Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

Auuuu, prvi put cujem da je beba ovoliko napredovala. Andisam me preduhitrila, bas sam htela da pitam isto. A ako siki, jel mu dajes uvek kad trazi ili imate neki ritam?

pa nije to toliko mnogo. kad se vratis kroz ovu temu, videces kakvih je sve masalica bilo u nasoj zajednici. :wub: meni je to skroz kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nije to toliko mnogo. kad se vratis kroz ovu temu, videces kakvih je sve masalica bilo u nasoj zajednici. :wub: meni je to skroz kul.

Ma i meni je kul, nisam mislila da je lose, nego nisam citala temu od pocetka, a u mom okruzenju nisam cula pa sam se iznenadila.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi bebac:

Rođen sa 3800g, izašao iz bolnice sa 3650g

Sa mesec dana 5120g

Sa dva meseca 6600g

Sa tri meseca 8000g

Drugi bebac

Rođen sa 4200g, izašao iz bolnice sa 3900g

Sa mesec i po 6100g

Sa tri meseca 8000g

Obojica isključivo dojene bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Phoenix, i za tvoje bebce, a svaka cast i za Princessinog. :wub:

Sada se pitam da li su moji dobijali dovoljno (oko 1kg u proseku)?! :unsure:

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha,da se prikljucim klubu debelih beba :-). Rodjena sa 3500,izasla sa 3200,sa mesec dana 4400,sa 5 i po meseci ravno 9000kg,do tada iskljucivo dojena beba :-). Sada sa 17,5 meseci ima blizu 15kg ali je i visoka pa je to vadi ;-). E da,svaka cast Phoenix ;-)

Ivančica, andisam i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mamice sa krupnim dojenim bebama: Na koliko vam sisaju bebice, na 2-3 sata ili ne gledate na sat uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mamice sa krupnim dojenim bebama: Na koliko vam sisaju bebice, na 2-3 sata ili ne gledate na sat uopste?

Na sat ne gledam u principu, ali uglavnom preko dana sisa na 2.5-3h, a noću ima jednu pauzu od 5-6-7 sati (zavisi kako kad) i onda sledeću pauzu od 4h.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo siki bebac :) Uglavnom na 3 sata, ali prethodnih dana je znao preko dana da zaspi sat i po posle sisanja i da odvali 3 sata spavanja, tako da je bilo 4 i po sata da nije jeo. Ali uglavnom bude na 3, retko manje od toga, nekad produzi malo. Nocu se prvi put budi posle 5-6 sati a onda krece taj ritam na 3 otprilike.. Ono sa vodicom ne vredi, ocigledno dobija dovoljno tecnosti preko mleka. :rolleyes:

andisam i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo siki bebac :) Uglavnom na 3 sata, ali prethodnih dana je znao preko dana da zaspi sat i po posle sisanja i da odvali 3 sata spavanja, tako da je bilo 4 i po sata da nije jeo. Ali uglavnom bude na 3, retko manje od toga, nekad produzi malo. Nocu se prvi put budi posle 5-6 sati a onda krece taj ritam na 3 otprilike.. Ono sa vodicom ne vredi, ocigledno dobija dovoljno tecnosti preko mleka. :rolleyes:

Ma šta se onda sekiraš. Ne treba bebi ni voda ni čaj dok isključivo sisa!! Dojene bebe ne mogu da "napreduju previše". Šta više, navodno isključivo dojene bebe imaju smanjen rizik od gojaznosti u kasnijem dobu!

Ovaj moj prvi je bio sav u krofnama, 9kg imao sa 6 meseci, a da ga vidiš sad. Sav izdužen kao pauk. :D

amorfati, princessadora i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, to me je doktorka malo uzbunila, kao, da probam da mu produzim vreme izmedju podoja i da ga zavaram vodicom. Kaze da beba treba porodjajnu kilazu da udvostruci tek sa 5 meseci. :o A sve vreme mi osecaj govori da je nemoguce da se utovi od majcinog mleka. Eto, nisam znala taj podatak za gojaznost. :)

A vidis i to za rast, pa svaka beba ima neki svoj ritam napredovanja po tezini a i u duzinu. :)

Necu vise ni da pokusavam sa vodom a i bas mi je slatkis ovako. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo rodjeni sa 4 kg. Posle prve kontrole (sa oko mesec dana), imao je 5100, onda 6250 g, 7200 g, da bi izmedju 4 i 5 meseca kada smo isli na kontrolu dobio samo 300 g, sto je izgleda bas malo i sada imamo 7500 g... Bebac sisa, polako uvodimo nemlecnu hranu, bas se nerviram zbog ovoga...:( Doduse, jako ga bole zubici, pa nekada imam utisak da nece da jede, nego samo se igra, prosto vise ne znam sta da radim... Sto se duzine tice, sa 54 cm na rodjenu, izduzio se na 70 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa skoro 5 meseci imamo 7700gr i 71cm. Fino sisa i spava ali ne da mi se da ga udebljam malo :) Mada nam dr nikad nista nije rekla sem da je sve ok.

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali 3500kg na rodjenju,na prvoj kontroli je imala 4670,a danas smo bili na drugoj kontrolici i ima 5650kg i dr.nam je rekla da lepo napreduje :)

Lala79 i takica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na porođaju 4.050

Prva kontrola 5.600

Druga kontrola 6.800

Dužinu nam nisu merili, kažu tek sad na sledećoj kontroli to rade.

Mejja, takica, B.mama i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi bebac:

Rođen sa 3800g, izašao iz bolnice sa 3650g

Sa mesec dana 5120g

Sa dva meseca 6600g

Sa tri meseca 8000g

Drugi bebac

Rođen sa 4200g, izašao iz bolnice sa 3900g

Sa mesec i po 6100g

Sa tri meseca 8000g

Obojica isključivo dojene bebe.

Evo nas sa kontrole danas, sa 4 meseca i 10 dana imamo 8,94kg. Fali nam 60g do 9kg. :D

Dugi smo 67cm. (rođeni sa 51cm)

BEBERON, Mejja, Lala79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas sa kontrole danas, sa 4 meseca i 10 dana imamo 8,94kg. Fali nam 60g do 9kg. :D

Dugi smo 67cm. (rođeni sa 51cm)

Meni Aleksa na prvi rodjendan imao 10 kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na rođenju 3380g 52cm

Pri otpustu 3300g

Sa mesec i 4 dana 4900g 57cm :)

Sa 3 meseca i 8 dana kilaža udvostručena! :D

6600g 63.5cm

medenjaci... i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Voljena, za vas! OT: Nisam u toku, kako se zove bebac? :)

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.