Alergije

odgovora

Objavljeno

Pozdrav devojke... I pre i u toku trudnoce sam imala problema sa alergijom. Ispoljavala se sa nezaustavljivim curenjem nosa.

Pre trudnoce sam koristila Beconoses (ako se tako pise) i uspela sam da regulisem.

U toku trudnoce sam jedino smela da se zatvorim u prostoriju i da napunim nozdrve tamponima i probam da prespavam takav dan. :(

E, sada, i dalje ne mogu da koristim neku terapiju jer doim a problem se polako pogorsava jer mi se izgleda spusta na pluca i pocinjem i da kasljem.

Devojke, samo napred sa savetima i bilo kakvim receptima za koje ste cule da mozda mogu da deluju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam alergicna na budj duvan i polen trave korova

to se ispoljava zapusenoscu nosa, konstantnim slivanjem sekreta kako vani tako i unutra, kijanjem i suznim ocima

od lekova nema sta nisma koristila dok nisam ostala trudna, jedino sto mi je pomagalo je beconase sprej, i nafazol kapi za nos

tokom obe trudnoce nisam na svu srecu imala nikakvih vecih tegoba

po savetu dr iz klinickog da napravim rastvor morske soli kupljene u apoteci pa da time ispiram nos tokom trudnoce i dojenja, ja sam nasla prakticniju varijantu

kao sto deci ispiram nos fizioloskim rastvorom tako radim i sebi

po dva sprica u svaku nozdrvu pod punim gasom da dobro ispere

ono sto meni prija nevezano za trudnocu jeste kada sam u hladnoj sobi, cim je toplo meni se zapusi nos

prija mi kada u serpu vode potopim bosiljak pa malo zamirise kuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da prija mi i kada jedem bilo koje jace mentol zvake tako me taj mentol prodrma do mozga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke... I pre i u toku trudnoce sam imala problema sa alergijom. Ispoljavala se sa nezaustavljivim curenjem nosa.

Pre trudnoce sam koristila Beconoses (ako se tako pise) i uspela sam da regulisem.

U toku trudnoce sam jedino smela da se zatvorim u prostoriju i da napunim nozdrve tamponima i probam da prespavam takav dan. :(

E, sada, i dalje ne mogu da koristim neku terapiju jer doim a problem se polako pogorsava jer mi se izgleda spusta na pluca i pocinjem i da kasljem.

Devojke, samo napred sa savetima i bilo kakvim receptima za koje ste cule da mozda mogu da deluju...

I ja imam iste simptome. Pokušaj da piješ PROBIOTIK nekoliko nedelja. Meni on čudotvorno pomaže a može da se uzima u trudnoći, čak se i preporučuje. Odličan je i ECOMER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li neka ima problem sa alergijom na sunce? To je u poslednje vreme bas cesta pojava. Meni se pojavila jedne godine na moru i to samo po nogama. Ja sam bila ubedjena da je to zbog depilacije na koju sam bila dan pred more pa reko iritacija, slana voda.... Medjutim nije, to je bila alergija na sunce. Mazala sam cinimi se fenerganom i to se malo smirilo ali me je mucilo tokom celog letovanja. Sad vec unapred prpisem da me nesnadje isto cudo. Pocela sam da pijem vitamin C, u apoteci su mi predlozili beta karoten, a dr mi je rekao da tri dana pred more pocnem da pijem XYZAL.

