Epiduralna se odobrava u 38.nedelji???

odgovora

Objavljeno

Ma bilo mi je jasno na sta mislis, nego me nerviraju ovi kvazi-altruisti pa sam to komentarisala. Hvala ti na ohrabrenjima i savetima, glava mi je skroz u magli.

Mama Bojana, kad kazem indukcija da li mislis na vaginalete?Ako mislis na njih, procitaj moj slucaj sa indukcijom na "zadatoj temi" da vidis kako sam ja prosla. Iako nisam pristalica CR bez razloga, u svakom slucaju pre cu da podrzim CR nego indukciju. Ali naravno sve zavisi od slucaja do slucaja.

Objavljeno

ja sam se porodila u 39 nedelji sa epidrual inekcijom u australiji nedelju dana pre ginekolog me je pregledala i rekla mi da sam spremna i da moj porodjaj moze da se desi svakog casa zatim mi je zakazala epidural i porodjaj za sledecu nedelju al sam morala svaki drugi dan da idem na pregled kod nje i ako osetim trudove odmah u bolnicu.svo vreme sam imala lazne trudove al sam imala srecu da odem istog casa u bolnicu i da oni provere sta se desava tako da sam 3 puta isla i vracala se kuci nazad.u petak ujutro sam bila zakazana za 6 ujutro pratili su rad srca deteta da bi anesteticar oko 8 vec mi dao epidural koji malo pecne dok ubacuje tu iglu u kicmu ,osetila sam hladnocu kroz kicmu i to je sva procedura.poradjala sam se 12 sati posto mi je to prvo dete bol nisam osetila 6 sati sam spavala ,gledala tv kao da nista se ne desava .moj suprug babica i ginekolog su me porodili jedini napor sto sam osetila je guranje deteta oni su mi pricali kad treba da se napinjem i guram moju devojcicu da izadje iz maminog stomaka.svima koji imaju epidural na porodjaju moj savet je ne plasite se ne boli nista i sto je najbitnije nama stresa posle porodjaja bar kod mene je tako bilo.poz svim mama iz australije

Objavljeno

Evo,ja sam napr. mislila bez epidurala,pa se u toku porodjaja predomislilA. Dosao anesteziolog i dok me on peipremao sestre su mi uzele krv i odmah su odredili trombocite i vreme krvarenja,dali mi da potpisem i to je to. Porodila sam se u 37+5 nedelja,u Frontu.Tako da uopste nije bitna ta prethodna dozvola,samo je pitanje da li ce dr biti neki nadrndan ili raspolozen da zove anesteziologa(meni je na prvom porodjaju kada sam bila isto kao sada otvorena 6cm dr rekao da ne moze,a moglo je :( )

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la _milicaaaa_ · Objavljeno
      Cao devojke, nova sam ovde. 
      Odnos sa deckom je bio 31.12. na 1.1. Menstruaciju sam dobila 1.1. u toku dana kada sam je i ocekivala.Ciklusi mi variraju od 27-32 dana, s tim da su uglavnom na 31.32. Ejakulacija se desila na ruci koja je obrisana malo i oprana nedovoljno s tim da nije osusena pa smo se mi uplasili da tako nismo preneli ejakulat u mene. Testove sam uradila 16.1. 22.1. i 23.1. i svi su negativni. Menstruaciju ocekujem 1.2. Od simptoma imam bol u grudima i bol u stomaku kao pred dobijanje traje par minuta i nestane. Takodje imam i beli iscedak mada to mi se nekada javlja i pre menstruacije. Da li mislite da mogu iskljuciti trudncu obzirom da je test uradjen 23 dana od odnosa i da li mislite da sam rano uradila. Hvala puno unapred i izvinite na dugom postu.☺️
    • Mravi U Kuci
      Započeo/la NecaPereca995 · Objavljeno
      Ja sam kod kineza kupovala kredu i to mi je rešilo problem. 
    • Dečije sobe
      Trenutno sređujemo sobu za bebca.  Ali više idemo ka restauraciji nego ka kupovini novih stvari. Imate li savete, klipove kako sve odraditi po pravilima?  
    • Restauracija namestaja
      Trenutno sređujemo bebinu sobu koja stiže uskoro.  Nisam ljubitelj kupovine novih stvari i poslednjih trendova. Više volim sama da napravim nešto.  Jedan od načina jeste restauracija, dosta sam čitala o ovoj temi i benefitima. Jedan zanimljiv članak delim sa vama Restauracija nameštaja Ukoliko imate slične tekstove, klipove sa savetima, koracima kako mogu da preuredim ormar, kinder ili police, podelite sa mnom.   Unapred hvala puno i nadam se da že mi ovakavi forumi pomoći u prvoj trudnoći. Jako sam nervozna, svašta sam slušala, svakooog... a to nije dobro.  
    • Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la Mimi. S · Objavljeno
      Molim vas za misljenje. Naime radimo na bebi vec neko vreme. Nakon ovulacije po mom racunanju krecu da me bole opasno grudi(nikada ranije me nisu tako bolele sem prve trudnoca) onda zigaju jajnici kao ludi oba probadanja. Uradim test crtica se vidi ali pod svetlom bleda ja reko ma umislila sam. Odem uradim opet opet se vidi al jaooo bleda gotovo pod svetlom samo je uociti. Odem kod doktora jer sam se upasila dal nije vanmatericna ali to je sve 7dana pre ciklusa, on kaze cini mu se da vidi nesto na ultrazvuku kao tackica, al ne sme da tvrdi radi betu. Ja uradim betu ona <1 E sad ne znam sta da mislim cekam ponedeljak da opet vadim betu.  Ali razmisljam mozda sam prerano uradila pa tipa ono da na dan menstruacije ako se duplira ona bi trebala biti oko 5 Simptome imam za trudnocu a to su  grudi koje pakleno bole kao nikad  Molim da li je neko imao iskustvo ovakvo??? 
  • Teme