Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

6000g 58cm

:wub:

Pravi veliki decko :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na otpustu 3300 gr i 49 cm

sa mesec dana 4850 gr i 55 cm :)

Oooooo, veliki decko! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja šmizla nešto slabije napreduje...

U prvom mesecu 750g, u drugom tačno 1kg, u trećem samo 600g :( tako da sada ima 5600g, i dr kaže da je to super, jer ona sa 6 meseci treba da ima 6500g (da duplira kilažu sa rođenja), a do tada ima skoro 3 meseca još... Ne brinem, jer ona lepo izgleda, vesela je, stalno se smeje, guče... ali kad vidim kako vaše bebe napreduju... ona mi se čini kao miš :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja šmizla nešto slabije napreduje...

U prvom mesecu 750g, u drugom tačno 1kg, u trećem samo 600g :( tako da sada ima 5600g, i dr kaže da je to super, jer ona sa 6 meseci treba da ima 6500g (da duplira kilažu sa rođenja), a do tada ima skoro 3 meseca još... Ne brinem, jer ona lepo izgleda, vesela je, stalno se smeje, guče... ali kad vidim kako vaše bebe napreduju... ona mi se čini kao miš :unsure:

Ona super napreduje! Svaka beba ima neki svoj ritam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na otpustu 3300 gr i 49 cm

sa mesec dana 4850 gr i 55 cm :)

Sad me ne čudi što ima grčiće... ;)

Obožava da klopa - nek je zdrav!!! I samo nek coka... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas punih 5mes imamo 7200gr i 69 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja šmizla nešto slabije napreduje...

U prvom mesecu 750g, u drugom tačno 1kg, u trećem samo 600g :( tako da sada ima 5600g, i dr kaže da je to super, jer ona sa 6 meseci treba da ima 6500g (da duplira kilažu sa rođenja), a do tada ima skoro 3 meseca još... Ne brinem, jer ona lepo izgleda, vesela je, stalno se smeje, guče... ali kad vidim kako vaše bebe napreduju... ona mi se čini kao miš :unsure:

majcek sa mojom je ista situacija...u prvom mesecu 1kg u drugom 800g a sad u trecem 600g...ja imam komplekse da mi je beba mrsava...:(a svi doktori me ubedjuju da je ona taman kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majcek sa mojom je ista situacija...u prvom mesecu 1kg u drugom 800g a sad u trecem 600g...ja imam komplekse da mi je beba mrsava...:(a svi doktori me ubedjuju da je ona taman kako treba...

Tvoja beba je medena :wub::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato sto lici na tvoju.. :D:P:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravooo i cestitam vam 5 mes :wub: neka je ziva i zdrava i uvek tako lepo napredna :)

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja ima 5 300kg...ili pedijatri ne znaju da je izmere...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po ovoj tabeli meni je MAŠA visoka kao da ima 6 godina,a teška kao da ima 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo rodjani sa 3650 i dugacki bili 52cm, sad sa 3,5 meseca imamo 6800 i dugaci smo 64cm, slatkis mali :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decko je bio jako mali kad se rodio u porodilistu su ga sestre zvale mrvica rodjen je tri nedelje ranije i dve nedelje u stomaku nije napredovao ni gram jer mi je plodova voda pozelenela. Elem po rodjenju imao 2530 dugacak 44cm, sa mesec ipo 3450 dugacak 50 sa dva ipo meseca 4500 dugacak 55 sa tri ipo 6kg dug 62 ako smo ga taja i ja dobro izmerili. Njegov pedijatar kaze da je to mnogo da sa 6meseci treba da duplira porodjajnu kilazu a on duplirao sa tri ipo i jos dodao kilogram. Nije debeo normalno izgleda a puno je valjda zato sto je bio mali kad se rodio. Mamina sreca. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decko je bio jako mali kad se rodio u porodilistu su ga sestre zvale mrvica rodjen je tri nedelje ranije i dve nedelje u stomaku nije napredovao ni gram jer mi je plodova voda pozelenela. Elem po rodjenju imao 2530 dugacak 44cm, sa mesec ipo 3450 dugacak 50 sa dva ipo meseca 4500 dugacak 55 sa tri ipo 6kg dug 62 ako smo ga taja i ja dobro izmerili. Njegov pedijatar kaze da je to mnogo da sa 6meseci treba da duplira porodjajnu kilazu a on duplirao sa tri ipo i jos dodao kilogram. Nije debeo normalno izgleda a puno je valjda zato sto je bio mali kad se rodio. Mamina sreca. :rolleyes:

Odlično,negde sam čitala da manje bebe dupliraju sa 3 mes. i da je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana je prvi mesec napredovala samo 470 grama, a drugi mesec 1050 grama - ali smo poslednjih 10 dana drugog meseca uveli i dohranu, i za prvih 20 dana je dobila bila 470, a za tih 10 dana uz moje mleko plus dohrana 580 grama!!! Na trecu kontrolu idemo tek za dve nedelje, ali mislim da ce biti jos vise nego u drugom mesecu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na rodjenju imali 3480, a sda nepunih 5 mjeseci 6350...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz bolnice sa 2910g 51cm

