Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

Tacno 5 i po meseci, 8350gr i 64cm... Doktorka mi je gurnula pod nos tabelu po kojoj sa tom duzinom ne sme imati vise od 6500gr :( Moracu da objasnim Leni da mora na dijetu <_<

:( Ja se vodim po vama, dosad smo isto rasli :lol: Mi tek krajem meseca treba na kontrolu i vakcinu, kladim se vec da ce nam isto ovo reci... Samo, Aniti se i golim okom vidi da je kratka i debela <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemogu nii da znam kako moja beba napreduje jer u bolnici gdje ga mjere je veoma hladno i ja nisam dala da ga skidaju i mjerili su ga sa gardarobom i odbili 400g i uopste nevjerujem,vidim po njemu da mi je napredan tako da i ne brinem puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjajna:4400gr

Po izlasku iz bolnice 4200gr

posle 22 dana 5150gr

U petak idemo na vakcinu i pregled,a danas smo kupili Pampers3,dvojka nas steze i useca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na porođaju 3500g na izlazu iz porodilišta 3250

prvi mjesec 4200g i 54 cm

drugi mjesec 5200g i 57 cm

treći mjesec 6000g i 60 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjajna:4400gr

Po izlasku iz bolnice 4200gr

Posle mesec dana 5700gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođen sa 3910 i 51cm

I mesec 5500 i 57cm

Sa nepuna dva meseca 6450 i 62.5 cm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tezina na rodjenju 3600g i 52cm

Izasla iz bolnice sa 3400g

Prva kontrola sa mesec dana 4480g i 58,5cm

Nadam se da je to ok za prvo mesec?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita:

rodjena sa 3390g, 48cm

I mesec 4600g, 51cm

II mesec 5800g, ne secam se duzine :rolleyes:

III mesec 6530g, 58cm (valjda :unsure: )

IV mesec (juce) 7530g, 61cm Sunce mamino :rolleyes:

VI mesec 8300g, 64 cm-po duzini je ispod proseka, kao i po obimu glave, a po tezini je prosecna, tako kaze dr, s tim da ni ovo sto je ispod proseka ne treba da nas brine jer je sve u okviru normale. Mene je jedino brinulo sto je za 2 meseca dobila samo 600g, ali izleda da je i to u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rodjena sa 3950gr

I mesec 4800gr

III mesec 5600gr

zaboravila sam koliko je imala u drugom ali meni se opet cini da je trebala vise da napreduje. :unsure: a porasla je 8cm od rodjenja,sad ima 61cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci i sest dana-7350 i 67 je dugacka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 5 meseci 7.550, duzinu nisu merili, kazu ne mora :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođena sa 3700,53cm,izašla iz porod.sa 3580g

I mesec:4800g,55cm

II mesec:6500g,60cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2860 izasli iz porodilista sa 2620 i 47cm

1.mesec 3910 i 53cm

2.mesec 4720 i 56cm

4.mesec 5300 i 59cm

5.mesec 6780 i 62 cm

U cetvrtom slabo ali smo sad sve nadohnadili! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Vuka :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš Fića je rodjen prevremeno mesec dana. Na porodjaju je imao 2.900 i 50 cm dugačak.

I mesec 4000 kg

II mesec 5.600 kg

Buckili je pravi i samo siki :wub:

Jedino što me nervira što u domu zdravlja mere dužinu bebe tek sa 3 meseca, a opravdanje im je glupo...kažu da je mala razlika u dužini pa zato tek mere sa 3 :blink:

Sutra idemo na novu kontrolu sa 3 meseca pa ćemo videti koliko je porastao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sa 4100gr, izasla iz porodilista sa 3770gr

I mesec 4900gr

Ali kazu da je malo napredovala, tako da idemo sutra(nedelju dana posle prvog pregleda) da je opet izmere ;) Mada meni nije to malo, s obzirom da je izasla sa manjom kilazom, to je napredak vise od kilograma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sa 4100gr, izasla iz porodilista sa 3770gr

I mesec 4900gr

Ali kazu da je malo napredovala, tako da idemo sutra(nedelju dana posle prvog pregleda) da je opet izmere ;) Mada meni nije to malo, s obzirom da je izasla sa manjom kilazom, to je napredak vise od kilograma :)

Draga, ona super napreduje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sa 4100gr, izasla iz porodilista sa 3770gr

