psihomotorni razvoj

odgovora

Objavljeno

Hej evo mene sa rezultatima magneta. Hvala Bogu pa je sve u redu. Jedva smo docekali danasnji dan. Ne mogu da verujem koliko doktori mogu da te uplase i skrate zivot sa svojim dijagnozama sta bi bilo kad bi bilo. Ali na svu srecu prebrodili smo i to. Jedino sto je moj malisan bio jaaaako gladan posle magnetne pa smo dva sata neprestalno plakali. Bojala sam se da ne dobije jos jedan napad ali sad od gladi, jedva je docekao svoju siku nakon sedam sati gladovanja sto pre, sto posle snimanja.

Sad nam ostaje da se bacimo na vezbice i dokazemo da sve mozemo, ali uz malo zakasnjenje.

Velika pusa bebcima i cujemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sta sad raditi?

evo i mene nakon nekog vremena. Bili smo na laserskim, magnetnim kod Stejinke, i bilo je dobro... Sada se mala princeza okrece na obe strane, hvata igracku ako joj ispadne...cak se podize na kolena i rukice kao priprema za puzanje... i dosao je dan da odemo na kontrolu u deciju i kod Stejinke... iste nedlje smo imali zakazane preglede. Prvo kod Mikovke u deciju bolnicu...ona nam je na pregledu rekla da smo super, i da apsolutno pratimo svoj uzrast od 6meseci i da NE TREBA da radimo vezbe...(ja sam bila presrecna, jer mi nije palo na pamet da ce nam tako nesto mozda i reci). bas nas je pohvalila i rekla , sad je pustite na pod i dajte joj igracke i nek puzi... uzivajte sad sa njom...

sledeci dan odlazimo na zakazan pregled kod Stejinke koja nam govori...dobri ste, ali ruke jos malo imaju distonicnih pokreta tako da cete nastaviti sa vezbanjem Vojte...a uvodi nam i neke nove vezbice na pilates lopti na ciju obuku tek treba da idemo...

tacno sad vise ne znam sta da radimo...da li da radim te vezbe (ni suprug , ni ja vise nemamo tako volju) ili da konacno uzivam sa svojim detetom...

i sta sad raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem, kad jedan doktor tvrdi da je dete dobro a drugi da nije. Mi smo cist primer. Mene je pre par dana zvala neuropedijatrica i tvrdi da dete treba kontrolisati jer nije dobro a nalaz magneta u redu. Sad cekamo novembar da idemo kod iskusnije neuropedijatrice da nam kaze sta dalje. Motoricki smo puno bolji, polako sedi, ne samostalno ali ga ogradim jastucima. Na rukice se oslanja ali jos nema znakova puzanja. A valjda ce i to uskoro ako i tu ne budemo u zakasnjenju. Pedijatrica nas je pohvalila, ima 8.700 g i 72 cm je dug, kaze za dete od 9 meseci a ne 6 i koji dan. Sad 22. idemo na kontrolu kod fizijatra pa cemo cuti sta ona kaze. Pusa od nas dvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem, kad jedan doktor tvrdi da je dete dobro a drugi da nije. Mi smo cist primer. Mene je pre par dana zvala neuropedijatrica i tvrdi da dete treba kontrolisati jer nije dobro a nalaz magneta u redu. Sad cekamo novembar da idemo kod iskusnije neuropedijatrice da nam kaze sta dalje. Motoricki smo puno bolji, polako sedi, ne samostalno ali ga ogradim jastucima. Na rukice se oslanja ali jos nema znakova puzanja. A valjda ce i to uskoro ako i tu ne budemo u zakasnjenju. Pedijatrica nas je pohvalila, ima 8.700 g i 72 cm je dug, kaze za dete od 9 meseci a ne 6 i koji dan. Sad 22. idemo na kontrolu kod fizijatra pa cemo cuti sta ona kaze. Pusa od nas dvoje.

Djurdjice gde ste radili magnetnu?

E sad ja moram malo da kakim, mene nerviraju pedijatri koji kad vide naprednu bebu u smislu kilaze odmah ocene da je sve u redu....