Sa 5 meseci 8450g 67.5cm :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decko je bio jako mali kad se rodio u porodilistu su ga sestre zvale mrvica rodjen je tri nedelje ranije i dve nedelje u stomaku nije napredovao ni gram jer mi je plodova voda pozelenela. Elem po rodjenju imao 2530 dugacak 44cm, sa mesec ipo 3450 dugacak 50 sa dva ipo meseca 4500 dugacak 55 sa tri ipo 6kg dug 62 ako smo ga taja i ja dobro izmerili. Njegov pedijatar kaze da je to mnogo da sa 6meseci treba da duplira porodjajnu kilazu a on duplirao sa tri ipo i jos dodao kilogram. Nije debeo normalno izgleda a puno je valjda zato sto je bio mali kad se rodio. Mamina sreca. :rolleyes:

I moja beba je rodjena 4 nedelje ranije...

Iz bolnice sa 2910g, 51cm, sa mesec dana 4900g, sa dva i po meseca 6300g, sa tri i 3 nedelje 7650g 64cm, sa 5 meseci 8450g, 67.5cm dugacka... Meni je pedijatar rekao da posto sam je do pre tri dana samo dojila, bez i kapi dohrane, da je to normalno da bebe prevremeno rodjene napreduju brze od bebea rodjenih u terminu velike porodjajne tezine... Isto tako mi je rekao da se porodjajna tezina duplira izmedju 3 i 9 meseci u zavisnosti od porodjajne tezine... Zamisli kada bi beba od 5.300g (a rode se i toliko teske) sa 6 meseci duplirala tezinu :blink: Tezila bi skoro 11kg... Prevremeno rodjene bebe dupliraju tezinu u proseku sa 3-4 meseca, jer im je porodjajna tezina bila manja...

Na kraju oko godine dana slicne su tezine i bebe rodjene sa 2, sa 3, sa 4 i sa 5kg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad gledam postove od ranije i primecujem da smo, od rodjenih u terminu, bili skoro najmanja beba. Izasli smo sa manje od 3000gr, a bili dugacki 49cm. Bas mala beba.

Rasla je oko 1000 gr mesecno, prosecno, mada vise i ne zapisujem, kao sto sam to radila sa prvom bebom, s tim da je od 5.meseca to malo usporila. A jakoo je visoka za svoju pocetnu duzinu, i ne znam na koga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sad malo zabrinula... Moja Lena je rodjena sa 3480gr iz bolnice smo izasle sa 3300gr, a u petak smo bili na kontroli i izmerili su je, tamo je imala 3550gr, a danas nam je mesec dana... Sto znaci da je za mesec dana napredovala samo 250gr. a ne deluje mi tako, cini mi se da mnogo vise napreduje, samo je dojim, i vidim da joj je dovoljno, jer mi spava nekad i duze od 3 sata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sad malo zabrinula... Moja Lena je rodjena sa 3480gr iz bolnice smo izasle sa 3300gr, a u petak smo bili na kontroli i izmerili su je, tamo je imala 3550gr, a danas nam je mesec dana... Sto znaci da je za mesec dana napredovala samo 250gr. a ne deluje mi tako, cini mi se da mnogo vise napreduje, samo je dojim, i vidim da joj je dovoljno, jer mi spava nekad i duze od 3 sata..

Mislim da treba da dobije oko 500gr najmanje mesecno, a posle 5 meseci moze i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sad malo zabrinula... Moja Lena je rodjena sa 3480gr iz bolnice smo izasle sa 3300gr, a u petak smo bili na kontroli i izmerili su je, tamo je imala 3550gr, a danas nam je mesec dana... Sto znaci da je za mesec dana napredovala samo 250gr. a ne deluje mi tako, cini mi se da mnogo vise napreduje, samo je dojim, i vidim da joj je dovoljno, jer mi spava nekad i duze od 3 sata..

isti slucaj je bio kod nas...ja sam se uspanicila...drugog i treceg nadoknade oni to.. malo vise kalira i kad izadje iz bolnice... posto sisaju mali su i ne vuku dovoljno... a i vrucina je sad.. probaj sa dohranom posle sisanja i bice sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanja je rodjen sa 4200g,a iz bolnice izasao sa 3900g.Sa mesec dana je imao 5050g(znaci dobio je 1150g),a sa 2 meseca 6430g(dobio 1370g).Bucko moj lepi :P .Jo je bio i bolestan i od prve kontrole,pa dok nismo otisli u bolnicu za 10 dana dobio je samo 30g,ali je zato u bolnici za 9 dana dobio 790g.Merili su gavaki dan zbog terapije i jedan dan je cak dobio 120g :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.