini, nije ništa strašno. Neće da mu škodi.

Savet - stavi ih na vidno mesto. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne...posebno sada u ljetnom periodu. Ih, koliko sam ih ja propustila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe hwala wam.a znate li ima li odredjeno wreme kada se daje,ujutru,uwece??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije određeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe hwala wam.a znate li ima li odredjeno wreme kada se daje,ujutru,uwece??

Ja sam davala uvece i naravno redovno zaboravljala,posebno sa trecim.Sad ozbiljno cula sam da je neko imao ozbiljnih problema sa nogama jer ih uopste nisu davali detetu(nisu znali),a kad se kad-kad preskoci nije strasno,sto rece filipa posebno sada u ovom letnjem periodu,kada koza prima sunceve zrake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam davala uvece i naravno redovno zaboravljala,posebno sa trecim.Sad ozbiljno cula sam da je neko imao ozbiljnih problema sa nogama jer ih uopste nisu davali detetu(nisu znali),a kad se kad-kad preskoci nije strasno,sto rece filipa posebno sada u ovom letnjem periodu,kada koza prima sunceve zrake.

I ja sam davala uveče - a kad sam pripremala stvari za kupanje - stavljala sam ih na pampers da ne bih posle zaboravila da ih dam. :)

Mislim da ne mora biti određeno - meni su "tetke" iz komšiluka rekle - daj ujutro kad dan ide u napredak i dete je aktivno, a ne uveče.

Ja bila u fazonu, dam uveče i mirna sam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je danas istraumirao pedijatar koji je bio na zameni! Rekao mi je da ne smem ni pod tackom razno da dam detetu AD kapi, jer joj je mala fontanela... :blink:

Bas sam se zabrinula :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je danas istraumirao pedijatar koji je bio na zameni! Rekao mi je da ne smem ni pod tackom razno da dam detetu AD kapi, jer joj je mala fontanela... :blink:

Bas sam se zabrinula :huh:

Kako mala fontanela,zatvara se pa je mekani deo mali? Pa sta ad pospesuje brze zatvaranje?Ne razumem,ali pusti pedijatre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mala fontanela,zatvara se pa je mekani deo mali? Pa sta ad pospesuje brze zatvaranje?Ne razumem,ali pusti pedijatre.

Sve to isto sam se i ja pitala, pre mesec dana kad sam bila u Tisrovoj zbog zutice zena ju je pregledala od glave do pete i bas mi napomenula da joj je fontanela super... Ja nisam cula da pospesuju srastanje... Stvarno ne razumem. Nije mi nista pojasnio samo je tako rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to isto sam se i ja pitala, pre mesec dana kad sam bila u Tisrovoj zbog zutice zena ju je pregledala od glave do pete i bas mi napomenula da joj je fontanela super... Ja nisam cula da pospesuju srastanje... Stvarno ne razumem. Nije mi nista pojasnio samo je tako rekao...

A i beba sa 8 meseci koliku fontanelu treba da ima,naravno da srasta,ja mojoj Magici nisam nesto ni pratila ima kosu.Ma Bebo ili odi ako se sekiras kod drugog pedijatra ili nemoj da dajes,jer u ovim letnjim mesecima i putem sunca se malo nadoknadjuje taj vitamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i beba sa 8 meseci koliku fontanelu treba da ima,naravno da srasta,ja mojoj Magici nisam nesto ni pratila ima kosu.Ma Bebo ili odi ako se sekiras kod drugog pedijatra ili nemoj da dajes,jer u ovim letnjim mesecima i putem sunca se malo nadoknadjuje taj vitamin.

Zezaju nesto gornji tikeri, beba ima 3 meseca i 21 dan... tj. osam meseci do rodjendana :lol:

Ma to ni nije moj pedijatar, nego je moj na godisnjem, a ovaj ga zamenjuje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezaju nesto gornji tikeri, beba ima 3 meseca i 21 dan... tj. osam meseci do rodjendana :lol:

Ma to ni nije moj pedijatar, nego je moj na godisnjem, a ovaj ga zamenjuje <_<

Sad sam ja kao neki dan Ivancica lose protumacila tiker,izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam ja kao neki dan Ivancica lose protumacila tiker,izvini.

