Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

Sa sest i sedam dana imala je 9600g

A dugacka je 71-72cm... Mnogo se ritala, pa sestra nije sigurna da li je 71 ili 72 :lol:

Dana????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni svi govore da je moja Tara predebela, a svi su na pocetku govorili kako je presitna i premrsava...jedna rodjaka mm je rekla da je ko krme natovljeno bukvalno, a njene su manekenke p avi vidite do gde ide ljudska zloba i odvratnost...tako da Milenice pusti ih ako dr.kaze da je ok svaki mes dobija uredno na kilazi nemas brige sta ti je pusti ih kraju sve..

Ista situacija!

Kad se setim koliko su me zivcirali sa tim mrzava, krzljava, sitna, malecka... A sad je istim tim dusebriznicima debela, kao da je ruski tenk!!! :blink::angry:

A pedijatar kaze da je to normalno da nase bebane, prevremeno rodjene budu napredne... A i sta, narasla je 21cm za sest meseci... Visoka kao da ima 9 meseci, teska kao da ima 9 meseci... Nikada svi zadovoljni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dana????

Sest meseci i 7 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sest meseci i 7 dana

;) Drago mi je da si tu... Ljubac za malenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) Drago mi je da si tu... Ljubac za malenu...

I mi vas ljubimo... Ma nikako da se sastavim... Nikako da nadjem vremena za forum :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da isto pre neki dan sam toliko pukla da sam joj odbrusila da hranim je mekinjama, i imam onu kantu za pomije pa sve sto bacim kasnije njoj dam da jede i to joj bude poslastica, pukla sam nacisto od budala, briga me zaista nek pricaju sta hoce meni je jednom samo pedijatar rekla da je malo previsecini mi se od 1,5 mes do 3 da je 2 kg dodala, ali to su ti skokovi posebno kod prevremeno redjenih... moja je za 4 mes narasla 16 cm i fino napredovala sad cemo da vidimo sa 6 koliko i sta je...

Ma samo neka one nama rastu, sta da nece u manekenke mozda sa sest meseci? Sta da ih stavimo na dijetu :lol: Gluposti... Svako dete ima svoj ritam i neka samo rastu buce nase lepe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ko papagaj - samo nek su zdravi, bili bucke ili ne...

Btw, ja bucke obožavam, možda jer moj nije takav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ko papagaj - samo nek su zdravi, bili bucke ili ne...

Btw, ja bucke obožavam, možda jer moj nije takav :)

Ma da! Samo neka su one nama zive i zdrave... Slatke male bucke! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne obracam paznju na to sto neki kazu da je debela. Jos danas bilo hladno pa sam je nabundala dosla je ko mali tenk :P Jedva cekam 19-ti da odemo na merenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja baš i ne čekam sa nestrpljenjem sledeće merenje, čak šta više-malo se i plašim :unsure: Jer ovih 10ak dana od kada je bila u bolnici, kada je povraćala, i sada ovaj proliv od glupavih sirupa-ako nije i izgubila još na težini :( ili to, ili je skroz slabo dodala, a taman je počela lepo da napreduje i ručka, sada joj se i apetit još smanjio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja baš i ne čekam sa nestrpljenjem sledeće merenje, čak šta više-malo se i plašim :unsure: Jer ovih 10ak dana od kada je bila u bolnici, kada je povraćala, i sada ovaj proliv od glupavih sirupa-ako nije i izgubila još na težini :( ili to, ili je skroz slabo dodala, a taman je počela lepo da napreduje i ručka, sada joj se i apetit još smanjio...

Znam da brines ali samo nek je ona dobro, a kilaza ce doci na svoje, znas kako je kod bebica, jedan mesec ovako jedan onako, nekad same od sebe slabije jedu... Samo nek ste vi kuci pa cete se polako vratiti na staro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jacka!

Znam da je ovo SKROOOZ OT ali-zar ne gledaš Georgijeva? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jacka!

Znam da je ovo SKROOOZ OT ali-zar ne gledaš Georgijeva? :D

:D :D :D Ne mogu, ne da mi muz :D Eno gleda neki film kobajagi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra imaš reprizu, ja ni to ne propuštam :D

Bežim sad sa ove teme dok nas nisu admini oterali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bili na vakcini

66cm

7850g (pre nekako je kod sestre moje imao 8000g ali verovatno nisu iste vage)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefo, super si!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro 6 meseci i 8600gr :) A visinu cu sama izmeriti jer sestra nije bila sposobna za takav podvig :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro 6 meseci i 8600gr :) A visinu cu sama izmeriti jer sestra nije bila sposobna za takav podvig :angry:

Mašala, nek je zdrava lutka mala!!!

Često pročitam da detetu nisu izmerili dužinu, kod nas svaki pregled, vakcina jeste bilo merenje težine i dužine... Visina je kad detence stane na svoje nogice ;)

A što je nisi pitala što ne rade merenje dužine bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na duzinu sam i mislila nego zurim sve dok se ona ne probudi. Ma ja je spustila da je ova koza izmeri, a Elena uzela da se okrece na bok, detetu dosadno dok se sestra dovukla, i stala gleda je kako se vrti i govori meni "pa ovo tvoje dete je tako nemirno svakako je necemo ni izmeriti kako treba" :angry: :angry: :blink:

pa cu ja kasnije sa onim zirafa-metrom da je izmerim kad je budem presvlacila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na duzinu sam i mislila nego zurim sve dok se ona ne probudi. Ma ja je spustila da je ova koza izmeri, a Elena uzela da se okrece na bok, detetu dosadno dok se sestra dovukla, i stala gleda je kako se vrti i govori meni "pa ovo tvoje dete je tako nemirno svakako je necemo ni izmeriti kako treba" :angry: :angry: :blink:

pa cu ja kasnije sa onim zirafa-metrom da je izmerim kad je budem presvlacila...

Svašta sa njom... :angry:

To je ko kad su nas vratili iz hitne - ne mogu da pregledaju dete - plače!

Baš svašta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro 6 meseci i 8600gr :) A visinu cu sama izmeriti jer sestra nije bila sposobna za takav podvig :angry:

svaka cast, Elena bas super napreduje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro 6 meseci i 8600gr :) A visinu cu sama izmeriti jer sestra nije bila sposobna za takav podvig :angry:
BRAVO ELENICE!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro 6 meseci i 8600gr :) A visinu cu sama izmeriti jer sestra nije bila sposobna za takav podvig :angry:

Elena super si!!! Prava devojka :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Kristijan je ovako napredovao:

Na rodjenju - 3350 gr.

I mesec - 4300 gr.

II mesec - 5400 gr.

III i po meseca - 7050 gr.

Za par dana idemo na kontrolu pa cemo videti koliko smo napredovali jer on za 2 dana puni V meseci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ko Stefan skoro !!!

super, bas je napredan!!!

cmokilli super ste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.