Napredovanje bebe po mesecima

odgovora

Objavljeno

evo da se javnemo...pavle sa 8 meseci 10300g,70 cm super nam je hemoglobin...a lenuska sa 25 meseci 14300g,a visina oko 95/98cm....:)

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilija je rodjen sa 3200g, duzina 52cm. Sa mesec dana je imao 4400, a pametna sestra nam je za duzinu rekla 51cm(?!), a sada 5 dana pre puna 2 meseca je imao 5650g. Sledece nedelje idemo po vakcinu, pa cemo i tad videti i duzinu i tezinu. Ma poruckala bih ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilija je rodjen sa 3200g, duzina 52cm. Sa mesec dana je imao 4400, a pametna sestra nam je za duzinu rekla 51cm(?!), a sada 5 dana pre puna 2 meseca je imao 5650g. Sledece nedelje idemo po vakcinu, pa cemo i tad videti i duzinu i tezinu. Ma poruckala bih ga :D

Bravo za Iliju, baš lepo napreduje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Iliju, baš lepo napreduje! :)

Hvala, hvala :D Ma gladnica mala, zna ponekad da popije i po 160ml, ne trpam ga, trazi (da ne ureknem :D ), posle malo bljucnemo, pa sta cemo :D Pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vanjuska danas ,sa 5mes8dana ima 8970g i 67cm.Debeljuca mamina :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i mi javimo sa nepuna 4 meseca 6600gr i 65cm, tvrdim da je duzi jer su u DZ nesposobni da izmere ali ajde nema veze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i mi javimo sa nepuna 4 meseca 6600gr i 65cm, tvrdim da je duzi jer su u DZ nesposobni da izmere ali ajde nema veze :D

Svaka cast :))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mesec 58cm 3.700gr

II mesec 62cm 4.250 gr

III mesec 68cm 6.520gr

IV mesec 73cm 7.200gr i valjda ce sad malo da uspori sa rastom, nije normalan, svaki dan je sve duzi, da nekazem vislji...isto ko moj tata, em se rodio krupan, em ubrzano rastao, ali je usporio od pola godine, tako da je sa godinu dana bio normalan u smislu da nije izgledao starije od svojih vrsnjaka ali je ipak bio medju visljima...sad ima 2 metra, malo preko...sto posto ce takav i unuk da mu bude...ako, ako, bolje da ide u visinu nego ko moja mama i ja u sirinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mesec 4.440g, 56cm

II mesec 5.950g, 59cm

Vuk ima dva i po meseca i sisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Martina se rodila sa 3230 kg i 49cm,ali u porodilistu je kalirala 300g.

Na prvoj kontroli je imala 4700 kg i duga je 53.I zabranili su mi da je hranim na 2 i po sata,samo na tri ili cetri :) Kazu sada je buca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesto sam izbegavala ovu temu, bolje da sam tako i nastavila :( :( :(. Evo i nasih deprimirajucih brojki:

Joca:

-rodjena sa 1560g. Posto je stalno merim ne znam napamet sve tezine ali je veceras sa 3 meseca 3880g

Fica:

-rodjen sa 2610g. Veceras 5410g.

Sve u svemu nepreduju ali ne mozemo da se uporedjujemo sa drugim bebama. Joca sad ima koliko druge bebe kad se rode :(. Toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno..ali to su udvostrucene tezine i vise...nemoj tako tuzne smajlije,molim te...

Pa sta ti kazu na kontrolama..jel su i dr zabrinuti ili se ti sekiras....