Ja verujem da je sa vama sve u redu, ali

ti pedijatri su mi onda ko neke babe :" u vid sto je debelo, to je zdravo"

vi ste super i niste ni debeli ne odnosi se boze sacuvaj ovaj komentar na vas, nego na te njihove konstatacije, mislim stvarno, da li su za to ucili ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da slazem se sa tobom BIBIZ cim beba ima 4-5 meseci bez 8kg nista...mada mi vise zasmeta kad se mame "hvale" kako su im deca mali "bumbari"... pa se zaista ponekad pitam da li sam ja luda, ili te zene zasta nisu normalne kad misle da je super imati bebu od 4 meseca koja ima preko 8kg.

dok nisam shvatila neke stvari...da dete ne treba da bude mali michelin beba. bas sam se sekirala oko kilaze bebe...a onda kad kukam dr kako bi trebala da ima vise SVI su mi rekli da je skroz ok, da napreduje knjiski i da se uopste ne sekiram, da ne treba dete da nam bude "tajson" kako su obicno. Bitno je da do kraja 6 udvostruci svoju rodjenu tezinu, a do god dana da utrostruci...

nego, skrenuh sa teme...ali vracam se na pravi put... ;)

danas smo zavrsili sa terapijom, tj vezbicama na pilates lopti i mogu reci da sam bas zadovoljna. Nisu to klasicne vezbe , vec kroz igru na pod , na pilates lopti, stimulisati dete da pravilno radi odredjene pokrete koje ocekujemo u tom uzrastu.

smatram da tako nesto i ko nema problem treba da radi, jer SA DECOM TREBA UVEK RADITI...ne mislim i nije ovo forsiranje, nego jednostavno uciniti i ispratiti ono sto je dobro za njih.

bas sam se raspisala :) toliko za ovaj put...

pozdrav svim mamama a njihovim bebcima najveci poljubac od jedne male princeze i njene mame :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

smatram da tako nesto i ko nema problem treba da radi, jer SA DECOM TREBA UVEK RADITI...ne mislim i nije ovo forsiranje, nego jednostavno uciniti i ispratiti ono sto je dobro za njih.

...

APSOLUTNO SE SLAZEM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da slazem se sa tobom BIBIZ cim beba ima 4-5 meseci bez 8kg nista...mada mi vise zasmeta kad se mame "hvale" kako su im deca mali "bumbari"... pa se zaista ponekad pitam da li sam ja luda, ili te zene zasta nisu normalne kad misle da je super imati bebu od 4 meseca koja ima preko 8kg.

dok nisam shvatila neke stvari...da dete ne treba da bude mali michelin beba. bas sam se sekirala oko kilaze bebe...a onda kad kukam dr kako bi trebala da ima vise SVI su mi rekli da je skroz ok, da napreduje knjiski i da se uopste ne sekiram, da ne treba dete da nam bude "tajson" kako su obicno. Bitno je da do kraja 6 udvostruci svoju rodjenu tezinu, a do god dana da utrostruci...

nego, skrenuh sa teme...ali vracam se na pravi put... ;)

danas smo zavrsili sa terapijom, tj vezbicama na pilates lopti i mogu reci da sam bas zadovoljna. Nisu to klasicne vezbe , vec kroz igru na pod , na pilates lopti, stimulisati dete da pravilno radi odredjene pokrete koje ocekujemo u tom uzrastu.

smatram da tako nesto i ko nema problem treba da radi, jer SA DECOM TREBA UVEK RADITI...ne mislim i nije ovo forsiranje, nego jednostavno uciniti i ispratiti ono sto je dobro za njih.

bas sam se raspisala :) toliko za ovaj put...

pozdrav svim mamama a njihovim bebcima najveci poljubac od jedne male princeze i njene mame :*

heheeh stvarno ne znam sto nisam mogla da se registrujem kao bibiz :) al mi tasj nick vise lezi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto, dobih informaciju da ni slucajno ne radimo magnetnu jer zbog sedacije deca motorici nazaduju, tj. zaborave neke stvari oko kojih smo se mucili mesecima!

