Vigantol, D3 kapi, AD kapi

odgovora

Objavljeno

Nama je doktorka rekla da budemo sto duze napolju kad je suncano i da uopste nije neophodan Vigantol u tom slucaju. Bebcima do godinu dana je dovoljno svakodnevno 20-30 minuta sunca umesto vestackog D vitamina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam danas nasu dotorku, pedijatra, sta da radimo. Ona mi je rekla kako oni nisu dobili nikakav dopis o ome i da nebi trebalo da slusamo sta pricaju farmaceuti i novinari. Kaze da oni ne daju ne proverene lekove, vec samo proverene i rekla da je isto tako bilo pre par godina sa AD kapima, kao ne valjaju i ubacise Viganol. Na kraju mi je rekla da slobodno mogu da nastavim sa Vigantolom, ali ako me je bas strah, mogu slobodno da dajem AD vodene.

A kao sto YelenaC rece, bolje je decu izvoditi napolje kad je sunce. Em je na svezem vazduhu,em se ne kljuka lekovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD3 vodene kapi se ne proizvode vec duze vreme zbog toga sto se pokazalo da je taj rastvor u vodenom obliku nestabilan pa vremenom gubi svojstvo.Postoje AD uljane,medjutim novija istrazivanja su pokazala da je bebama nepotreban vestacki unos vitamina A,pa su zato svi pedijatri presli na Vigantol koji je samo D3.Radim u apoteci pa su mi koleginice javile da ce se vratiti onaj stari vigantol na trziste bez pipete a do tada necu ni davati ovaj stari Andreju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam za to da nema vodenih AD... Nista me ne bi zacudilo. Mada, danas mi je pedijatar to rekla. Rekla je da ni slucajno ne dajem uljane AD kapi, jer ne sme da se daje bebama mladjim od 6 meseci, a moj Andrej ima pune tri nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se vratilo staro pakovanje vigantola bez pipete po apotekama-nisam proverila vec nedelju dana??? Jel ste proverile skoro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A u svim apotekama su mi rekli da ga nece skoro biti i ako ga bude da ga ne uzimam. Kao zamenu su mi ponudili AD3 vodeni rastov. To mi je i pedijatar preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A u svim apotekama su mi rekli da ga nece skoro biti i ako ga bude da ga ne uzimam. Kao zamenu su mi ponudili AD3 vodeni rastov. To mi je i pedijatar preporucio.

Koji je proizvodjac tih AD3 kapi? Ja sam jedva nasla vodeni rastvor AD3 kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj Taki, da me ti ne pita nikad nebih ni znala da u Loznici ima fabrika za proizvodnju lekova :huh:

Elem upravo pogledah i na bocici pise TG Farm Loznica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam te i pitala. Iste te kapi imam i bas sam se zacudila kad sam videla da se proizvode u Loznici. Ko ce ga znati o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li neka od vas zna gde se mogu nabaviti plivit d3kapi u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

da li neka od vas zna gde se mogu nabaviti plivit d3kapi u Beogradu?

Na žalost mislim da nema nigde "zvanično" da se kupi već ispod tezge.

Nego da vam kažem šta se desilo mom bratu. Bio je na Jahorini za vikend i zamolim ga da u povratku kupi Plivit za Emiliju. Svratio u apoteku i sad on zaboravio kako se zove već se setio da kaža d kapi Plivine i ona pita "jel Plivit?" On: "iskreno ne znam kupujem za sestrinu bebicu da im ponesem u Srbiju" Apotekarka:"pa zar nema u Srbiji da se kupi" On: "ima ali nema Plivinih a pedijatri sad negiraju kvalitet AD3 kapi od nekog proizvođača" a odgovor apotekarke je bio " Bože u šta sve Srbi neće poverovati" :blink: I šta ja sad da radim?

Ajde dobro, Emilija je velika i čak i nebi morala da joj dajem ali šta da je tek rođena bebica? Ovo stvarno već postaje previše odvratno šta nam rade. Te nevalja Vigantol, te nevalja AD3, te nevalja.... pa ja više ne znam šta će sledeće izmisliti. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ana,

nista zaista nije cudno u ovoj Srbiji.I sama sam zdravstveni radnik,pa znam kako too ide.Pitala sam vise lekara za misljenje i dobila razlicite odgovore.Lepo te zbune,pa covek ne zna sta da radi.Beba mi je stara 11 dana pa mora da krene da ih uzime,Njen pedijatar mi je preporucila te kapi,u otpusnioj listi pise Vigantol,ali je povucen iz prodaje,citava afera se digla oko toga.Videcu,pa javljam ako saznam nesto.Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šaljem vam ja svimaaa... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šaljem vam ja svimaaa... :lol: :lol: :lol:

Eto Jeco varijante da dođeš do Plivita.

