Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

A sto, koliki treba da bude obim glave? Nama to ni ne mere, bar nisu do sada.

Ne znam Jacka, nisam ni ja nikad obraćala pažnju na to do sada dok on to nije pomenuo. Inače doktorica koja nas prati od rođenja nikad ništa nije rekla u vezi toga, ali eto ovaj put se zadesio ovaj doktor i tako nam rekao

Ne plasi se i samo smireno. Prema standardima kojima se oni vode zenska beba u sestom mesecu ne bi trebalo da ima veci obim od 44-45 cm. Bez brige, opasno zna da bude samo ako je obim manji a i to je u jako malim procentima. Od sestog meseca bebi raste glava pola cm mesecno, videces bice sve to u redu.

Nadam se da će biti, samo uvijek se čovjek zabrine kad mu doktor nešto tako kaže, još krenem da pretražujem po netu i nađem svašta i uh... bolje da ne čitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam Jacka, nisam ni ja nikad obraćala pažnju na to do sada dok on to nije pomenuo. Inače doktorica koja nas prati od rođenja nikad ništa nije rekla u vezi toga, ali eto ovaj put se zadesio ovaj doktor i tako nam rekao

Nadam se da će biti, samo uvijek se čovjek zabrine kad mu doktor nešto tako kaže, još krenem da pretražujem po netu i nađem svašta i uh... bolje da ne čitam...

Necu da pametujem,nego eto samo da kazem da moze da se desi da sestra ne izmeri lepo,ili dve sestre imaju razlicit pristup merenju,jedna spusti malo nize,druga malo vise i eto razlicitih obima.

Sa drugim detetom se desilo da na dve uzastopne kontrole detetu ne napreduje glava,mi se uplasimo jer je dr takodje rekao pracenje.Kuci se dosetimo i izmerimo kako smo smatrali da treba i vidimo da je napredak,posle je i na komtrolama bilo sve ok.

Hocu da ti kazem da i to moze da bude razlog "zabrinutosti",da nisu lepo izmerili,ofrlje,ili se beba mrdnula i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da će biti, samo uvijek se čovjek zabrine kad mu doktor nešto tako kaže, još krenem da pretražujem po netu i nađem svašta i uh... bolje da ne čitam...

Ma ne citaj gluposti, vidis i iskustva da ne izmere lepo jer one sve to brzinski... razlika je cm ili 2, malo im se omakao metar i eto. Ja bih te savetovala da potrazis svog dr i odvedes bebu kod nje i kazi joj da si zabrinuta da nemas mira, zamoli da ponove merenje. Jer ako sacekas sl. mesec nema tebi spavanja i uzivanja kraj bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se...i dodacu samo jos genetika igra tu veliku ulogu...oblik glave tebe tm, zavisi sa kolikim obimom je rodjena..samo ti poslusaj danijelu i idi pa fino imas miran san, a oni svojim merenjima i brzopletoscu i glupostima samo bzv da odrade coveku znaju glavobolju zadati bez potrebe :*

ma znam sve ali eto kao što kažeš uvijek se nađe neki pametnjaković da ti zada glavobolju bez potrebe. Nazvaću ovu našu doktoricu ako bude tu ili ću je odvesti privatno ima jedna super doktorka a imamo i karton otvoren kod nje pa ću se konsultovati s njom, mada smo nekoliko dana prije toga baš bili kod nje, radili UZ kukova, i pregledala je i mjerila i ona i ništa nije rekla, pa sve kontam da nešto nije u redu rekla bi mi valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj stariji sin ima veci obim glave sa 2,5 godine je imao 55cm! Sto je doktorka odma prokomentarisala i slala kod neurologa ali on ima glavu na tatu i oblik i velicinu i sve :) Uska u licu a nazad 'pundja' sto bi ja rekla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam nesto... eto ja moju bebu stavljam da spava okrenutog glavicom na stranu, jer ne znam dal ste primetile cesto su majke ranije bebe stavljale na ledja pa im potiljak bude spljosten a glava ide u sirinu, a ja iz predostroznosti da nema siroku glavu tako ga stavljam. Verujem i da ce on imati tu "pundju" a vec se pomalo primecuje, posto su sve te koskice mekane. genetika takodje igra veliku ulogu a ti idi proveri za svaki slucaj, a i svaka beba je drugacija i prica za sebe. Mada iskreno mislim da to nije nista, nijedna doktorka to ne bi precutala jer je obim vazniji od duzine i kilaze i na to prvo obracaju paznju. Verujem da je sve sasvim u redu cim ti niko nista do sada nije rekao, kad obavis pregled javni sta je bilo. Veliki pozdrav i ljubi bebicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam nesto... eto ja moju bebu stavljam da spava okrenutog glavicom na stranu, jer ne znam dal ste primetile cesto su majke ranije bebe stavljale na ledja pa im potiljak bude spljosten a glava ide u sirinu, a ja iz predostroznosti da nema siroku glavu tako ga stavljam. Verujem i da ce on imati tu "pundju" a vec se pomalo primecuje, posto su sve te koskice mekane. genetika takodje igra veliku ulogu a ti idi proveri za svaki slucaj, a i svaka beba je drugacija i prica za sebe. Mada iskreno mislim da to nije nista, nijedna doktorka to ne bi precutala jer je obim vazniji od duzine i kilaze i na to prvo obracaju paznju. Verujem da je sve sasvim u redu cim ti niko nista do sada nije rekao, kad obavis pregled javni sta je bilo. Veliki pozdrav i ljubi bebicu!