jako sam bila ljuta, sto takve stvari moram da saznam od terapeuta i malo sam googlala. Citam jedan fenomenalan blog, ivanino blago! http://www.ivanino-blago.com/

Listajuci po arhivi i tu saznajem da deca koja imaju problema sa razvojem zaista malo nazaduju posle magnetne. MM i ja smo odlucili da necemo raditi nasoj mackici magnetnu do daljenjeg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto, dobih informaciju da ni slucajno ne radimo magnetnu jer zbog sedacije deca motorici nazaduju, tj. zaborave neke stvari oko kojih smo se mucili mesecima!

jako sam bila ljuta, sto takve stvari moram da saznam od terapeuta i malo sam googlala. Citam jedan fenomenalan blog, ivanino blago! http://www.ivanino-blago.com/

Listajuci po arhivi i tu saznajem da deca koja imaju problema sa razvojem zaista malo nazaduju posle magnetne. MM i ja smo odlucili da necemo raditi nasoj mackici magnetnu do daljenjeg!

Da, da. Blog Ivanino Blago je sjajan. Ta zena zna kako da se bori i svaka joj cast. Njeno iskustvo je vrlo znacajno iako je jako, jako tuzna prica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam malo virnula na taj blog... nemam sad vremena ali pogeldacu detaljnije... mogu samo da kazem par rec na temu magnetne rezonance..... kao sto sam ovde i pisala taj dan mi je odneo 10 godina zivota.... ali ni u jednom jedinom ... ni najsitnijem detalju nisam primetila da mi je dete posle toga nazadovalo.... to sam samo htela da kazem bez puno filozofiranja i svojih teorija o bilo cemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam malo virnula na taj blog... nemam sad vremena ali pogeldacu detaljnije... mogu samo da kazem par rec na temu magnetne rezonance..... kao sto sam ovde i pisala taj dan mi je odneo 10 godina zivota.... ali ni u jednom jedinom ... ni najsitnijem detalju nisam primetila da mi je dete posle toga nazadovalo.... to sam samo htela da kazem bez puno filozofiranja i svojih teorija o bilo cemu...

Super! Mozda ima veze sto ste vec stariji, ne znam.... mozda kasnije ne zaboravljaju toliko... ne bih sad da ni ja filozofiram.

Vidim da ste stigli kuci :) nisam znala da ste na kraju odradili magnetnu, znam da st eono jednom isli za dzabe. Kako je proslo, pricaj nam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pisala sam ja o iskustvu sa magnetnom rezonancom... cek naci cu tekst pa cu kopirati da ga ne trazis...evo nasla sam....

u cetvrtak smo u Somboru u bolnici uspeli da mu stavimo tu braunilu glupavu i juce se uputili ka kamenici... e ljudi moji izgubila sam 10 godina zivota juce.... prvo sam se jako bojala te anestezije... ali onda mi je tamo anesteziolog objasnio da to nije klasicna anestezija vec duboka sedacija... onda sam usla sa malim u tu prostoriju gde je magnetna i bila tamo sa njim dok je trajalo snimanje.... juju... znala sam da je taj aparat glasan ali ta to ispusta takve jezive zvukove i tako glasne zvukove.... e to nisam znala.... snimanje traje pola sata .... pojma nisam imala o vremenu koje sporo prolazi .... znam samo da sam se uzasno osecala ... i jedva sam cekala da to zavrsi i da mi se mali probudi.... sve je proslo ok... mali se probudio odma posle snimanja.... brzo je dosao sebi.... i doktorka je rekla da su nalazi ok i da nema nikakvih promena u glavi i kicmici ( to smo snimali) i da treba da vezbamo sa njim.