Ima li neka slicno iskustvo i sta ste cinile u takvim situacijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komšinica ima taj problem, ali se njoj javlja samo na porsju i to budu tufneee ogromne, bolne i peku. To joj traje prva tri dana na moru i tada se i ne izlaže suncu već macka sa najobičnijom nekom kremicom za alergije i posle toga se to smiri ali i dalje "ganja" hladovinu što je više moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da Anci sve mi je to poznato. Znam u najavi da cu da naje..... Nadam se samo da ce mi ova terapija pomoci i da cu ove godine zaobici taj problem. Prosle mi se nije pojavljivala. Juce sam kupila i xyzal pa sta mi Bog da. Nadam se da samo preterano panicim i da cu ipak uzivati na moru B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin koji ima 2,5god. je alergičan.Nismo još radili alergo test jer je za isti po rečima lekara bio suviše mali.Verujem da je alergičan na polen i ostale spoljne faktore iz vazduha,jer smo uspeli da pratimo i da konstatujemo da nije na prašinu,na grinje,niti na hranu,itd.Pošto za nedelju dana kod nas počinje sezona ambrozije volela bih da ako možete napišete šta bi nam moglo pomoći.On ima dosta teške simptome,suzave oči,slinav nosić,alergijski bronhitis koji ne prestaje dok jadan ne povraća.Zasad smo imali terapiju koja se sastojala od Aerius sirupa.inhalacija Pulmicort respulama (od 25mg,0.5 ml pomešano sa 1ml NaCl),i ako kašalj ni tad ne prestane sirup Omnitus.Sve su to štetni lekovi.Volela bih da saznam da li postoji nešto iz prirode što bi nam moglo pomoći,kako se vi koji ste alergični nosite sa simptomima,...? Unapred hvala na odgovou(odgovorima)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin koji ima 2,5god. je alergičan.Nismo još radili alergo test jer je za isti po rečima lekara bio suviše mali.Verujem da je alergičan na polen i ostale spoljne faktore iz vazduha,jer smo uspeli da pratimo i da konstatujemo da nije na prašinu,na grinje,niti na hranu,itd.Pošto za nedelju dana kod nas počinje sezona ambrozije volela bih da ako možete napišete šta bi nam moglo pomoći.On ima dosta teške simptome,suzave oči,slinav nosić,alergijski bronhitis koji ne prestaje dok jadan ne povraća.Zasad smo imali terapiju koja se sastojala od Aerius sirupa.inhalacija Pulmicort respulama (od 25mg,0.5 ml pomešano sa 1ml NaCl),i ako kašalj ni tad ne prestane sirup Omnitus.Sve su to štetni lekovi.Volela bih da saznam da li postoji nešto iz prirode što bi nam moglo pomoći,kako se vi koji ste alergični nosite sa simptomima,...? Unapred hvala na odgovou(odgovorima)!

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=553

Ima preventivnih mera, ali mislim da ti treba i neko iskusan da ti kaže. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=553

Ima preventivnih mera, ali mislim da ti treba i neko iskusan da ti kaže. :)

Hvala Ivančice,mada sam te informacije već imala.

Izgleda da nisam baš najjasnije napisala (pošto su na FB istim odgovorima odreagovali(uglavnom)),meni zapravo trebaju prirodni lekovi,tipa ako neko zna koji čaj ima efekta kod ublažavanja simptoma alergijskog bronhitisa i sl.Čula sam da pomaže kozje mleko,kopriva,repuh(pročitala ali nikad pre čula pa ako neko zna šta je to i gde se može kupiti/ubrati nek mi napiše molim),znam da bi bilo najbolje da ne pije čaj od kamilice kad ga "uhvati",... Pa sam mislila da sigurno ima još nekog ko pokušava da se ne kljuka lekovima i ima takav savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chi od prijatelja mojih roditelja sin je izlecen skroz od bronhitisa e sad da li je alergijiski ili nije to ne znam, ali mogu da proverim, a izlecili su ga tako sto suzeli svezi vosak iz kosnice od pcela, i majicu ili potkosulju to sto ide do njega natopili u taj vosak... to je nosio mislim nedelju dana znaci skidali su mu samo kad se kupao i opet to nazad oblacili, oni su prezadovljni kazu da je kao rukom odneseno sve...

Hvala na odgovoru milice. :) Mislim da bih poludela da je njegova majica natopljena time,jer bi verovatno cela kuća bila od voska... :lol: Ali naravno sve za zdravlje,ako ovo što sad pokušavam ne upali sigurno ću probati.

Blanka hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec izvjesnih 5-6 dana curi mi nos,imam osjecaj da ce mi krv poteci iz nosa,bar takav miris imam,i svrab i peckanje u ocima!Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasya sprej za nos ili pusti da prodje samo od sebe.Meni je tako u prolece kad vodim Janu u setnju nosim celu rolnu papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasya sprej za nos ili pusti da prodje samo od sebe.Meni je tako u prolece kad vodim Janu u setnju nosim celu rolnu papira.