Ja trenutno imam celu bočicu i to je nama dosta... Više nam i neće trebati. Hvala Filipaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plivit D3 kapi imaju u apoteci Igor, Resavska 10, kod crkve Sv. Marka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima u apoteci Žizni, Vračar, kostolačka 75., 39-73-435, mi kupili nedavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba malom danas da krenem da dajem ove kapi... koliko da mu dajem, kako to ide???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene i davanje ovih kapi zbunjuje, to mi je slicno ili cak isto kao i stavljanje sirokog povoja. Kumovi u Engleskoj nikada svojoj deci nisu davali nista slicno, niti su im lekari savetovali. Kad sam ja kumi objasnila zasto ovde savetuju (prevencija rahitisa zbog nedostatka vitamina D ) ona me je zacudjeno pogledala i prokomentarisala u stilu: Sta ce ovi Srbi jos da smisle?

Zanima me da li ima bas toliko potrebe za davanjem ovih kapi? Kako je to regulisano u svetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba malom danas da krenem da dajem ove kapi... koliko da mu dajem, kako to ide???

Nama je u otpusnoj listi receno tri kapi dnevno i toga se i pridrzavamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas dobila ove kapi. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Unapred se izvinjavam ako slicna ili ista tema vec postoji jer, iskreno, nisam pretrazivala. Obzirom da nema Vigantola sta sada dajete svojoj deci? Ja sam uzela AD kapi i dajem joj 1 kap kao sto sam i Vigantol ali nedavno me je mama pitala sto dajem samo jednu kap jer koliko se seca ona je sestri i meni davala 5 kapi, tako da sam ostala zbunjena a crvic sumnje je proradio. Sta vi koristite i koliko kapi dajete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Unapred se izvinjavam ako slicna ili ista tema vec postoji jer, iskreno, nisam pretrazivala. Obzirom da nema Vigantola sta sada dajete svojoj deci? Ja sam uzela AD kapi i dajem joj 1 kap kao sto sam i Vigantol ali nedavno me je mama pitala sto dajem samo jednu kap jer koliko se seca ona je sestri i meni davala 5 kapi, tako da sam ostala zbunjena a crvic sumnje je proradio. Sta vi koristite i koliko kapi dajete?

AD vodeni rastvor idu od 3 do 6 kapi, ja dajem plivit D3 po 3 kapi tema

tema

OVDE MOZES SVE PROCITATI :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD vodeni rastvor idu od 3 do 6 kapi, ja dajem plivit D3 po 3 kapi tema

tema

OVDE MOZES SVE PROCITATI :lol:

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli sa obicnim vodenim AD kapima, posto vigantol nisam nasla kod nas. Sada mi bebac ima mesec ipo i dobila sam Plivit D3 kapi. Da li da predjem na njih, sta mislite?

I koliko se daju, po 3 kapi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da za jako male bebe za početak davati po 2, što je minimalna doza po uputstvu. Mi sad obustavili do sledece kontrole jer je fontanela mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.



  • Postovi

    • Slepljivanje malih polnih usana kod devojčica
      Započeo/la Mmammyy · Objavljeno
      @Ana1 Da li ste isli mozda na institut radi razdvajanja usnica? Mi imamo zakazano za ponedeljak.
    • Baka servis - da ili ne?
      Započeo/la zvezdica2013 · Objavljeno
      A unique encounter, with an emphasis on safety Authentic Maidens
    • Šampon Za Kosu
      Započeo/la Nada92 · Objavljeno
      Ja za mog dečaka isključivo koristim biljne šampone iz deverra farm linije. Konkretno ovaj sa brezom i kantarijonom https://shampookosa.rs/wp-content/uploads/2024/01/Deverra-Farm-Biljni-Sampon-za-NORMALNU-KOSU-2-1024x768.jpg , za njega sam saznala preko shampookosa.rs sajta gdje stvarno imaju odlične vodiče za odabir pravog šampona za kosu.
    • Dobar ginekolog u Novom Sadu
      Započeo/la sele_12 · Objavljeno
      Pozdrav, imala sam dva spontana pobačaja 8. i 14. nedelja, pa sam u potrazi za dobrim ginekologom za ovakve slučajeve. Da li neko ima preporuku?
    • Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la Duski · Objavljeno
      Moze li mi neko ocitati ovaj rezultat?
  • Ko je online? (See full list)

    There are no registered users currently online