napisala sam takodje da ukoliko bilo kome bude trebao anesteziolog imam broj ovog sto je nama davao anesteziju i sve je proslo kako treba.... a uradili smo i genetiku kariotip i metabolicki skrining i to je sve u redu.. e sad sta je sa nasim malom pojma nemam.... moglo je i da bude nesto na porodjaju .... tipa sitno krvarenje ili kratko ostajanje bez kiseonika pa da se to saniralo da se i ne vidi na magnetnoj rezonanci.... da mi je nabaviti izvestaj sa porodjaja... ali to je nemoguce... no bilo kako bilo maj mali sergej je odlican... posto mi zivimo na cetvrtom spratu a zgrada je bez lifta.. moram priznati da je vec pravo postao tezak dok ga nosim gore... juce ja ga spustim na trecem spratu i drzim ga za rukice i on je bez puno mucenja uspeo da se popne na cetvrti sprat a ima 16 stepenica.... i ceo dan vec tri dana samo se penje na noge i hoce da ga drzim za rukice i da hoda... svaki dan mi je stabilniji i stabilniji.... pomera se malo sam uz namstaj... malo do stola pa se prebaci na dvosed i tako.... super mi je sad.... ljubi ga majka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pisala sam ja o iskustvu sa magnetnom rezonancom... cek naci cu tekst pa cu kopirati da ga ne trazis...evo nasla sam....

u cetvrtak smo u Somboru u bolnici uspeli da mu stavimo tu braunilu glupavu i juce se uputili ka kamenici... e ljudi moji izgubila sam 10 godina zivota juce.... prvo sam se jako bojala te anestezije... ali onda mi je tamo anesteziolog objasnio da to nije klasicna anestezija vec duboka sedacija... onda sam usla sa malim u tu prostoriju gde je magnetna i bila tamo sa njim dok je trajalo snimanje.... juju... znala sam da je taj aparat glasan ali ta to ispusta takve jezive zvukove i tako glasne zvukove.... e to nisam znala.... snimanje traje pola sata .... pojma nisam imala o vremenu koje sporo prolazi .... znam samo da sam se uzasno osecala ... i jedva sam cekala da to zavrsi i da mi se mali probudi.... sve je proslo ok... mali se probudio odma posle snimanja.... brzo je dosao sebi.... i doktorka je rekla da su nalazi ok i da nema nikakvih promena u glavi i kicmici ( to smo snimali) i da treba da vezbamo sa njim.

napisala sam takodje da ukoliko bilo kome bude trebao anesteziolog imam broj ovog sto je nama davao anesteziju i sve je proslo kako treba.... a uradili smo i genetiku kariotip i metabolicki skrining i to je sve u redu.. e sad sta je sa nasim malom pojma nemam.... moglo je i da bude nesto na porodjaju .... tipa sitno krvarenje ili kratko ostajanje bez kiseonika pa da se to saniralo da se i ne vidi na magnetnoj rezonanci.... da mi je nabaviti izvestaj sa porodjaja... ali to je nemoguce... no bilo kako bilo maj mali sergej je odlican... posto mi zivimo na cetvrtom spratu a zgrada je bez lifta.. moram priznati da je vec pravo postao tezak dok ga nosim gore... juce ja ga spustim na trecem spratu i drzim ga za rukice i on je bez puno mucenja uspeo da se popne na cetvrti sprat a ima 16 stepenica.... i ceo dan vec tri dana samo se penje na noge i hoce da ga drzim za rukice i da hoda... svaki dan mi je stabilniji i stabilniji.... pomera se malo sam uz namstaj... malo do stola pa se prebaci na dvosed i tako.... super mi je sad.... ljubi ga majka...

eto ne znam kako mi je promakao ovaj tvoj post...Bas mi je drago da ste dobri i da hoce da seta! Radujem se sa vama svakom novom koraku!

Mi od nedelje kod Stejinke, druga nedelja tretmana. Cini mi se da je Tasi malo opustila nogice, i da vise koristi levu rukicu. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poljubac za Sregeja! On je has veliki heroj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mali Sergej a kako stojite sa govorom? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce ja ga spustim na trecem spratu i drzim ga za rukice i on je bez puno mucenja uspeo da se popne na cetvrti sprat a ima 16 stepenica.... i ceo dan vec tri dana samo se penje na noge i hoce da ga drzim za rukice i da hoda... svaki dan mi je stabilniji i stabilniji.... pomera se malo sam uz namstaj... malo do stola pa se prebaci na dvosed i tako.... super mi je sad.... ljubi ga majka...