Hvala ti draga, ljubnuću je svakako kad krenem da legnem :wub: I ja sam tako stavljala svoju mrvicu, uvijek na stranu ispočetka. Ona sad uglavnom spava na leđima, sama se okreće i prevrće kako njoj odgovara, mada meni se njena glavica činila i sićušna nekako naspram drugih beba njenog uzrasta, ali eto vidi sad... Mi nismo glavati ni ja ni mm, dobro možda je on malkice glavat (na svoju mamu) ali ništa posebno, usvakom slučaju to ćemo opet prekontrolisati, svakako moramo ovih dana ići po uputnicu za laboratoriju da kontrolišemo kks.

Pusa tebi i bebici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela i Mishie,

moj malac je 21 nedelju spavao isključivo na leđima i počeo je sa nepuna tri meseca do 7,5, pa mu je sad glavica ko "šućur" što se kaže. Pravilnog je oblika, a ja sam se mnooogo plašila kako će sve da se "oblikuje" kad mesecima imamo samo jedan položaj. Sad je sve ok, i ja mirna.

Hoću da vam kažem da sve to dođe na mesto, kosti mekane, oni mali, pa prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo danas isli na kontrolu, kukovi odlicni a sad smo nadoknadili prva dva meseca kad smo slabije napredovali, dodje sve na svoje, izborili smo se za dojenje i sad uzivamo sa 7400 gr sa puna 4. meseca...

rodjen sa 4100 gr (izasao iz bolnice sa 3850 gr)

prvi mesec 4500 gr

drugi mesec 5200 gr

treci mesec 6200 gr

cetvrti mesec 7400 gr

duzina 65 cm na kraju treceg meseca(rodjen sa 56 cm), sad nas nisu merili...

jos malo pa nam i dijeta treba... hehehe sala naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce 5100g - na otpustu 3500g

55cm - 50cm

6000g 58cm

:wub:

7150g

62cm

pre 3 dana merili Stefana kod moje sestre i imao 8000g, za manje od mesec dana 850gr mada videcemo kad budemo 13.10.isli u savetovaliste, mozda drugacije mere vage..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma lepo ga mama hrani, pa i on lepo napreduje...samo tako nastavite...pravi je on dečak! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

merili smo se u ponedeljak, tacno 5 meseci, 7250 gr i 65,3 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

merili smo se u ponedeljak, tacno 5 meseci, 7250 gr i 65,3 cm

Supeeer, bravooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo danas isli na kontrolu, kukovi odlicni a sad smo nadoknadili prva dva meseca kad smo slabije napredovali, dodje sve na svoje, izborili smo se za dojenje i sad uzivamo sa 7400 gr sa puna 4. meseca...

rodjen sa 4100 gr (izasao iz bolnice sa 3850 gr)

prvi mesec 4500 gr

drugi mesec 5200 gr

treci mesec 6200 gr

cetvrti mesec 7400 gr

duzina 65 cm na kraju treceg meseca(rodjen sa 56 cm), sad nas nisu merili...

jos malo pa nam i dijeta treba... hehehe sala naravno...

Vidiš da se sve nadoknadi... ;) Bravo i za vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad citam ovo vidim koliko je moja Una mrsava... :blink:

Ne se brineš, moj Stefan je rastom ispred dece njegovog uzrasta i nikad nije bio bucko i ako sve jede i količinski dobro zna da smaže... (ja obožavam bucke) ...

Važno je da su nam ZDRAVI, tanji ili deblji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne se brineš, moj Stefan je rastom ispred dece njegovog uzrasta i nikad nije bio bucko i ako sve jede i količinski dobro zna da smaže... (ja obožavam bucke) ...

Važno je da su nam ZDRAVI, tanji ili deblji :)

Malo se zabrinem kad vidm beba od 4 mes. 7600 a mi sa 6,5 smo imali 7350...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo se zabrinem kad vidm beba od 4 mes. 7600 a mi sa 6,5 smo imali 7350...

Mnogo zavisi i od kilaže na rođenju, sisanja ili korišćenja AD mleka, a i same bebe. Važno da je ona zdravo bepče, nije uopšte mršava, za taj uzrast kilaža joj je taman :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo zavisi i od kilaže na rođenju, sisanja ili korišćenja AD mleka, a i same bebe. Važno da je ona zdravo bepče, nije uopšte mršava, za taj uzrast kilaža joj je taman :)

[/quote

Rodila se sa 3250... Ima vise mlecnih obroka.... I bas zato me cudi sto ne dodaje pogotovu sad kad smo uveli i kasice...

I nervra me to sto mi svi non stop govore da je mrsava, da treba da se popravi itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila se sa 3250... Ima vise mlecnih obroka.... I bas zato me cudi sto ne dodaje pogotovu sad kad smo uveli i kasice...

I nervra me to sto mi svi non stop govore da je mrsava, da treba da se popravi itd....

I mene bi nerviralao... Dva dana, posle mačku o rep! ;)

Ja sam lajava, pa bi rekla "nek je mršava, važno da mi je zdrava"!!! I tako dok ne prestanu...

Ponavljam, tvoje dete nije mršavo. Sa pet meseci je udvostručila težinu (i više) i to je taman. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice,bitno da je duplirala kilažu sa 6 mes.Daj sliku da je vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice,bitno da je duplirala kilažu sa 6 mes.Daj sliku da je vidim.

Saljem ti kad zaspi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/quote

Rodila se sa 3250... Ima vise mlecnih obroka.... I bas zato me cudi sto ne dodaje pogotovu sad kad smo uveli i kasice...

I nervra me to sto mi svi non stop govore da je mrsava, da treba da se popravi itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa sest i sedam dana imala je 9600g

A dugacka je 71-72cm... Mnogo se ritala, pa sestra nije sigurna da li je 71 ili 72 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.