Vigantol, D3 kapi, AD kapi

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

nisam nasla temu o vigantolu, a turam je u ishranu jer ne mogu da se odlucim gde bih je...

danas sam kupila novu bocicu vigantola jer sam juce zaboravila da zavrnem cep pa sam istripovala da ce vitamin da izvetri... uglavnom, u mojoj novoj omiljenoj apoteci (ja imam apoteka fetis :lol: ) receno mi je da se vigantol drzi u frizideru i da se izvadi malo pre upotrebe. eto, ja to nisam imala pojma i nisam ga ranije cuvala u frizideru.

a vi?

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ga ne drzim. Mislim da na kutiji pise na koliko stepeni se cuva i ne secam se da mora na hladnom.

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ga ne drzim u frizideru,a i tek skoro sam uzela da DETALJNO iscitam nazovi uputstvo,i posle skoro god. dana upotrebe saznam da se daje na prazan stomak.a mi smo ga koristili i na pun i na prazan stomak. :angry:

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ga ne drzim u frizideru,a i tek skoro sam uzela da DETALJNO iscitam nazovi uputstvo,i posle skoro god. dana upotrebe saznam da se daje na prazan stomak.a mi smo ga koristili i na pun i na prazan stomak. :angry:

isti slucaj i kod nas

nama stoji na stocicu pored baby kreveta sa svim ostalim bebecim proizvodima potrebnim za kupanje presvlacenje i sl, jedino sto pazim kada ogreje sunce da ne idu zraci pravo na bocicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u frizideru?

prvi put cujem..

meni stoji na polici iznad kreveca...

a pre sam ga davala sa mlekom na kasicicu a sada hvatam kad tea peva ili place i samo BUm...ni ne zna sta joj se desilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Frizider? Au, meni takodje stoji na polici sa opremom za posle kupanja. Prvi put ovo cujem, moracu da se raspitam. Sigurna sam, kad ovo budem pitala kumu moja je farmaceut, da ce mi reci "Opet me pitas gluposti" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isti slucaj i kod nas

nama stoji na stocicu pored baby kreveta sa svim ostalim bebecim proizvodima potrebnim za kupanje presvlacenje i sl, jedino sto pazim kada ogreje sunce da ne idu zraci pravo na bocicu

meni takodje.....mislim da nema potrebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga drzila u fruzideru,van frizidera,gde ga stavim ... Neko kaze ovako ,neko onako... Davala ga i na pun i na prazan stomak.... Nista mu ne hvali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam držala u frižideru...možda su ti tako preporučili zbog ovih vrućina...Kod nas u kući je uvek hladnjikavo, tako da zaista nemama poptrebu da išta tog tipa stavljam u friz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ga drzala u frizideru, prvi put cujem. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa sad kad povukli Vigantol iz prometa? Sa da dam Akiju da pije?

P.S. Ne radi mi asaura pa mi recenice malo cudno izgledaju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, verovatno će sad nešto novo da izađe na tržište...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto?sta,sad ni vigantol ne valja?sad ce da vrate stare AD kapi?!

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, verovatno će sad nešto novo da izađe na tržište...

verovatno. I meni je to proslo kroz glavu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto?sta,sad ni vigantol ne valja?sad ce da vrate stare AD kapi?!

aha. Ceo dan trabunjaju o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce u roku od mesec dana da odluce koju cemo modu pratiti sad,taman dok se bebana rodi... :lol: Ma,nasa generacija je pila AD kapi-nista nam ne fali,tako je i sa Vigantolom,to oni malo da mamama ne bude dosadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo skinuh sa RTS sajta..

Лек "Вигантол" се повлачи из продаје

Произвођач лекова "Мерцк" из Немачке, повлачи из продаје лек "Вигантол", због потенцијалног утицаја на безбедност пацијената.

Из Агенције за лекове и медицинска средства Србије саопштено је да је произвођач лека "Вигантол", "Мерцк" из Немачке, одлучио да га повуче из промета због потенцијалног утицаја на безбедност пацијената.