Bravo!

t2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mama Bojana....

a govor... iznenadjujuce da je sa ovim rapidnim napredovanjem i govor krenuo.... on inace vec jako dugo non stop nesto blebece sto nema znacenje.... ali sad je poceo mene bas da zove mama.... tatu je odavno zvao tata.... poceo je da peva tasi tasi tatata .... pa ja kad pevam pesmicu "bila mama kukunka bio tata taranta" onda i on peva kukuka.... tatataa... poceo je da oponasa razne reci.... zeka.... kuca.... pa kad se igramo skrivalice.... onda se on pokrije rukicama po ocima pa kaze DE SI.... pa kao onda ja njega trazim pa kad se on otkrije onda kaze TU SI.... posto sam mu ja do besvesti to ponavljala u igri... onda kad zvoni telefon on cesto kaze KO JE.... posto vec duze vreme gleda baby tv (sad samo dok jede) vec sve pesmice zna kako idu... mislim u svojoj glavi on zna melodiju i ritam pa peva sa TA TA ali u ritmu i pomalo i intonaciji.... odavno govori (to mu je mozda prva rec izgovorena) GASIS.... kad palim ili gasim nesto (svetlo... tv.... bilo sta) onda on kaze GASIS.... to mu je i palis i gasis heheheh.... kad ide neki crtani na tom baby tv-u .. .nesto kao neki unuk trazi dedu.. pa oni pevaju na engleskom sve... on zna da se tu trazi deda... pa kad to pocne onda on kaze DE SI DEDA..... i tako... iznenadio me je sa govorom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili smo na kontroli kod dr Stejin u petak.... prvi put da je zena izgovorila pozitivne predpostavke sta ce biti sa sergejem.... naravno niko pa ni ona ne moze sa sigurnoscu da kaze da ce sve biti ok i da se nista negativno nece desiti ... tako da se nadamo da ce nastaviti ovako kako sad napreduje i da u zivotu nece imati vecih problema.... pravimo nove cipelice... sa novim preformansama... ne bi smela da ga vodam za ruke da hoda... nije jos za to.... slaba su njemu ledja jos i to se vidi... ima tu kifozu lumbalnog dela.... ima pravilnu semu ustajanja i hoda.... tako da najverovatnije nece imati nepravilan hod i sve propratne negativne strane.... sto je i moj muz vec rekao pa i stejinka da ce biti mali smotez.... malo smotan... ma nek bude samo da on meni bude ok... a to sto ce biti smotan..... nema veze.... ima jos uvek nezrelih pokreta.... ima i dalje povisen tonus misica nogu.... sad sledece nedelje idemo na ponovnu terapiju laseri, magneti i cuda.... malo lopte i tih vezbica i bice ok... ma samo sto je sad najgori period za saradnju sa njim....mislim na njegov uzrast i psihicku zrelost.... ali sve te vezbe mogu da se urade na improvizovan nacin tako da njemu budu zanimljive.... tako da smo sad na dobrom putu ali daleko od cilja.... no doci cemo valjda i do cilja.... eto toliko od nas ovog puta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili smo na kontroli kod dr Stejin u petak.... prvi put da je zena izgovorila pozitivne predpostavke sta ce biti sa sergejem.... naravno niko pa ni ona ne moze sa sigurnoscu da kaze da ce sve biti ok i da se nista negativno nece desiti ... tako da se nadamo da ce nastaviti ovako kako sad napreduje i da u zivotu nece imati vecih problema.... pravimo nove cipelice... sa novim preformansama... ne bi smela da ga vodam za ruke da hoda... nije jos za to.... slaba su njemu ledja jos i to se vidi... ima tu kifozu lumbalnog dela.... ima pravilnu semu ustajanja i hoda.... tako da najverovatnije nece imati nepravilan hod i sve propratne negativne strane.... sto je i moj muz vec rekao pa i stejinka da ce biti mali smotez.... malo smotan... ma nek bude samo da on meni bude ok... a to sto ce biti smotan..... nema veze.... ima jos uvek nezrelih pokreta.... ima i dalje povisen tonus misica nogu.... sad sledece nedelje idemo na ponovnu terapiju laseri, magneti i cuda.... malo lopte i tih vezbica i bice ok... ma samo sto je sad najgori period za saradnju sa njim....mislim na njegov uzrast i psihicku zrelost.... ali sve te vezbe mogu da se urade na improvizovan nacin tako da njemu budu zanimljive.... tako da smo sad na dobrom putu ali daleko od cilja.... no doci cemo valjda i do cilja.... eto toliko od nas ovog puta....