Neno...probaj da ne brines..hajde sta kaze Milar i druge mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo! :)

Prvi mesec smo napredovali oko 900grama, drugi mesec oko 1500grama... :)

A sto se duzine tice, za prvi mesec smo porasli 3cm, a drugi 7cm... :)

Rastemo kao iz vode... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene da se upisem

na prvoj kontroli smo napredovali 800gr a porasli 6cm

danas sam je merila kuci i ne znam da li je ta vaga dobra ali za 2 nedelje je dobila jos 500gr i porasla jos nekih 3- 4 cm

Sta mislite da li je ok jer stalno razmisljam kako bi trebala jos da dobija na tezini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene da se upisem

na prvoj kontroli smo napredovali 800gr a porasli 6cm

danas sam je merila kuci i ne znam da li je ta vaga dobra ali za 2 nedelje je dobila jos 500gr i porasla jos nekih 3- 4 cm

Sta mislite da li je ok jer stalno razmisljam kako bi trebala jos da dobija na tezini

Savrseni ste :) nemoj da se tripujes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesto sam izbegavala ovu temu, bolje da sam tako i nastavila :( :( :(. Evo i nasih deprimirajucih brojki:

Joca:

-rodjena sa 1560g. Posto je stalno merim ne znam napamet sve tezine ali je veceras sa 3 meseca 3880g

Fica:

-rodjen sa 2610g. Veceras 5410g.

Sve u svemu nepreduju ali ne mozemo da se uporedjujemo sa drugim bebama. Joca sad ima koliko druge bebe kad se rode :(. Toliko

nema razloga za brigu bitno je da napreduju a verujem da ce sa 6-7 meseci biti kao druge bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesto sam izbegavala ovu temu, bolje da sam tako i nastavila :( :( :(. Evo i nasih deprimirajucih brojki:

Joca:

-rodjena sa 1560g. Posto je stalno merim ne znam napamet sve tezine ali je veceras sa 3 meseca 3880g

Fica:

-rodjen sa 2610g. Veceras 5410g.

Sve u svemu nepreduju ali ne mozemo da se uporedjujemo sa drugim bebama. Joca sad ima koliko druge bebe kad se rode :(. Toliko

Neno imaš BLIZANCE naravno da su manje težine od ovih naših jedinaca :) a napredujete kao zmajevi!!! Stićićete vi sve nas dok si rekao keks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo...

Lena je rodjena sa 2400...

1. mesec - 3950

2. mesec - 5400

...a u duzini 8cm za dva meseca, sa 47 na 55...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesto sam izbegavala ovu temu, bolje da sam tako i nastavila :( :( :(. Evo i nasih deprimirajucih brojki:

Joca:

-rodjena sa 1560g. Posto je stalno merim ne znam napamet sve tezine ali je veceras sa 3 meseca 3880g

Fica:

-rodjen sa 2610g. Veceras 5410g.

Sve u svemu nepreduju ali ne mozemo da se uporedjujemo sa drugim bebama. Joca sad ima koliko druge bebe kad se rode :(. Toliko

Hej Neno, super su ti klinci... Gledaj procentualno, a ne u gramima i videces da napreduju kao i sve bebe... Znaci da su oni tebi sa 2.5 meseca udvostrucili kilazu, uporedi sa drugim bebama i videces da nema razlike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mesec 4.440g, 56cm

II mesec 5.950g, 59cm

Vuk ima dva i po meseca i sisa :)

Dodajem novo merenje:

III mesec 6.850g, 61,5cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja azdaja rodjena sa 3100g

1. mesec 4300g

2. mesec 5050g

duzinu nam nisu merili al rodjena je sa 49cm a po nasem metru sad imam oko 63cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milica je bila teska 3000 gr i duga 52 cm na rodjenju... 1.mesec 3600 gr... 2.mesec 4250 gr i duzina 57 cm...a uskoro cemo saznati najnovije mere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milos je rodjen sa 3570g i 53cm.

I mjesec 4830g.

II mjesec 6320g.

III i po mjeseca 7700g i 63cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo...

Lena je rodjena sa 2400...

1. mesec - 3950

2. mesec - 5400

...a u duzini 8cm za dva meseca, sa 47 na 55...

Dodajem novo merenje...

2 mes. i 26 dana - 6050

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka rodjen sa 3700g 52 cm iz bolnice izasao sa 3420g nakon mesec dana imao 4350 57 cm i zadnja kontrola 2 meseca i 17 dana imao je 6500g 63 cm ljubi ga majka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.