У складу са новим сазнањима о квалитету лека "Вигантол", оралне капи, раствор, бочица са централном стакленом пипетом са гуменим завршетком стављен је у промет у Србији крајем прошле године, када је замењен претходни апликатор производа - пластична капаљка.

Након евидентирања пријава неадекватног укуса и мириса капи "Вигантол", произвођач је спровео анализу узорака и открио одређене нечистоће, укључујући 4-винилциклохексен, једињење чије порекло потиче из гуменог завршетка апликатора.

Токсиколошко испитивање је показало токсичне ефекте тог једињења при концентрацијама вишеструко већим од оних које су откривене у узорцима лека "Вигантол", па је процењено да не постоји ризик од акутне токсичности лека, наводи се у саопштењу.

Приликом разматрања односа користи и ризика узете су у обзир чињенице да лек није индикован за животно угрожавајућа стања, његова широка употреба код деце узраста до две године и недовољно информација о безбедности дуготрајне примене производа, па је закључено да се позитиван однос користи и ризика не може са сигурношћу очекивати.

Пошто идентификовани ризик потиче од апликатора производа, произвођач намерава да у што краћем року на тржиште врати производ са претходно коришћеним апликатором - пластичном капаљком у којем нечистоће овог типа нису откривене.

Како се наводи у саопштењу, Агенција за лекове и медицинска средства Србије је, у сарадњи са Министарством здравља, приступио спровођењу те одлуке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da i bebac je to objavio...A STA FALI ,,STARIM`` AD KAPIMA??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja mislila Taki negde nacula...kad ono sve bruji o vigantolu...ala sam u toku... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta sad? Već skoro 5 meseci bebanima dajem ovaj lek po preporuci pedijatra i malo je reći da sam smrtno preplašena. Šta je alternativa (a da nisu AD kapi) i ima li je? Hvala unapred na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nece prestati da proizvode Vigantol, samo ce povuci iz prodaje ovaj sa gumenom pipetom i vratiti onaj stari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sad ne znam sa da dajem Akiju. Davala sam mu Vigantol (bas taj "Merck") i sad nemam pojma sta da radim. Poslala sam MM u apoteku da vidi da uzme nesto drugo, oni su mu pokazali dopis u kome pise da se povlaci iz uporebe samo zato sto iz kapalice moze da kapne vise kapi. Kaze da se nigde ne pominje stetnost gumenog dela. I rekli su mu da mozemo da mu damo i AD kapi, uljane ili vodene. Koje hocemo. Zar se ne korise vodene za bebe?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam ja za moju Jaju pre vise od godinu dana kupovala AD kape, vodenih nije ni bilo, samo uljane i Vigantol (ne secam se koji proizvodjac), te sam uzela Vigantol.. Juce smo razmisljali koji smo kupovali i koja je bila pipeta...ma kakvi, nema sanse da se setimo.. U sustini fora je u tome sto smo svi mi kao klinci pili AD kapi, tj AD vitamine, jer nisu mogli da ih razdvoje, a Vigantol je cist vitamin D. Tako su nam objasnili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 11 meseci pili vigantol,prvih 7 meseci tacnije prvu bocicu smo imali sa plasticnim pokopcem a kad smo kupili drugu ona je imala gumenu pumpicu ili zavrsetak kako je ko zove.I sada ovaj zadnji mesec tacnije 12 ce mo da pijemo AD3 kapi-vodeni rastvor.Ja i svi mi pre smo pili AD3 koliko znam a u bosni se one jos uvek koriste.samo se nadam da nasim bebcima nece nista da bude sa obzirom da smo mesecima koristili toksican lek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno ja tek sad cujem za ovo, i ja sam skoro kupila taj sa pipeticom, pa strasno stvarno, dete mi to pije vec dobrih 2 meseca, moram hitno u apoteku. Uf bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.