Nadam se da ce sve biti u redu,Sergej je koliko vidim izuzetno hrabar.Pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce sve biti u redu,Sergej je koliko vidim izuzetno hrabar.Pozdrav! :)

hvala na podrsci.... mali Sergej je jadan istraumiran i sa velikim je oprezom sa nepoznatim licima i nepoznatim mestima.... ali da je hrabar to jeste.... jadnicak zna kad negde na preglede dodjemo da to mora i place samo dok ga dr njakaju i pregledaju a posle kad izadjemo iz ordinacije .... opet po starom... veseo i nasmejan pun zivota....

tako nekad kad, ili na tv-u ili po netu kad trazim nesto vezano za sergeja i njegovo stanje, vidim snimke razne bolesne dece.... bas mi suze same krenu na oci.... i uvek isto pitanje imam u glavi..."ZASTO NA NJIH TAKO MALE TOLIKE NESRECE".... normalno je da i ljudi koji imaju decu ... zdravu decu... ni nerazmisljaju o tim stvarima (ni ne treba da razmisljaju)... i ljudi koji ni nemaju decu takodje ne razmisljaju o tim stvarima.... ali valjda kad se susretnes sa tim (bilo iz bliske okoline a pogotovo iz licnog iskustva).... totalno drugacije gledas i na porodicu i na srecu u zivotu.... i nije mi jasno kad ljudi znaju reci "DETE JE BRIGA I OBAVEZA"..... joj pa jeste... ali ljudi pa to je lepa briga i divna obaveza.... pre par meseci sam na ulici videla kako se majka izdrkava (kad tako moram da se izrazim) na dete koje ocigledno ne ide dovoljno brzo koliko bi majka zelela.... ona se toliko derala na njega ... a mali koji ima pa ne pune tri godine je istog momenta kad je ova prvi put povisila ton poceo da place i da govori MAMA NEMOJ ME TUCI.... ja sam samo mogla da zakljucim da one njega redovno bije... isla sam sa druge strane ulice u pekaru ... preko puta je ulaz u zgradu gde su oni usli ... ona je njega prebacila preko kolena koje je podigla par stepenica i ubila boga u njemu... presla sam preko ali ne dovoljno brzo da bi ih stigla i rekla njoj neke stvari... ja sam se toliko potresla tada ..... nijedno dete nije toliko nemoguce da je potrebno da se bije svaki dan..... dete kao i svaka osoba ima svoj karakter.... 100 ljudi 100 cudi bilo i uvek ce biti.... dete treba ispratiti u ponasanju... pricati sa njim... imati zivaca i kad ih gubis.... i rezultat dobrog deteta nece izostati... kao ni dobar odnos dete - roditelj..... malo sam sad skrenusla sa teme ali i neka sam.... imala sam potrebu da svoje misli podelima sa vama .... UZIVAJTE U DECI I NAPRAVITE OD NJIH LJUDE .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si divna mama.

Uvek ponavljam:

"Cvetu treba sunce da postane cvet, detetu treba ljubav da postane čovek"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja redovno pratim napredak malog Sergeja i divim se vasoj snazi.Vidim da ste lepo napredovali i drzim vam palceve da sve bude jos bolje.Poljubac za malisu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Bojana BRAVOOOO :-)

Viki 77 HVALA PUNO :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si divna mama.

Uvek ponavljam:

"Cvetu treba sunce da postane cvet, detetu treba ljubav da postane čovek"

Bravo za ovo. Prelepo i 100% istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poljubac za malog Sergeja. Hrabrica mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.