Gojaznost i sterilitet - nemogucnost zaceca!

odgovora

Objavljeno

Koliko gojaznost utiče na neplodnost toliko utiče i na samu trudnoću jer višak kilograma dovodi do povišenog šećera i povišenog krvnog pritiska.

Izvinjavam se na off topic... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge gojazne zene to nece da shvate nazalost...

Izbegavaju ovu temu, kljukaju se hormoncinama ne bi li sto pre zatrudnele umesto da prvo porade na svom zdravlju pa ce i beba doci...

Nije sramota priznati i reci da imas problem..

To se bar lako resava ako imas volje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge gojazne zene to nece da shvate nazalost...

Izbegavaju ovu temu, kljukaju se hormoncinama ne bi li sto pre zatrudnele umesto da prvo porade na svom zdravlju pa ce i beba doci...

Nije sramota priznati i reci da imas problem..

To se bar lako resava ako imas volje :)

pa da ali isto tako i neuhranjenost utice na plodnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to si u pravu ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da ali isto tako i neuhranjenost utice na plodnost

me ni su recimo ovulacije normalne jedino na 66 kg sve ispod i preko pisi propalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod problema PCOS u velikom broju slucajeva prisutna je gojaznost, posebno u predelu stomaka (muska gojaznost). U ovom slucaju, smanjivanjem telesne mase za samo 10%, dolazi do normalizacije ciklusa i vracanja ovulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam debela, al cu da postanem posto me ovi hormoni stalno cine gladnom i ne jedem s uzivanjem nego samo gutam he he he

Nejti, ja imam taj stomak citav zivot, nekad manje nekad vise ali njikad nije bilo da ga nema. Kako to skinuti ? Ja svuda oslabim i budem bas mrsava a taj stomak ostane, ko ona jadna deca iz Etiopije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam debela, al cu da postanem posto me ovi hormoni stalno cine gladnom i ne jedem s uzivanjem nego samo gutam he he he

Nejti, ja imam taj stomak citav zivot, nekad manje nekad vise ali njikad nije bilo da ga nema. Kako to skinuti ? Ja svuda oslabim i budem bas mrsava a taj stomak ostane, ko ona jadna deca iz Etiopije.

Trbusnjaci. Meni dok sam isla na pilates stomak bio zalepljen za kicmu! A ima i neka teorija da je takav tip gojaznosti posledica stresa, koji tebi fala bogu ne manjka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste, stres - hormoni lude- pcos - stomak i tako to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste, stres - hormoni lude- pcos - stomak i tako to

Pilates je majka Mara :rolleyes:

Ali pravi, ne neke gluposti koje sam vidjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moje vidjenje gojenja, u stvari ne moram ja da se ugojim od te hrane imam ok metabolizam i mogu dosta da pojedem, ali je poenta sto jedem uglavnom djubre od hrane. To vec dugo pokusavam da promenim ali ne mogu iz razloga sto me mrzi i zato sto mi je nekada stvarno neizvodljivo da nosim serpice i loncice sa sobom. Jedem kifle, testa, pastete, virsle voce i povrce slabo, slatkise... I to samo zgutam s nogu. Tako je poslednje dve-tri godine, ranije sam vodila bas racuna o ishrani i isla i ja na pilates ali sad sam nesto sva pogubljena i nista ne radim, ne mrdam.

A i dr mi je rekao da treba da se bavim sportom, ili bar neka brza setnja, da krv prostruji, on kaze da uz lekove i sport ove moje priraslice imaju sansu da se smanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moje vidjenje gojenja, u stvari ne moram ja da se ugojim od te hrane imam ok metabolizam i mogu dosta da pojedem, ali je poenta sto jedem uglavnom djubre od hrane. To vec dugo pokusavam da promenim ali ne mogu iz razloga sto me mrzi i zato sto mi je nekada stvarno neizvodljivo da nosim serpice i loncice sa sobom. Jedem kifle, testa, pastete, virsle voce i povrce slabo, slatkise... I to samo zgutam s nogu. Tako je poslednje dve-tri godine, ranije sam vodila bas racuna o ishrani i isla i ja na pilates ali sad sam nesto sva pogubljena i nista ne radim, ne mrdam.

A i dr mi je rekao da treba da se bavim sportom, ili bar neka brza setnja, da krv prostruji, on kaze da uz lekove i sport ove moje priraslice imaju sansu da se smanje.