Ma nema veze, opusteno ;) , nesto me zezaju tikeri, gornji, koji nesto zeza, pokazuje koliko je stara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni rece dr.do 18 mes da se piju D3 zar to nije malo puno ?

Moj pedijatar je to isto meni rekao, da prevremeno rodjene bebe piju do 18 meseci... A ova budala me juce naplasila, pa sad ne znam sta da radim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma budala ludo pa zivi pusti kraju...nista slusas svog dr.nazoves ga kad dodje sa odmora i to je to...mi smo jos na 2 kapi, nista ne rece samo napisa recept kad nam nestane da dignemo...pipkala joj fontanelu i glavu skroz, i bas kad je to pipkala rece za kapi :)

Moj joj je sa tri smanjio na kap i rekao tako do godinu i po dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam bas stv pisete za AD kapi. Meni dr nije ni na jednoj kontroli nista pricala za uzimanje,niti kolicinu koju treb da dajwem malenom. U otpusnoj listi je stojalo 3 kapi,i evo i dan danas se tog pridrzavam.Moracu da je pitam nan arednoj kontroli. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je u otpusnoj listi pisalo 5 kapi dnevno nakon treće nedelje života i tako i dan danas radimo. Doduše više puta sam zaboravila dati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je u otpusnoj listi pisalo 5 kapi dnevno nakon treće nedelje života i tako i dan danas radimo. Doduše više puta sam zaboravila dati :rolleyes:

Ma svuda različito.

Nama je u OL pisalo posle 2. nedelje života.

vigantol 1 kap, posle plivit 2 kapi...

Nema ko nije zaboravio da da D vitamin... Neće ni da škodi, pogotovo sad u letnjem periodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vigantol sa prvim detetom, po 1 kap dnevno, direktno u usta, stoji mi na bebecoj komodi. I bebi sada dajem isto vigantol ali 2 kapi po savetu neonatologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vigantol sa prvim detetom, po 1 kap dnevno, direktno u usta, stoji mi na bebecoj komodi. I bebi sada dajem isto vigantol ali 2 kapi po savetu neonatologa.

Sad pitanje - gde nabavljaš vigantol? Jesu ga vratili u redovnu prodaju u apotekama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad pitanje - gde nabavljaš vigantol? Jesu ga vratili u redovnu prodaju u apotekama?

Vigantol imas u "svakoj" apoteci! Bar ja nisam imala problem da ga nadjem.... Vracen je u redovnu prodaju, tako da ne brini nista......sve je pod kontrolom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, vigantol je vracen u redovnu prodaju. To je od prilike pre nekih godinu dana bila frka oko njega i to samo oko onoga koji nema plasticni 'mehanizam' na vrhu bocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vigantol imas u "svakoj" apoteci! Bar ja nisam imala problem da ga nadjem.... Vracen je u redovnu prodaju, tako da ne brini nista......sve je pod kontrolom :)

Moj mali ne pije već 5 meseci, ali se sećam da smo ga sa njegovih 11 tražili do besvesti... Posle one afere ga baš dugo nije bolo.

Hvala na informaciji, da mi ne briinu drugarice... :) - juče se porodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo izlazili i porodilista rekli su nam da uzmemo AD kapi- 15. dan 1 kap, 16. 2 kapi i od 17. do godinu dana po 3 kapi... Kada smo otisli na prvu kontrolu sa 2 nedelje dr. nam je rekla da ne uzimamo AD vec vigantol, jer je to samo vitamin D koji je samo potreban bebi koja pije mamino mleko, a da su AD kapi za bebu koja se hrani kravljim... A onda nam je dr. kod kog Iliju vodimo privatno rekao da uzmemo AD, da su to kapi koje se oduvek kriste, ima covek 44 god. radnog iskustva iza sebe i prvatnu kliniku, da je bebi potreban i vitamin A i D, i da je sve to farmaceutska mafija, jer AD kapi su jeftinije, cini mi se da rece da ih mi proizvodimo, a za vigantol koliko se secam rece da ih proizvodi Danska, pa su skuplje... Ne znam, mi pijemo AD i imam poverenje u njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili u savetovalištu i Dr. nam reče da uzimamo uljane (nikako vodene) AD kapi (dve kapi dnevno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.