Flonidan sam popila,malo mi je bolje,a pokusacu i sa tim sprejom!Hvala,Cicana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam alergiju dugi niz godina i lecim se kod alergologa - pulmologa na Institutu za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici. Alergicna sam na grinje, polen trave, polen korova i budj. Reakcije su mi bile strasne, kijanje, curenje nosa, i to kad krene od kraja marta pa do oktobra - novembra. Koristim Flixonase sprej koji je odlican, mada, ove godine samo 2-3 puta sam ga morala stavljati. To pripisujem totalno drugacijem rezimu ishrane unazad skoro godinu dana.

Izbacila sam crvena mesa, jedem samo piletinu i ribu (morsku), puuuno povrca, svezeg i barenog na vodi, bez ikakvih zaprski i sl, jedem ovas, lan, mekinje, pecurke, dosta voca (samo kao uzinu), ne jedem nista konzervirano - pastete, virsle i sl, izbegavam med i sve sto bi moglo da sadrzi polen, pijem dosta joguta, izbegavam slatko... da ne pricam o tome da na pohovano meso i pomfrit vise i ne pomisljam. Koristim iskljucivo maslinovo ulje i to samo kao preliv u salatama. Verovatno zvuci strasno, ali veruj da nije. Naprotiv, jako prija. Bar meni.

Ovo mi je alergolog preporucila jos odavno, i to je prvo sto mi je rekla, ali ja sam mislila da hrana ne moze bog zna kakve veze imati sa mojom alergijom, i naravno, nisam je poslusala, a sada sam zbog totalno drugacijeg zdravstvenog problema (holesterola) presla na ovaku ishranu i tek sada vidim zasto mi je zena to govorila Ali dobro, bolje ikada nego nikada. :D

Probajte, mozda i vama pomogne. Svakako je lakse ovako nego kad ne mozes da dises kao covek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, alergična sam na prašinu, polen, penicilin i mačiju dlaku, sva sreća pa nisam na pseću, to ne bih mogla da podnesem <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sole, da li taj režim ishrane primenjuješ na celu porodicu, kako njima odgovara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, alergična sam na prašinu, polen, penicilin i mačiju dlaku, sva sreća pa nisam na pseću, to ne bih mogla da podnesem <_<

Kako ti se manifestuju alergije...da li je sada smanjena reakcija nego kada si bila mlađa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, posto smo porodica (u nasoj kuci) samo muz i ja, za sada :) On se malo bunio u pocetku, navikao covek da jede pohovano meso i krompir, ali jede i ovo i nista mu ne fali. :D

Moji roditelji takodje se hrane po ovom principu i super im je. Ne drze se bas striktno kao ja, ali uglavnom su disciplinovani.

Zbog holesterola meni je ovo nacin zivota. Zabrljavim i ja ponekad sa picom, indexom, slatkisima i sl, ali uopšte nisam zeljna pomfrita, pohovanog mesa i ostalih stvari koje sam jela ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ti se manifestuju alergije...da li je sada smanjena reakcija nego kada si bila mlađa?

Jeste, kad sam bila mala znala sam da buknem sačuvaj Bože, da mi se oči ne vide od nadutosti. Sad je već drugačije, alergija na polen mi počinje tamo negde od maja, juna i traje do kraja oktobra. Manifestuje se svrabom očiju i nosa, kijanje u nedogled, ali primetila sam da mi ove godine ništa nije bilo, za divno čudo, alergiju nisam ni osetila, neverovatno! A što se tice prašine, kad je brisem ili usisavam obavezno stavim onu hirursku masku, drugačije ne bih mogla da obavljam kućne poslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu su se pre par dana (otprilike desetak) pojavile tačkice po nogicama,i ja sam to ignorisala,jer sam bila ubeđena da su ujedi,baš je tako izgledalo.Kad mu namažem Penaten ili puder,povuče se.

I pre možda dva dana mu se proširilo i po stomaku,leđima i rukicama,i onda me muž ubedio da zovemo lekara.

On je konstatovao da je to alergija urtikarija,i dao nam da pije Pressing dok ne prođe.

E sad,problem je što ne znamo poreklo toga,jer se ja non-stop preisptujem,ali ništa mu novo nisam uvela od hrane....prašak za veš je isti,eventualno sam možda promenila omekšivač,ali ni to nisam baš sigurna...

Imate li vi ideju šta bi moglo da bude?

Davala sam mu i malo kivija,ali to nije prvi put da ga je jeo,znači što se hrane tiče ništa novo.

Šta bih mogla još da promenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.