Ja htedoh reci odma' i to, al' rek'o da ne budem dzangrizava baba ili onaj tvoj, meni omiljen izraz ''tetkica domacica'' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok je tetkice, samo ti pricaj,mozda nesto i udje u glavu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok je tetkice, samo ti pricaj,mozda nesto i udje u glavu :D

Pa ja kapiram da bas puno zavisi od ishrane. I ja sam prvi put u zivotu pocela da se gojim (to je na mojih standardnih 51-52 vrlo diskutabilno :blink: ) elem, u vreme kada sam samo jela brzu hranu i kasno uvece jela.

Mina ti je spec za to, ajd videcemo da li zeli da kucka na temu hrane. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

me ni su recimo ovulacije normalne jedino na 66 kg sve ispod i preko pisi propalo

što kod tebe definitivno nije slučaj...mršo moja!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I treba takodje da povedemo racuna o soji, opasna biljcica koja uopste nije zdrava koja pravi haos u organizmu s hormonima a trpaju je svuda. Da l da otvorim posebnu temu o soji ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I treba takodje da povedemo racuna o soji, opasna biljcica koja uopste nije zdrava koja pravi haos u organizmu s hormonima a trpaju je svuda. Da l da otvorim posebnu temu o soji ?!

Otvori, draga!

Diamond, t4527.gif, je l ovo meni bilo upuceno? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem sve sto je rekla Cipiripi,ja sam zivi primer da je to tako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

što kod tebe definitivno nije slučaj...mršo moja!!!! :D

ma di sam mrsava sestro slatka imam dupe ko sirotinjske nacve ,na 170 to je normalna kilaza i sve sam samo ne mrsava...a tako bi volela bar 10kg manje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto ne verujem u to-sve osobe koje znam,a imaju problem sa zatrudnjivenjem su normalne tezine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki,to ne mora da bude pravilo ali svakako jeste jedan od mogucih problema. Pricam iz iskustva, veruj mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod većine gojaznih muškaraca loš je kvalitet sperme ili su spermatozoidi nedovoljno pokretljivi. Pošto masno tkivo utiče na metabolizam hormona, sterilitet gojaznih muškaraca kreće se 40-60%.

Gojazne žene (devojke) imaju veće šanse da boluju od sindroma policističkih jajnika i drugih bolesti koje izazivaju neredovne menstruacije i hormonske promene koje uslovljavaju sterilitet.

U velikom broju slučajeva, gojazne osobe kod kojih se javlja sterilitet svođenjem težine na razumnu meru postaju plodne...

Mada je definitivno najčešći razlog za gojaznost konzumiranje velikih količina hrane, to ne mora uvek biti slučaj. Povećanje kilaže može da bude i jedan od simptoma nekog poremećaja ili bolesti – kao što je sindrom policističnih jajnika. Ali kako to može da izazove gojenje, pitaš se? Lekari kažu da neuravnoteženost nivoa hormona može nekada umanjiti dejstvo insulina, što izaziva usporavanje metabolizma i pojačanu želju za ugljenim hidratima (čitaj: prežderavaš se slatkišima, draga!) te lako dolazi do gojenja. Ova problematika uopšte nije naivna, jer poremećen rad insulina vremenom može dovesti i do pojave dijabetesa, a „neradom“ hormona može u izvesnim slučajevima nakon dugo vremena da dođe i do pojave steriliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, gojaznost, najezim se kad cujem tu rec. Slazem se da ima uticaja i to jako velikog. Moji hormoni su bili ludi, podivljali, menstruacije neredovne.... Imala sam 95 kg, strasno, znam. Isla sam kod privatnog doktroa koji je rekao da je gojaznost posledica poremecenih hormona i da ce to u trudnoci da se sredi, ali nisam bila lenja i gladovala sam i skinula 10-ak kg. Onda je izostala menstruacija, ja uradila testic i videla II, a dve godine smo pokusavali. Tako da mislim da su hormoni i gojaznost zacarani krug, jedno vuce drugo. Sad sam u 7 mesecu, a ugojila sam se 2 kg, pa sad ti budi pametan :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage mamice

ja sam se danas prikljucila i evo nek ovo bude moj prvi post

naime ja imam drastican visak kg. ali cim podjem na neku rigorozniju dijetu mene hvata nemoc slabost umor pospnost jednostavno ne mogu da funkcionisem

a moj princip ne jedenja posle 6 i bez slatkisa nema ucinka

ja evo vec 7 mjeseci pokusavam ostat trudna ne ide

sve je ok. i hormonski cak je idealno samo kilaza dok je moja priajteljica koja ima veci broj kg. do mene prvog mjeseca ostala trudna tako da tu nema pravila

al definitivno da utice utice

a Baca htjela sam pitat kakvo je tvoje iskustvo sa kilama i zatrudnjivanjem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.