Epiduralna se odobrava u 38.nedelji???

odgovora

Objavljeno

Ma bilo mi je jasno na sta mislis, nego me nerviraju ovi kvazi-altruisti pa sam to komentarisala. Hvala ti na ohrabrenjima i savetima, glava mi je skroz u magli.

Mama Bojana, kad kazem indukcija da li mislis na vaginalete?Ako mislis na njih, procitaj moj slucaj sa indukcijom na "zadatoj temi" da vidis kako sam ja prosla. Iako nisam pristalica CR bez razloga, u svakom slucaju pre cu da podrzim CR nego indukciju. Ali naravno sve zavisi od slucaja do slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u 39 nedelji sa epidrual inekcijom u australiji nedelju dana pre ginekolog me je pregledala i rekla mi da sam spremna i da moj porodjaj moze da se desi svakog casa zatim mi je zakazala epidural i porodjaj za sledecu nedelju al sam morala svaki drugi dan da idem na pregled kod nje i ako osetim trudove odmah u bolnicu.svo vreme sam imala lazne trudove al sam imala srecu da odem istog casa u bolnicu i da oni provere sta se desava tako da sam 3 puta isla i vracala se kuci nazad.u petak ujutro sam bila zakazana za 6 ujutro pratili su rad srca deteta da bi anesteticar oko 8 vec mi dao epidural koji malo pecne dok ubacuje tu iglu u kicmu ,osetila sam hladnocu kroz kicmu i to je sva procedura.poradjala sam se 12 sati posto mi je to prvo dete bol nisam osetila 6 sati sam spavala ,gledala tv kao da nista se ne desava .moj suprug babica i ginekolog su me porodili jedini napor sto sam osetila je guranje deteta oni su mi pricali kad treba da se napinjem i guram moju devojcicu da izadje iz maminog stomaka.svima koji imaju epidural na porodjaju moj savet je ne plasite se ne boli nista i sto je najbitnije nama stresa posle porodjaja bar kod mene je tako bilo.poz svim mama iz australije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,ja sam napr. mislila bez epidurala,pa se u toku porodjaja predomislilA. Dosao anesteziolog i dok me on peipremao sestre su mi uzele krv i odmah su odredili trombocite i vreme krvarenja,dali mi da potpisem i to je to. Porodila sam se u 37+5 nedelja,u Frontu.Tako da uopste nije bitna ta prethodna dozvola,samo je pitanje da li ce dr biti neki nadrndan ili raspolozen da zove anesteziologa(meni je na prvom porodjaju kada sam bila isto kao sada otvorena 6cm dr rekao da ne moze,a moglo je :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.