I mesec 4900gr

Ali kazu da je malo napredovala, tako da idemo sutra(nedelju dana posle prvog pregleda) da je opet izmere ;) Mada meni nije to malo, s obzirom da je izasla sa manjom kilazom, to je napredak vise od kilograma :)

Pedijatrima nije bitno sa koliko je izašla iz bolnice već sa koliko je rođena, u principu se u prve dve nedelje vraća taj gubitak pa se onda kreće u "napredovanje". Krupnije bebe malo slabije napreduju u prvih mesec dana u odnosu na one rođene sa manje kg tako da ne treba da brineš, 800 gr je sasvim OK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatrima nije bitno sa koliko je izašla iz bolnice već sa koliko je rođena, u principu se u prve dve nedelje vraća taj gubitak pa se onda kreće u "napredovanje". Krupnije bebe malo slabije napreduju u prvih mesec dana u odnosu na one rođene sa manje kg tako da ne treba da brineš, 800 gr je sasvim OK :)

Pa da, ali ne mkogu da 330gr gubitka uporede sa 100gr. Pa ne moze ona napredovati 1500gr za mesec dana kao sto oni ocekuju. Doktorka to nenapredovanje pripisuje tome sto je beba pila 100ml vode dnevno(patronazna sestra mi je rekla da joj toliko dajem), tako da smo vodu izbacili pa cemo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ali ne mkogu da 330gr gubitka uporede sa 100gr. Pa ne moze ona napredovati 1500gr za mesec dana kao sto oni ocekuju. Doktorka to nenapredovanje pripisuje tome sto je beba pila 100ml vode dnevno(patronazna sestra mi je rekla da joj toliko dajem), tako da smo vodu izbacili pa cemo videti :)

Ne treba da joj izbacuješ vodu već samo da smanjiš, dovoljno je da uzme gutljaj ili dva između svakog podoja! Po meni je nebitno da li je beba dobila 800 gr ili 1500gr, ako je ona dobra, raspoložena, lepo spava... bitno je da napreduje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve isto kao moja smizla, isto rodjena jedan mesec pre samo duzina ista mi smo bili tezi 20 gr prvi mesec isto napredovali :wub:

Super! Mi smo danas bili na kontroli. Sada u 3. mesecu ima 6.400 i dugacak je 57 cm.

:wub:

Sa 4 meseca 7.200 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ali ne mkogu da 330gr gubitka uporede sa 100gr. Pa ne moze ona napredovati 1500gr za mesec dana kao sto oni ocekuju. Doktorka to nenapredovanje pripisuje tome sto je beba pila 100ml vode dnevno(patronazna sestra mi je rekla da joj toliko dajem), tako da smo vodu izbacili pa cemo videti :)

Pa kako to da je pila toliko vode? :huh: Jesi joj je sladila? To u svakom slucaju ne treba, jer joj secer nije potreban, a sladjena voda moze da joj zameni mleko. Nesladjena voda moze da se daje koliko hoce, ali cisto sumnjam da bi htela toliko da je popije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako to da je pila toliko vode? :huh: Jesi joj je sladila? To u svakom slucaju ne treba, jer joj secer nije potreban, a sladjena voda moze da joj zameni mleko. Nesladjena voda moze da se daje koliko hoce, ali cisto sumnjam da bi htela toliko da je popije ;)

Kada sam dosla iz porodilista, dolazila mi je patronazna sestra koja je rekla da joj dajem 100ml vode dnevo i ona je toliko pila. Kupovala sam humanu vodu. Evo danas smo bili na kontrolu posle nedelju dana bez vode i napredovala je 280gr. To je super....tako da do daljnjeg nista vode, jer joj dajem dohranu, a ona se vec pravi u vodi, tako da dovoljno vode unese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam dosla iz porodilista, dolazila mi je patronazna sestra koja je rekla da joj dajem 100ml vode dnevo i ona je toliko pila. Kupovala sam humanu vodu. Evo danas smo bili na kontrolu posle nedelju dana bez vode i napredovala je 280gr. To je super....tako da do daljnjeg nista vode, jer joj dajem dohranu, a ona se vec pravi u vodi, tako da dovoljno vode unese.

Baš zbog dohrane treba da joj daš gutljaj-dva vode između obroka jer bebe koje su na ad mleku moraju piti vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.